2011/2012

9 kolejka +L
Plus Liga 09.11 PGE Skra Bełchatów - Onico Warszawa 3:0 (26:24, 25:22, 28:26)
10.11 Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdańsk 2:3 (20:25, 25:23, 25:16, 19:25, 13:15)
10.11 Cuprum Lubin - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:12, 25:20, 23:25, 15:25, 10:15)
11.11 MKS Będzin-BBTS Bielsko-Biała 3:1 (37:35, 25:19, 21:25, 25:17)
12.11 Łuczniczka Bydgoszcz-Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 25:19, 25:18)
13.11 Espadon Szczecin-Dafi Społem Kielce 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)
21.11 GKS Katowice-ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (14:25, 16:25, 13:25)
29.11 Cerrad Czarni Radom-Jastrzębski Węgiel

14.11 ZAKSA Kędzierzy-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 25:19, 20:25, 15:9) - zal. 4 k.
15.11 PGE Skra Bełchatów - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:0 (25:23, 29:27, 25:21)

Zacięty mecz w Bełchatowie, górą Skra r30;

W spotkaniu 9. kolejki PlusLigi siatkarze ONICO Warszawa przegrali w Hali Energia ze Skrą Bełchatów 0:3 (24:26, 22:25, 26:28). MVP spotkania wybrany został środkowy gospodarzy, Srećko Lisinac.

Przed spotkaniem w Hali Energia nie brakowało kilku personalnych podtekstów - do Bełchatowa powrócili bowiem Stephane Antiga, Andrzej Wrona i Wojciech Włodarczyk, którzy w przeszłości byli zawodnikami Skry, a także Fabio Storti, który pracował tu w roli statystyka i asystenta. Wszyscy zostali gorąco powitani nie tylko przez miejscową publiczność, ale także przez kibiców z Warszawy, których pojawiło się około czterdziestu. Siatkarze ONICO rozpoczęli rywalizację w niemal tradycyjnym już zestawieniu - jedynie na pozycji środkowego, gdzie trwa obecnie największa rywalizacji, Sebastiana Wardę zastąpił Jan Nowakowski.

Stołeczni podeszli do spotkania bardzo zmobilizowania i skoncentrowani, dzięki czemu od samego początku byliśmy świadkami niezwykle wyrównanej rywalizacji. Oba zespoły były skuteczne w ataku, dobrze funkcjonowały też bloki, a fani zgromadzeni w hali nie mogli narzekać na brak efektownych obron czy asów serwisowych. Pierwszy set stał na bardzo wysokim poziomie, jednak to gospodarze do stanu 19:17 utrzymywali dwupunktową przewagę. Wtedy to asem popisał się Jan Nowakowski, co tylko zwiększyło poziom emocji. Chwilę później tym samym odpowiedział Lisinac, ale ONICO nie dawało za wygraną - skuteczny blok i atak Gjorgiewa ponownie dały nam remis 23:23. Ostatecznie partia zakończyła się wynikiem 26:24 dla Skry, po tym jak skutecznie powstrzymywany był Sharone Vernon-Evans.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia warszawian 3:0, ale między innymi dzięki skutecznej grze Lisinaca przewaga ta została bardzo szybko zniwelowana. Później w poczynania obu drużyn wkradło się więcej błędów, a wynik raz po raz zmieniał się na korzyść czy to Skry, czy ONICO. W połowie seta wiatr w żagle złapali gospodarze, którzy r0;odjechalir1; naszym siatkarzom na pięć oczek, prowadząc aż 18:13. Sytuacja poprawiła się, gdy na zagrywce pojawił się kapitan Andrzej Wrona - stołeczni zdobyli kilka punktów z rzędu i wrócili do walki o zwycięstwo. Gra punkt za punkt to było jednak za mało - bełchatowianie do końca kontrolowali boiskowe wydarzenia, wygrali drugą partię 25:22 i objęli prowadzenie 2:0.

Po 10-minutowej przerwie ponownie dobrze zaczęli stołeczni - najpierw zablokowany został Wlazły, później skutecznie atakował Nowakowski i pierwsza przewaga była po stronie ONICO. Podobnie jak w secie poprzednim nie dane było nam długo się nią nacieszyć. Na boisku w miejsce Gjorgiewa i Włodarczyka pojawili się Vernon-Evans oraz Samica, a w ekipie Skry nie do zatrzymania był Srećko Lisinac. Do stanu 13:13 mecz był niezwykle wyrównany, ale w decydujących momentach kluczowe okazywało się doświadczenie i spokój gospodarzy. Mimo trzech punktów przewagi Skry, siatkarze ONICO nie złożyli broni - doprowadzili do remisu i nie pozwalali odskoczyć nawet na dwa oczka. Po raz kolejny o losach seta zadecydować musiała gra na przewagi - niestety i tym razem szczęście było po stronie rywali, a mecz zakończył się po przypadkowym asie serwisowym Bartosza Bednorza.

Skra Bełchatów - ONICO Warszawa 3:0 (26:24, 25:22, 28:26)
MVP: Srećko Lisinac

Skra: Wlazły(12), Bednorz(12), Ebadipour(4), Łomacz(1), Lisinac(17), Kłos(13), Milczarek(l), Romać(2), Czarnowski(1), Penchev, Janusz.

ONICO: Kwolek(13), Brizard(2), Wrona(5), Gjorgiew(6), Włodarczyk(3), Nowakowski(9), Wojtaszek(l), Samica(1), Warda, Vernon-Evans(8).

Biuro prasowe ONICO Warszawa
Mateusz Mika: Indykpol ma same zwycięstwa u siebie, my na wyjazdach - ktoś przerwie tę passę

Przed Treflem Gdańsk spotkanie na bardzo trudnym terenie. W piątek o godz. 18 "Gdańskie lwy" zmierzą się bowiem na wyjeździe z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Jak do tej pory najbliżsi rywale gdańszczan wygrywali wszystkie domowe spotkania, pokonując m.in. PGE Skrę Bełchatów, czy Jastrzębski Węgiel. Jak zauważa kapitan żółto-czarnych, Trefl ma z kolei komplet zwycięstw na wyjeździe. - Indykpol ma same zwycięstwa u siebie, my na wyjazdach, więc w piątek komuś się ta passa skończy - mówi Mateusz Mika.

Bilans dotychczasowych pojedynków Trefla Gdańsk z Indykpolem AZS-em Olsztyn w PlusLidze jest bardzo wyrównany. Drużyny mierzyły się bowiem 18-krotnie i podzieliły po równo zwycięstwami. Gdańszczanie więcej szczęścia mieli dotychczas w domu, pokonując olsztynian przed własną publicznością pięciokrotnie, a w Hali Urania cztery razy. Spotkania tych dwóch zespołów znane są też ze swojego zaciętego i długiego przebiegu - w ostatnich dwóch sezonach połowa starć gdańszczan z olsztynianami kończyła się po tie-breaku. Równie emocjonująco zapowiada się także piątkowe spotkanie. Olsztyn przystępuje bowiem do niego mając komplet zwycięstw w domu, a Gdańsk nie przegrywając jeszcze ani jednego starcia na wyjeździe.

- Indykpol ma same zwycięstwa u siebie, my na wyjazdach, więc w piątek komuś się ta passa skończy. Na pewno będzie to dla nas bardzo trudny mecz, tym bardziej, że w poprzednich sezonach nigdy w Olsztynie nam się łatwo nie grało. Jest to ważny pojedynek, ponieważ w ligowej tabeli dzielą nas dwa punkty. Na pewno pojedziemy do Olsztyna bardzo mocno zmotywowani, żeby wywieźć z trudnego terenu jak najwięcej punktów - mówi kapitan Trefla Gdańsk, Mateusz Mika.

Do piątkowego starcia oba zespoły przystępują po nieudanych spotkaniach. W ostatniej kolejce Trefl Gdańsk przegrał bowiem 1:3 z Espadonem Szczecin, a olsztynianie w trzech setach ulegli w Rzeszowie Asseco Resovii. - Po meczu z Espadonem każdy z nas indywidualnie zastanowił się nad tym, co może zrobić lepiej, nie tylko w trakcie samego starcia, ale też podczas przygotowań, czyli mikrocyklu treningowego, który odbywamy przed każdym spotkaniem. Nie możemy też jednak popadać w paranoję po porażce, że nagle nie potrafimy grać w siatkówkę. Zanotowaliśmy przegrane z Katowicami i Szczecinem, ale zagraliśmy też w tym sezonie kilka dobrych spotkań. Myślę, że na mecze, w których teoretycznie jesteśmy stawiani w roli faworyta, musimy wychodzić mniej stremowani, ponieważ to nas blokuje na początku starcia, co było widać w spotkaniu ze Szczecinem - ocenił Mateusz Mika.

Kto wyjdzie zwycięsko ze starcia Indykpol AZS Olsztyn r11; Trefl Gdańsk? Dowiemy się tego w piątkowy wieczór. Pierwszy gwizdek spotkania w Hali Urania o godz. 18.

Trefl Gdańsk
Biuro Prasowe
hmmm... chcialem "nagadac" Indykom za jedyne... ale po tym co zagrala Sovia ... cuprum wygrywa pierwszego seta do 12...
przeciwnik zmasakrowany, znokautowany.. itd., ..
Oby Rzeszowianie sie obudzili- chce poogladac troche dobrej siatkowki a nie lanie w beben!
tak tylko...
1 set, sktecznosc ataku Sovi 33%, Cuprum 75% ...
2 set trwa ale... 6:9...11:9... 16:11... 20:16... smiley
podczas przerwy ktos podmienil zespoly... hmmm ...