2011/2012

Gości Online: 4

7 kolejka +L
Plus Liga Cerrad Czarni Radom-PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:21, 25:18, 20:25, 21:25, 12:15)
Łuczniczka Bydgoszcz-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 18:25, 18:25)
Asseco Resovia Rzeszów-Trefl Gdańsk 0:3 (20:25, 21:25, 21:25)
Cuprum Lubin-Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:2 (25:18, 21:25, 20:25, 25:18, 15:12)
ONICO Warszawa-BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)
GKS Katowice-Dafi Społem Kielce 3:0 (25:21, 25:12, 25:15)
MKS Będzin-Espadon Szczecin 3:2 (15:25, 28:26, 22:25, 25:23, 15:12)
Indykpol AZS Olsztyn-Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:18, 25:23, 31:29)
ksdani dnia 26/10/2017 · 211364 Komentarzy · 1367 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 27/10/2017
Zaległości odrobione, teraz wyjazd do Olsztyna

Po rozegraniu zaległego meczu z BBTS-em Bielsko-Biała z 1. kolejki PlusLigi, teraz nasza ekipa przystąpi już normalnie, zgodnie z ligowym kalendarzem do 7. serii gier. W najbliższą niedzielę Pomarańczowi zmierzą się w olsztyńskiej Hali Urania z miejscowym Indykpolem AZS.

- W tym roku rozgrywki ligowe są tak skonstruowane, że częstotliwość grania jest bardzo duża. Z jednej strony nie ma nawet czasu, żeby potrenować, ale z drugiej strony też nie siedzimy przez cały tydzień w hali i nie "kisimy się", tylko ciągle coś się dzieje. Kończy się jeden mecz, a następnego dnia już przygotowujemy się do następnego. Jest to dla nas dość mocno obciążające, ale ciekawe. To jest to co kochamy - grać w siatkówkę. Jak najwięcej i jak najlepiej r11; mówi Maciej Muzaj, atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Przed drużyną dowodzoną przez trenera Marka Lebedewa trudny test. Olsztynianie od początku sezonu prezentują się solidnie, zwłaszcza w swojej hali. W sumie w obecnych rozgrywkach przegrali tylko raz, w Zawierciu z Aluronem Virtu Wartą.

Z kolei nasza drużyna po dwóch przegranych starciach po tie-breakach z Treflem i Asseco Resovią, w środę w przekonującym stylu rozbiła bielszczan. To znamionuje wielkie emocje w niedzielę.

- Olsztyn gra bardzo dobrze. Jest to zespół przekonany o swojej wartości, ale nie może być inaczej, bo zwycięża. Bez dwóch zdań będzie więc ciężko - podkreśla Mark Lebedew, szkoleniowiec Pomarańczowych.

- Dla nas jednak ważne jest, aby pamiętać, że pewność siebie można tak szybko zyskać, jak i stracić. Dlatego my musimy popracować nad tym, by ją podtrzymać po meczu z BBTS-em. To już jest moja rola, rola sztabu i liderów naszego zespołu, by to przekonanie towarzyszyło nam w niedzielę i dalej w sezonie r11; dodaje trener.

Początek niedzielnego meczu o godz. 14:45. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport.

Jastrzębski Węgiel
Biuro Prasowe
ONICO - BBTS: Odbudować "Twierdzę Torwar"

Po krótkiej przerwie siatkarze ONICO Warszawa wracają na Torwar. W sobotę 28 października ich przeciwnikiem w walce o kolejne ligowe punkty będzie BBTS Bielsko-Biała.

Spotkanie zostanie rozegrane w ramach siódmej kolejki PlusLigi. W poprzedniej serii gier nasz zespół pojechał do Kielc na mecz z miejscowym Dafi Społem. Siatkarze Stephane`a Antigi chcieli powrócić na zwycięski szlak po dwóch porażkach z MKS-em Będzin i Espadonem Szczecin. Cel ten został zrealizowany w stu procentach _ po zaciętej walce w końcówkach setów, ONICO pokonało gospodarzy 3:0 i przywiozło do Warszawy bardzo cenne trzy punkty. Najlepiej punktującym graczem meczu był Nikola Gjorgiew (14 punktów), a statuetka MVP trafiła w ręce Sebastiana Wardy, który w tym spotkaniu atakował ze stuprocentową skutecznością i zapisał na swoim koncie dziewięć "oczek".

Ciężar psychologiczny tego spotkania podkreślał kapitan ONICO, Andrzej Wrona, w takich słowach komentując zwycięstwo: - Zagraliśmy taką trochę "brutalną" siatkówkę. Ale przed meczem powiedzieliśmy sobie, że nieważne jak, ważne żebyśmy wygrali i to się udało. Jestem dumny z naszego zespołu, gdyż sety wygrywaliśmy tak naprawdę w końcówkach, które zagraliśmy lepiej, z czego się cieszę, ponieważ to właśnie wtedy wychodzi charakter drużyny.

Wygrana w Kielcach pozwoliła naszej drużynie zbliżyć się do ligowej czołówki. Jak na razie, po sześciu rozegranych meczach, ONICO plasuje się na szóstej pozycji PlusLigi, mając na koncie jedenaście punktów. Stołeczni siatkarze do lidera z Kędzierzyna Koźla tracą cztery "oczka", a o tym jak wyrównana jest sytuacja świadczy fakt, iż trzy inne zespoły wyprzedzające ONICO również zgromadziły do tej pory jedenaście punktów.

Sobotni rywal stołecznej drużyny - BBTS Bielsko-Biała początku obecnego sezonu nie może zaliczyć do udanych. Drużyna ta nie zdobyła ani jednego ligowego punktu, choć z racji przełożenia spotkania z Łuczniczką Bydgoszcz ma jedno spotkanie rozegrane mniej. W ostatnim meczu bialski zespół musiał uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla, ulegając rywalowi 0:3.

Przed początkiem obecnych rozgrywek w drużynie BBTS-u doszło do dość sporych zmian kadrowych. W klubie pojawiło się chociażby trzech nowych zagranicznych zawodników r11; reprezentant Australii Harrison Peacock oraz dwóch rosyjskich siatkarzy - Oleg Krikun (najlepiej punktujący zawodnik BBTS-u) oraz przyjmujący Viacheslav Tarasow. W składzie zespołu z Bielska znajdziemy też doświadczonych polskich zawodników r11; Bartosza Janeczka, Jarosława Maciończyka czy Mariusza Gacę. Trenerem sobotniego rywala ONICO jest Słowak Rastislav Chudik. To jego drugi sezon pracy z BBTS-em, w przeszłości prowadził także inne polskie zespoły r11; z Kędzierzyna-Koźla i Bydgoszczy.

W ostatnim meczu rozgrywanym na Torwarze siatkarze ONICO ulegli niespodziewanie Espadonowi Szczecin. Mecz z BBTS-em Bielsko-Biała to okazja do rehabilitacji i rozpoczęcia oby jak najdłuższej serii zwycięstw na swoim parkiecie. Początek sobotniej rywalizacji o godzinie 17. Wszystkich kibiców naszego klubu zapraszamy na Torwar, a tych, którzy nie będą mogli wesprzeć drużyny Stephaner17;a Antigi bezpośrednio na miejscu, zapraszamy do śledzenia relacji w klubowych mediach ONICO. Razem zbudujmy "Twierdzę Torwar"!

ONICO Warszawa
"Normalka+ szlo za dobrze.. 2-0, w setach do 21 i 18...
no i wykrakalem mecz sie zakonczyl przegrana gospodarzy 2-3...
staty:
ksdani dnia 28/10/2017
taa... setowa... drugi set... Luczniczka- dobre pz, zla wystawa ...przebitka.... itd.....
nie liczylem ale w statach mamy 20 bledow serwisowych Luczniczki ... gdzie byl trener tego nie wie nikt... moze sie na repre szykuje?
Zaksa wygrala latwo 3-0 i tyle za komentarz...

staty:
za to Trefl w Rzeszowie leje gospodarzy 3:0... jaja co ?

staty:
ksdani dnia 29/10/2017
ONICO - BBTS 3:0. Udany powrót na Torwar!

Wracamy do wygrywania na Torwarze! W meczu siódmej kolejki PlusLigi ONICO Warszawa pokonało u siebie BBTS Bielsko-Biała 3:0. MVP meczu wybrany został Antoine Brizard.

Trener Stephane Antiga w porównaniu do ostatnich meczów naszego zespołu zdecydował się na jedną zmianę w wyjściowym składzie. Na pozycji środkowego Sebastiana Wardę zastąpił Jan Nowakowski. Poza nim od pierwszej piłki na Torwarze barwy ONICO reprezentowali Brizard, Gjorgiew, Wrona, Kwolek, Włodarczyk oraz Wojtaszek. W zespole rywala z Bielska w pierwszym składzie zobaczyliśmy trójkę obcokrajowców, w tym wracającego po kontuzji rozgrywającego reprezentacji Australii r11; Harrisona Peacocka.

Od początku pierwszego seta siatkarze ONICO konsekwentnie budowali kilkupunktową przewagę. Udało im się odskoczyć gościom już przy stanie 3:1, kiedy to najdłuższą akcję seta skończył atak Bartosza Kwolka z drugiej linii. Po chwili ten sam zawodnik popisał się asem serwisowym, co tylko poprawiło morale drużyny. Bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka, w której największe problemy rywalom sprawiali właśnie Kwolek oraz dzisiejszy jubilat- Wojciech Włodarczyk. Do tego doszło kilka udanych ataków środkiem Andrzeja Wrony, udana podwójna zmiana Firleja i Vernona-Evansa i siatkarzom Stephaner17;a Antigi udało się odnieść pewne zwycięstwo do 17.

Początek drugiego seta był bardziej zacięty. Co prawda atak i zagrywka Kwolka dały ONICO prowadzenie, jednak później to goście zanotowali trzy punkty z rzędu. Kilka minut graliśmy "punkt za punkt", ale od stanu 7:5 siatkarzom ONICO udało się ponownie stopniowo budować przewagę. Do gry włączył się Nikola Gjorgiew, który atakował i zagrywał z bardzo wysoką skutecznością, w dodatku mogliśmy obejrzeć kilka punktowych bloków Nowakowskiego i Brizarda. W drużynie gości w ataku najlepiej spisywał się Krikun, jednak to było za mało. Gdy w końcówce seta ONICO miało już bezpieczną przewagę, trener Antiga dał ponownie pograć zmiennikom. Tym razem oprócz podwójnej zmiany, na parkiecie pojawili się także Kowalczyk i Gruszczyński.

Od początku trzeciej partii na boisku w miejsce Wojciecha Włodarczyka zameldował się Guillaume Samica. Ten set przyniósł dużo więcej emocji. Co prawda ONICO rozpoczęło go z podobnym animuszem, jak dwie poprzednie partie (dobre ataki Wrony i Brizarda), ale przy prowadzeniu gospodarzy 8:4 BBTS zaczął odrabiać straty. Kilka obronionych ataków naszych zawodników i skutecznych akcji głównie z lewego skrzydła pozwoliło gościom doprowadzić do stanu 10:10. Od tego momentu oba zespoły szły r0;łeb w łebr1;, a o wyniku całego seta zdecydować miała dopiero końcówka. BBTS prowadził nawet 20:18, ale podopiecznym trenera Antigi udało się szybko wyrównać, dzięki udanym atakom Kwolka i "Samika". W kolejnych minutach gracze ONICO zachowali zimną krew i po punktowej zagrywce Brizarda udało im się przechylić szalę zwycięstwa w secie, jak i całym meczu na swoją korzyść.

Tym samym po niespodziewanej porażce z Espadonem Szczecin gracze ONICO Warszawa udanie powrócili do rywalizacji na Torwarze. Mamy nadzieję, że to tylko początek serii kolejnych zwycięstw we własnej hali. MVP spotkania wybrany został Antoine Brizard, który cały mecz bardzo dobrze rozdzielał piłki pomiędzy swoich klubowych kolegów. Kolejny mecz ONICO już w najbliższą sobotę. W Kędzierzynie-Koźlu naszym rywalem będzie mistrz Polski - ZAKSA.

ONICO Warszawa r11; BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)

MVP: Antoine Brizard

ONICO Warszawa: Antoine Brizard (3), Nikola Gjorgiew (15), Wojciech Włodarczyk (4), Bartosz Kwolek (13), Andrzej Wrona (7), Jan Nowakowski (6), Damian Wojtaszek (libero) r11; Sharone Vernon-Evans (1), Guillaume Samica (4), Jan Firlej (1), Jakub Kowalczyk (2), Jędrzej Gruszczyński (libero).

Trener: Stephane Antiga

II trener: Fabio Storti

BBTS Bielsko-Biała: Harrison Peacock, Oleg Krikun (2), Viacheslav Tarasov (1), Tomasz Piotrowski (1), Mariusz Gaca (4), Wojciech Siek (4), Kajetan Marek (libero) r11; Piotr Łukasik (11), Przemysław Czauderna (libero), Bartosz Janeczek (6), Jarosław Maciończyk (1), Jakub Bucki (3), Bartosz Cedzyński (2).

Trener: Rostislav Chudik
II trener: Paweł Gradowski

Ptoki jakby im ktos piorek powyrywal... cos fizycznie szwankuja..
hmmm.. przy 18:15 dla Jastrzebia sadzilem, ze jest szansa na tb ale Ptoki nie byly w stanie zatrzymac kolegow Indykow.. smiley