Użytkownicy Online: ksdani

15 kolejka +L
Plus Liga Rozegrane awansem:
Łuczniczka Bydgoszcz - Trefl Gdańsk 0:3 (11:25, 20:25, 19:25)
BBTS Bielsko-Biała - Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (26:24, 27:29, 22:25, 25:21, 12:15)
GKS Katowice - Cuprum Lubin 1:3 (25:18, 17:25, 21:25, 21:25)

29.12 Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów 0:3 (28:30, 20:25, 20:25)
30.12 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 3:1 (25:20, 25:21, 20:25, 25:20)
ONICO Warszawa - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:15, 31:29, 26:28, 25:22)
MKS Będzin - Indykpol Olsztyn 3:1 (25:20, 21:25, 25:22, 26:24)
Dafi Społem Kielce - Jastrzębski Węgiel 0:3 (17:25, 22:25, 19:25)
ksdani dnia 26/12/2017 · 211364 Komentarzy · 1269 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 29/12/2017
Czas na Derby Mazowsza!

Przed siatkarzami ONICO Warszawa ostatnie wyzwanie w tym roku. W sobotę 30 grudnia, w meczu ostatniej kolejki pierwszej fazy sezonu PlusLigi, podejmą oni u siebie Cerrad Czarnych Radom. Ewentualne zwycięstwo pozwoli im zakończyć 2017 rok na trzecim miejscu w ligowej tabeli.

Udanie zakończyć historyczny miesiąc

Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla zawodników ONICO. Od czasu meczu w Zawierciu, wygranego po ciężkiej walce z miejscowym Aluronem Virtu 3:2, notują oni serię pięciu zwycięstw, pokonując kolejno Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovię Rzeszów, Indykpol AZS Olsztyn oraz w ostatnim meczu Cuprum Lubin. Jeszcze przed świętami, na trudnym terenie w Lubinie, stołeczni nie oddali gospodarzom nawet seta, imponując zwłaszcza w trzeciej partii, kiedy to odrobili do rywala duży dystans punktowy.

Przypomnijmy, jak tamto spotkanie podsumował jeden z głównych aktorów boiskowych wydarzeń, Antoine Brizard: r11; Znakomicie jest wygrywać w taki sposób! Bardzo dobrze spisywaliśmy się w dwóch pierwszych setach. W drugiej partii wygraliśmy, co prawda, tylko dwoma punktami, ale byliśmy pewni siebie i udawało nam się kontrolować wynik. W trzecim secie straciliśmy na początku dużo punktów, ale udało nam się dogonić rywali i w samej końcówce doprowadzić do wyrównania. Kolejne trzy punkty są nasze i to jest najważniejsze.

Sytuacja w tabeli

Seria pięciu zwycięstw z rzędu błyskawicznie wywindowała siatkarzy ONICO w górę ligowej tabeli. Obecnie warszawianie zajmują w niej czwarte miejsce z 26 punktami na koncie. Warto jednak zauważyć, że do trzeciego Trefla Gdańsk tracą tylko dwa "oczka", więc ewentualne zwycięstwo za trzy punkty spowoduje awans na trzecią lokatę. Sobotni rywal stołecznych plasuje się obecnie na jedenastej pozycji, mając na koncie 18 punktów.

Z obozu rywala - czekamy na przyjazd starych znajomych

W kadrze Czarnych znajdziemy dwóch zawodników, którzy w przeszłości występowali w stolicy. Michał Filip grał w Warszawie w latach 2014-2017, a kapitan zespołu - Wojciech Żaliński w latach 2010-2012. Niestety, w sobotnim spotkaniu nie zobaczymy pierwszego z nich - atakujący radomian obecnie leczy kontuzję kości śródstopia. Przez jeden sezon w Warszawie grał również trener Cerradu - Robert Prygiel. Wychowankiem radomskiego klubu jest z kolei rozgrywający ONICO, Jan Firlej.

Przed obecnym sezonem w drużynie z Radomia doszło do sporych zmian kadrowych. Siódmy zespół poprzednich rozgrywek opuścił środkowy, reprezentant USA - David Smith. W jego miejsce w Radomiu pojawił się Ukrainiec Dmytro Tieriomienko, który do tej pory z powodzeniem występował w lidze rosyjskiej. Radomianie mają również dwóch nowych rozgrywających - byłego reprezentanta Polski juniorów, Kamila Droszyńskiego oraz podstawowego sternika gry reprezentacji Słowenii - Dejana Vincicia. Do Rzeszowa przeniósł się Michał Kędzierski, który kierował grą Cerradu w zeszłym sezonie. Wyjściową szóstkę radomian powinno uzupełnić jeszcze dwóch aktualnych mistrzów świata juniorów - Norbert Huber i Jakub Ziobrowski oraz libero reprezentacji USA Dustin Watten.

Widzimy się w hali Torwar!

Wszystkich kibiców ONICO Warszawa zapraszamy na ostatnie spotkanie w tym roku, które nasi siatkarze rozegrają w warszawskiej hali Torwar. Skład gości to mieszanka rutyny z młodością, która sprawia, że są groźnym rywalem dla każdej ligowej drużyny. Dodatkowym smaczkiem spotkania będzie fakt, że będą to pierwsze Derby Mazowsza w bieżącym sezonie. Takie spotkania rządzą się swoimi prawami, jednak wierzymy, że siatkarze ONICO będą kontynuować zwycięską passę i odniosą szóste zwycięstwo z rzędu.

Początek meczu o godzinie 18. Tych, którym nie uda się dotrzeć na Torwar, zapraszamy na obszerną relację w klubowych mediach ONICO Warszawa lub do śledzenia transmisji przygotowywanej przez telewizję Polsat Sport. Razem wesprzyjmy warszawskich siatkarzy i udanie zakończmy ten rok!

1 set i 14 bledow Skry... masakra..
przebudzenie Manka ktory w pierwszym skonczyl tylko 1 na pilek a w koncowce pokazaprawdziwego mlota smiley

Kiedy Kadzio przestanie chwalic za ewidentne bledy czy durne rozegrania?
Komentarze przed meczem z Jastrzębskim Węglem: Dariusz Daszkiewicz, Jakub Wachnik, Mateusz Czunkiewicz, Tomislav Dokić

Dariusz Daszkiewicz: Musimy wyeliminować przestoje i przede wszystkim r11; zwrócić uwagę na proste piłki, w których wypracowujemy sobie przewagę i nie zawsze umiemy ją wykorzystać. Nie będziemy faworytem w meczu z Jastrzębskim Węglem, ale musimy wychodzić na boisko z nastawieniem na walkę w każdym meczu i z każdym przeciwnikiem, bo każdy zdobyty punkt może okazać się decydujący na koniec sezonu.

Jakub Wachnik: Patrzymy pozytywnie w przyszłość. Przed nami jeszcze cała runda, mecz z Jastrzębiem w tej rundzie, wszystko jest możliwe i wszystko jest w naszych rękach. Będę chciał pomóc mojej drużynie w każdym elemencie, żebyśmy mogli zdobyć punkty i wygrać ten mecz. Myślę, że najlepszą receptą na zwycięstwo z Jastrzębskim Węglem jest nasza dobra gra. Cały czas pracujemy nad tym, żeby wyeliminować proste błędy.

Mateusz Czunkiewicz: Uważam, że nasza drużyna jest bardzo dobra, ma duży potencjał, który musimy przelać na boisko i odważnie zagrać z Jastrzębskim Węglem. Kiedy przegrywa się parę meczów z rzędu, w których walczymy na sto procent ale przegrywamy, to zawsze siedzi w głowie. Na każdy trening i mecz wychodzimy z myślą, że chcemy wygrać, poprawić swoją grę, każdy z nas myśli o tym, żeby zagrać lepiej, jednak to wciąż siedzi w głowach. Dla nas każdy mecz jest cenny, musimy wyciągnąć z nas wszystko to, co możemy. Ten mecz nie może być zagrany na sto procent, musimy zagrać na sto pięćdziesiąt procent.

Tomislav Dokić: Jedyną rzeczą, której nam teraz brakuje są zwycięstwa. Mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni. Przyszedłem tutaj, żeby dawać z siebie wszystko, żeby dać sto procent. Chcę pomóc tej drużynie, żebyśmy wygrali więcej meczów niż do tej pory. Po każdej porażce jesteśmy mądrzejsi, mamy więcej doświadczenia i myślę, że niedługo nadejdzie nasz czas.

Liga w Polsce jest bardzo silna i konkurencyjna. To dla mnie bardzo trudne, bo w swojej karierze grałem w takich ligach, w których były drużyny, z którymi dało się wygrywać oraz takie, z którymi było bardzo ciężko zwyciężyć. W PlusLidze nie ma łatwych meczów. Jak dotąd widziałem cztery drużyny na boisku, kilka na video i nie da się tutaj łatwo wygrać. To czyni tę ligę jedną z najlepszych w Europie i daje ogromną motywację, żeby grać dobrze.

Dafi Społem Kielce
4 set... Zaksa- Skra 8:13... 17:16.. hmmmm mecz na szczycie.. ups 18:16.. 19:16.. panika u gosci..
hmm... 2 set Onico z Czarnymi
4:8.. 13:11... ktora to juz kolejka +L z takimi seriami w wielu meczch? ... ooo 15...
ksdani dnia 31/12/2017
Wskakujemy na podium! ONICO 3:1 Cerrad

W ostatnim spotkaniu 2017 roku siatkarze ONICO Warszawa pokonali przed własną publicznością Cerrad Czarnych Radom 3:1 (25:15, 31:29, 26:28, 25:22), dzięki czemu na półmetku fazy zasadniczej awansowali na 3. miejsce w tabeli PlusLigi! Zwycięstwo w Derbach Mazowsza to dla podopiecznych trenera Antigi szósta wygrana z rzędu! MVP spotkania wybrany został Wojciech Włodarczyk.

W porównaniu do ostatniego meczu z Cuprum Lubin, w wyjściowym składzie ONICO doszło do jednej zmiany. Na pozycji środkowego Sebastiana Wardę zastąpił Jan Nowakowski. Razem z nim na parkiecie pojawili się Brizard, Gjorgiew, Kwolek, Włodarczyk, Wrona i Wojtaszek. W drużynie z Radomia zobaczyliśmy między innymi Wojciecha Żalińskiego, Dustina Wattena czy Jakuba Ziobrowskiego.

I set - festiwal bloków ONICO

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie po dwóch dobrych atakach Żalińskiego. Gracze ONICO szybko jednak odrobili stratę i wyszli na prowadzenie 7:5, po dobrych zagrywkach Nikoli Gjorgiewa. Od tego momentu stołeczni zaczęli przejmować kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, a kluczowym elementem były bloki na atakach Żalińskiego i Ziobrowskiego. Przewaga ONICO stopniowo rosła r11; najpierw po serii bloków stołeczni prowadzili 15:9, następnie 20:13. W końcówce pierwszego seta na dobre do gry włączyła się para przyjmujących Włodarczyk-Kwolek. Pierwszy z nich dwukrotnie skutecznie atakował z drugiej linii, drugi dwoma skutecznymi zagrywkami zakończył seta, którego ONICO wygrało do 15.

II set r11; wojna nerwów dla stołecznych!

Goście rozpoczęli drugą partię z nowym rozgrywającym - Vincić zmienił Droszyńskiego. Reprezentant Słowenii kilkoma serwisami sprawił problemy graczom ONICO, przez co goście zaczęli od prowadzenia 3:0. Radomianie chwilę później powiększyli przewagę, po dobrych atakach Żalińskiego i blokach na Włodarczyku oraz Gjorgiewie. Tego drugiego przy stanie 5:9 zmienił Sharone Vernon-Evans.

Od tego momentu ONICO zaczęło odrabiać straty. Najpierw po ataku Włodarczyka i bloku Wrony mieliśmy wynik 8:9. Następnie przy stanie 10:11 na zagrywkę wszedł Brizard i po kilku świetnych akcjach stołeczni prowadzili 14:11. Goście nie pozostali jednak dłużni r11; po dwóch asach Żalińskiego zrobiło się 15:15. Kolejne bloki i ataki Wrony pozwoliły odskoczyć graczom ONICO na trzy punkty. Tę przewagę udało się utrzymać przez kilka minut i przy stanie 24:21 ONICO miało do dyspozycji trzy piłki setowe. Goście nie złożyli jednak broni i po dobrych atakach Żalińskiego i bloku na Włodarczyku doprowadzili do stanu 24:24, gry na przewagi i prawdziwej wojny nerwów. Gracze ONICO uzyskiwali kolejne piłki setowe, ale radomianie za każdym razem skutecznie się bronili, aż do stanu 30:29. Wówczas na zagrywkę wszedł Kwolek i asem serwisowym zakończył drugiego seta.

III set r11;- goście wracają do gry

Trzeciego seta gracze ONICO rozpoczęli w składzie z Vernonem-Evansem. Od początku oba zespoły grały rpunkt za punktr1;, bez żadnej przewagi. Impas przełamał Kwolek, który punktową zagrywką wyprowadził warszawian na prowadzenie 11:9. Chwilę później było już 13:10, dzięki kolejnemu atakowi Kwolka i jego blokowi. Goście odrobili jednak straty i zrobiło się 15:15. ONICO zdobyło dwa punkty z rzędu i wyszło na prowadzenie 17:15. Radomianie zdobyli punkt i na zagrywkę wszedł Kwasowski. Po jego serwisach goście wyszli na prowadzenie 20:17, co zwiastowało trudną końcówkę seta dla stołecznych.

Do gry powrócił Gjorgiew i dobrym atakiem z lewego skrzydła dał sygnał do walki. Po chwili as Macedończyka i pojedynczy blok Brizarda pozwoliły graczom ONICO doprowadzić do remisu 22:22. Warszawianie mieli nawet piłkę setową przy stanie 24:23, jednak goście skutecznie się obronili i znów doprowadzili do gry na przewagi. Po chwili dobry blok Ziobrowskiego sprawił, że tym razem to goście uciekali, a ONICO musiało gonić wynik. Niestety, gracze Cerradu lepiej rozegrali ostatnie akcje i ostatecznie wygrali trzeciego seta do 26.

IV set - skuteczni w końcówce!

Ponownie seta lepiej rozpoczęli goście, którzy uzyskali dwupunktową przewagę. Goście lepiej bronili ataki zawodników ONICO, w związku z czym na boisku ponownie pojawił się Gjorgiew. Macedończyk znów dobrze wprowadził się do gry i po jednym z jego ataków udało się doprowadzić do remisu 11:11. Po kilku akcjach rpunkt za punktr1;, gracze ONICO wysunęli się na prowadzenie 16:14, dzięki dwóm dobrym atakom Kwolka. Goście walczyli, ale to stołeczni z minimalną przewagą dotrwali do końcówki seta. W niej błysnął kapitan ONICO - Andrzej Wrona. Nasz środkowy dwoma atakami z rzędu powiększył przewagę ONICO do stanu 23:19. Tego nie można było przegrać - chwilę później w siatkę zaserwował środkowy gości Teryomenko i siatkarze ONICO wygrali do 22!

Najlepszym graczem spotkania został wybrany Wojciech Włodarczyk. Derby Mazowsza przyniosły nam wiele emocji, jednak kolejne trzy punkty zostały w Warszawie. ONICO Warszawa kończy 2017 rok na trzecim miejscu w tabeli!

ONICO Warszawa - Cerrad Czarni Radom 3:1 (25:15,31:19, 26:28, 25:22)

MVP: Wojciech Włodarczyk

Brizard, Wrona i Włodarczyk o wygranej z Cerradem Czarnymi

Antoine Brizard: Pierwszy set był dla nas dosyć łatwy, goście popełnili sporo błędów, przez co ułatwili nam zadanie. Od drugiego seta to się zmieniło, a ostatecznie mecz był bardzo długi. Byliśmy jednak na to gotowi, gdyż ostatnio trenujemy bardzo ciężko. Nie wiem dokładnie, co stało się w trzeciej partii. Uprościliśmy naszą grę, chyba myśleliśmy, że łatwo wygramy to spotkanie 3:0. Pierwszy raz od dawna przegraliśmy końcówkę seta, więc może lepiej czasem przegrać, żeby ostatecznie wygrać i zachować koncentrację na przyszłość. Czułem się dzisiaj nieźle. To nie był mój najlepszy mecz, ale byliśmy dobrze zgrani z atakującymi i udało nam się to wykorzystać.

Andrzej Wrona: Poza pierwszym setem rywale postawili bardzo trudne warunki, ale skupiamy się już nad celami, które są przed nami. Szóstego stycznia gramy z Łuczniczką, potem ćwierćfinał Pucharu Polski. Nie mamy preferencji, co do rywala, zobaczymy co przyniesie nam losowanie za dwa dni. To pierwsze trofeum, które można zdobyć w tym sezonie, cieszymy się z naszej pozycji w tabeli i z tego, że zagramy w Pucharze.

Wojciech Włodarczyk: Czy służy nam rola faworyta? Wiadomo, że dzięki dobrym wynikom ostatnich spotkań stajemy się faworytami niektórych meczów. Z drugiej strony powinniśmy być faworytami takich meczów, jak te z Będzinem, czy Szczecinem, których nie udało się wygrać. Nie ma tutaj żadnej prawidłowości, musimy poprawiać naszą grę i zobaczymy, jakie to da miejsce. Staramy się nie myśleć o tym, jakie miejsce możemy osiągnąć w tabeli na koniec, ale jeśli będziemy dobrze grać i wygrywać, to wszystko ułoży się pomyślnie.