Gości Online: 4

PP Kobiet - R5
Puchar Polski K Runda wstępna piąta:

31.01
Grot Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka 3:2 (25:17, 16:25, 25:18, 20:25, 15:12)
Wisła Warszawa - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (17:25, 25:22, 21:25, 19:25)
Trefl Proxima Kraków - KS Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:15, 12:25, 25:22, 16:25, 7:15)
7R Solna Wieliczka - BKS PROFI CREDIT B-B 0:3 (23:25, 17:25, 24:26)
E.Leclerc Radomka Radom - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:23, 25:12, 22:25, 25:20)

7.02 Enea PTPS Piła - Impel Wrocław 3:2 (25:20, 18:25, 23:25, 25:18, 15:11)- Zapow. w kom.
ksdani dnia 30/01/2018 · 211364 Komentarzy · 1468 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 31/01/2018
Pucharowy wyjazd Polskiego Cukru Muszynianki.

W środę o godz. 14:00 na łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się mecz V rundy Pucharu Polski pomiędzy Grotem Budowlanymi Łódź a Polskim Cukrem Muszynianką. Stawką meczu jest awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Dla Polskiego Cukru Muszynianki będzie to drugi kolejny wyjazd do Łodzi w bardzo krótkim okresie czasu. W ubiegły weekend podopieczne Bogdana Serwińskiego gościły w Łodzi, gdzie podejmowały lidera Ligi Siatkówki Kobiet - ŁKS Commercecon Łódź, z którym stoczyły bardzo wyrównane starcie przegrywając 3 : 2.

Nietypowa, dość wczesna godzina jest podyktowana meczem rozgrywanym przez Skrę Bełchatów na Atlas Arenie w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów mężczyzn i brakiem możliwości rozegrania spotkania na innej hali w Łodzi (lub poza Łodzią) w terminie 31 stycznia. Po losowaniu V rundy Pucharu Polski nie mieliśmy wiedzy, że Skra Bełchatów rozgrywa swoje spotkanie Ligi Mistrzów 31 stycznia na Atlas Arenie. Nie mieliśmy także harmonogramu planowanych transmisji telewizyjnych XVI kolejki Ligi Siatkówko Kobiet. Po uzyskaniu terminów nie wyraziliśmy zgody się na przełożenie meczu Pucharu Polski na 1 lutego, ze względu na rozgrywanie meczu ligowego z Chemikiem Police na własnej hali już w sobotę 3 lutego. Byłoby to dla nas ogromne utrudnienie logistyczne, na które nie mogliśmy sobie pozwolić. Zaproponowaliśmy rozegranie meczu 31 stycznia na innej hali w Łodzi lub przejęcie roli gospodarza V rundy Pucharu Polski i rozegranie spotkania w Muszynie. Ostatecznie klub z Łodzi zdołał zorganizować termin spotkania na dzień 31 stycznia na godz. 14:00 - komentuje kwestie ustalenia terminu spotkania Pucharu Polski kierownictwo klubu MKS Muszyna S.A.

Zwycięzca środowego meczu zmierzy się w ćwierćfinale Pucharu Polski z lepszym z pary 7R Solna Wieliczka - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Trzymamy kciuki za Polski Cukier Muszyniankę!

mksmuszynianka
a tak przy okazji... Chemik w 15 kolejkach 3:0 wygral.... 4 razy... smiley
Komunikat Zarządu KS Developres SkyRes Rzeszów w sprawie Natalii Gajewskiej

Zarząd KS Developres SkyRes Rzeszów informuje, iż z dniem 1.02.2018 r. rozgrywająca klubu, Natalia Gajewska, zostaje wypożyczona do klubu włoskiej Serie A2, Volley Soverato, gdzie pozostanie do końca sezonu.

Volley Soverato to klub z wieloletnią historią, który powstał w 1994 roku. W roku 2000 awansował do Serie B2, a dwa lata później do Serie B1. Przez długi okres czasu nie udało się osiągnąć wyższego poziomu - dopiero po ośmiu latach prób Volley Soverato awansowało do wymarzonej Serie A2. Pierwsze dwa sezony w tej lidze nie były jednak najprostsze, a klub walczył tylko o utrzymanie się w niej. W sezonie 2012/2013 po raz pierwszy udało się dotrzeć do play-offów. W sezonie 2016/2017 klub zajął czwarte miejsce w tabeli, a teraz chce walczyć o promocję do Serie A1. W tym pomóc ma Natalia Gajewska.

Gajewska do rzeszowskiego Developresu dołączyła przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018, a jej kontrakt obowiązywał przez rok. Rozgrywająca pochodzi z Gdańska i to tam stawiała pierwsze kroki w swojej siatkarskiej karierze. Następnie, w sezonie 2012/2013 przeniosła się do Murowanej Gośliny, a później do Atomu Trefla Sopot. Na lata 2014-2016 trafiła do drużyny z Legionowa, by potem powrócić do Sopotu, z którego przeniosła się do Rzeszowa.

Natalii dziękujemy i życzymy powodzenia w barwach Volley Soverato!

KS Developres Rzeszów- Biuro Prasowe
Puchar Polski nie dla Polskiego Cukru Muszynianka...

Po raz drugi siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki dzielnie walczyły na Atlas Arenie z trudnym przeciwnikiem i ponownie niewiele zabrakłor30; Tym razem lepsze okazały się siatkarki Grota Budowlanych Łódź, który wygrały 3 : 2 (25:17, 16:25, 25:18, 20:25, 15:12

Spotkanie w Łodzi odbywało się bez udziału kibiców, z uwagi na późniejszy mecz Skry Bełchatów na Atlas Arenie w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów. W środowym spotkaniu Budowlane dwukrotnie wychodziły na prowadzenie w setach, jednak siatkarki Polskiego Cukru były w stanie niwelować straty i ostatecznie doprowadzić do piątego, decydującego seta.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego dzielnie walczyły w tie-breaku, jednak rywalki okazały się skuteczniejsze i wygrały 3:2. Dzięki zwycięstwu zapewniły sobie udział w ćwierćfinale Pucharu Polski. Tam zmierzą się z lepszym z pary 7R Solna Wieliczka - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

Najwięcej punktów dla Grota Budowlanych Łódź zdobyła Kaja Grobelna (22 punkty). Po stronie Polskiego Cukru Muszynianki najlepiej punktującą była Roksana Brzóska (17 punktów).

V runda Pucharu Polski

Grot Budowlani Łódź - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:2 (25:17, 16:25, 25:18, 20:25, 15:12)

Monika Bociak w 3 secie zderzyla sie z kolezanka podczas obrony i odniosla kontuzje.. jak powazna jeszcze nie wiem ;(
tfu tfu
jajca jak berety.. Radomka-Kszo 3-1
... po 3 setach Miros 14% w ataku a Skrzpkowska 8%.... i ocw to wlasnie te dwie zawodniczki dostawaly nawiecej pilek...

staty:
ksdani dnia 01/02/2018
Wygrywamy w Wieliczce i awansujemy do ćwierćfinału Pucharu Polski!

7R Solna Wieliczka - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 17:25, 24:26)

MVP: Marlena Pleśnierowicz (BKS PROFI CREDIT)

7R Solna: Monnakmae, Pelc, Grabka, Gawlak, Skiba, Ząbek, Bąkowska (libero) oraz Sowisz, Szostok, Jagodzińska.

BKS PROFI CREDIT: Nowicka, Konieczna, Grant, Mancuso, Mucha, Sobolska, Lemańczyk (libero) oraz Moskwa, Pleśnierowicz, Różański, Świrad.

Środowy mecz z 7R Solną Wieliczka był dla BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała pierwszym w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski. Siatkarki z Wieliczki do 1/8 finału Pucharu Polski miały zdecydowanie dłuższą drogę. Najpierw okazały się najlepsze w rundzie grupowej wygrywając po 3:0 z Karpatami Krosno oraz Uni Opole, a następnie sprawiły niespodziankę wygrywając 3:2 z Legionovią Legionowo.

Jak to zwykle bywa w rozgrywkach Pucharu Polski drużyny pierwszoligowe w starciu z zespołami Ligi Siatkówki Kobiet są niezwykle zmotywowane. Kilka wyników z tego sezonu to tylko potwierdzenie tej doskonale wszystkim znanej reguły.

Nie inaczej było w środowy wieczór. Gospodynie walczyły w obronie jak lwice, a bielszczanki popełniały błędy i miały sporo problemów z atakiem. Dobrze funkcjonował bielski blok ( 7 w całym secie) i to właśnie dzięki niemu BKS PROFI CREDIT utrzymywał bliski kontakt punktowy z zespołem z Wieliczki, który prowadził niemal przez całą partię. Gospodynie wygrywały nawet 20:15 i wówczas trener Aleksandersen zdecydował się na wprowadzenie Marleny Pleśnierowicz. Bielska rozgrywająca nie grała nieco ponad miesiąc, ale wróciła i walnie przyczyniła się do wygrania pierwszego seta. Na jego końcu dobrze zaprezentowały się bielskie środkowe, Dominika Sobolska i Nia Grant, które atakowały i blokowały dzięki czemu BKS PROFI CREDIT wygrał 25:23.
W drugim secie emocji było już zdecydowanie mniej. Bielszczanki prowadziły od samego początku i kontrolowały wydarzenia na boisku. Trener Ryszard Litwin próbował ratować sytuację zmianami, ale na niewiele się to zdało. Seta zakończył as serwisowy Emilii Muchy.

Trzeci set był ostatnim, ale nie zabrakło w nim walki. Już na samym początku seta bielszczanki wyszły na kilkupunktowe prowadzenie i wydawało się, że wszystko zmierza ku szczęśliwemu końcowi. Tymczasem gospodynie, przy głośnym wsparciu swoich kibiców ze stanu 21:23 wyszły na prowadzenie 24:23 i miały piłkę setową! Atak Katarzyny Koniecznej, błąd w bloku zespołu z Wieliczki i atak Grant z przechodzącej piłki zakończyły mecz. Wygrana 26:24 i 3:0 w setach dała awans BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym zagramy z Grot Budowlanymi Łódź.

BKS PROFI CREDIT-Biuro Prasowe
z tej relacji wynika, ze Marlena miala udany powrot do gry... coz, wie jak grala Julka wiec.. doping jak ta lala smiley