2011/2012

23 kolejka LSK
LSK 24.03 POLI Budowlani Toruń - Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (25:23, 25:20, 16:25, 18:25, 15:17)
Enea PTPS Piła - Legionovia Legionowo 3:0 (25:19, 25:11, 26:24)
Trefl Proxima Kraków - KSZO Ostrowie 3:0 (25:22, 25:21, 25:14)

25.03 Chemik Police - Impel Wrocław 3:0 (25:19, 25:19, 25:11)Zapow. w kom.
KS PAŁAC Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 13:25, 19:25)

26.03 Polski Cukier Muszynianka - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 2:3 (22:25, 25:21, 20:25, 25:15, 10:15)

31. 03 ŁKS Commercecon Łódź - MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 (26:24, 25:23, 25:11)
ksdani dnia 22/03/2018 · 211365 Komentarzy · 1142 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 22/03/2018
Athina Papafotiou nową zawodniczką ŁKS Commercecon

Athina Papafotiou została nową zawodniczką ŁKS Commercecon Łódź. Grecka rozgrywająca pomyślnie przeszła testy medyczne, szybko wkomponowała się w zespół na treningach, więc decyzja nie mogła być inna. Oficjalnie już witamy Athi w naszej ekipie!

W półfinale Pucharu Polski przeciwko Enea PTPS Piła kontuzji kolana doznała Lucie Muhlsteinova. Uraz więzadeł okazał się poważny, nasza rozgrywająca szybko przeszła operację, ale jej powrót na boisko do końca sezonu będzie niemożliwy. W związku z tym zarząd klubu zmuszony był skorzystać z możliwości transferu medycznego.

Athina Papafotiou w tym sezonie występowała w barwach włoskiego Imoco Volley Conegliano i była zmienniczką Joanny Wołosz. W trakcie sezonu doznała kontuzji, a zespół zakontraktował Martę Bechis. Uraz okazał się jednak na tyle niegroźny, że Greczynka może wrócić do regularnej gry.

W trakcie swojej kariery 29-latka występowała w Panathinaikosie Ateny, AEK Ateny, Allianz MTV Stuttgart, ASPTT Mulhouse i ostatnio w Imoco Volley Conegliano. Ma na swoim koncie mistrzostwo kraju zarówno z AEK, jak i Panathinaikosem. Z Allianz MTVw 2015 roku zdobyła Puchar Niemiec. Dwa sezony z rzędu wybierano ją najlepszą rozgrywającą ligi francuskiej.

Z Chemikiem zagrać jak w Orbicie

Faza zasadnicza Ligi Siatkówki Kobiet zbliża się ku końcowi. Do rozegrania drużynom pozostało tylko cztery mecze, natomiast już w najbliższą niedzielę Impel Wrocław zmierzy się z mistrzem Polski - Chemikiem Police.

W pierwszej rundzie zmagań - mecz Impelek z Chemikiem był emocjonującym widowiskiem. Wrocławianki - z góry skazywane na porażkę - postawiły się mistrzyniom i walczyły jak równe z równym. Ostatecznie zwycięstwo przypadło ekipie Jakuba Głuszaka (obecnie trenerem drużyny z Polic jest Marcello Abbondanza), ale zespół z Dolnego Śląska pokazał się z bardzo dobrej strony i był zewsząd chwalony za swoją postawę na boisku.

Od grudniowego meczu minęło już trochę czasu. Chemik Police jest liderem tabeli i pewnie zmierza po triumf w rundzie zasadniczej. Impelkom natomiast udało się wyjść ze strefy barażowej i walczą o coraz lepsze miejsce przed fazą play-off. Nie będzie to łatwa sprawa - zespoły znajdujące się w tabeli wokół Impela Wrocław - walczą o to samo i z pewnością nie odpuszczą żadnej piłki, by awansować do play-off.

Kłopoty kadrowe Chemika Police (kontuzja Katarzyny Zaroślińskiej r11; Król oraz Alex Holston) zmusiły włodarzy klubu do zatrudnienia - w ramach transferu medycznego - kolejnej zawodniczki. Do drużyny mistrza Polski dołączyła Berenika Tomsia, która miała już okazję wystąpić w hitowym meczu z Developresem SkyRes Rzeszów (3:2 dla drużyny z Rzeszowa). Tomsia to reprezentantka Polski, obecny sezon rozegrała we Włoszech i z pewnością będzie mocnym punktem teamu z Zachodniopomorskiego.

W drużynie z Polic grają także inne reprezentantki Polski i innych krajów europejskich. W szeregach mistrzyń można zobaczyć Stefanę Veljković, która przez wielu uznawana jest za najlepszą środkową Ligi. Na libero gra Aleksandra Krzos, a o przyjęcie dbają m.in. Malwina Smarzek i Natalia Mędrzyk, która w poprzednim sezonie reprezentowała biało - zielone barwy.

Do spotkania z mistrzem Polski - Impelki przystąpią z bagażem ostatnich przegranych z brązowym medalistą - Developresem, wicemistrzem - zespołem Grot Budowalnych, czy wiceliderem tabeli r11; ŁKS Commercecon Łódź. Jak widać - terminarz nie był po stronie wrocławianek. W międzyczasie walki z czołówką Ligi - udało się wygrać bardzo ważne spotkanie z MKS Dąbrowa Górnicza. To sprawiło, że Impelki wydostały się ze strefy barażowej. By utrzymać to miejsce w tabeli r11; trzeba będzie zdobyć punkty w nadchodzących meczach - do końca rundy zasadniczej zostało ich cztery.

Chemik to mocny i doświadczony zespół, który nie tak dawno grał także w Lidze Mistrzyń. Niedzielny mecz będzie dla nas wyzwaniem, ale jest to dla nas także okazja, aby stanąć na wysokości zadania. Chcemy pokazać się z dobrej strony - jak w pierwszym meczu. Będziemy przygotowani do walki i takim nastawieniem jedziemy do Polic - przed meczem powiedziała Valerie Nichol, amerykańska rozgrywająca Impel Wrocław.

W najbliższym czasie Impel Wrocław rozegra dwa mecze, którymi zakończy marcowe zmagania w Lidze Siatkówki Kobiet. Najpierw - na wyjeździe - zmierzy się z Chemikiem Police (25 marca o 16:00 w Policach). Następnie, w środę - 28 marca o 18:00 - w Hali Orbita podejmie drużynę POLI Budowlani Toruń. Bilety na środowy mecz do nabycia za pomocą platformy kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK.

Impel Wrocław- Biuro Prasowe
nemo dnia 24/03/2018
ksdani dnia 24/03/2018
Energetyk Poznan-Wisla Warszawa 23:25.. 1 set
2 set ..17:25... do 16 w miare rowno a pozniej siadly gospodynie.. ostatnie 7/8 atakow POznanianek zostalo zablokowanych. Slabo rozgrywajaca.. szkoda
3 set.. coz powtorka.. 15:12.. 15:17.. 19:25..
dziwi ustawienie Poznanianek: Woloszy i Cembrzynska "pzr sobie" co bardzo mocno przekladalo sie na skutecznosc.. obie w 2 linii i kiszka ze zdobywaniem punktow.. jak doszla do tego seria zlych zagran atakujacej i slabe/niedokladne rozegranie to wynik nie mogl byc inny.
Spartanki spokojnie wykorzystywala slabe strony gospodyn... coz, wieksze doswiadczenie zrobilo swoje...
czyli mamy 1-0 w walce o wejscie do finalu.
Kalisz-Wieliczka 25:22..
trafsmisja (tefon) z meczu w Kaliszu -trwa-
27:25.. czegom jak czego ale ambicji, walki zadnej z druzy nie mozna odmowic..
gra srodkiem niestety nawala u 7R ...
3 set: 14:25.. i nawet srodek w 7R zaczal chodzic smiley
jesli w Legio dziewczyny sa zdrowe to ustawienie zespolu wprost zdumiewa...
w 2 secie prz 8:17 wchodzi Damaske za Mikolajewska...
Kalisz wygrywa 4 seta do 23 i caly mecz 3-1.. i awansuje do finlu 1 ligi .. co oznacza walke w repasazach o LSK
bledy techniczne: 25 - 24
1 set.. Chemik vs Impel.. 4:10.. za Medrzyk wchodzi Tomisia...
8:15... 11:15... hmmm..
i Impelki calkowicie zatkalo.. 18:17 dla Chemiczek.. czas dla przyjezdnych

Solarwicz zamiast brac czas przy 15:17.. czy 16:17 to sobie poczkal az wszystko "stanie" i bedzie za pozno.. po czasie.. 22:17

a bylo (przypomne) 14:17.. czyli poszlo 8 punktow..
oo wyszly z dychy w 3 secie... tzn. Impelki..

dla miejscowych...
wszystko powie nam.. Misiunia - 3 sety - dostala 3 pilki do ataku..

staty:
ksdani dnia 26/03/2018
XXIII kolejka LSK: Polski Cukier Muszynianka w telewizyjnym starciu

W poniedziałek 25 marca o godz. 18:00 na hali w Muszynie, Polski Cukier Muszynianka będzie podejmować BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Mecz będzie transmitowany na kanale Polsat Sport.

W meczu I rundy lepsze okazały się Bielszczanki, które zwyciężyły w czterech setach (3:1). W ligowej tabeli obie ekipy dzieli pięć punktów (Polski Cukier Muszynianka r11; 35 pkt., 6. miejsce; BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała - 30 pkt., 8. miejsce). Czy Polski Cukier Muszynianka zdoła zrewanżować się rywalkom za porażkę w Bielsku-Białej?

W poprzedniej kolejce zespoły występowały ze zmiennym szczęściem. Podopieczne Bogdana Serwińskiego po bardzo dobrym meczu zwyciężyły w trzech setach na trudnym terenie w Legionowie (0:3). Z kolei Bielszczanki dość niespodziewanie uległy na swoim parkiecie z Treflem Proximą Kraków (0:3).

Jaki rezultatem zakończy się poniedziałkowe starcie w Muszynie? Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz. Przypominamy, że dzieci i młodzież (za okazaniem ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej) oraz grupy zorganizowane pow. 10 osób (po wcześniejszym zgłoszeniu przybycia u kierownictwa klubu) mogą mecz obejrzeć BEZPŁATNIE - zapraszamy!

mksamuszynianka.com
Chemik Police - Impel Wrocław 3:0

Chemik Police pokonał Impel Wrocław w 21. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet.

- Policzanki problemy napotkały jedynie w pierwszej partii. Impel uzyskał wysoką przewagę, którą stopniowo trwonił

- Chemik odrobił straty i wygrał do 19. Kolejne sety przebiegały pod dyktando mistrzyń Polski

- MVP uznano Biankę Busę. Serbka zdobyła 13 punktów (55% w ataku, 50% dokładnego przyjęcia)

- Najwięcej oczek w meczu zapisała na swoim koncie Malwina Smarzek (15)

- Do gry po długiej przerwie spowodowanej urazem wróciła Agnieszka Bednarek-Kasza

- Chemik zanotował 21 zwycięstwo w ligowych rozgrywkach, dzięki czemu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli

- Najbliższy mecz policzanek już w środę. Na wyjeździe zmierzą się z Dąbrową Górniczą

Chemik Police - Impel Wrocław 3:0 (25:19, 25:19, 25:11)

Chemik: Smarzek (15), Busa (13), Veljković (7), Mędrzyk (7), Bednarek-Kasza (5), Mirković (5), Krzos (l.) oraz Tomsia (3), Simeonova (1), Bełcik.

Partnerem Głównym drużyny jest Grupa Azoty.

Sponsorami strategicznymi drużyny są Gmina Police, Grupa Energa, Energopol Szczecin oraz Krotoski-Cichy Szczecin.

Chemik Police- Biuro Prasowe
w 4 secie Impel zdobyl 2 pkt atakiem i 2 blokiem i to wszystko...
horror... smiley
a w srode w polsacie sport transmisje:
Grot Budowlani Łódź - ŁKS Commercecon Łódź 18:00
Legionovia Legionowo - KS Pałac Bydgoszcz 20:30
po 1 w setach.. kilka fajnych akcji "sie znalazlo".. najgorsze co widac i slychac to komentarz panow ktorzy chyba za bardzo zajmuja sie rozmowa miedzy soba a za malo tym co sie dzieje na boisku.
Co do pajpa to akurat Mucha ma go najwiecej w ekipie ( glownie w 1 secie) ale komentatorzy tego nie zauwazyli...
No nic, poczekajamy co bedzie po przerwie smiley
i mamy tb... kolejny pokaz braku mozgu i trenera BKS. Zamiast zmienic Jagielo na Mancusu (chocby na probe) to zostawia Ole ktora niemal nic nie konczy a w pz moze nie tragedia ale i tak slabiej od Muchy i Lemanczyk... .
B-B wygrywaja tb i mecz
ststy (chociaz wygladaja jakby wziete z kosmosu ... )

Thriller bez happy endu...

Polski Cukier Muszynianka Muszyna przegrał na własnym parkiecie po pięciosetowym, pasjonującym pojedynku z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 2 : 3 (22:25, 25:21, 20:25, 25:15, 10:15). MVP: Dominika Sobolska.

Wyjściowe składy:

Od początku spotkania oba zespoły grają klasyczne "punkt za punkt" bez większych przewag po żadnej ze stron (5:5). Pierwsze odskakują siatkarki Polskiego Cukru po skutecznym kontrataku Moniki Bociek (8:6). Bardzo wyrównana pierwsza partia powoduje dużo zmian prowadzenia i wiele boiskowych emocji (11:11). Skuteczny kontratak Różański i błąd Wójcik powodują, że przewaga BKS rośnie do trzech oczek, błyskawiczny czas dla trenera Serwińskiego (13:16). Cierpliwa gra w obronie i wykorzystanie szans na kontrze pozwala szybko Polskiemu Cukrowi Muszyniance na zredukowanie strat punktowych - w odpowiedzi czas dla trenera Aleksandersena (18:18). W końcowych fragmentach mły handicap punktowy po stronie BKS, dzięki dobremu serwisowi Pleśnierowicz (20:22). Przewaga BKS rośnie, drugi czas dla Polskiego Cukru (20:23). W końcowych fragmentach sytuacja nie zmienia się i pierwsza odsłona dla BKS PROFI-CREDIT 22 : 25.

Znakomity początek drugiej partii dla Polskiego Cukru Muszynianki - trener Aleksandersen musi błyskawicznie reagować (6:2). Gospodynie podrażnione porazką w inaugurcyjnej partii poprawiają znacznie grę w zagrywce, czym wywierają presję na rywalkach. Skutkuje to wyższą skutecznością bloku Polskiego Cukru (12:5). Po przerwie na żądnie siatkarki BKS popełniają mniej błędów i sukcesywnie odrabiają duże straty z początku seta (13:10). Sytuacja boiskowa zaognia się, pojawiają się kontrowersje i żółta kartka dla trenera Serwińskiego (16:13). Przewaga Polskiego Cukru zmniejsza się do dwóch oczek i o czas prosi muszyński szkoleniowiec (19:17). W końcówce wiele emocji i dobre siatkarskie widowisko z happy-endem dla Polskiego Cukru, który wygrywa 25 : 21.

W trzeciej partii sytuacja odwraca się bliźniaczo na korzyść BKS, który otwiera seta niezwykle efektownie i efektywnie (2:7). Po przerwie na żądanie Bielszczanki nie zwalniają tempa, natomiast ekipa Polskiego Cukru Muszynianka nie potrafi ustrzec się błędów własnych. Pojawiają się kolejne zmiany (4:13). BKS rozbija Polski Cukier dzięki znakomitej zagrywce, z którą nie potrafią sobie poradzić muszyńskie przyjmujące. O drugi czas prosi trener Serwiński. Po czasie sytuacja Polskiego Cukru Muszynianki poprawia się, po kolejnych błędach ze strony Bielszczanek i dobrych zagraniach gospodyń (10:15). Szarżę podopiecznych Bogdana Serwińskiego zatrzymuje ponownie zagrywka i skuteczny blok gospodyń (12:19). Siatkarki z Muszyny ponownie zbliżają się "tylko" na cztery punkty, o czas prosi norweski trener BKS (15:19). Ambitna postawa gospodyń nie wystarcza i straty punktowe poniesione na początku partii nie pozwalają na nawiązanie równej walki w trzecim secie (17:23). Ostatecznie trzecia odsłona dla BKS PROFI CREDIT 20 : 25.

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki nie popełniają błędu z poprzedniej partii i znacznie lepiej rozpoczynają zmagania w czwartej odsłonie. Mocna zagrywka powoduje, że przewaga gospodyń bardzo szybko rośnie - czas dla Tore Aleksandersena (7:3). Przy zagrywce Moniki Bociek Polski Cukier zdobywa trzy kolejne oczka. Na placu gry po stronie Bielska pojawiają się zmienniczki - Mancuso i Świrad (12:7). Skuteczny blok na Oli Wójcik skłania trenera Serwińskiego o zażądanie przerwy dla swojej drużyny, przy stanie 15:11. W środkowej fazie seta nawiązują się dłuższe wymiany z dużą ilością obron i plasowanych atków. Lepiej z tej "taktycznej" fazy seta wychodzą zawodniczki Polskiego Cukru (20:14). Gospodynie grają znacznie pewniej i nie dadzą sobie już wyrwać czwartej partii. Seta kończy blok punktowy Karakashevej 25 : 15.

Piąta partia to powrót do stanu z pierwszej odsłony, wyrównana walka punkt z punkt (3:3). Pierwsze odskakują Bielszczanki za sprawą skutecznego bloku na Monice Bociek i Oli Wójcik (4:7). Na zmianę stron Bielszczanki schodziły z trzypunktowym prowadzeniem. Po zmianie stron znakomitym blokiem popisuje się Savić. BKS koncentruje swoją uwagę na utrzymywaniu wypracowanej przewagi punktowej (8:12). Podopiecznym Tore Aleksandersena udaje się wytrzymać nacisk Polskiego Cukru Muszynianki, i Bielsko wygrywa 10 : 15 i całe spotkanie 2 - 3.

MVP: Dominika Sobolska

Składy:

Polski Cukier Muszynianka: Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Medyńska (L), Karaksheva oraz Brzóska, Lis

BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała: Różański, Jagieło, Plesnierowicz, Grant, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (L) oraz Moskwa, Nowicka, Mancuso

mksmuszynianka.com
ksdani dnia 27/03/2018
Pierwsze takie zwycięstwo od 4 lat!

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 2:3 (22:25, 25:21, 20:25, 25:15, 10:15)

MVP: Dominika Sobolska (BKS PROFI CREDIT)

Polski Cukier: Śmieszek, Savić, Wójcik, Radenković, Bociek, Karakasheva, Medyńska (libero) oraz Brzóska, Lis

BKS PROFI CREDIT: Różański, Jagieło, Pleśnierowicz, Grant, Sobolska, Mucha, Lemańczyk (libero) oraz Moskwa, Mancuso, Nowicka, Świrad.

W 23. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała zmierzył się na wyjeździe z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna. Przez ostatnie cztery sezony w konfrontacji obu zespołów zawsze górą była drużyna, która dany mecz grała jako gospodarz. Bielszczanki z ostatniej wygranej w Muszynie cieszyły się w 2013 roku! Jednocześnie biorąc pod uwagę fakt, że ostatni mecz ligowy bielski zespół przegrał w kiepskim stylu, można śmiało stwierdzić, że faworytem poniedziałkowego starcia były muszynianki. Zespół Tore Aleksandersena stanął jednak na wysokości zadania i po długiej pięciosetowej batalii okazał się lepszy od gospodyń.
Pierwszy set był najbardziej wyrównany, ale to Polski Cukier jako pierwszy prowadził dwoma punktami po dwóch atakach Moniki Bociek. BKS PROFI CREDIT szybko wyrównał (10:10), a po bloku na Karakashevej bielszczanki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie (12:11). Od stanu po 13 dwa dobre ataki zaliczyła Olivia Różański, a chwilę później przyjezdne prowadziły 16:13. Cóż z tego, skoro kilka akcji później znów był remis (18:18). Końcówka tej partii należała jednak do zespołu Aleksandersena, który wygrał 25:22.

Już na początku drugiej partii gospodynie wyszły na kilkupunktową przewagę (7:2). Słabsze przyjęcie bielszczanek w tym secie spowodowało, że trudniej było o wyprowadzenie skutecznych ataków. Bielski zespół nie zwykł jednak się poddawać. Bielszczanki rozpoczęły pogoń za rywalkami i systematycznie zmniejszały prowadzenie gospodyń (12:14). Niestety zespół z Muszyny nie przyglądał się temu biernie, ale sam potrafił skutecznie odpowiedzieć i znów uciekł na kilka punktów (17:13). BKS PROFI CREDIT jeszcze raz spróbował dogonić rywalki i zbliżył się na jedne punkt (18:19). Na więcej jednak bielskiego zespołu nie było stać i przyjezdne przegrały 21:25.

Początek trzeciego seta to dominacja bielszczanek, które po dwóch asach Marleny Pleśnierowicz prowadziły nawet 10-cioma punktami (14:4). Dobrej gry bielski zespół nie potrafił jednak długo utrzymać, a gospodynie zaczęły grać lepiej i zaczęły zmniejszać straty. BKS PROFI CREDIT dociągnął jednak do szczęśliwego końca tego seta i wygrał 25:20.

Dobra gra w końcówce trzeciej partii przełożyła się na czwarty set, w którym muszynianki nie dały za wiele pograć zespołowi z Bielska-Białej. Zespół Bogdana Serwińskiego coraz częściej łapał blokiem bardzo skuteczne do tej pory Nię Grant i Olivię Różański. Spowodowało to zmiany, a na boisku pojawiły się Martyna Świrad i Gina Mancuso. Ostatecznie muszynianki wygrały 25:15.

Tiebreak od początku lepiej układał się dla bielszczanek (5:3, 7:4, 10:7). Powróciła skuteczność Grant i Różański. Świetnie spisywała się Dominika Sobolska, która popisała się kilkoma efektownymi blokami. Mecz zakończył blok na Aleksandrze Wójcik, a BKS PROFI CREDIT wygrał 15:10 i cały mecz 3:2. Tym samym bielski zespół zmniejszył stratę do Polskiego Cukru, która obecnie wynosi cztery punkty.