Plus Liga 01.12 Asseco Resovia Rzeszów-ONICO Warszawa 0:3 (23:25, 23:25, 17:25)
02.12 Jastrzębski Węgiel-GKS Katowice 3:1 (19:25, 25:20, 25:19, 25:22)
Trefl Gdańsk-BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:16, 25:17, 27:25)
PGE Skra Bełchatów-Espadon Szczecin 3:1 (25:16, 25:22, 23:25, 25:21)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle-Dafi Społem Kielce 3:0 (25:14, 25:14, 25:18)
Aluron Virtu Warta Zawiercie-MKS Będzin 3:1 (22:25, 25:23, 25:19, 25:17)
03.12 Cuprum Lubin-Cerrad Czarnie Radom 2:3 (19:25, 25:21, 26:24, 16:25, 10:15)
04.12 Indykpol AZS Olsztyn-Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (25:15, 23:25, 24:26, 25:19, 15:12)
ksdani dnia 30/11/2017 · 211364 Komentarzy · 1249 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 01/12/2017
Sovia vs Polibuda jest 15:11.. 6 bledow zagrywki Onico... smiley
a teraz mamy 17:18... ladnie pociagneli ..goscie... smiley tfu tfu
dyletant dnia 01/12/2017
Warszawa zaczyna potwierdzać swój potencjał, najpierw wyrównane mecze ze Skrą i ZAKsą choć przegrane, a teraz przejechali się po ptokach i Sovii. Naprawdę boje się naszego wyjazdu do 100licy
myslalem, ze popatrze sobie na dobry, emocjonujacy mecz czolowych zespolow +L... a tu takie cos... nie twierdze, iz to byla jakas totalna kiszka ale spodziewalem sie duzo wieej.. az sie pisac nie chce..
Grt dla Onico za zdecydowane zwyciestwo na wyjezdzie.. Brawo smiley

staty:
Wypowiedzi przed meczem z ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle

Wojciech Serafin: Przygotowywaliśmy się do tego meczu jak do każdego innego, na sto procent. Wszyscy są nastawieni pozytywnie, będziemy chcieli sprawić jakąś niespodziankę w postaci dobrej gry, czy urwania seta albo punktu. Cała drużyna ciężko trenuje, robimy małe kroki do przodu. Myślę, że nasza praca na treningach powoli zaprocentuje. Musimy mieć cały czas otwarte głowy, nie możemy przegrać tego meczu w szatni. Nie możemy bać się ZAKS-y, nie możemy "podkulić ogonów" i opuścić głów. Trzeba wyjść i od początku do końca walczyć w każdym secie o każdy punkt, nie patrzeć na tablicę wyników.

Maciej Pawliński: Wiemy, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to bardzo mocna drużyna. Jesteśmy na dwóch końcach tabeli, więc jest to dla nas bardzo duże wyzwanie, jednak będziemy walczyć, bo tylko to nam pozostało. Musimy szukać punktów w każdym meczu, niezależnie od tego, czy jest to pierwszy zespół w tabeli, czy zajmujący dalsze pozycje. Postaramy się podejść do tego spotkania "na luzie" i pokazać to, co mamy najlepsze. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ostatnio nie szło nam najlepiej, co widać po wynikach. Staramy się ciężko pracować na treningach, bo jest to jedyna droga, żeby poprawić swoje umiejętności, swoją grę i miejsce w tabeli.

Dafi Społem Kielce
Biuro Prasowe
Antiga, Wojtaszek i Firlej o meczu w Rzeszowie

- Po chłopakach widać, że gra w tym zespole daje im dużo satysfakcji - powiedział po wielkim zwycięstwie z Asseco Resovią Rzeszów (3:0) w 12. kolejce PlusLigi szkoleniowiec ONICO Warszawa, Stephane Antiga.

Stephane Antiga: - W Rzeszowie gra się bardzo przyjemnie, jest fajna hala i dużo kibiców. Do meczu podeszliśmy bardzo skoncentrowani, zagraliśmy świetnie w przyjęciu, popełniliśmy mało błędów i nie pozwoliliśmy Lemańskiemu skutecznie blokować. Jestem zadowolony z całej drużyny, gramy coraz lepiej i przenosimy zagrania z treningów na mecze. Po chłopakach widać, że gra w tym zespole daje im dużo satysfakcji. Jesteśmy mocniejsi, ale każdy mecz będzie trudny, bo liga jest bardzo wyrównana. Przed nami dwa dni wolnego i wracamy do pracy.

Damian Wojtaszek: - Mam duży sentyment do tego miejsca. Chciałbym podziękować kibicom i szefom klubu za bardzo miłe powitanie i drobne upominki. Odnośnie meczu r11; w trakcie spotkania byłem bardzo zmotywowany i chciałem pokazać się z jak najlepszej strony. Nie spodziewałem się jednak, że to potoczy się tak szybko. Kontrolowaliśmy ten mecz od początku do końca. Decydujące były zagrywka i przyjęcie. U nas to dobrze funkcjonowało, odrzuciliśmy przeciwnika od siatki i mogliśmy grać to, co potrafimy. Może rywale zaczęli trzeciego seta bardziej przybici, ale my byliśmy jeszcze bardziej zmotywowani. Powiedzieliśmy sobie w szatni, że musimy wyjść jeszcze bardziej zmobilizowani i to zrobiliśmy.

- Nie mówmy, że złapaliśmy wiatr w żagle i teraz będziemy wygrywali wszystkie mecze. Każdy mecz jest inny, liga szybko to weryfikuje. Cieszę się, że z takimi rywalami jak Resovia i Jastrzębie wygrywamy za trzy punkty, bo te drużyny walczą o medale. My walczymy o coś innego, ale może się zdarzyć tak, że jeśli będziemy w tej czołowej szóstce, zagramy o coś więcej.

Jan Firlej: - Nasza gra była dziś poukładana, przemyślana, zrealizowaliśmy plan na to spotkanie. Dobre przyjęcie i konsekwencja to był klucz do tego, żeby wywieźć stąd trzy punkty. Liga jest bardzo wyrównana, nie możemy pozwolić sobie na moment dekoncentracji czy rozluźnienia. Nie boimy się żadnego z przeciwników, z Olsztynem zrobimy wszystko, żeby wygrać za trzy punkty.

ONICO Warszawa
llllll dnia 02/12/2017
no no jaki łomot i to na własnym terenie, tego to sie nie spodziewałem
ksdani dnia 03/12/2017
kilka dni temo POlibuda 3-0 z Ptokami a teraz TOOOO smiley
z niecierpliwoscia czekam na nastepne spotkania Onico..
Podpromie zdobyte! Asseco Resovia - ONICO 0:3

Kolejny sukces siatkarzy ONICO Warszawa! W meczu inaugurującym dwunastą kolejkę PlusLigi pokonali oni na wyjeździe Asseco Resovię Rzeszów 3:0. MVP spotkania wybrano Antoiner17;a Brizarda, rozgrywającego warszawskiego zespołu.

Trener Stephane Antiga zdecydował się na wystawienie od początku meczu swojego "żelaznego" składu. Tym samym w barwach ONICO zobaczyliśmy siódemkę: Brizard, Gjorgiew, Nowakowski, Wrona, Kwolek, Włodarczyk i Wojtaszek. W barwach Resovii zagrało z kolei dwóch zawodników, którzy wcześniej występowali w stolicy - Bartłomiej Lemański i Aleksander Śliwka.

I set - świetny powrót do gry

Pierwszy punkt dla naszej drużyny zdobył atakiem ze środka Jan Nowakowski. Siatkarze ONICO próbowali wywrzeć presję na gospodarzach zagrywką, w której popełniali mało błędów, jednak od początku pierwszego seta mieliśmy do czynienia z przewagą Resovii. Składały się na nią głównie bloki (dwukrotnie na Gjorgiewie, którego zmienił Evans) i ataki leworęcznych skrzydłowych - Śliwki i Rossarda, na których sposobu nie mogli znaleźć stołeczni środkowi. W ataku najsolidniej prezentował się z kolei Bartosz Kwolek. Przewagę gospodarzy udało się jednak zniwelować w środkowej części seta, kiedy to po bloku na Śliwce i autowych atakach Schopsa ONICO wyszło na prowadzenie 18:17.

Końcówka partii przyniosła wiele emocji. Najpierw, po kiwce Kwolka i sytuacyjnym ataku Brizarda, stołeczni wyszli na prowadzenie 22:19. Gospodarze nie pozostali jednak dłużni i po asie serwisowym Możdżonka mieliśmy remis 23:23. Wówczas atak z lewego skrzydła skończył Włodarczyk, a przy piłce setowej Wrona zablokował Jarosza, dzięki czemu ONICO wygrało pierwszą partię i objęło prowadzenie w meczu!

II set - Pojedynek bombardierów

Po dobrej zmianie w drugiej części pierwszego seta na boisku pozostał Evans. Drugą partię rozpoczął atomowy atak Rossarda, a po stronie ONICO pierwszy punkt zdobył wspomniany wcześniej reprezentant Kanady. Tym razem od początku oba zespoły grały punkt za punkt i nikomu nie udało się uzyskać przewagi. Rozgrywający obu zespołów odpuścili nieco grę środkiem, przenosząc ciężar akcji na skrzydła. Tutaj niemal bezbłędni byli obaj atakujący - Jakub Jarosz po stronie "Pasów" oraz Vernon-Evans. Dodatkowo obejrzeliśmy kilka dłuższych akcji, w których dobrymi obronami popisywał się Damian Wojtaszek.

Po długim okresie wyrównanej gry, siatkarzom ONICO udało się przełamać rywala w podobnym momencie, co w pierwszym secie. Przy stanie 17:17, dzięki dobrym zagrywkom Evansa udało się uzyskać trzypunktową przewagę. Resovia odpowiadała atakami i asem serwisowy Jarosza, ale dobry atak ze środka Nowakowskiego spowodował, że stołeczni ponownie triumfowali do 23.

III set - ONICO show!

Siatkarze z Warszawy z dużym animuszem rozpoczęli trzeciego seta, wychodząc na prowadzenie 3:0. Trener gospodarzy szybko zareagował na problemy z przyjęciem, wprowadzając na boisko Elvissa Krastinsa. Nie przeszkodziło to jednak w dobrej grze naszego zespołu, który kontrolował sytuację i utrzymywał przewagę. Ponownie dobrze atakowali Kwolek i Evans, których dzielnie wspomagał Włodarczyk.

W środkowej części seta po raz kolejny błysnął Kwolek. Młody przyjmujący skończył trzy ataki z rzędu, do tego dołożył dobre przyjęcie i ONICO prowadziło już 15:9. Takiej przewagi gospodarze nie mogli już odrobić, a to nie był jeszcze koniec. Chwilę później atomowymi serwisami popisał się Vernon-Evans i stołeczni prowadzili aż 22:14. Następnie siatkarze ONICO wywalczyli piłkę setową, którą atakiem ze środka, tak jak w poprzedniej partii, wykorzystał Jan Nowakowski.

Tytuł najlepszego zawodnika spotkania trafił w ręce rozgrywającego Antoiner17;a Brizarda, ale równie dobrze ten zaszczyt mógł przypaść w udziale każdemu zawodnikowi naszego zespołu. Poza pierwszą częścią inauguracyjnego seta, warszawianie mieli inicjatywę, z czasem zdobywając coraz większą kontrolę nad spotkaniem rozgrywanym na bardzo trudnym terenie. Po wygranej nad Jastrzębskim Węglem ONICO pokonało kolejnego rywala z ligowej czołówki i po trzecim z rzędu zwycięstwie na pewno awansuje w ligowej tabeli. Kolejne spotkanie rozegramy u siebie - 12 grudnia na Torwarze rywalem ONICO będzie Indykpol AZS Olsztyn.

Asseco Resovia Rzeszów - ONICO Warszawa (23:25, 23:25, 17:25)

MVP: Antoine Brizard

Asseco Resovia Rzeszów: Michał Kędzierski (1), Jakub Jarosz (13), Aleksander Śliwka (6), Thibault Rossard (10), Bartłomiej Lemański (4), Marcin Możdżonek (34Mateusz Masłowski (libero) r11; Paweł Rusek (libero), Elviss Krastins (3), Dominik Depowski (2), Jochen Schoeps (1), Lukas Tichacek, Dawid Dryja

Trener: Roberto Serniotti

II trener: Lucio Oro

ONICO Warszawa: Antoine Brizard (6), Nikola Gjorgiew (1), Andrzej Wrona (6), Jan Nowakowski (7), Bartosz Kwolek (16), Wojciech Włodarczyk (13), Damian Wojtaszek (libero) r11; Guillaume Samica (1), Sharone Vernon-Evans (10)

Trener: Stephane Antiga

II trener: Fabio Storti

Partnerem meczu z Asseco Resovią była dzielnica Ursus.

koncowka tb.. Cuprum przesyalo konczyc a rywale i owszem- koncza... zaraz bedzie po meczu