2011/2012

Gości Online: 3

21 kolejka LSK
LSK 07.03. Polski Cukier Muszynianka - KS PAŁAC Bydgoszcz 3:1 (21:25, 25:19, 25:13, 25:17) Zapow. w kom + Relacja z meczu
POLI Budowlani Toruń - BKS PROFI CREDIT B-B 0:3 (20:25, 18:25, 17:25)
Chemik Police - KSZO Ostrowiec 3:0 (25:21, 25:14, 25:21) + Wywiad ze Stefką w kom. + Relacja z meczu
ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (25:20, 25:27, 22:25, 25:22, 15:13)

09.03 MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Wrocław 0:3 (19:25, 19:25, 20:25) Zapow. w kom. + Relacja/kom. po meczu
Trefl Proxima Kraków - Legionovia Legionowo 1:3 (25:16, 20:25, 20:25, 20:25)

21.03 Enea PTPS Piła - Grot Budowlani Łódź 3:2 (18:25, 25:20, 22:25, 25:20, 15:8)
ksdani dnia 06/03/2018 · 211365 Komentarzy · 1103 Czytań · Drukuj

jerzyk_ dnia 06/03/2018
W PS ukazał się bardzo ciekawy artykuł - wywiad z Miciellim, który jest polemiką z Kamilem Drągiem.
Ale najbardziej mnie zbulwersował fakt, który Micielli opisał poniżej. smiley Normalnie róż mi się w kieszenie otwiera, jak sobie jeszcze raz o czymś takim pomyślę. smiley No, co za paskudne leśne dziadki z tego PZPS.

Zarzut, że nie jestem zwolennikiem reprezentacji Polski i nie dbam o jej dobro jest dla mnie szczególnie krzywdzący, ponieważ w 2016 roku złożyłem polskiej federacji propozycję współpracy i zorganizowania latem zgrupowania dla młodych dziewczyn poniżej 23 roku życia. Zaproponowałem, że przez miesiąc mogę za darmo popracować z młodymi siatkarkami, które nie załapią się do podstawowego składu reprezentacji i nie pojadą na turnieje. Do realizacji tego projektu ostatecznie nie doszło.
ksdani dnia 06/03/2018
Przeciez pzps od lat ma kobieca siatkowke w "4-literach"... to widac, slychac i czuc!

W kazdym razie micek ta propozycja sporo zyskal w moich oczach i nie tylko...

link do wywiadu:
Stefana Veljković: Grałam jako atakująca

Stefana Veljković o meczu w Bielsku, pierwszych dniach treningów z nowym szkoleniowcem i ewentualnej grze na pozycji atakującej.

W poniedziałkowym meczu Ligi Siatkówki Kobiet policzanki pewnie pokonały BKS PROFI-CREDIT Bielsko-Biała 3:0. To 19 zwycięstwo Chemika w 20 meczach ligowych.

- Bielsko to dobra drużyna z doświadczonymi siatkarkami. Wydaje mi się, że zagraliśmy lepiej, niż w pierwszym spotkaniu z nimi. Przeważałyśmy w zasadzie w każdym elemencie. Skupiłyśmy się na taktyce i to funkcjonowało. Spodziewałam się trudniejszej przeprawy, dlatego cieszy zwycięstwo bez straty seta - mówi.

Od tygodnia drużynę prowadzi Marcello Abbondanza, nowy szkoleniowiec.

- To jeden z najlepszych trenerów na świecie. Czujemy się coraz lepiej. Potrzebujemy trochę czasu, żeby złapać wspólny język, zrozumieć wymagania. Trener zaordynował sporo zmian, wprowadzenie ich w życie zajmuje trochę czasu i nie jest łatwe. Najważniejsze, że chcemy. Chcemy zmieniać, chcemy ulepszać - zaznacza.

W trakcie poniedziałkowego spotkania urazu nabawiła się Alex Holston. Amerykanka przechodzi badania. Jeśli nie będzie mogła wystąpić w środowym meczu z KSZO, a pozostałe zawodniczki skrzydłowe dochodzące do zdrowia po kontuzjach nie zdążą wykurować się na czas, to jedną z opcji rozwiązania tego problemu byłoby przesunięcie Stefany Veljković na atak. To tylko pomysł biura prasowego, który nie był konsultowany z trenerem Abbondanzą, jednak zapytaliśmy, co Stefana o nim myśli.

- Kiedyś grałam na pozycji atakującej, ale to było dawno temu. Zmiana byłaby na pewno trudna, ale jeśli sytuacja by tego wymagała, to oczywiście nie mam problemu i dam z siebie 100 procent. Mam nadzieję, że uraz Alex okaże się niegroźny. Decyzję trenera poznamy w środę - kończy.

Pojedynek Chemik - KSZO rozegrany zostanie w środę (7.03.) o godzinie 18.

Chemik Police- Biuro Prasowe
ksdani dnia 07/03/2018
Mecz o "sześć punktów" w Dąbrowie Górniczej

Przed Impelem Wrocław kolejny z rzędu mecz na wyjeździe. Tym razem wrocławianki zmierzą się z MKS Dąbrowa Górnicza. Na terenie rywalek siatkarki Marka Solarewicza będą chciały zdobyć pełną pulę punktów, by moc oddalić się od strefy barażowej.

Mecz z drużyną ze Śląska wydaje się być idealną okazją do zdobycia trzech punktów do tabeli. MKS zamyka stawkę drużyn Ligi Siatkówki Kobiet i z dorobkiem 9 punktów ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie się w elicie. To jednak nie oznacza, że dąbrowianki podłożą się rywalkom. Do końca sezonu pozostało 7 meczów, a także matematyczne szanse na to, że zespołowi z Dąbrowy uda się uniknąć relegacji do pierwszej ligi.

To sprawia, że piątkowy mecz zapowiada się bardzo ciekawie. Dąbrowianki będą chciały wygrać, by móc zachować jeszcze cień nadziei na wyjście ze strefy spadku. Impelki za to potrzebują punktów, by zwiększyć przewagę nad zespołami, które walczyć będą o uniknięcie barażu z pierwszoligowcem.

Dąbrowianki w tym roku nie prezentują się dobrze w rozgrywkach LSK, co odzwierciedla pozycja w tabeli. Mocnym punktem zespołu z Dąbrowy była Aleksandra Sikorska, jednak środkowa uległa kontuzji i nie jest w stanie pomóc drużynie. Najlepiej punktującą zawodniczką MKSu jest atakująca Aljona Martiniuc. Z dobrej strony pokazuje się Patrycja Polak, która jest pewnym punktem w przyjęciu i ataku, a także swoją zagrywką dodaje jakże cenne punkty bezpośrednio zza linii 9-tego metra.

Impelki do meczu z dąbrowiankami przystąpią po dwóch przegranych r11; z brązowym medalistą mistrzostw Polski r11; Developresem SkyRes Rzeszów oraz z wicemistrzem Polski - Grot Budowlanymi Łódź. O ile w tym pierwszym meczu wrocławianki podjęły rękawice i nawiązały walkę z utytułowanym rywalem, o tyle w spotkaniu w Atlas Arenie - zespołowi z Dolnego Śląska zabrakło argumentów, by walczyć z gospodyniami.

Faworytem starcia wydaje się być Impel Wrocław. Siatkarki z Dolnego Śląska będą chciały powtórzyć wyniki z pierwszej rundy, gdy w Hali Orbita pokonały rywalki i zebrały pełną pulę punktów.

Mecz 20. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy MKS Dąbrowa Górnicza, a Impelem Wrocław odbędzie się 9 marca o godzinie 17:00 w Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej.

Impel Wrocław- Biuro Prasowe
jerzyk_ dnia 07/03/2018
ŁKS - Developres mecz niby na szczycie, ale przecież ŁKS już za dwa dni będzie grał w Pucharze Polski i jest najpoważniejszym kandydatem do jego zdobycia.
Na miejscu trenera Maska to zagrałby ten mecz drugim składem, albo pierwszym tylko jeden set, aby dziewczyny poczułby się jak na trenigu. Jeżeli zbyt poważnie potraktuje ten mecz, to trofeum pucharowe może mu zabrać ktoś inny, zwłaszcza że Budowlane i Piła swój mecz ligowy sobie odpuściły aby bardziej skoncentrować się na pucharach.
LKS vs Dev -10:12... 12:16... 24:18.. teraz 24:20...
Poli gra w ataku 2 zawodniczkami... i dosc latwa wygrana w 1 secie BKS ...
Chemik juz z para Medrzyk/Busa na pz + Smarzek na :swojej "pozycji smiley
w 2 secie LKS vs Dev.. 8:13... 15:13... i zmiana.. Rzeszow ruszyl a Lodz stanela.. 25:27.. sporo zastrzezen do "myslenia" w rozegraniu .. Lucie czasem nie mysli.. niestety
3 set "szlagieru" 11:7... a dalej to powtroka czyli w skrocie.. set dla przyjezdnych... 22:25..
zmiana na rozegraniu i wejscie Rabki ktora zaczela wykorzystywac srodkowe zmienilo obraz gry w tym secie... skrzydlowe zyskaly troche miejsca i skutecznosci a gospodynie z rozegraniem Lucie bezmyslnie i schematycznie..
heh posluchaly.. smiley
w 4 secie wiecej srodka LKSu niz w 3 poprzednich setacg razem... i wygraly..
tb .. i znowu polecimy punktami 9:11... 11:13... 13:15 po bledzie serwisowym Adeli..

swjasza szosa.. do ok 10 punktu Lucie 3 razy wrzuciala srodkowym pilki na poziomie lokcia... ja nie wiem co z ta dziewczyna sie czasem dzieje... raz dobrze raz zle.. przeciez to nie jest 1 mecz w sezonie zeby tak wystawiac..
staty z meczu LKS - Developres:
ksdani dnia 08/03/2018
Trzy punkty zostają dla Polskiego Cukru Muszynianki!

Polski Cukier Muszynianka wygrał na własnym parkiecie z Pałacem Bydgoszcz 3 : 1 (21:25, 25:19, 25:13, 25:17). MVP spotkania została Małgorzata Śmieszek.

Wyjściowe szóstki:

Początek środowego spotkania obfituje w równą wymianę ciosów z obu stron (4:4). Żadna z ekip nie może zyskać przewagi większej niż symboliczny jeden punkt, dużo długich wymian (12:12). Im dalej w las tym coraz więcej prostych błędów głównie w polu serwisowym (15:14). Po raz pierwszy dwupunktową przewagę uzyskuje Pałac w końcowych fragmentach pierwszej odsłony (17:19). Chwilę później błąd w ataku popełnia Bociek i o czas musi prosić trener Serwiński. Po czasie dla Polskiego Cukru błyskawicznie odpowiada trener Makowski prosząc o przerwę dla swojej ekipy (19:20). Bardzo skutecznie w końcowych fragmentach prezentuje się środkowa Misiuna i w dużej mierze dzięki jej dobrej grze w ataku i obronie, Pałacanki blisko triumfu w pierwszej odsłonie (20:24). Bydgoszczanki wykorzystują drugiej setbola i wygrywają inauguracyjną odsłonę 21 :25.

Od początku drugiej partii Pałacanki emanują pewnością siebie i prezentują szereg znakomitych zagrań dzięki którym zyskują przewagę. Do stanu 6:9 trener Serwiński wykorzystujer30; obydwie przerwy na żądanie, próbując wybudzić swój zespół z letargu. W zespole Polskiego Cukru pojawiają się kolejne zmiany: Karakaseva i Flakus .Podopieczne Bogdana Serwińskiego prezentują się znacznie gorzej od rywalek (9:14). Po dobrym serwisie Karakashevej Polski Cukier redukuje straty, czas dla Piotra Makowskiego (13:16). Po przerwie gospodynie nie przestają nacierać na przyjezdne siatkarki, pojawia się blok i skuteczny kontratak. Znakomita zagrywka Radenković wyprowadza Polski Cukier na prowadzenie (20:18). Rozbite Bydgoszczanki nie mogą się już podnieść w drugiej odsłonie, której końcówkę przegrywają... 11:1! Druga partia dla Polskiego Cukru Muszynianki 25 : 19.

W trzeciej odsłonie na placu boju po stronie Polskiego Cukru pozostała zwycięska szóstka z drugiej partii, która bardzo skutecznie rozpoczyna seta (9:5). Szybko o czas prosi trener Makowski. Po stronie Pałacu sporo błędów, które zwiększają dystans do Polskiego Cukru Muszynianki (12:5). Za to gospodynie imponują szczelnym i skutecznym blokiem (17:7). Podopieczne Bogdana Serwińskiego dominują całkowicie w trzeciej odsłonie rozbijając rywalki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (21:10). Cudu nie było, Polski Cukier Muszynianka rozbija Pałac Bydgoszcz 25 : 13.

Czwartą odsłonę znakomicie rozpoczynają Bydgoszczanki, które odskakują dzięki skutecznemu blokowi oraz dobrej zagrywce. Szybki czas dla trenera Serwińskiego (2:5). Trzy punkty przewagi wciąż utrzymują się na korzyść Pałacanek (6:9). Skuteczny blok na Wójcik powoduje błyskawiczną reakcję trenera Serwińskiego, który prosi o czas dla swojej ekipy (8:12). Gospodynie ambitnie próbują niwelować straty z początku czwartego seta. As serwisowy Savić doprowadza do remisu (15:15). Im bliżej końca tym bardziej inicjatywa przeważa się na stronę Polskiego Cukru Muszynianki (20:17). Końcówka była koncertowa w wykonaniu gospodyń, które pewnie wygrały 25 : 17 i całe spotkanie 3 - 1.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - KS PAŁAC Bydgoszcz 3 : 1 (21:25, 25:19, 25:13, 25:17)

MVP: Małgorzata Śmieszek

Składy zespołów:

Polski Cukier Muszynianka: Brzóska, Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (L) oraz Flakus, Karakasheva

KS PAŁAC Bydgoszcz: Misiuna, Mazurek, Krzywicka, Kuligowska, Maternia, Różyńska, Jagła (L) oraz Fedusio, Andersohn, Fojucik,

mksmuszynianka.com
Chemik - KSZO 3:0 - 20 zwycięstwo w lidze

Chemik Police pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. Policzanki pozostają liderem Ligi Siatkówki Kobiet.

- Gospodynie kontrolowały przebieg spotkania, jedynie w trzecim secie rywalki doprowadziły do zaciętej końcówki

- Przy stanie 20:20 Chemik wrzucił wyższy bieg i zwyciężył do 21, oddając KSZO tylko jeden punkt

- Najwięcej oczek w meczu zdobyła Malwina Smarzek (20)

- MVP uznano Natalię Mędrzyk. Natka zapisała na swoim koncie 14 oczek (11 atakiem, 3 blokiem)

- Świetne statystyki w przyjęciu zanotowała Aleksandra Krzos (83% pozytywnego, 67% perfekcyjnego)

- To 20 zwycięstwo Chemika w LSK. Policzanki od początku sezonu przegrały tylko jeden mecz ligowy

Chemik Police - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:21, 25:14, 25:21)

Chemik: Smarzek (16), Mędrzyk (14), Busa (9), Simeonova (9), Veljković (4), Bełcik (2), Krzos (l.) oraz Gajgał-Anioł (1), Mirković.

ksdani dnia 09/03/2018
Koniec sezonu Alex Holston

Alex Holston doznała poważnej kontuzji. To koniec sezonu dla młodej Amerykanki.

Holston mecz z Bielskiem rozpoczęła w pierwszym składzie. W trzecim secie, przy jednej z akcji obronnych, złapała się za nogę. Dała znać klubowym fizjoterapeutom, że nie jest w stanie kontynuować pojedynku.

- Każda z nas w obronie wykonuje tysiące podobnych ruchów. Podbiegłam do piłki, poczułam ból w nodze. Nie mogłam dalej grać. Dzień później poznałam diagnozę. Trochę to wszystko smutne, ale staram się nie załamywać. Jestem już po operacji, czuję się nieźle. Mam nadzieję, że szybko wrócę na parkiet - mówi.

Alex zerwała ścięgno Achillesa.

- To dość poważna kontuzja. Po zdiagnozowaniu zdecydowaliśmy się na jak najszybszy zabieg. Operacja poszła zgodnie z planem. Teraz Alex czeka sporo mozolnej pracy. Jeśli będzie sumiennie się rehabilitować, to za kilka miesięcy powinna wrócić do treningu - uważa Maciej Karaczun, klubowy lekarz.

Amerykanka do końca sezonu na pewno pozostanie w Polsce, gdzie rozpocznie rehabilitację pod okiem klubowych lekarzy i fizjoterapeutów.

- Przede wszystkim szkoda nam Alex. To jej pierwszy sezon w karierze, a od razu doznała poważnego urazu. Jako klub zapewniliśmy jej najlepszą opiekę medyczną w prywatnej klinice. Alex jest już po operacji, trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót do zdrowia - konstatuje Paweł Frankowski, prezes Chemika.

Biuro Prasowe- Chemik Police
Upsss... Trefl - Legio po 1 w setach a w 3- 0:6 ....

o pierwszym dziesiejszym meczu nie ma co pisac - Dabrowki totalnie rozkojarzone.. niby walczyly ale... chyba pogodzily sie ze spadkiem i graja "ze zlamanymi serduchami"....
w 4 secie 6:6 i 3 kolejne bledy Proximy i .. 6:9.. bledy sie zdarzaja ale jeden po drugim i to we wszystkich elementach.. przesada
a swoja szosa... KSZo po 6 kolejkach zajmowalo 5 miejsce.. po 11 miejsce 6 a teraz (Legio prowadzi 4 secie 19:16 moze spasc na miejsce 11!
Tyle pochwal zebraly a tu cos takiego... smiley
do "zauwazenia" - Wolodko zostala mvp smiley

staty MKS vs Impel:

i staty Trefl vs Legio:

jerzyk_ dnia 09/03/2018
Na trenerze Masku to się trochę zawiodłem. Żeby tak mordować dziewczyny przed PP. No chyba, że się mylę i ŁKS zgarnie puchar pomimo takiej męczarni z Developresem.
Zobaczymy !
Jak na razie, to jednak sądzę, że PP zdobędą Budowlani Łódź, a ŁKS swoją szansę właśnie zaprzepaścił. smiley
No proszę Legionovia wygrywa w Krakowie za trzy punkty smiley
No brawo, brawo, brawo !!! smileysmileysmiley
Wygląda na to że Legionovianki mają jakiś patent za zespół z Krakowa. Dla mnie jednak spora niespodzianka, ponieważ sądziłem, że Trefl będzie podwójnie zmobilizowany na Legionovo, już po poprzedniej porażce byli wkurzeni. A może im taka podwóna mobilizacja po prostu zaszkodziła. smiley
Waldi dnia 10/03/2018
Mało brakowało a trener Legionovii przegrałby trzeciego seta. Z 10 punktów przewagi zrobił się jeden, całe szczęście weszła na zagrywkę Alagierska i zaserwowała 2 asy.
ksdani dnia 11/03/2018
Ważne zwycięstwo w Dąbrowie

Impelki wracają do Wrocławia z ważnym zwycięstwem w meczu 21. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Wrocławianki od swoich rywalek - drużyny MKS Dąbrowa Górnicza - były wyraźnie lepsze i bez problemów odniosły wygraną 3:0.

Faworytem piątkowego meczu był Impel Wrocław. Oba zespoły miały jednak o co walczyć. Przewidywana była zatem walka o każdy punkt. Dąbrowianki jak wody potrzebowały bowiem zwycięstwa, by mieć jeszcze szanse na utrzymanie się w lidze. Wrocławianki chciały kontynuować swoją drogę ku wyższemu miejscu w tabeli.

Sam mecz był jednak praktycznie pod kontrolą siatkarek z Dolnego Śląska. Wrocławianki pewnie wygrały sety do 19, 19 i 20, a wynik mógł być jeszcze bardziej okazały. Przyjezdne bardzo dobrze przyjmowały zagrywki, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej było wyprowadzić atak. Impelki zdominowały wręcz rywalizację w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

Najlepiej punktującą zawodniczką meczu była Tamara Gałucha, która zdobyła 15 punktów. 10 oczek dołożyła kapitan Impela - Ilona Gierak. Nagroda MVP trafiła w ręce Weroniki Wołodko. Od początku rundy rewanżowej sztab szkoleniowy Impela Wrocław stawia na tę młodą rozgrywającą, a ona z meczu na mecz zdobywa nowe doświadczenia, dzięki którym jej gra jest coraz lepsza.

Był to bardzo ważny mecz, dlatego cieszymy się, że zakończyłyśmy go w trzech setach na naszą korzyść. Wszystkie zagrałyśmy bardzo dobrze, drużynowo, co zaowocowało tak wysoką wygraną. Według mnie kluczowym elementem była zagrywka, którą odrzuciliśmy siatkarki z Dąbrowy od siatki, dzięki czemu ułatwiliśmy sobie odczytywanie intencji rywalek - po meczu mówiła Anna Łozowska, środkowa Impela Wrocław.

Zwycięstwo bez straty seta dało Impelkom trzy cenne punkty. To pozwoliło na przeskoczenie w tabeli o jedno miejsce w górę. Dzięki temu wrocławianki oddaliły się od strefy barażowej. W dole tabeli jednak nadal jest ścisk, a jedna wygrana może całkowicie zmienić kolejność zespołów. Końcówka fazy zasadniczej zapowiada się zatem bardzo emocjonująco.

Najbliższy mecz Impelki rozegrają w końcu w domu. 18 marca o 17:00 podejmą w Hali Orbita wicelidera tabeli Ligi Siatkówki Kobiet - zespół ŁKS Commercecon Łódź. Będzie to pierwszy z dwóch nadchodzących meczów z zespołami z topu tabeli. Kolejne w kolejce jest bowiem spotkanie z mistrzem Polski - Chemikiem Police.