Zarejestrowanch Uzytkowników: 416
Najnowszy Użytkownik: Marleen
+L mecze 14 kolejki + jeden z 15
Plus Liga 14 kolejka
19.11 Jastrzębski Węgiel - BKS Visła Bydgoszcz 3:2 (25:21, 25:27, 25:23, 24:26, 15:11)
20.11 Aluron Virtu CMC Zawiercie - Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:20, 25:19) MVP: Bociek
29.01 Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice 1:3 (25:22, 20:25, 20:25, 19:25) MVP: Musiał

04.02 PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 3:0 (27:25, 25:22, 25:21) MVP: Katić - Staty
05.02 Ślepsk Malow Suwałki - GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (31:33, 18:25, 19:25) MVP: Śliwka - Staty
MKS Będzin - Verva Warszawa 0:3 (20:25, 27:29, 15:25) MVP: Wrona - Staty

11.03 Cerrad Enea Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn

05.02 Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 1:3 (28:26, 18:25, 17:25, 11:25) - Staty - 15.kolejka
ksdani dnia 04/02/2020 · 211364 Komentarzy · 667 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 04/02/2020
Szósty z rzędu wyjazd Pomarańczowych. Tym razem do Lubina

W środę o godzinie 18:00 nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z Cuprum Lubin.

Będzie to zaległe spotkanie z 15. serii gier PlusLigi. W pierwotnym terminie (17-19 stycznia) gospodarze mieli zajętą halę ze względu na Międzynarodową Wystawę Psów i zawnioskowali o jego przełożenie na inny dzień. Nasz Klub na to przystał i wykorzystał tamten wolny termin na rozegranier30; zaległego meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów w Kazaniu. Jak zakończyło się spotkanie w stolicy Tatarstanu, wszyscy doskonale pamiętamyr30;

Środowe starcie z Cuprum Lubin będzie dla naszej ekipy szóstym meczem z rzędu na wyjeździe. Chociaż w tym czasie Pomarańczowi mieli za rywali kolejno: wspomniany wyżej Zenit Kazań, Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Vervę Warszawa Orlen Paliwa, Halkbank Ankarę oraz MKS Ślepsk Malow Suwałki, to wygrali cztery z pięciu tych pojedynków, ulegając jedynie liderom PlusLigi z Warszawy.

Dopiero po ostatnim meczu w Suwałkach nasza drużyna powróciła na Śląsk z długich z wojaży. - Trochę odpoczęliśmy. Po przyjeździe z Suwałk zawodnicy mieli półtora dnia wolnego, z indywidualnymi zajęciami na siłowni. Jesteśmy w dobrej dyspozycji. Pomimo zmęczenia potrafimy się zmobilizować i grać dobrze - mówi Leszek Dejewski, asystent Slobodana Kovacia.

Nasz najbliższy przeciwnik wygrał swoje dwa ostatnie spotkania - z Asseco Resovią Rzeszów oraz GKS-em Katowice, dzięki czemu rwskoczyłr1; do czołowej ósemki premiowanej awansem do fazy play off. To zwiastuje kolejne trudne zadanie, jakie stoi przed naszym zespołem.

- Podchodzimy do tego meczu, jak do każdego innego. Lubinianie ostatnio wygrywają i pewnie chcą zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. Wystąpimy w roli faworyta, ale trzeba będzie uważać, żeby nie dostać "po głowie" - przestrzega drugi trener Jastrzębskiego Węgla.

Początek środowego meczu w hali RCS Lubin o godzinie 18:00. Mecz ten nie będzie transmitowany przez Telewizję Polsat.

Zapraszamy zatem na nasze kanały informacyjne, gdzie będziemy relacjonować to spotkanie.

Jastrzębski Węgiel- Biuro Prasowe
ksdani dnia 05/02/2020
hmmm.. jak zwykle czepne sie... hmm ... rozegrania .. w Treflu w koncowkach bylo fatalne , szczegolnie w 2 i 3 secie ...
ksdani dnia 06/02/2020
ZAKSA zgarnia pełną pulę

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w zaległym meczu 14. kolejki nie dała szans siatkarzom beniaminka PlusLigi. Podopieczni Nikoli Grbicia wygrali na terenie rywala 3:0, najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został przyjmujący naszego zespołu - Aleksander Śliwka.

Mecz w Suwałkach rozpoczęła wymiana sił w ataku, dość długo żadna z drużyn nie była w stanie wypracować wyższego prowadzenia. W szeregach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zawodzili Kamil Semeniuk i Arpad Baroti, to właśnie regularność naszego atakującego pozwoliła mistrzom Polski być o krok dalej (7:8). Przy zaciętej grze nie brakowało dłuższych wymian, w tych błędów nie ustrzegli się miejscowi. Bartłomiej Bołądź za potknięcia na siatce zrehabilitował się celnym serwisem i dość niespodziewanie podopieczni trenera Kowala odskoczyli nam na trzy punkt (13:10). Serię przeciwnika przerwał Łukasz Wiśniewski, nasz zespół grał cierpliwie, a to przyniosło oczekiwane rezultaty i po kontrze zwieńczonej zagraniem Aleksandra Śliwki doprowadziliśmy do wyrównania (15:15). Tym razem żadna z drużyn nie była w stanie wypracować wyższej przewagi, w kluczowej fazie seta swoim serwisem nieco problemów sprawił rywalom Kamil Semeniuk, miejscowi nie dopuścili jednak do serii punktowej ZAKSY (24:24). W końcówce partii czujnością przy proszeniu o wideoweryfikacje wykazał się Nikola Grbić, co pozwoliło mistrzom Polski utrzymać minimalną zaliczkę. Broniąc kilka piłek setowych siatkarze z Suwałk odwrócili losy seta, po ataku Szerszenia suwalczanie prowadzili 29:28. Nie był to koniec emocji, zagrania ze środka pokazały się ZAKSY, nasz zespół odzyskał prowadzenie, zaciętą końcówkę dość niespodziewanie zakończyło nieporozumienie w szeregach Ślepska Suwałki (31:33).

Odsłona kolejna miała zupełnie inny przebieg, mocny start Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle miał odzwierciedlenie na tablicy wyników. Tym razem kilkupuntowe prowadzenie naszej drużynie dała czujna gra bloku (1:4). Dość szybko Andrzej Kowal postanowił reagować. Początki seta nie były szczególnie udane dla miejscowych, rywali swoim serwisem pocelował Arpad Baroti i przy serii zagrywek Węgra odskoczyliśmy nieco prowadząc 7:2. Szukając szans na przełamanie suwalczanie próbowali obijać blok naszego zespołu, nie ustrzegli się jednak potknięć. Po kolejnym autowym ataku po raz kolejny w krótkim czasie trener Kowal przywołał swoich podopiecznych do siebie (3:10). Po wznowieniu rywalizacji niezmiennie to nasz zespół dyktował warunki, do skutecznych zagrań swoich kolegów na skrzydłach Łukasz Wiśniewski dodał równie celne ataki ze środka (7:15). Konfrontacje z blokiem rywali kolejno wygrywali Śliwka z Semeniukiem i wykorzystując przewagę z początków seta nasz zespół pewnie zmierzał do celu (10:18). Na zagrania Łukasza Wiśniewskiego odpowiadał Nicolas Szerszeń, jeden z liderów Ślepska Suwałki punktował zarówno z pierwszej akcji, jak w i kontrach, przy znacznej przewadze naszego zespołu niewiele mógł jednak zrobić. Wygrywając 25:18 nasz zespół prowadził już 2:0.

Podenerwowani takim rozwojem wypadków podopieczni Andrzeja Kowala przystąpili do ataku od pierwszych akcji kolejnej partii, suwalczanie równie szybko przekonali się o tym jak mszczą się niewykorzystane szanse i po prowadzeniu rywali 2:0 szybko nie było nawet śladu. Benjamin Toniutti kolejne piłki kierował do Olka Śliwki, a nasz mistrz świata nie zawodził. Skuteczność w ataku sprzyjała podopiecznym Nikoli Grbicia, regularnie blok przeciwnika obijali również Kamil Semeniuk i Arpad Baroti. Przy dokładnym przyjęciu swoich kolegów Ben Toniutti mógł swobodnie rozrzucać blok suwalczan, efektownym atakiem z drugiej linii popisał się Kamil Semeniuk i nasz zespół prowadził 12:9. Kiedy dystans dzielący obie ekipy wzrósł do czterech oczek trener Kowal postanowił przerwać grę. Nadzieję fanom beniaminka przywracał jeszcze Bartłomiej Bołądź, przeciwnikom odpowiadali jednak Wiśniewski ze Śliwką i to ZAKA była o krok od celu (14:19). Suwalczanie sami niweczyli swoje wysiłki, przy dłuższych wymianach popełniając błędy na siatce (dotknięcie siatki Takvama czy zerwany atak Szerszenia). Na decydujące akcje partii Nikola Grbić desygnował jeszcze do gry duet Przemysław Stępień/ Filip Grygiel. To właśnie młody atakujący ZAKSY postawił kropkę nad rir1; (19:25).

Ślepsk Malow Suwałki - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (31:33, 18:25, 19:25) MVP: Aleksander Śliwka

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle- Biuro Prasowe
Jastrzębski Węgiel kończy serię wyjazdów zwycięstwem za trzy punkty w Lubinie

W zaległym meczu 15. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał 3:1 Cuprum Lubin.

Środowe spotkanie na Dolnym Śląsku lepiej rozpoczęli gospodarze z Lubina (2:0, 4:2). Nasz zespół szybko jednak wyrównał stan seta po ataku Tomasza Fornala z piłki przechodzącej. Kiedy Jakub Ziobrowski pomylił się w ataku, objęliśmy prowadzenie (6:5). Znajdujący się ostatnio w dobrej formie lubinianie nie zamierzali odpuszczać i znów wyszli na prowadzenie (11:9). Wspaniała akcja, w której Fornal jak klasowy rozgrywający wystawił piłkę na lewe skrzydło do Christiana Fromma, a Niemiec nie dał szans rywalom, oznaczała wynik 11:10. Chwilę później Lukas Kampa zatrzymał blokiem Robinsona Dvoranena i mieliśmy remis 13:13. Przy serwisie Ziobrowskiego Cuprum raz jeszcze zyskał przewagę (15:13), ale za sprawą skutecznego w ofensywie Fromma zastopowaliśmy ucieczkę punktową lubinian (17:17). Potem w pole serwisowe powędrował Dawid Konarskir30;Nasz atakujący za pierwszym razem zagrał tak, że Cuprum dostarczył nam piłkę za darmo, z czego skrzętnie skorzystaliśmy, natomiast potem posłał na ich stronę asa (20:18). Nasz zespół również nie utrzymał swojej przewagi (21:21). Wówczas na placu gry pojawił się Julien Lyneel (za Fromma). Następnie to gospodarze byli w natarciu. Zespół z Lubina miał trzy szanse na skończenie seta i sztuka ta mu się udała po ataku Bartłomieja Lipińskiego (28:26).

W drugiego seta nasze ekipa weszła zdecydowanie lepiej od rywali (8:4). Później jednak znów mieliśmy kłopoty ze skończeniem swojej pierwszej akcji, zaś nasi przeciwnicy bronili jak natchnieni i z każdą akcją coraz mocniej się nakręcali (10:9). Na moment opanowaliśmy sytuację (13:10), ale Lipiński, Ziobrowski i spółka nadal na nas napierali (13:12). Naszą bolączką od początku spotkania była spora liczba psutych zagrywek (15:14). Dopiero kiedy Fornal wstrzelił się serwisem w boisko (dwa asy), wydarzenia na boisku zaczęły się układać po myśli Pomarańczowych (18:14). Lubinianie stracili pewność siebie (błędy w ataku), a po naszej stronie funkcjonował też blok (Fromm, 21:15). Nasza drużyna bez większego kłopotu utrzymała swój rytm gry i po akcji ze środka Jurija Gladyra zakończyła seta po swojej myśli (25:18).

Podbudowani wygraną w drugim secie Pomarańczowi mocnym akcentem otworzyli również trzecią część meczu. Duża w tym zasługa Konarskiego, który świetnie serwował (dwa asy) i był nie do zatrzymania w kontrze (7:2). Nasz zespół podbijał w obronie coraz więcej piłek, a w kontrataku również był efektywniejszy niż wcześniej. Kolejny as serwisowy, tym razem autorstwa Fromma, oznaczał rezultat 10:4. Po akcji, w której Fromm ofiarną interwencją w obronie podbił piłkę na dziewiątym metrze, a Konarski z uśmiechem przechytrzył blokujących lubinian, dała naszej ekipie prowadzenie 14:7. Zaraz potem Fornal dołożył asa serwisowego (15:7). Wprawdzie gospodarze zerwali się do odrabiania strat (cztery punkty z rzędu), ale ich zapędy uspokoił blokiem Gladyr (16:11). Rozpędzeni jastrzębianie ani na moment nie stracili koncentracji i po asie serwisowym Piotra Haina pewnie zwyciężyli w secie 25:17.

Na początku czwartej odsłony sygnał do boju dał Fromm. Niemiecki przyjmujący JW najpierw ustrzelił Ziobrowskiego, a następnie skutecznie zwieńczył akcję z drugiej piłki w kontrataku (5:2). Następnie Ziobrowski popsuł serwis, a w kolejnej akcji nadział się na pojedynczy blok Fornala. Pomarańczowi nie zwalniali tempa. Rozgrywający świetne zawody Fornal ostrą kiwką wyprowadził nasz zespół na pięciopunktowe prowadzenie (8:3). Potem rywali zaczął bombardować zagrywką Gladyr. Jego trzy asy serwisowe (dwa z rzędu) złożyły się na wynik 13:3. Na dystansie partii trener Slobodan Kovać dał szansę także Pawłowi Ruskowi, Arturo Iglesiasowi, Jakubowi Buckiemu oraz Dominikowi Depowskiemu. Ten ostatni z miejsca popisał się punktową zagrywką. Grający z dużą swobodą i polotem Pomarańczowi pewnie dotarli do szczęśliwego dla siebie finału, pokonując Cuprum Lubin 3:1 i dopisując kolejne trzy punkty do swojego dorobku w ligowej tabeli.

Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel 1:3 (28:26, 18:25, 17:25, 11:25) MVP: Lukas Kampa.

Cuprum Lubin: Ziobrowski, Tavares, Sacharewicz, Smoliński, Dvoranen, Lipiński, Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk, Gorzkiewicz, Domagała, Makoś (libero)

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Vigrass, Gladyr, Fromm, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Bucki, Lyneel, Hain, Rusek (libero), Depowski, Iglesias