2011/2012

Kolej na Słowaczki...
Polska Rep. Kobiet Po sparingach ze Słowenią w Nowym Dworze Mazowieckim i z Czechami na wyjeździe polskie siatkarki rozegrają kolejne trzy mecze kontrolne. W sobotę, niedzielę i poniedziałek zagrają w Szczyrku ze Słowacją.

W sobotę i niedzielę przedmeczowe rozgrzewki siatkarek Polski i Słowacji rozpoczną się o 17.00, a w poniedziałek o 10.00.

Polska - Słowacja 5:0 (25:8, 25:14, 25:20, 25:17, 25:20) Relacja w kom.
19.08 Polska - Słowacja 3:2 (25:16, 21:25, 22:25, 25:18, 25:14) Relacja w kom.

20.08 Polska - Słowacja 4:0 (25:17, 25:21, 26:24, 25:19) Relacja w kom.

PZPS

Juniorki: Słowacja-Polska 1:3 (27:29, 16:25, 11:25, 25:14) 18.08

Polska-Słowacja 4:0 (25:19, 25:19, 25:19, 25:15) 19.08
ksdani dnia 18/08/2018 · 211367 Komentarzy · 1319 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 18/08/2018
Polska pokonała Słowację 5:0 (25:8, 25:14, 25:20, 25:17, 25:20) w pierwszym sparingu w Szczyrku. Biało-czerwone w każdym z pięciu setów prezentowały bardzo dobry poziom sportowy. Nie pozwoliły rywalkom nawiązać równorzędnej walki. Zespoły rozegrają jeszcze dwa towarzyskie mecze. W niedzielę zmierzą się o 18.00, a w poniedziałek o 10.00.

Reprezentacja Polski ma już za sobą sparingi ze Słowenią w Nowym Dworze Mazowieckim i z Czechami na wyjeździe. Teraz nadszedł czas przyszedł na mecze kontrolne ze Słowacją. W sobotę kadra Polski i Słowacji zmierzyły się w pierwszym z trzech zaplanowanych towarzyskich meczów.

Polska drużyna bardzo dobrze rozpoczęła pierwszego seta przeciwko kadrze Słowacji. Do stanu 8:6 zespoły grały w miarę równo. Następnie w polu serwisowym pojawiła się Martyna Grajber i przestała zagrywać ... dopiero przy wyniku 22:6 dla biało-czerwonych. Polki w tym fragmencie gry bardzo dobrze prezentowały się w ataku, a przede wszystkim w bloku. Świetnie wybierały strefy, w których atakowały zawodniczki ze Słowacji i ustawiały szczelny blok. Z kolei zespół gości popełniał wiele prostych błędów. Polska odniosła efektowną wygraną w premierowej odsłonie meczu 25:8.

W kolejnym secie podopieczne Jacka Nawrockiego utrzymały równy rytm gry i w pełni kontrolowały grę. Drugą odsłonę meczu polski zespół wygrał szybko i pewnie do 14. Warto dodać, że rozegranie pierwszego i drugiego seta drużynom zajęły zaledwie 33 minuty.

Zespół gości po dwóch dość słabych setach w kolejnym zaprezentował się dużo lepiej. Co prawda początkowo Polki prowadziły kilkoma puntktami, ale Słowaczki nie poddały się i do stanu 16:16 dotrzymywały kroku polskiej drużynie. Dopiero w końcówce nasze zawodniczki zdobyły pięć punktów z rzędu, co pozwoliło im odnieść zwycięstwo 25:20. Po trzech setach najwięcej punktów dla Polski zdobyła Malwina Smarzek (19 punktów) i Julia Twardowska (11 punktów).

Po trzech setach trener Jacek Nawrocki podjął decyzję o zmianie wyjściowej szóstki. Na parkiecie pojawiła się Klaudia Alagierska, Martyna Łukasik, Magdalena Damaske, Natalia Murek, Małgorzata Jasek oraz Weronika Wołodko. W pierwszej części seta to reprezentacja Słowacji prowadziła 8:6. Jednak z każdą akcją Polki coraz lepiej czuły się na boisku i z czasem to one objęły prowadzenie 16:12 i 21:15. Biało-czerwone do końca seta kontrolowały grę i wygrały także czwartego seta, tym razem 25:17.

Piąta i zarazem ostatnia partia była najbardziej wyrównana z wszystkich sobotnich partii. Do stanu 16:15 dla Polski oba zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Jednak końcówka należała już do podopiecznych Jacka Nawrockiego, które bez większych problemów wygrały 25:20 i całym meczu 5:0.

Polska: Julia Nowicka, Agnieszka Kąkolewska, Justyna Łukasik, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Julia Twardowska, Maria Stenzel (L) oraz Klaudia Alagierska, Martyna Łukasik, Magdalena Damaske, Natalia Murek, Małgorzata Jasek, Weronika Wołodko

Słowacja: Barbora Kosekova, Erika Salanciova, Mirka Kisakova, Karin Suderlikova, Simona Cigavikova, Katarina Kormendiova, Skarleta Jancova (L) oraz Maria Kostelanska, Nikola Pistelakova

PZPS
el. ME
Finlandia vs Czechy 3-2 (19:25, 25:15, 21:25, 25:23, 15:8)

staty:
ksdani dnia 19/08/2018
Minikadetki:
Polska - Słowacja 3:2 (25:16, 25:17, 24:26, 19:25, 15:7)
Polska - Czechy 3:1 (18:25, 27:25, 25:11, 25:23)
Polska - Węgry 3:1 (26:24, 25:12, 22:25, 25:23)
Polska pokonała Słowację 3:2 (25:16, 21:25, 22:25, 25:18, 25:14) w drugim sparingowym meczu, który rozgrywany był w COS OPO Szczyrk. Dla biało-czerwonych to dobry sprawdzian formy przed wrześniowym turniejem Montreux Volley Masters.

Po zwycięstwie w piątek 5:0 polskie siatkarki rozegrały kolejny sparingowy mecz z rywalkami ze Słowacji.

Reprezentacja Polski pierwszego seta rozpoczęła w takim samym ustawieniu jak w sobotę. Nasze zawodniczki dość szybko objęły prowadzenie 8:0. Od początku wywierały na rywalkach dużą presję zagrywką 12:2. Jednak zespół gości nie miał zamiaru łatwo się poddać. Przetrzymał pierwszy atak polskiej ekipy i z czasem zaczął odrabiać straty 10:14. Jak się okazało był to tylko krótki zryw i w dalszej części premierowej odsłony meczu to Polska dyktowała warunki gry, wygrywając pewnie 25:16.

Drugiego seta lepiej zaczął zespół ze Słowacji. Już na początku wypracował sobie cztery punkty przewagi i utrzymał ją do końca. Tym razem Słowaczki nie dały sobie wyrwać z rąk zwycięstwa 25:21. W polskiej drużynie na zmianach pojawiły się aż cztery zawodniczki. Na parkiecie pojawiła się Klaudia Alagierska, Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek oraz Magdalena Damaske.

Trzeci set do stanu 10:10 drużyny grały bardzo równo. Następnie serię pięciu punktów rzędu na swoim koncie zapisały biało-czerwone. Jednak wypracowaną przewagę straciły i w końcówce więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki ze Słowacji. To one wygrały tę partię 25:22. Po trzech setach w gronie najlepiej punktujących w reprezentacji Polski znalazła się Agnieszka Kąkolewska (16 punktów), Malwina Smarzek (13 punktów) i Julia Twardowska (11 punktów).

Polska drużyna bardzo szybko wyciągnęła wnioski z przegranego seta. W kolejnym na przerwach technicznych prowadziła odpowiednio 8:6 i 16:11. Do końca seta Polki kontrolowały grę 21:16, ostatecznie wygrywając 25:18.

Nasze zawodniczki poszły za ciosem i w piątym secie od początki do końca kontrolowały wydarzenia na boisku. Zespół z Słowacji ani przez moment nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki. Reprezentacja Polski w ostatnim niedzielnym secie wygrała 25:14 i cały mecz 3:2.

Najwięcej punktów w całym spotkaniu dla Polski zdobyła Kąkolewska, Smarzek, Twardowska i Grajber. Wspomniane zawodniczki zapisały na swoim koncie odpowiednio 24, 21, 21 i 12 punktów. Warto dodać, że nasz zespół w całym pojedynku zdobył aż 25 punktów blokiem, a rywalki zaledwie 12. Z kolei w ekipie gości najwięcej punktów zdobyła Karin Suderlikova (22 punkty), Karin Palgutova (15 punktów) oraz Simona Cigavikova (12 punktów).

W poniedziałek reprezentacja Polski i Słowacji rozegrają trzeci i zarazem ostatnim sparingowy mecz w Szczyrku. Początek zaplanowano na godzinę 10.00.

Polska: Julia Nowicka, Agnieszka Kąkolewska, Justyna Łukasik, Martyna Grajber, Malwina Smarzek, Julia Twardowska, Maria Stenzel (L) oraz Justyna Łysiak (L), Natalia Murek, Klaudia Alagierska, Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek, Magdalena Damaske

Słowacja: Barbora Kosekova, Mirka Kisakova, Nikola Pistelakova, Karin Palgutova, Simona Cigavikova, Katarina Kormendiova, Skarleta Jancova (L) oraz Karin Suderlikova, Maria Kostelanska, Michaela Dolezalova (L), Erika Salanciova

PZPS
Polska: Nowicka 4, Twardowska 21, Kąkolewska 24, Smarzek 21, Grajber 12, J. Łukasik 5 oraz Stenzel (l), Łysiak (l), Alagierska 6, Bociek, Murek, Pleśnierowicz. Trener: Nawrocki.

Słowacja: Kosekova 1, Pulgatova 15, Cigavikova 12, Pistelakova, Kisakova 10, Kormevdiova 4 oraz Javcova (l), Dolezalova (l), Salanciova 1, Kostelanska 11, Suderlikova 22.

Kaska z PS
ksdani dnia 20/08/2018
25 blokow.. wow.. smiley
kurcze i nie widzialem skad to sie "wzielo".. ale Aga poszalala.. Twardowska chyba tez pokazala JN, ze warto na nia stawiac jako na ofensywna pz...
jerzyk_ dnia 20/08/2018
Podsumowanie meczów sparingowych:

Przed turniejem w Szczyrku pojawiła się informacja, że
W Szczyrku trenuje osiemnaście zawodniczek. Z moich dociekań kto to jest wynika że:

Pleśnierowicz, Nowicka, Wołodko,
Smarzek, Łukasik M., Bociek,
Kąkolewska, Łukasik J., Alagierska, Jasek, Efirmienko,
Grajber, Twardowska, Damaske, Różański, Murek,
Stenzel, Łysiak. (libero)

No cóż takie zawodniczki jak: Alicja Grabka i Marta Matejko od razu zostały przez Nawrockiego odesłane do domu. (klubu).
Weronika Centka i Adrianna Rybak biorą udział w przygotowaniach kadry juniorek.
Pozostałe dziewczyny oprócz Efirmienko dostały swoją szansę podczas meczów sparingowych - Oczywiście każda w różnych wymiarach.

W mojej opinii największym przegranymi tych sprawdzianów są: Jasek i Bociek. Obie dziewczyny już chyba wypadły poza margines zainteresowań Nawrockiego, a jeszcze w ubiegłym roku takie duże nadzieje z nimi wiązano.
Polska pokonała Słowację 4:0 (25:17, 25:21, 26:24, 25:19) w trzecim sparingowym meczu rozgrywanym w COS OPO Szczyrk. Dla biało-czerownych był to bardzo dobry sprawdzian formy przed wrześniowym turniejem Montreux Volley Masters. Zespoły rozegrały łącznie trzy spotkania. Wszystkie na swoją korzyść rozstrzygnęły Polki.

W poniedziałek rozegrany został trzeci sparing siatkarek Polski i Słowacji. W dwóch poprzednich zwyciężyły podopieczne trenera Jacka Nawrockiego 3:2 i 5:0.

Przed rozpoczęciem meczu trener Jacek Nawrocki podjął decyzję, że w poniedziałkowym sparingu nie zagra Malwina Smarzek, Agnieszka Kąkolewska i Martyna Grajber. Początek pierwszego seta był wyrównany 8:8. Następnie serią czterech punktów z rzędu popisała się polska drużyna 12:8. W dalszej części seta Polki kontrolowały grę 21:12. Jedynie w końcówce popełniły kilka prostych błędów i zespół gości odrobił parę punktów. Ostatecznie Polska wygrała premierową odsłonę meczu 25:17.

W drugim secie zawodniczki ze Słowacji cały czas starały się dotrzymać kroku reprezentantkom Polski. Odrabiały kilka punktów, a chwilę później przytrafiała im się seria czterch lub pięciu błędów. W ostatnich akcjach tej partii Polki popisały się dwoma efektownymi blokami 25:21.

W kolejnej części sparingu praktycznie cały czas prowadziła reprezentacja Słowacji. W końcówce biało-czerwone przegrywały już 22:24. Jednak nie poddały się i zdobyły cztery punkty z rzędu, które zapewniły im zwycięstwo 26:24.

Czwarty set od początku do końca toczył się pod dyktando reprezentacji Polski. Zespół gości nie miał praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać równą walkę z biało-czerwonymi. Polska wygrała tę partię 25:19 i cały mecz 4:0.

Na przestrzeni całego spotkania najwięcej punktów dla Polski zdobyła Martyna Łukasik, Klaudia Alagierska, Natalia Murek i Małgorzata Jasek. Wspomniane zawodniczki zapisały na swoich kontach odpowiednio 18, 15, 10 i 10 punktów. Warto dodać także, że Polki bardzo dużo punktów zdobyły w tym sparingu blokiem, bo aż 18 oraz zagrywką 11. Rywalki z kolei tylko 3 oczka blokiem i 4 razy posłały na stronę polskiej drużyny asa serwisowego.

Polska: Klaudia Alagierska, Marlena Pleśnierowicz, Martyna Łukasik, Magdalena Damaske, Natalia Murek, Małgorzata Jasek, Maria Stenzel (L) oraz Julia Nowicka, Oliwia Różański, Monika Bociek, Justyna Łysiak (L), Justyna Łukasik, Weronika Wołodko

Słowacja: Barbora Kosekova, Maria Kostelanska, Karin Suderlikova, Karin Palgutova, Simona Cigavikova, Katarina Kormendiova, Skarleta Jancova (L) oraz Michaela Dolezalova (L), Erika Salanciova, Lucia Sedlackova

Przypomnijmy, że w Montreux Volley Masters (3-10 września) biało-czerwone zmierzą się z Brazylią, Kamerunem i Rosją. W drugiej grupie zagrają: Chiny, Szwajcaria, Turcja i Włochy.

To zwycięstwo to dedykacja dla Jubilata, trenera Jacka Nawrockiego.