Najnowszy Użytkownik: Barry
14 kolejka LSK
LSK 16.01
DPD Legionovia Legionowo - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (11:25, 18:25, 16:25)
Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (16:25, 25:16, 23:25, 25:22, 11:15)
Chemik Police - E.Leclerc Radomka Radom 3:0 (25:18. 25:13, 25:22)
$Volley Wrocław - Enea PTPS Piła 1:3 (22:25, 17:25, 25:16, 25:27)
Grot Budowlani Łódź - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 0:3 (25:27, 20:25, 17:25)

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Energa MKS Kalisz przełożony

Staty: Link

ksdani dnia 14/01/2019 · 211365 Komentarzy · 793 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 14/01/2019
Czas na rewanż z Mistrzem Polski [zapowiedź]

W ramach 14. Kolejki Ligi Siatkówki Kobiet E.Leclerc Radomka Radom zmierzy się z Mistrzem Polski. W pierwszej części fazy zasadniczej podopieczne Jacka Skroka przegrały z policzankami 0:3. Czas na rewanż w Policach.

Chemik Police to zespół, z którym E.Leclerc Radomka Radom grała, występując jeszcze na parkietach 1. Ligi. Podopieczne Jacka Skroka po pięciosetowym pojedynku 14. Lutego 2018 roku wyeliminowały Mistrza Polski z walki o Puchar Polski. Potem wiele się zmieniło. Radomskie siatkarki awansowały do najwyższej klasy rozgrywkowej i niestety w meczu trzeciej kolejki LSK przegrały z Chemik Police.

Szestanstego stycznia nasze siatkarki zmierzą się z Mistrzem Polski. Nie jest to łatwy przeciwnik, a atut własnej hali na pewno poniesie gospodynie. Będzie to jedno z trudniejszych spotkań, ale porównanie drużyn w statystykach nie wygląda tak strasznie. Co prawda Chemik nadal pozostaje liderem tabeli z dorobkiem 34 punktów. E.Leclerc Radomka Radom z 13 roczkamir1; na koncie jest na ósmej pozycji. Najlepszą zawodniczką po stronie naszej siatki jest Majka Szczepańska - Pogoda (192 punkty). Zaledwie 9 więcej widnieje przy nazwisku Magdy Stysiak. Zawodniczka nie gra jednak w drużynie Mistrza Polski, a ostatni jej występ w barwach Chemika był 15 grudnia w meczu przeciwko #VolleyWrocław. Teraz Magda trenuje z zespołem Grot Budowlani Łódź.

Radomka lepiej spisuje się w polu zagrywki, gdzie z 28 asami na koncie króluje Majka Szczepańska-Pogoda. Mocną stroną policzanek jest atak. Średnio na set atakują 13 razy z 27% skutecznością. Nasze siatkarki w tym elemencie gry są nieco słabsze od rywalek (11 ataków na set z 18% skutecznością). W Radomiu to właśnie mocne "gwoździe" Mistrzyń Polski pozbawiły radomianek szansy na wygraną. W bloku obie ekipy prezentują się podobnie. Po 2 bloki na set, a najlepiej blokującą po stronie Chemika jest Iga Chojnacka. W zespole E.Leclerc Radomki Radom liderką jest Izabela Bałucka.

Pełna optymizmu jest pani kapitan - Natalia Skrzypkowska, która z dobrym nastawieniem jedzie do Polic.

- Od naszego ostatniego pojedynku z Chemikiem rozegrałyśmy kilkanaście spotkań. Myślę, że każdy mecz jesteśmy w stanie wygrać i do każdego spotkania podchodzimy tak samo - pełne woli walki. Na parkiecie damy z siebie wszystko, apetyty są duże, ale nawet jeden ugrany set w Policach będzie dla nas małym sukcesem - mówi kapitan E.Leclerc Radomki Radom.

Rywalizacja w Policach rozpocznie się 16 stycznia o godzinie 18. Relację będą mogli Państwo śledzić na naszych kanałach społecznościowych - Facebook, Instagram, Twitter. Pierwszy mecz w radomskiej hali MOSiR nasze siatkarki rozegrają zalewie 3 dni po meczu z Chemik Police. 19. Stycznia podejmiemy wicemistrza Polski - ŁKS Commercecon Łódź. Bilety na to spotkanie dostępne są TUTAJ=>

Radomka Radom- Biuro Prasowe
Walka o zwycięstwo w Orbicie

Siatkarki #VolleyWrocław wracają do Hali Orbita. Przed nimi mecz 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, w którym podejmować będą zespół Enea PTPS Piła. Dla wrocławianek będzie to walka o pierwsze zwycięstwo w nowym roku i pierwsze zwycięstwo w Orbicie w tym sezonie.

Po przegranym w czterech setach spotkaniu z wicemistrzem Polski podopieczne Marka Solarewicza wracają na własne boisko, by walczyć o ligowe punkty. Ich środowym przeciwnikiem jest drużyna z Piły, dla której będzie to pierwszy mecz w nowym roku.

Pilanki zajmują obecnie 9. miejsce w tabeli LSK i mają na swoim koncie 12 punktów. Ich mecze w dwóch poprzednich kolejkach zostały przełożone, zatem podopiecznym trenera Alessandro Chiappiniego, w przeciwieństwie do wrocławianek, może brakować rytmu meczowego. Mimo tego, siatkarki z Dolnego Śląska zdecydowanie będą musiały uważać na Marharytę Azizovą, która jest liderką pilanek. Atakująca zdobyła do tej pory 209 punktów, z czego aż 44 blokiem.

#VolleyWrocław znajduje się natomiast na 11. miejscu w tabeli, z dorobkiem 8 "oczek". Najlepiej punktującą zawodniczką w zespole również jest bez zmian atakująca, Aleksandra Rasińska, która zdobyła ich do tej pory 181. W meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej górą były pilanki, które wygrały u siebie w pięciu setach. Tym razem to wrocławianki będą miały atut własnej hali, mogą więc przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Możemy z pilankami powalczyć o punkty, a chciałybyśmy w końcu też odnieść to wyczekiwane zwycięstwo. Jeżeli tylko każda z nas zagra na 100% swoich możliwości to jestem przekonana, że możemy tego dokonać. Czas działa na naszą korzyść, bo cały czas się ogrywamy. Liczymy na to, że kiedy uda nam się w końcu wygrać będzie nam się grało zdecydowanie łatwiej - powiedziała Karolina Piśla w wywiadzie dla portalu Strefa Siatkówki.

Spotkanie #VolleyWrocław - Enea PTPS Piła odbędzie się 16 stycznia o godzinie 18:00 w Hali Orbita. Bilety do kupienia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS, EMPiK i Kolporter. Zorganizowane grupy szkolne biorące udział w programie Migra Liga Szkół mają na mecze #VolleyWrocław wstęp bezpłatny.

Więcej informacji o naszym klubie znajdą Państwo na www.volleywroclaw.pl. Serdecznie zapraszamy do obserwowania naszych platform społecznościowych:

Facebook.com/VolleyWroclaw

Twitter.com @VolleyWroclaw

Instagram.com #VolleyWroclaw

YouTube: #VolleyWroclaw

Krystian Janisz-Biuro Prasowe #VolleyWrocław
ŁKS Commercecon jedzie do Legionowa

Już w najbliższą środę zespoły Ligi Siatkówki Kobiet rozegrają 14. kolejkę spotkań. Wicemistrzynie Polski jadą do Legionowa. Ich rywal DPD Legionovia po trzynastu meczach plasuje się na 7. miejscu w tabeli.

W pierwszej części sezonu zasadniczego ŁKS Commercecon Łódź podejmował Legionovię we własnej hali i jak się okazało, nie miał większych problemów z odniesieniem wygranej 3:0. Jedynie w pierwszym secie doszło do walki na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały wtedy łodzianki, które w dwóch kolejnych partiach kontrolowały przebieg gry i nie dały rywalkom nadziei na urwanie choćby seta. Najlepszą zawodniczką tego pojedynku została wybrana rozgrywająca Łódzkich Wiewiór - Marta Wójcik. Bardzo dobrze w pojedynku z Legionovią zaprezentowała się również Aleksandra Wójcik, która odnotowała 57% skuteczności w ataku. Trener Michal Masek mógł być także zadowolony z gry środkiem, Ewa Kwiatkowska miała 60% skuteczności w ataku, a Klaudia Alagierska 55%. Z kolei w ekipie z Legionowa najlepszą punktującą była Krystyna Kicka, która zapisała na swoim koncie 16 "oczek" i 42% skuteczności w ataku. Dobrze zaprezentowała się również Zuzanna Górecka, która w tym meczu miała 56% pozytywnego przyjęcia i zdobyła w sumie 9 punktów.

Duet Kicka/Górecka może być również zadowolony ze swojej gry w meczu 12. kolejki. To jednak nie wystarczyło, aby pokonać Energę MKS Kalisz. Legionovia w meczu z beniaminkiem LSK zdobyła zaledwie jednego seta. Kicką (20 pkt.) i Górecką (11 pkt.) wspomagała Alicja Wójcik, która zanotowała 10 punktów, ale to nie wystarczyło na lepiej dysponowane kaliszanki. Po trzynastu meczach DPD Legionovia Legionowo plasuje się na 7. miejscu w tabeli z dorobkiem 15 punktów.

Faworytkami spotkania w Legionowie będą wiceliderki tabeli LSK - ŁKS Commercecon Łódź. Łódzkie Wiewióry po kiepskim meczu w Bydgoszczy zainkasowaly trzy punkty w pojedynku z #Volley Wrocław. Łodzianki musiały poradzić sobie bez chorej Krystyny Strasz i kontuzjowanej Ewy Kwiatkowskiej. Na libero jednak bardzo dobrze poradziła sobie Anna Korabiec. Z kolei na środku świetnie spisała się Zuzanna Efmienko-Młotkowska (12 punktów), która otrzymała statuetkę MVP tego meczu. Na przyjęciu po raz kolejny swoje umiejętności miała okazję zaprezentować Daria Szczyrba. Młoda zawodniczka może być bardzo zadowolona, bowiem statystyki odnotowały u niej 41% pozytywnego przyjęcia i 53% skuteczności w ataku. Okazję do gry miała również Agata Wawrzyńczyk, która zmieniła Monikę Bociek. Kibiców Łódzkich Wiewiór może cieszyć fakt, że trener Masek rotuje składem, a zmienniczki prezentują się na boisku z dobrej strony. - Szukamy najlepszych rozwiązań. Na razie nas to trochę ratuje - przyznał szkoleniowiec ŁKS Commercecon. - Mieliśmy bardzo fajny początek sezonu i mam nadzieję, że do tego wrócimy, nabierając trochę mentalnej świeżości i nie będziemy popełniać prostych błędów, co za tym idzie będziemy skuteczniejsi.

Po zwycięstwie nad #Volley Wrocław i podziale punktów w Rzeszowie, ŁKS Commercecon powrócił na drugie miejsce w tabeli LSK. Trzeba jednak pamiętać, że Developres ma jeden zaległy mecz z KSZO Ostrowiec Św.

Pojedynek DPD Legionovii Legionowo z ŁKS Commercecon Łódź będzie można zobaczyć również na antenie Polsatu Sport. Początek o godzinie 17:30.

ŁKS Commercecon Łódź-Biuro Prasowe
ksdani dnia 16/01/2019
Kontuzja Roksany Wers

Podczas ostatniego domowego meczu #VolleyWrocław kontuzji nabawiła się kapitan zespołu r11; Roksana Wers. Dziś wiadomo więcej szczegółów w tej sprawie.

Roksana Wers rozpoczęła spotkanie z E.Leclerc Radomka Radom w podstawowym składzie wrocławianek. Kapitan drużyny, jeden z filarów zespołu z Dolnego Śląska, przy stanie 5:4 wykonała atak, po którym nieszczęśliwie wylądowała na podłożu.

W efekcie tego wypadku - wrocławska przyjmująca doznała kontuzji kolana. Wynik wstępnych badań trzeba było potwierdzić przy pomocy rezonansu. Postawieniu odpowiedniej diagnozy nie ułatwiał fakt pojawiania się opuchlizny. Dziś wiadomo, że siatkarkę czeka zabieg chirurgiczny. W najbliższym czasie kapitan #VolleyWrocław przejdzie zabieg, po którym będzie wiadomo, jak długa będzie jej absencja w grze.

#VolleyWrocław- Biuro Prasowe
Legio z 16 letnia sypaczka Sobalska, bez Goreckiej... z LKSem ciezko bedzie cosik ugrac

1 set sie zaczal ale nie ma kto przyjmowac....
2 set.. Pickrell gra piach.. dlaczego Rojeckiej nie wpuszcza?
a Sobalska daje rade .. lepiej niz sie spodziewalem.. smiley
Smiech na sali... a moze placz...
Babbicz dostala 17 pilek - skonczyla 4
ofensywna Baczynska dostala 6 pilek a skonczyla 3 ....
szok?

kolejny mecz kolejki...
Mucha ( pewnie przeczytala moj kom na temat jej pz.. ) dzisiaj swietnie w przyjeciu i bdb w ataku
Emilia 18 pilek do ataku a Rozanski 32 - ta druga miala o polowe gorsza skutecznosc...
Mamy kolejne bzdury na rozegraniu?
Piękna wygrana BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała w Łodzi

MVP: Julia Nowicka (BKS PROFI CREDIT)

Grot Budowlani: Polańska, Brakocević, Pencova, Babicz, Stoltenborg, Bączyńska, Stenzel (libero) oraz Śmieszek, Urban, Tobiasz.

BKS PROFI CREDIT: Nowicka, Różański, Konieczna, Herelova, Mucha, Moskwa, Maj-Erwardt (libero) oraz Jagodzińska.

Mecze 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet rozgrywane były w cieniu tragedii, jak w niedzielę rozegrała się w Gdańsku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza sprawiła, że wiele wydarzeń sportowych w najbliższych dniach nie odbędzie się wcale lub odbędzie się bez muzyki i dopingu kibiców. Podczas spotkania w Łodzi z Grotem Budowlanymi Łódź bielskie siatkarki wystąpiły z czarnymi opaskami na ramionach ...

Niewątpliwym faworytem środowego starcia były gospodynie, ale zespół z Bielska-Białej nie wyjechał do Łodzi na wycieczkę. Wciąż w pamięci bielszczanki miały bardzo dobry, choć przegrany mecz z ŁKS Commercecon Łódź, który przecież odbył się w tej samej hali.

Mecz lepiej rozpoczęły łodzianki, które prowadziły 5:3. Wówczas jednak bielski zespół popisał się siedmiopunktową serią, dzięki której podopieczne trenera Bartłomieja Piekarczyka wyszły na prowadzenie 10:5. Gospodynie nie miały jednak zamiaru odpuszczać, a ich dobra gra dała im remis po 12. Do końca tej partii trwała wyrównana walka, ale to bielszczanki miały pierwsze piłki setowe przy stanie 24:22. Siatkarki gospodarzy wyrównały, ale chwilę później z wygranego seta 27:25 cieszyły się zawodniczki BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

Początkowa faza drugiego seta odbywała się pod dyktando Grotu Budowlanych, które prowadziły 10:5. Bardzo szybko jednak na tablicy wyników był remis (po 11). Bielszczanki nie przestraszyły się kolejnego prowadzenia gospodyń (16:12) i wciąż grały o zwycięstwo w tej odsłonie meczu. Z pomocą znów przyszła siedmiopunktowa seria, dzięki której ze stanu 15:18 zrobiło się 22:18. Kilka chwil później było już 25:20 i w meczu 2:0.

W trzecim secie bielszczanki znów popisały się serią punktową. Tym razem zdobyły sześć punktów z rzędu i od stanu 8:9 wyszły na prowadzenie 14:9. Trener Błażej Krzyształowicz zmienił wówczas rozgrywającą, ale na niewiele się to zdało. W miarę upływu seta przewaga przyjezdnych wzrastała, dzięki czemu ostatecznie BKS PROFI CREDIT wygrał 25:17 i cały mecz 3:0!

Świetny mecz rozegrała Katarzyna Konieczna, która w całym spotkaniu zdobyła 19 punktów! Bardzo dobrze na przyjęciu radziła sobie Emilia Mucha (z 23 przyjęć 74 % dokładnego i 61 % perfekcyjnego przyjęcia), a po trzy asy dorzuciły Julia Nowicka, Katarzyna Konieczna i Kornelia Moskwa

Wynik spotkania w Łodzi być może nie jest sensacją, ale na pewno niespodzianką! Bielszczanki w tym sezonie pokazały, że grać potrafią, choć dość często nie potrafiły utrzymać swojej świetnej gry przez cały mecz. Tym razem, w Łodzi, wszystko było tak, jak być powinno! Piękniejszego wieczoru trudno było sobie wymarzyć!