Liga Narodow 15.06 Polska - Rosja 0:3 (22:25, 17:25, 21:25)- Link
15.06 Iran - USA 0:3 (17:25, 22:25, 28:30)

17.06 Polska - Iran 3:0 (25:17, 25:18, 25:22)- Link
17.06 USA - Rosja 2:3 (29:31, 25:17, 19:25, 29:27, 13:15)

18.06 Rosja - Iran 3:0 (26:24, 25:18, 25:18)
18.06 Polska - USA 1:3 (31:29, 17:25, 25:27, 20:25)- Link

Str. FIVB- wyniki: Link
ksdani dnia 15/06/2017 · 211367 Komentarzy · 2238 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 15/06/2017
1 set.. 16:13... 16:19... 21:22... 22:25..
swoja szosa od 16- 5 pilek dostal Kurek, fatalny fragment tego zawodnika ale co myslal sypacz wrzucajac mu raz za razem, majac KOnara na boisku... trener tez nawalil.
2 set.. pz dalej slabo, skutecznosc tez, blokow nie widac i nie slychac.. obronyy hmm jakie obrony?
coz czekamy na 3
jerzyk_ dnia 15/06/2017
Chłopaki wyraźnie pozazdrościli dziewczynom, zagrali jak ostatnie pierdoły i przegrali jak ostatnie pierdoły.
Czas przestać myśleć o medalach, dalekich podróżach i innych dyrdymałach, tylko trza wracać do Spały i trenować, trenować i jeszcze raz trenować. Bo to co nasi chłopcy pokazują ostatnio to jednak nie jest żadna siatkówka. smiley
3 set...
...
o Konarskim mozna powiedziec, ze gral swoje... reszta nie grala...
ksdani dnia 16/06/2017
Ferdinando De Giorgi, trener reprezentacji Polski: Jestem bardzo niezadowolony z naszego dzisiejszego występu - zarówno dlatego, że przegraliśmy mecz przed własną publicznością, jak i przez to w jakim stylu. Co by nie mówić to spotkanie było złe i nie ma dlatego usprawiedliwienia. Przy każdej poprzedniej porażce przegrywaliśmy walcząc. Na ten moment najważniejsze jest, aby jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i zregenerować się przed kolejnym spotkaniem. Naszym celem jest zwycięstwo w sobotnim spotkaniu.

Dmitrij Kowalow, kapitan reprezentacji Rosji: Wiadomo, że zwycięzców się nie osądza. Cieszymy się z tego zwycięstwa, mimo że na pewno taki wynik jest dla nas zaskoczeniem.

Siergiej Szlapnikow, trener reprezentacji Rosji: Cieszymy się z tego zwycięstwa, szczególnie że w drużynie borykamy się z problemami kadrowymi, wywołanymi kontuzjami, o czym wspominałem na wczorajszej konferencji prasowej. Mimo to drużyna pokazała charakter, co jest dla nas bardzo ważne i co także jest powodem do zadowolenia. Cieszymy się ze zwycięstwach w trzech setach. Zawsze jesteśmy w pełni skoncentrowani przed każdym meczu. W każdym spotkaniu chcemy osiągnąć jak najwyższy wynik i zwyciężyć, bo zawsze gramy o pełną pulę. Ilja Własow jest kontuzjowany i nie możemy jeszcze określić czy zagra w kolejnych spotkaniach.

Karol Kłos, reprezentant Polski: Trzeci tydzień, a my ciągle na walizkach. Zaliczyliśmy niezłe tournee, które się kończy w Łodzi. Szanse są cały czas, tak mi się wydaję. Jednak trzeba zagrać dwa bardzo dobre spotkania. Wierzymy w to, bo trzeba optymistycznie na to patrzeć. Ta porażka bardzo nas boli, więc trzeba jak najszybciej wejść na boisku i się odpłacić kibicą, którzy tak licznie dzisiaj przyszli i nigdy nas nie zawiedli. Za to chciałbym bardzo im podziękować.

Bartosz Kurek, reprezentant Polski: Nie ma czego za bardzo oceniać, dostaliśmy mocne lanie od dobrze dysponowanego przeciwnika. Myślę, że ten pierwszy set podciął nam trochę skrzydła, ale i tak w kontekście całego meczu Rosjanie byli lepsi w każdym elemencie. Nic, trudno... Mamy jeszcze dwa mecze fazy grupowej Ligi Światowej i mam nadzieję, ze uda nam się osiągnąć lepsze wyniki i awansować do finału. Nie są to mało znani zawodnicy, to zespół bardzo dobrych graczy mimo, że nie ma tam siatkarzy do których kibice się przyzwyczaili.

Dawid Konarski, reprezentant Polski: Trener nam powiedział to co wszyscy wiedzieliśmy czyli, że nie gramy w ogóle w siatkówkę. Nasza drużyna nie grała, bo Rosjanie robili swoje. Po tych dwóch setach nasz opiekun chciał od nas żebyśmy zmieli nastawienie i zaczęli działać. Faktycznie na początku tego ostatniego seta wszystko zaczęło wyglądać zdecydowanie lepiej, do przerwy technicznej ta gra była równa, a później był przestój, dwa punkty przewagi, dwa asy i było po secie.

Mateusz Bieniek, reprezentant Polski: Rosjanie dobrze zagrywali. Powiedzmy sobie szczerze, że przeciwnicy nie dopuścili nas dzisiaj do głosu. Nie tak to miało wyglądać. Przepraszamy kibiców, bo zgotowali nam świetną atmosferę, a my nie zagraliśmy tak jak tego oczekiwaliśmy. Wszystko jest w naszych rękach, chcemy pojechać na Final Six.

pzps
Australia- Japonia 3:2 (29 - 27 18 - 25 24 - 26 25 - 21 15 - 9)
Chiny - Turcja 3:0 (43 - 41 26 - 24 25 - 21)
Portugalia- Finlandia 3:1 (20 - 25 25 - 22 25 - 19 25 - 22)
Wlochy-Francja 3:2 (20 - 25 25 - 21 24 - 26 25 - 20 16 - 14)
Korea-Holandia 0:3 (21 - 25 16 - 25 16 - 25)
ksdani dnia 17/06/2017
Argentyna-Serbia 2 - 3 (22 - 25 25 - 19 22 - 25 30 - 28 12 - 15)
Japonia-Turcja 3 - 2 (22 - 25 25 - 12 22 - 25 25 - 19 15 - 12)
Chiny-Australia3 - 1 (17 - 25 25 - 19 25 - 23 25 - 17)
Finlandia-Slowenia 0 - 3 (21 - 25 23 - 25 22 - 25)
Francja-Kanada 3 - 0 (25 - 16 25 - 15 25 - 21)
Wlochy-Belgia 1 - 3 (22 - 25 24 - 26 27 - 25 16 - 25)
Iran pokonany i dobrze. Gralismy spokojniej, pewniej .. najlepszy mimo wszystko Buszek.. za pz, serwis, gre w defensywie.. w ataku bylo roznie ale ponad 40% - spoko.
Kubiak momentami bdb.. tylko te serwisy...
ksdani dnia 18/06/2017
4 BELGIUM 8 - 14
5 POLAND 8 - 12
6 RUSSIA 8 - 11
7 CANADA 8 - 9
Ferdinando De Giorgi - trener reprezentacji Polski: Dzisiaj mieliśmy bardzo dużą chęć, aby zagrać inny mecz. Cieszę się bardzo i gratuluje zawodnikom, bo byli cały czas grze, widać było bardzo dużą chęć zagrania innego, lepszego meczu i cały czas rozwijania się na boisku. A to jest dla mnie najważniejsze oprócz trzech punktów, które zdobyliśmy.

Paweł Zatorski - reprezentant Polski: Bardzo cieszymy się, że wygraliśmy. Zagraliśmy na pewno lepiej niż z Rosją, skupiliśmy się na swojej grze i wyeliminowaliśmy sporo błędów, które popełnialiśmy wcześniej. Tak jak kiedy z Rosją przegraliśmy 3:0 nie czuliśmy się najgorsi na świecie - na co uczula nas trener - tak dzisiaj po zwycięstwo 3:0 nie czujemy się najlepsi na świecie. Musimy w każdym meczu i secie walczyć o zwycięstwo i chcemy to pokazywać na boisku. Mamy przed sobą ostatni mecz ze Stanami Zjednoczonymi. Wiemy o co gramy, wiemy również jak będzie ciężko i jak dobrym zespołem jest drużyna USA. Nie pozostaje nam nic innego jak dobrze przygotować się do spotkania z nimi, wyjść na boisko i walczyć tak jak dziś.

Dawid Konarski - reprezentant Polski: Cieszymy się ze zwycięstwa, a przede wszystkim z naszej gry. Z boku zostawiliśmy sprawę awansu do Final Six. Jeśli w niedzielę wygramy to uda się nam pojechać do Kurytyby. Musimy jednak zagrać przeciwko USA tak jak w sobotę przeciwko Iranowi. Od pierwszej do ostatniej piłki walczyliśmy. Ważne, że rozegraliśmy równe spotkanie. Ten mecz można był nazwać siatkówką, ponieważ ten z Rosją był prawdziwą katastrofą. Cieszę się, że po tm dniu przerwy potrafiliśmy zagrać zupełnie inaczej.

Mateusz Bieniek - reprezentant Polski: Irańczycy zawsze walczą do samego końca. Na szczęście narzuciliśmy im swoje warunki gry. Dość gładko wygraliśmy to spotkanie. W dalszym ciągu mamy szanse na awans do Final Six. Mam nadzieję, że polecimy do Brazylii. Rafał Buszek zagrał świetne spotkanie. Jest wszechstronnym zawodnikiem. Widać, że jest w formie. W tym meczu pokazał, że niezależnie od tego, czy gra z Bartoszem Kurkiem czy Michałem Kubiakiem gra naprawdę bardzo dobrze.

Bartłomiej Lemański - reprezentant Polski: Odkąd pamiętam mecze z Iranem wyglądały ciężko i było ryzyko, że przeciwnik nabierze rozpędu. Jedna akcja i wynik mógłby się zmienić. Dzisiaj się im to nie udało. Dziś my wygraliśmy. Teraz będziemy przygotowywać się do meczu z reprezentacją USA, który chcemy wygrać..

Mir Saeid Marouflakrani - kapitan reprezentacji Iranu: Nie wiem co powiedzieć, bo popełniliśmy bardzo wiele błędów. Przeciwnicy byli lepsi we wszystkich momentach tego meczu. Tylko w trzecim secie przez pewien moment mogliśmy grać naszą siatkówkę, ale i tak popełnialiśmy wiele błędów. Przeciwnicy dobrze zagrywali, a my w tej sytuacji mieliśmy problemy z przyjęciem.

Igor Kolaković - trener reprezentacji Iranu: Gratuluję Polsce zwycięstwa, dzisiaj byli lepsi od nas we wszystkich elementach. Możemy powiedzieć, że nie graliśmy dobrze, ale powiedziałbym raczej, że zagraliśmy tak jak przeciwnik nam pozwolił. W ostatnim secie prowadziliśmy 16:15, ale Polacy zaczęli naciskać na nas krótką zagrywką w drugą strefę i nagle zrobiło się 16:20 krótki serwisem. Nie chcę mówić o naszych błędach i problemach, bo wynik jest oczywisty i pozostaje mi pogratulować zwycięstwa przeciwnikom.

PZPS
Rosja-Iran
1 set: 21:24... 26:24.. tak zespsuc to trzeba miec talent...
zeszlo powietrze z Irnczyow i 2 kolejne sety niemal bez historii.. oba do 18 wygrane przez Rosjan.
Belgia-Francja 0 - 3 (21 - 25 16 - 25 16 - 25)
Kanada-Wlochy 3 - 1 (20 - 25 25 - 22 25 - 14 25 - 22)
jerzyk_ dnia 18/06/2017
No to przegrywamy z USA i nie awansujemy do turnieju finałowego. Sądzę, że drużyna polska osiągnęła wynik adekwatny do własnej gry. Chociaż w meczu z USA było widać już zaangażowanie, ale nadal grali jak ostatnie pierdoły, i takiż osiągnęli wynik. smiley
Co do dalszych losów tej drużyny mam bardzo czarne myśli. Uważam, że trener nie jest w stanie pomóc tej drużynie, więc i wyników żadnych ta drużyna nie osiągnie. Zapewne po ME nastąpi rozstanie z trenerem i poszukiwanie nowego.
ksdani dnia 19/06/2017
1 set wygrany glownie dzieki koszmarnej ilosci bledow przeciwnikow a poznije.. coz .. przegonilismy Amerykanow...
swoja szosa- grac bez srodkowych to spora sztuka...
Trener zagubiony bez pomyslu i bez wiedzy na temat aktualnej formy poszczegolnych zawodnikow... jesli "formie" mozna wogle mowic.. smiley
dyletant dnia 19/06/2017
Dawno mnie tu nie było, więc dołożę swoje 3 grosze.
Obejrzałem ten program Polska 2017 i Wanio jako jedyny postawił prawidłową tezę, w pierwszej 4 ligi nie było ani jednego przyjmującego, który miałby pewną pozycję. I za co kadra ja się pytam? Za co Buszek? Za co Szalpuk? Za co Kurek, skoro ten przez pół sezonu najpierw nie mógł się zdecydować na jakiej pozycji być zmiennikiem?
Naprawdę dobrze by było gdyby Fefe nie skreślał jeszcze Włodarczyka, Orczyka, czy Schulza, dołączyć też Kochanowskiego, bo Bieńkowi jest potrzebna rywalizacja.
A ja uważam w przeciwieństwie do jreczka, że ME będą zasłoną i tylko odroczą wynik. Awans z grupy mamy pewny (Estonia i Finlandia w grupie) więc tak naprawdę wystarczy zagrać tylko 1-2 dobre spotkania (a europejskie ekipy też będą słabsze, już to widać po Rosji i Włoszech, Bułgarzy skupiają się na mundialu) i można bić się o medale i nadal zakłamywać rzeczywistość
no i oczywiście trzeba odświeżyć Mikę, jeśli te jego kolano będzie sprawne.
jerzyk_ dnia 19/06/2017
Selekcji dokonał przecież Fefe zatem chyba bierze za grę odpowiedzialność. ???
Oprócz Włodarczyka można jeszcze wymienić Bartmana, ale z drugiej strony nie jest to do końca prawdą, gdyż Kubiak był szóstkowym graczem swojego zespołu, z młodych szóstkowym był jeszcze Śliwka. Gramy jednak rezerwami, bo widocznie jest taka, a nie inna koncepcja. smiley
naprawdę wystarczy zagrać tylko 1-2 dobre spotkania

Do tej chwili jeszcze takiego żeśmy nie zagrali, skąd zatem pewność że na ME nam się trafi ?
Dla mnie w naszym zespole ewidentnie coś nie trybi, i nic do ME nie zaskoczy, ale pożyjemy zobaczymy. smiley
Mika do ME ma jeszcze nie być gotowy !
To nie wiem czym się kierował Fefe w swojej selekcji, jako kibic Indyków mogę z całą pewnością powiedzieć, że w sezonie to Włodarczyk był pewnym punktem a nie Śliwka., Olek był chimeryczny, często łapany właśnie w przyjęciu i zmieniany przez Buchowskiego a Włodi z Hadravą ciągnęli nam atak i to głównie z sytuacyjnych piłek.
Kubiak grał i widać po nim było formę, to samo Konarski. Oni 2 trzymali poziom, może poza 1-2 spotkaniami
Baneko dnia 19/06/2017
Czyli i nawet "męskiego ogiera" udało się "liskom chytruskom" zajechać....

Teraz tylko czekać aż polzad stwierdzi iż "ma inne priorytety transmisyjne" i dojna góra mamony odleci do innej dyscypliny....

i co to wtedy będzie panie.... przecież oni na tych naradach pozabijają się ze złości własnymi tupecikami.... O zdechnięcie ZŁOTEJ SZKAPY... która miała im dawać eldorado do samej emerytury.
"bo widocznie jest taka, a nie inna koncepcja" Może ja jestem idealistą, bo uważam, że jeśli chcesz być zawodnikiem drużyny ubiegającej się o miano jednych z najlepszych na świecie to musisz wygrać rywalizację z Deroo, Tillie czy Penchevem. Bo jeśli nie potrafisz zająć ich miejsca to skąd mam pewność, że poradzi sobie przeciw jeszcze lepszym siatkarzom?