2011/2012

Gości Online: 8

LSK 14 kolejka
LSK 18.01 BP Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów 2:3 (19:25, 19:25, 25:21, 25:21, 18:20) MVP: Frantti - Staty
Grot Budowlani Łódź - Wisła Warszawa SA - nie odbędzie się :(
#VolleyWrocław - GA Chemik Police 0:3 (22:25, 11:25, 20:25) MVP: Grajber - Staty
Enea PTPS Piła - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (15:25, 22:25, 25:21, 15:25) MVP: Bociek - Staty
19.01 DPD Legionovia Legionowo - BKS STAL Bielsko-B. 3:2 (25:21, 24:26, 10:25, 25:23, 15:13) MVP: Strantzali - Staty
20.01 E.LECLERC Radomka Radom -Energa MKS Kalisz 0:3 (20:25, 17:25, 25:27) MVP: Budzoń - Staty

Grot Budowlani Łódź - Wisła Warszawa : WALKOWER 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
ksdani dnia 18/01/2020 · 211364 Komentarzy · 801 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 18/01/2020
Na sobotę zaplanowano mecz z Grotem Budowlanymi. Odbędzie się?

Nie wiem. Nie mamy kim grać.

Co dalej z Wisłą Warszawa?

Decyzja musi zapaść w połowie przyszłego tygodnia. Za chwilę będzie kolejny mecz, a r11; powtórzę r11; nie mamy rozgrywających. Tak się nie da grać.

Wycofa pan drużynę z ligi?

Zrobię to na 85 procent. Nie da się walczyć z całym światem.

"Duże wyzwanie, również dla Chemika" - zapowiedź meczu #VolleyWrocław : Grupa Azoty Chemik Police

Parę dni temu zakończyły się siatkarskie kwalifikacje do Igrzysk Olimpijskich w Appeldorn z udziałem polskich siatkarek. Oznacza to, że przerwa w ligowych rozgrywkach również dobiega końca. Dwa tygodnie po ostatnim meczu #VolleyWrocław ponownie zagra u siebie - w 14. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet jego rywalem będzie niepokonany od początku sezonu zespół Grupa Azoty Chemik Police. Początek starcia w sobotę o 17.00.r03;

Poprzednie spotkanie w LSK policzanki zagrały jeszcze w zeszłym roku. Z kolei wrocławianki mają już za sobą debiut w 2020 roku. W pierwszym meczu rundy rewanżowej siatkarki Wojciecha Kurczyńskiego pokonały w domowym meczu Wisłę Warszawa 3:0.

Grupa Azoty Chemik Police ostatni oficjalny mecz rozegrał 17 grudnia - wtedy w spotkaniu Pucharu CEV zespół Ferhata Akbasa zwyciężył Galatasaray Stambuł 3:2. Łącznie, z przerwą spowodowaną turniejem kwalifikacyjnym, policzanki nie grały przez 31 dni w meczu o punkty. W tym czasie ekipa z Polic rozgrywała więc kilka sparingów - z Dresdner S.C., Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz, czy Enea PTPS Piła. Ostatni w tę środę, tuż przed wyjazdem do Wrocławia na pierwsze od dawna spotkanie ligowe.

Z drużyny aktualnych liderek tabeli LSK w Appeldorn zagrały trzy siatkarki: Natalia Mędrzyk, Marlena Kowalewska i Martyna Łukasik. Tydzień po turnieju wszystkie one mierzyć się będą z wrocławiankami w hali Orbita, co po wymęczających spotkaniach w kadrze narodowej może okazać się kluczowe.

W czasie reprezentacyjnej przerwy #VolleyWrocław również mierzył się w sparingowych meczach - z SC Potsdam. Jak podkreślał trener dolnośląskiej drużyny, gra przeciwko Niemkom była dobrym treningiem przed najbliższym spotkaniem z Grupą Azoty Chemikiem Police:

Kiedy trzymaliśmy na boisku atmosferę i zaangażowanie, łatwiej było też o utrzymanie poziomu sportowego. W sparingach było wiele długich, ciekawych wymian. Dobrze graliśmy blokiem i potem w obronie. Jest to tym bardziej budujące, że mamy przed sobą mecz z Chemikiem, który gra szybką siatkówkę - mówił Wojciech Kurczyński, pierwszy trener zespołu z Dolnego Śląska

Sobotni mecz będzie dużym wyzwaniem, również dla Chemika. To one przyjeżdżają do Wrocławia z oczekiwaniami, że muszą wygrać. My zaczynamy dobrze łapać rytm meczowy i myślę, że napsujemy im krwi - dodał szkoleniowiec

Początek spotkania w sobotę, 18 stycznia 2020 r., o godzinie 17.00 we wrocławskiej hali Orbita. Bilety na ten mecz można zakupić za pomocą platformy KupBilet.pl https://www.kupbilet.pl/sport/siatkowka/vb1130 oraz w punktach stacjonarnych EMPiK i Kolporter.

Dla młodzieży posiadającej kartę Volleymaniaka oraz biorącej udział w Migra Liga Szkół - przysługuje wstęp bezpłatny. Biletem na mecz wrocławianek mogą być nakrętki r11; 25 wymienić można na bilet normalny, 20 na ulgowy. Nakrętki zbierane są na rehabilitację Emilii i Mileny Miśkiewicz, które walczą z SMA.

Dodatkowo darmowe wejście będzie przysługiwać osobom, które wesprą zbiórkę. Podczas sobotniego meczu zbierane będą pasty do zębów, mokre chusteczki, papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydła w płynie, balsamy i żele pod prysznic oraz szampony - wszystko dla niepełnosprawnych dzieci z NSOSW w Jaszkotlu. Z racji tego, że wielu podopiecznych ośrodka jest alergikami r11; prośba o przynoszenie produktów niealergizujących.

#VolleyWrocław- Biuro Prasowe
W piątek w godzinach popołudniowych PLS S.A. otrzymała informację, iż klub Grot Budowlani Łódź zgodził się na przełożenie sobotniego spotkania na inny termin. Wisła Warszawa po kilku godzinach podjęła jednak decyzję, iż chce, by spotkanie zostało rozegrane. W porozumieniu z klubem z Łodzi przywrócony został zatem pierwotny termin tego meczu.

lsk.pls
Straszna di=ziura Bydzi w 1 secie ... w tym za pozno wziety czas ...
no nic, jedziemy dalej .. smiley
ksdani dnia 19/01/2020
dodatkowe staty z meczu Volejek vs Chemiczki:

Budowlani Łódź
Biuro Prasowe

Mecz z Wisłą Warszawa nie odbędzie się. Budowlani zagrają dla Kibiców!

Z przykrością informujemy, że mecz pomiędzy Grot Budowlanymi Łódź a Wisłą Warszawa planowany na 18 stycznia 2020, godz. 17:00 nie odbędzie się. Wszystkich Kibiców zapraszamy jednak do hali Sport Areny w celu obejrzenia pojedynku Budowlani I vs Budowlani II.

Bilety zakupione na mecz Grot Budowlani Łódź vs Wisła Warszawa będą ważne na spotkanie Ligi Mistrzyń, które odbędzie się 22 stycznia o godzinie 18:00 w Sport Arenie. Jeżeli jednak Państwo nie będą mogli ich w ten sposób wykorzystać, wtedy oczywiście klub zwróci pieniądze za zakupione bilety.
nemo dnia 19/01/2020
Wisła odstawiała kabaret w 1 lidze, odstawia i w LSK. Żal zawodniczek które dały się namówić do tego cyrku. A teraz prezesina wyciąga jeszcze łapy po dziewczynę ze Szczyrku. Młodzież chce wciągać w to bagno!
ksdani dnia 20/01/2020
Mecz wielkich emocji

W meczu 14. kolejki LSK, Developres SKYRES Rzeszów pokonał po tie-breaku drużynę Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz. Różnica w tabeli pomiędzy drużynami jest duża, mimo to mecz trwał pięć setów i zakończył się podziałem punktów.

Sprawy w pierwszym secie przybrały niekorzystny dla Rysic obrót. Co prawda na początku rzeszowianki nieznacznie przegrywały (9:6), ale później podopieczne Piotra Mateli zaczęły popełniać błędy. Przy stanie 15:15 losy spotkania zmieniły się na korzyść Developresu. Najpierw skutecznie atakowała Mlejnkova, a następnie solidny blok powstrzymał rywalki w dalszej części spotkania. Siatkarki Stephana Antigi pierwszy set wygrały 25:19.

Kolejny set rozpoczął się od wymiany punktowej. W pewnym momencie na trzy oczka wysunął się Pałac Bydgoszcz za sprawą Eweliny Żurowskiej, która swoim asem serwisowym dała sygnał do walki (15:18). W końcówce jednak to Developres zachował zimną krew i doprowadził do wyrównania (19:19). W drużynie Pałacu Bydgoszcz od tego momentu mnożyły się błędy własne. Końcówka drugiej partii była niezwykle emocjonująca i zakończyła się piękną serią punktową Developresu 25:19.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia siatkarek Pałacu Bydgoszcz. Niestety, rzeszowianki bardzo źle weszły od początku w tę partię. Siatkarki Developresu nie były tym razem w stanie w końcówce odrobić strat. Mimo fenomenalnych bloków Zuzy Efimienko trzeci set przegrywamy 21:25.

Czwarta odsłona to falstart gospodyń (3:8). Developres posiadał już znaczną zaliczkę punktową. Niestety rozpędzone siatkarki Piotra Mateli doprowadziły do wyrównania (11:11). Trener Developresu postanowił dokonać podwójnej zmiany. Na boisku zobaczyliśmy Katarzynę Zaroślińską-Król oraz Natalie Valentin. Niestety mimo to końcówka należała do Bydgoszczy. Czwarty set zakończył się wynikiem 21:25, doprowadzając do tie-breaka.

Decydująca odsłona od początku była zacięta i trwała wymiana ciosów między dwoma zespołami. Pałac Bydgoszcz odskoczył na dystans czterech punktów (8:12). Rysice szybko wzięły się za odrabianie strat. W ataku nie myliła się Ali Frantti, a kapitan Jelena Blagojević zachwycała swoją techniką oraz przeglądem boiska. Emocji nie brakowało. Gospodynie miały aż pięć piłek meczowych. Losy spotkania odwróciły się, gdy Natalia Valentin popisała się asem serwisowym. Katarzyna Zaroślińska-Król zakończyła ostatnią partię spotkania 20:18.

Fenomenalne spotkanie zakończyło się wygraną dla Developresu SKYRES Rzeszów 3:2. Słowa uznania należą się dla Zuzanny Efimienko, która w tym meczu miała aż 9 skutecznych bloków!

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3 Developres SKYRES Rzeszów (19:25, 19:25, 25:21, 25:21, 18:20)
MVP: Alexandra Frantti.

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Magdalena Mazurek, Monika Fedusio, Marta Ziółkowska, Izabella Rapacz, Ewelina Żurowska, Anna Stencel - Monika Jagła (libero) oraz Marta Biedziak, Patrycja Polak Balmas, Tereza Vanzurova.
Trener: Piotr Matela.

Developres SkyRes Rzeszów: Anna Kaczmar, Jelena Blagojevic, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Alexandra Frantti, Michaela Mlejnkova, Kamila Witkowska - Aleksandra Krzos (libero) oraz Magdalena Hawryła, Natalia Valentin-Anderson, Katarzyna Zaroślińska-Król.
Trener: Stephane Antiga.

Kolejny mecz 23 stycznia 2020 roku - 1/8 Pucharu CEV
Unet e-work Busto Arsizio vs. Developres SKYRES Rzeszów
Start: 20:30
Miejsce: Palayamamay BUSTO ARSIZIO

Damian Wrona- Oficer Prasowy
A Ciapek jak to Ciapek ... Damaske 1,5 seta na lawie.. caly "unnn" ...
ciekawe czy i kiedy poprawia staty z meczu Legio... ?
Damaske powinna zmienic klub... pozostanie tutaj to koiec kariery- szczegolnie przy tym trenerze ...
,,,,,,,,,,,
o wiele za malo gry srodkiem ...
gra bardzo nie rowna ...
walka byla
Wielkie emocje w Legionowie. BKS Stal przegrywa po teibreaku.

DPD Legionovia Legionowo - BKS Stal Bielsko-Biała 3:2 (25:21, 24:26, 10:25, 25:23, 15:13)

MVP: Olga Stranzali (DPD Legionovia)

DPD Legionovia: Grabka, Stranzali, Oliveira Souza, Fidon-Lebleu, Tokarska, Łukasik, Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Wójcik, Adamek (libero), Matejko.

BKS Stal: Krajewska, Różański, DeHoog, Kossanyiova, Ogoms, Świrad, Drabek (libero) oraz Kowalczyk, Edelman, Dąbrowska, Wellna.

W 14. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet bielszczanki zagrały w Legionowie z tamtejszą DPD Legionovią. Pierwszy mecz obu drużyn, który odbył się w Bielsku-Białej zakończył się wygraną legionowianek, które po pasjonującym meczu zwyciężyły 3:2.

Początek spotkania był lepszy w wykonaniu gospodyń, które dość szybko zbudowały sobie kilkupunktową przewagę. Przy stanie 9:4 dla DPD Legionovii trener Bartłomiej Piekarczyk zdecydował się na podwójną zmianę, a na boisku pojawiły się Magdalena Kowalczyk i debiutująca w bialskiej Stali Nicole Edelman. Pod wodzą nowej rozgrywającej, bielszczanki zaczęły grać dokładniej i agresywniej, przez co zaczęły zbliżać się do gospodyń (15:13, 18:17). Przyjezdne nie wykorzystały jednak szansy na doprowadzenie do remisu. DPD Legionovia wróciła do trzypunktowego prowadzenia (20:17) i nie oddała go do samego końca wygrywając 25:21.

W drugim secie bielszczanki zagrały już dużo lepiej. Pod koniec pierwszej partii trener Piekarczyk powrócił do ustawienia z Martą Krajewską na rozegraniu i Carly DeHoog na ataku. BKS Stal grał lepiej, a legionowianki popełniały sporo błędów. Od stanu 3:3 przyjezdne zdobyły pięć punktów z rzędu i choć gospodynie częściowo odrobiły straty, to zespół z Bielska-Białej zdawał się kontrolować wydarzenia na boisku. Gdy na tablicy wyników było 16:10 wydawało się, że nic złego bialskiej Stali już się nie stanie. Niestety przy prowadzeniu 23:19 czujność bielszczanek została uśpiona, a gospodynie głównie dzięki świetnym zagrywkom wprowadzonej na boisko Alicji Wójcik zdobyły pięć punktów z rzędu i to one miały pierwszą piłkę setową. Na szczęście dla BKS Stal w końcówce seta sprawy w swoje ręce wzięła Andrea Kossanyiova, która doprowadziła do remisu. Dwie akcje później było już 26:24 dla przyjezdnych, które wyrównały stan rywalizacji. Nie bez znaczenia po raz kolejny było wprowadzenie na boisko Nicole Edelman i Magdy Kowalczyk.

Bielszczanki na początku trzeciego seta poszły za ciosem i rozpoczęły od prowadzenia 7:0, w czym bardzo pomogły świetne zagrywki Andrei Kossanyiovej. Trener Alessandro Chiappini zareagował zmianą Francuzek: przyjmująca Juliette Fidon-Lebleu zastąpiła atakującą Julie Oliveirę Souzę, a nominalna przyjmująca Olga Stranzali od tego momentu miała zajmować się tylko atakiem. Tymczasem przewaga bielszczanek rosła i wynosiła już dziewięć punktów (12:3). Po chwilowej dekoncentracji bielskiej drużyny gospodynie odrobiły część strat (7:13), ale BKS Stal szybko wrócił do dobrej gry. Bielszczanki świetnie radziły sobie w bloku (Alicia Ogoms), a ich przewaga wzrosła najpierw do 12 punktów (19:7), a na koniec partii po świetnych zagrywkach wprowadzonej Dagmary Dąbrowskiej nawet 15 oczek (25:10)!

Początek czwartek seta znów należał do przyjezdnych. Bielszczanki po dwóch asach serwisowych Martyny Świrad prowadziły już 10:4! Legionowianki, które w tej partii wróciły do pierwotnego ustawienia z Julie Oliveirą Souzą na ataku, nie zamierzały jednak się poddać i szybko złapały kontakt punktowy (10:11). Kilka chwil później dzięki świetnej grze obu Francuzek (Oliveira Souza na zagrywce i Fido-Lebleu w ataku) gospodynie nie tylko doprowadziły do remisu (13:13), ale dzięki serii punktowej (9 punktów z rzędu!) wyszły na prowadzenie 20:13r30; Każdy kto myślał, że w tym secie emocji więcej nie będzie, ten się mylił. BKS Stal rozpoczął odrabianie strat. Świetne ataki Olivii Różański dały przyjezdnym remis po 22! Niestety w końcówce więcej zimnej krwi zachowały gospodynie, które wygrały 25:23.

W tiebreaku pierwsze dwupunktową przewagę osiągnęły bielszczanki (4:2), ale chwilę później po asie serwisowym Olgi Stranzali znów był remis (4:4). Przy zmianie stron 8:7 prowadziły już siatkarki DPD Legionovii, które blokami zatrzymały ataki Alicii Ogoms i Olivii Różański. Kilka akcji później gospodynie po asie serwisowym Oliveiry Souzy wyszły na dwupunktowe prowadzenie (12:10). W końcowym, nerwowym fragmencie gry bielszczanki popełniały zbyt dużo błędów. Niedokładne rozegranie czy piłki wpadające w środek bronionego przez BKS Stal pola spowodowały, że DPD Legionovia wyszła na prowadzenie 14:11. Dwie piłki meczowe bielskiemu zespołowi udało się obronić (świetnie w obronie Kinga Drabek i w bloku Martyna Świrad). Niestety ostatnia akcja meczu należała do gospodyń, które wygrały 15:13 i cały mecz 3:2.

BKS Stal Bielsko-Biała- Biuro Prasowe
1 set w Radomiu ... wygraly Kaliszanki.. zagrywka i slabym pz gospodyn
ksdani dnia 21/01/2020
Radomka rozlozona w przyjeciu a Grabowski wprowadzil w 2 secie Muche tylko na 3 czy 4 akcje... czy tem czlowiek wogle mysli?
zaczyna sie 3 set.. sklad Radomki na pz bez zmian ...
dal szanse Bałuk - Radomki spoko prowadzenie, nie wielkie ale jednak .. zmienil Oliwke .. set i mecz przegrany .. hmm to sie nazywa ogrywanie nowej zawodniczki .. oddawanie meczu ..
Kaliszanki w miare spokojnie.. wygraly za 3 punkty .. beda walczyc o PO ..