2011/2012

10 kolejka LSK
LSK 14.12 Enea PTPS Piła - Energa MKS Kalisz 3:2 (25:14, 25:27, 25:11, 24:26, 15:11)
15.12 DPD Legionovia Legionowo - BP Pałac Bydgoszcz 3:2 (22:25, 25:22, 16:25, 25:20, 15:13)
Chemik Police - $Volley Wrocław 3:0 (25:21, 25:14, 26:24)
ŁKS Commercecon Łódź - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:21, 25:23, 25:20)
16.12 E.Leclerc Radomka Radom - Grot Budowlani Łódź 2:3 (21:25, 25:20, 21:25, 25:17, 11:15)
17.12 Developres SkyRes Rzeszów - BKS PROFI CREDIT B-B 3:0 (25:11, 25:11, 25:16)

Staty: Link
ksdani dnia 13/12/2018 · 211365 Komentarzy · 917 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 13/12/2018
Nadszedł czas na derby Wielkopolski

W meczu 10. kolejki LSK zawodniczki Enei PTPS Piła zmierzą się przed własną publicznością z zespołem Energa MKS Kalisz. Będą to pierwsze derby Wielkopolski w LSK od sezonu 2008/2009

Na początek trochę historii. Mamy 26 stycznia 2009 roku, hala w Kaliszu. Zaczynają się derby Wielkopolski, jak się później okaże ostatnie na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Pierwszy set bardzo wyrównany ale na przewagi 27:25 wygrywa Farmutil Piła. Drugi set już znacznie wyraźniej wygrywają zawodniczki z Piły do czternastu. W trzecim secie do głosu dochodzą kaliszanki i wygrywają 25:21. Czwarty set, żaden z zespołów nie chce odpuścić ale w końcówce więcej sprytu pokazują pilanki i wygrywają do 20 i cały mecz 1:3. Tak kończą się derby Wielkopolski. Na koniec sezonu Piła zajmuje 3 miejsce w lidze, a Kalisz żegna się nie tylko z ekstraklasą ale i z zawodową siatkówką...

Czas na nowy rozdział w rywalizacji dwóch Wielkopolskich drużyn. Jutro tj. 14 grudnia 2018 roku o godzinie 17:30 w hali MOSiR w Pile, po prawie 10 latach będziemy mogli emocjonować się derbami Wielkopolski.

Kaliszanki do ekstraklasy wróciły zajmując miejsce Trefl Proximy Kraków. Po dziewięciu kolejkach zespół Energi MKS Kalisz zajmuje 12, ostatnie miejsce w ligowej tabeli z czterema punktami na koncie i dwoma zwycięstwami. Po awansie do ekstraklasy z zespołem pożegnało się 10 zawodniczek i tyle samo nowych siatkarek pojawiło się w zespole.

Zespół z Kalisza w poprzedniej kolejce przegrał 3:0 z Developresem SkyRes Rzeszów.

Zespół Enei PTPS Piła w tym sezonie zdobył 7 punktów i wygrał w dwóch spotkaniach. W 9. kolejce pilanki przegrały 0:3 u siebie z zespołem DPD Legionovi Legionowo.

ksdani dnia 14/12/2018
1 set- Dobra zagrywka Pilanek i slabiutko w pz Kaliszanki.. wystawy Ady... jako nastolatka grala lepiej.. moze sie obudzi.. ?
Weszla Dybek - uspokojone przyjecie ... Pilanki troche rozkojarzone po latwo wygranym 1 secie..
3 set... 5:4 ... 25:11 smiley
5 set... sry ale musialem zrobic sobie herbatki... wychodzilem 5:10 ... wrocilem.... smiley
ostatecznie 11:15 ... czyli mamy 10:1...
ale ambicji i poswiecenia w grze obronnej nie mozna odmowic zadnej zawodniczce .. no moze oprocz dretwej Ogoms .
..
Energa potrzebuje sypaczki.. sry ale taka prawda .. Pilankom tez by sie przydala...
...
Alessandro Chiappini trenerem Enea PTPS Piła

Nowym szkoleniowcem pilskiej drużyny został Alessandro Chiapini.

Zawarty z włoskim szkoleniowcem kontraktu będzie obowiązywać do końca sezonu.
Aleksandro Chiappini poprowadzi zespół Enei PTPS już w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Od poniedziałku zaś pilanki będą trenować pod okiem nowego trenera.

Alessandro Chiapinii największe sukcesy w klubowej siatkówce osiągnął jako trener Asystelu Novara. W 2006 zdobył z tym klubem Superpuchar Włoch i Puchar Top Teams (obecnie CEV). W 2007 Chiappini poprowadził zespół z Novary do brązowego medalu pucharu CEV.

W latach 2007-2010 A. Chiappini był szkoleniowcem reprezentacji Turcji siatkarek, z którą zdobył dwa medale Ligi Europejskiej: srebrny w 2009 i brązowy w 2010.

Pracował także w dwóch polskich kluba: Atomie Trefl Sopot i Treflu Proximie Kraków.

W kwietniu 2017 roku Allesandro Chiappini został szkoleniowcem reprezentacji Słowenii.

Poprzedni trener pilskiej drużyny, Guillermo Naranjo Hernandez, kierując się względami osobistym przeniósł się do Niemiec i objął drużynę SC Poczdam.

ksdani dnia 15/12/2018
Czas na mecz z mistrzem!

Liga Siatkówki Kobiet nie zwalnia tempa. Przed zespołem #VolleyWrocław kolejne spotkanie na wyjeździe, w którym już w najbliższą sobotę wrocławianki zmierzą się z mistrzem kraju - Chemikiem Police. Początek meczu o godzinie 18.

Przed podopiecznymi trenera Marka Solarewicza kolejne trudne spotkanie. Po przegranej we własnej hali z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz, wrocławianki jadą na teren mistrza kraju. Siatkarki z Polic przegrały do tej pory tylko jeden mecz, w tie-breaku, z trzecim zespołem poprzedniego sezonu - Grot Budowlanymi Łódź. Chemik jest obecnie na czele tabeli LSK z dorobkiem 25 punktów.

Zdecydowaną liderką policzanek jest atakująca Magdalena Stysiak, która zdobyła w 9 dotychczasowych kolejkach 164 "oczka". Wrocławianki będą musiały uważać również na środkowe Chiakę Ogbogu oraz Igę Chojnacką, które świetnie radzą sobie w bloku. Dla Chojnackiej sobotni mecz będzie szczególny, ponieważ w poprzednim sezonie występowała ona w barwach dolnośląskiego zespołu.

Najlepszymi zawodniczkami #VolleyWrocław są atakująca Aleksandra Rasińska, która zdobyła do tej pory 130 punktów, oraz przyjmująca Natalia Murek, która uzyskała 113 "oczek". Ważną siatkarką w drużynie z Dolnego Śląska może być również Aleksandra Gancarz, która wraca do gry po kontuzji. W meczu z zespołem z Bydgoszczy pojawiła się ona na boisku w drugim secie i wniosła dużo pozytywnej energii.

Jesteśmy zespołem, któremu dobrze gra się z faworytami, myślę, że te mecze, które do tej pory graliśmy to udowodniły. W Policach też będziemy liczyć na dobry wynik. Dziewczyny nie odpuszczają, nieważne, czy po drugiej stronie siatki jest ktoś teoretycznie lepszy, czy gorszy. One zawsze są równie mocno zaangażowane i zmotywowane, jest w nich chęć pokazania się - powiedział po środowym meczu trener Marek Solarewicz.

Spotkanie Chemika Police z #VolleyWrocław odbędzie się w sobotę, 15 grudnia 2018r., w HS ZS im. Łukasiewicza w Policach o godzinie 18. Zostanie ono rozegrane w ramach 10. kolejki LSK.

#VolleyWrocław- Biuro Prasowe
nemo dnia 15/12/2018
No to przekonamy się czy Alessandro w Pile potrafi zrobić coś z niczego. Trzymam kciuki.
Dobry trener to by się Kaliszankom przydał... smiley
Szczyrba na boisku od 1 seta.. bdb "ruch"... niech sie mloda ogrywa a talent ma i to duxzy... tfu tfu zeby znowu nie zapeszyc.. tfu smiley
ksdani dnia 17/12/2018
Zanetti Bergamo-Club Italia Crai 3-0 (25-17, 25-17, 28-26)

Zanetti Bergamo: Smarzek 14, Olivotto 14, Tapp 9, Mingardi 8, Cambi 1, Acosta 9, Sirressi (L); Courtney 4, Carraro. N.e. Imperiali, Loda, Strunjak. Allenatore: Bertini

Club Italia Crai: Morello 1, Kone 2, Omoruyi 3, Populini 14, Nwakalor S. 10, Nwakalor L. 1, De Bortoli (L); Scola, Malual 2, Lubian 3, Battista 3, Panetoni. N.e. Bassi. Allenatore: Bellano
1 set Dev vs Bks... Rozanski zalatwila seta gospodarzom.. dziewczyna zupelnie bez pz ... cos strasznego ... az przykro bylo to ogladac... smiley
2 set... tak to wyglada jak nie ma ogranych zmienniczek.. cos o czym ciagle marudze.. 19 letnia zawodniczka debiutuje w 10 kolejce... sypaczka o rok starsza czyli 20 letnia i tez niemal bez gry... .... i mamy 24% w ataku..
Grt dla Dev ale specjalnie nie musialy sie wysilac...
BKS albo sie uspokoi i zaczna cos grac albo witaj 1 ligo...
Waldi dnia 17/12/2018
Drużyna z Bielska do dzisiaj była moją ulubioną.
nemo dnia 18/12/2018
Dobry trener to by się Kaliszankom przydał...

A jeszcze bardziej Bielsku...
PS. Jak już o "trenerach" to w Szczyrku Kawka chyba na poważnie zaczął poszukiwania jakiejś nowej libero dla juniorek. Już trzeci mecz w I lidze na tej pozycji rozegrała Michalina Rola (ostatnio wespół z Martyną Borowczak).
ksdani dnia 18/12/2018
Miśka to utalentowana pezetka... jak na libero troche wysoka (181 cm a nie jak podaja w SMS 179. smiley )
a moze Kawka chce mocniej podszkolic ja w przyjeciu i defensywie... sam nie wiem..
..
BKS ma mlodego trenera ale zostal ostatni mecz rundy i jest wazny i dla zespolu i dla niego.. tak mi sie pomyslalo smiley
jerzyk_ dnia 18/12/2018
Zapewne szkoda jest trochę Bielska i Kalisza. Chociaż z dwojga złego, to chyba Kalisz jest na zupełnie straconej pozycji. W obu drużynach jednak wzmocnienie ławki trenerskiej by się przydało.
W Bielsku to najbardziej mi szkoda że opuściła go Pleśnierowicz. Gnije teraz w kwadracie Chemika, a w Bielsku młoda najwyraźniej sobie nie radzi, brak tej rozgrywającej jest dla mnie kluczowy dla tej drużyny, jeszcze bardziej niż brak dobrego trenera.

Trzeba jednak również zauważyć, że w Developresie zaczyna łapać nic porozumienia Barakova z resztą zespołu. Podobno w poprzednim meczu została wybrana MVP, ale i w tym grała już bardzo poprawnie. Stąd taka różnica między zespołami, bo jakby Developres grał tak jak jeszcze miesiąc temu, to takiej różnicy by nie było.
Marlena myslala, ze bedzie grac w tym w europejskich pucharach istad decyzja o zmianie klubu.. a jak jest wszyscy widzimy.
Barakowa rozegrala dobry mecz i oby szlo jej coraz lepiej... tfu tfu
nemo dnia 19/12/2018
Jeden oberwator powie trener, drugi rozgrywająca, trzeci przyjęcie ... racja jak zwykle gdzieś pośrodku. Gdybym ja decydował, na początek zmieniłbym trenera. Moim zdaniem stołek ma tylko na zasadzie "dobry bo nasz" tak jak Głuszak w Policach. Bielsko z takim składem nie zasługuje na takie baty. Jeśli nie ma wyników to kredyt zaufania powinien się wyczerpać. Chemik długo zwlekał i Bielsko tak samo.
Co do Kawki to nie odmawiam mu prawa do wszechstronnego szkolenia podopiecznych. Ale powinien też pamiętać że jest selekcjonerem kadry i w pierwszej kolejności musi zapewnić tej kadrze zabezpieczenie na pozycjach. Kombinować to mógł sobie Popik jak miał Marysię i Justynę - dwie świetne libero. Kawka od początku nie ma żadnej i niewiele robi żeby jakąś mieć.