2011/2012

19 kolejka OL + zaległe
Orlen Liga 05.02 ŁKS Commercecon Łódź - Ene PTPS Piła 3:1 (25:17, 25:18, 21:25, 25:17)- Link
07.02 Legionovia Legionowo - Polski Cukier Muszynianka 0:3 (18:25, 22:25, 10:25) (zaległy)- Link

19 kolejka
10.02 Grot Budowlani Łódź - Giacomini Budowlani Toruń 3:1 (19:25, 25:21, 25:12, 25:20)- Link
11.02 KS Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (17:25, 18:25, 25:21, 18:25)- Link
11.02 PC Muszynianka - BKS Profi Credit B-B 3:2 (25:16, 16:25, 23:25, 25:21, 22:20)- Link
11.02 Tauron MKS Dąbrowa G. - Impel Wrocław 2:3 (25:17, 11:25, 25:23, 18:25, 12:15)- Link
11.02 Enea PTPS Piła - KSZO OSTROWIEC 2:3 (25:20, 21:25, 25:19, 11:25, 13:15)- Link
11.02 Legionovia Legionowo - PGE Atom Trefl Sopot 2:3 (25:23, 20:25, 25:22, 20:25, 8:15)- Link
12.02 Chemik Police - ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (22:25, 25:21, 20:25, 25:19, 15:7)- Link
ksdani dnia 05/02/2017 · 211367 Komentarzy · 1813 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 06/02/2017
BKS PROFI CREDIT
Biuro Prasowe

Jaroslava Pencova siatkarką BKS PROFI CREDIT BIelsko-Biała!
27-letnia reprezentantka Słowacji to kolejne wzmocnienie BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

Jaroslava Pencova mierzy 190 cm wzrostu i występuje na pozycji środkowej bloku.

Nowa zawodniczka BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała urodziła się w 1990 roku w Bratysławie. W stolicy Słowacji rozpoczynała również profesjonalną karierę siatkarską w tamtejszym Doprastavie, w którym występowała w latach 2006-2013. W klubie z Bratysławy zdobyła łącznie sześć seniorskich medali: dwukrotnie złoto (2009, 2012), dwukrotnie srebro (2011, 2013) oraz dwukrotnie brąz (2008, 2010). Na koncie 27-letniej środkowej są także cztery Puchary Słowacji. W 2013 roku Słowaczka przeniosła się do niemieckiego klubu Dredner SC, z którym w dwóch kolejnych sezonach zdobywała Mistrzostwo Niemiec (2014 i 2015). W sezonie 2015/2016 występowała w azerskim Lokomotivie Baku.
ksdani dnia 07/02/2017
Jednak bez Anny w skladzie

Legionovia: Rasińska, Mikołajewska, Chojnacka, Grabka, Bociek, Alagierska, Adamek (libero).
00
Slaby mecz sasiadek... bardzi slaby... smiley
ksdani dnia 09/02/2017
Polski Cukier Muszynianka wraca z Legionowa z kompletem punktów!

Polski Cukier Muszynianka bardzo pewnie, w trzech setach pokonała miejscową Legioniovię Legionowo 3 : 0 (25:18, 25:22, 25:10) w ramach zaległego meczu XV kolejki ORLEN Ligi. MVP meczu została Marina Cvetanović.

Zespoły miały we wtorkowy wieczór do rozegrania zaległe spotkanie XV kolejki ORLEN Ligi (przeniesione z początku stycznia b.r.). Lepiej spotkanie rozpoczęły zawodniczki Polskiego Cukru, które od początku starały się przejąć inicjatywę i wypracować przewagę (8:5). Gospodynie musiały szybko zacząć odrabiać straty co stosunkowo szybko uskuteczniły (9:9). W dalszym fragmencie seta przewagę osiągnęły podopieczne Ryszarda Litwina, które napędzane były znakomitą postawą przyjmującej Mariny Cvetanović. W efekcie pierwszą partię bardzo pewnie zapisały na swoim koncie zawodniczki Polskiego Cukru 25 - 18.

Na początku drugiej do gry zabrały się zawodniczki Legionovi, bardzo szybko budując solidną przewagę punktową (5:1). Jednak im rdalej w lasr1; tym gra Polskiego Cukru Muszynianki ulegała poprawie i przewaga punktowa została niwelowana. W środkowym fragmencie seta Polski Cukier zdołał zbudować wyraźną przewagę nad rywalkami (14:10), jednak przed decydującymi fragmentami drugiej odsłony gra ponownie się wyrównała. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały siatkarki Polskiego Cukru i zwyciężyły 25 - 22.

Po 10-minutowej przerwie niezwykłą skutecznością nadal popisywała się drużyna Polskiego Cukru. Głównie za sprawą dobrej zagrywki przyjezdna ekipa błyskawicznie zbudowała wyraźną przewagę nad rywalkami (11:3). Legionovia była bezradna i odstawała wyraźnie od Polskiego Cukru Muszynianki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Koniec końców Polski Cukier rozgromił rywala w trzeciej odsłonie 25 - 10 i zwyciężył 3 : 0 - po raz pierwszy w obecnym sezonie ligowym.

MVP spotkania została Marina Cvetanović.

Składy:

Legionovia Legionowo: Rasińska, Mikołajewska, Chojnacka, Grabka, Bociek, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Zakościelna, Pacak, Grzelak, Wawrzyniak, Bączyńska i Adamek (libero)

Polski Cukier Muszynianka: Savić, Rabka, Sosnowska, Wójcik, Łyszkiewicz, Cvetanović, Medyńska (libero) oraz Wawrzyniak

Przygotował Artur Ziółko
jerzyk_ dnia 10/02/2017
Ania Grejman - podobno nadal narzeka na bóle w kolanie i jej dalsza gra stoi pod dużym znakiem zapytania. smiley
ksdani dnia 10/02/2017
2 asy Martyna na koncza 3 seta.. cos sie posypala grala Torunianek
bardzo sie posypala.. bez srodkoa i pzyjecia set przegrany do 12... kompletny brak stabilizacji i pelnego skladu... przyjmujaca z pz 0%/0%.. obled smiley
ksdani dnia 11/02/2017
Z Tauronem MKS po raz trzeci

W ramach 19. kolejki Orlen Ligi Impelki zmierzą się z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 11 lutego o 17:00.

Będzie to drugie spotkanie Impelek z siatkarkami Tauron MKS w tym miesiącu i trzecie w tym sezonie. W pierwszej rundzie górą były dąbrowianki. Nieco ponad tydzień temu - ponownie w Hali Orbita r11; odbył się mecz ćwierćfinałowy Pucharu Polski. Po dobrej grze triumfowały wtedy siatkarki z Dolnego Śląska.

Obie drużyny do meczu przystąpią w bojowych nastrojach. Dąbrowianki będą chciały zapomnieć o przegranej w Stambule. Impelki za to jak najszybciej chcą wrócić na drogę zwycięstw. Długa seria bez przegranej zakończyła się w ubiegły weekend, kiedy to wrocławianki nie wykorzystały szansy na awans do ścisłego finału Pucharu Polski.

Obu drużynom to zwycięstwo będzie także bardzo potrzebne biorąc pod uwagę ligową tabelę. Tauron MKS ma taką samą ilość punktów co Developres - oba zespoły, na ten moment, walczą o czwartą pozycję. Natomiast Impelki będą chciały utrzymać swoją przewagę nad Grot Budowlanymi Łódź r11; tuż przed bezpośrednim starciem (15 lutego o 20:30 w Hali Orbita).

Mecz odbędzie się w Hali Centrum w sobotę - 11 lutego. Początek starcia o 17:00. Informacje odnośnie biletów na stronie internetowej dąbrowskiego klubu.
Czy Polski Cukier Muszynianka podtrzyma dobra passę?

Jutro o godzinie 17:00 na hali w Muszynie w ramach 19 kolejki ORLEN Ligi zmierzą się zespoły Polskiego Cukru Muszynianki oraz BKSu PROFI CREDIT Bielsko r11; Białej.

Po zwycięstwie za 3 punkty w zaległym meczu 15 kolejki Orlen Ligi w Legionowie ekipa Polskiego Cukru Muszynianki awansowała na 8 pozycję w tabeli Orlen Ligi. Podopieczne Ryszarda Litwina z pewnością będą chciały podtrzymać dobrą passę w meczu z BKS - aktualnie najniżej notowanym zespołem Orlen Ligi.

Musimy punktować, by poprawić swoją sytuację w tabeli. Chcemy wygrywać za trzy punkty i mamy nadzieję, że tak stanie się już w najbliższym domowym spotkaniu z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała - mówiła po meczu w Legionowie kapitan Agnieszka Rabka.

Bielszczanki pomimo niskiej lokaty są zespołem bardzo groźnym, o czym siatkarki Polskiego Cukru przekonały się już w tym sezonie na własnej skórze podczas meczu 1-wszej rundy w Bielsku-Białej (BKS pewnie zwyciężył 3 : 0)

Czy Polski Cukier Muszynianka zdoła zrewanżować się za gładką porażkę w Bielsku? O tym przekonamy się już jutro! Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!
Palac- Dev..
13:14 a pozniej juz tylko... 17:25.. cos przestalo isc ostatnio Palacankom i to mocno
Co Grabowski wyprawia z tym przyjeciem to nie wiem.. czy wszystkie libero pokontuzjowane? Napierw Krawulska a teraz Kuligowska na tej pozycj to kiszka i to nie dosc, ze w pz to jeszcze w obronie. Sry ale zadna to nie Borek, Drabek...
Ogolnie to graja bez przyjecia bo Krzywicka tez sie przylaczyla...

Swietnie Zabinska i to nie pierwszy raz

Krawulska z Kuligowska podciagnely pz ale to wystarczylo do wygrania 1 seta..
Mineralne z B-B tb 22:20.. widac, ze oba zespoly walczyly... moze BKS wroci do grania
ksdani dnia 12/02/2017
swoja szosa.. Tamara w 2 ostatnich setach 2 skoczone pilki na 16 ( w 4 secie 0).. po co bylo trzymac na boisku zmeczona dziewczyne? W 5 setach Kaliszuk miala 50 atakow... przy jej budowie to zabojstwo i glupota kolcza
Polski Cukier Muszynianka ponownie to zrobił!

Po niesamowitym meczu Polski Cukier Muszynianka odwrócił losy meczu i zwyciężył 3 : 2 (25:16, 16:25, 23:25, 25:21, 22:20). MVP spotkania została Magdalena Wawrzyniak

Wyjściowe szóstki:

Polski Cukier Muszynianka od początku narzucił bardzo wysokie tempo i szybko odskoczył swoim rywalkom (7:4). Wraz z rozwojem pierwszego seta gra Polskiego Cukru poprawiała się, natomiast BKS zdobywał punkty głównier30; po błędach miejscowych siatkarek (17:10). Po kilku udanych akcjach przewaga miesjowych siatkarek stopniała do czterech oczek (18:14). O czas poprosił trener Litwin. W końcowym fragmencie Polski Cukier powrócił do znakomitej gry i bezwzględnie punktował swoje rywalki (22:15). Ostatecznie inauguracyjną odsłonę bardzo pewnie wygrały gospodynie 25 r11; 16.

Drugą odsłonę ponownie od mocnego uderzenia rozpoczęły podopieczne Ryszarda Litwina (3:1), jednak przeciwniczki nie zamierzały odpuszczać i bardzo szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie w drugiej partii (3:5). Szybko o pierwszą przerwą poprosił trener Litwin. Po stronie Polskiego Cukru pojawiały się coraz większe problemy z przyjęciem (5:10). Na boisku pojawiły się Wilk i Cikiriz na podwójnej zmianie. O drugi czas trener Litwin prosił przy siedmiopunktowej stracie do rywalek (6:13). Gospodynie usilnie starały się redukować poniesione na początku seta straty (11:15). Rozpędzony BKS nie pozwolił na utratę wypracowanej przewagi i pewnie zmierzał w kierunku zwycięstwa w drugiej odsłonie (12:21). Po trzech błędach z rzędu przewaga stopniała do sześciu oczek (15:21). Koniec końców druga partia padła łupem BKS 17 r11; 25.

Po 10-minutowej przerwie lepsze otwarcie zanotowały Bielszczanki (2:5). Po kilku kolejnych wymianach rezultat już oscylował w okolicach remisu (7:8). Przyjezdne siatkarki ponownie odskoczyły na kilka oczek i o czas musiał prosić trener Litwin (7:11). Polski Cukier usilnie starał się redukować straty, jednak Bielsko grało w tym okresie meczu bardzo skutecznie i trudno było gospodyniom odrabiać poniesione straty (12:15). Gospodynie kilkkrotnie zbliżały się do BKS na bliską odległość (14:15, 17:18). Po dobrej zagrywce Wójcik rezultat trzeciego seta wyrównał się (20:20). W końcowych fragmentach skutecznie poczynało sobie Bielsko, które ostatecznie wygrało 23 r11; 25 po emocjonującej końcówce.

Od mocnego uderzenia czwartą partię ponownie rozpoczęło Bielsko (1:5). Po fatalnym początku Polskiego Cukru strata wynosiła już sześć punktów (2:8). Po małym rzrywier1; miejscowych i trzech punktach z rzędu o czas poprosił trener Aleksandersen (6:10). Przy zagrywce Savić Polski Cukier zdołał odrobić ogromną już stratę punktową (9:10). Po dobrym okresie gry Polskiego Cukru Bielszczanki ponownie zaczęły budować przewagę punktową (11:15). Ponowna pogoń Polskiego Cukru Muszynianki okazała się skuteczna (16:16). Po błędzie BKS na pierwsze prowadzenie od dwóch partii wysunęły się podopieczne Ryszarda Litwina (17:16). Po autowym ataku Wawrzyniak na dwupunktowe prowadzenie wyszły Bielszczanki (19:21). Po serii dobrych zagrywek Wawrzyniak Polski Cukier Muszynianka w niezwykle efektownym stylu zwyciężył w czwartek partii 25 r11; 21 i kibice szykowali się na kolejnego tie-breaka obecnym sezonie.

Piąta partia rozpoczęła się od przewagi Bielszczanek głównie za sprawą dobrego bloku (1:3). Siatkarki Polskiego Cukru bardzo szybko powróciły do dobrej gry z końcówki czwartej odsłony i wysunęły się na prowadzenie (5:3). Przy zmianie stron na jednopunktowym prowadzeniu była ekipa Polskiego Cukru Muszynianki (8:7). Ostatnie piłki to była dramaturgia i kwintesencja siatkarskich emocji. Bielszczanki nie wykorzystały kilku piłek meczowych a siatkarki Polskiego Cukru nie zmarnowały swojej okazji i mogły cieszyć się z wygranej w tie-breaku po raz kolejny w tym sezonie 22:20 (w meczu 3 r11; 2).

MVP spotkania została Magdalena Wawrzyniak r11; zdobywczyni 18 punktów.

Składy zespołów:

Polski Cukier Muszynianka: Rabka, Cvetanović, Wójcik, Sosnowska, Savić, Wawrzyniak, Medyńska (L) oraz Wilk, Cikiriz, Szabó,

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała: Handley, Mikyskova, Trojan, Brzezińska, Moskwa, Mucha, Wojtowicz (L) oraz Wańczyk, Gryka, Skrzypkowska

jerzyk_ dnia 12/02/2017
Fajnie było pooglądać sobie mecz pomiędzy dwoma najmłodszymi zespołami naszej OL. smiley

Przeraża jednak ich jakość gry, którą zaprezentowały. Dziewczyny praktycznie grają słabo w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, zaczynając od przyjęcia a na ataku kończąc. Na parkiecie zaprezentowało się szesnaście albo i jeszcze więcej siatkarek i żadna nie zagrała tak aby ją można było pochwalić, a ponad połowa grała wręcz tragicznie.
Przykry jest ten obraz naszej siatkarskiej przyszłości i nie dziwię się nawet Nawrockiemu, że jest wprost załamany takim stanem rzeczy.
Pytanie tylko się nasuwa, kto te dziewczyny szkolił i dlaczego tak to tragicznie obecnie wygląda. ? smileysmiley
do przemyslenia: Pisla, Strozik, Grzelak...
dlaczego graja o klase gorzej niz w poprzednich sezonach?
Powinny sie rozwijac, nabierac doswiadczenia, ogrania, poprawiac technike.....
Co sie dzieje?
Kto za to odpowiada?

O Strozik Sp. Andrzej Niemczyk mowil podczas transmisji, ze powinna znalezc sie w reprezentacji.... a dzisiaj?
ksdani dnia 13/02/2017
z wp.pl:

Trzecia runda zaczęła się od prowadzenia łodzianek 7:0. Serwowała wówczas Katarzyna Bryda i praktycznie uniemożliwiła Chemikowi wyprowadzenie ataku. ŁKS grał walecznie, ambitnie, mobilnie i po prostu robił swoje nie zważając, kto stoi po drugiej stronie siatki

a atk "wogle" to bdb mecz Sielickiej, zamordowanie ( prawie) Kowalinskiej ( ponad 60 atakow), ... Jagielo bdb w pz i fatalnie w ataku, Malwina troche rozkojarzona albo zmeczona...

Brawa dla LKS za walke i ambicje , gdyby jeszcze sil wystarczylo...