2011/2012

TL 5 kolejka .....
TL 16.10 Energa MKS Kalisz - PP Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:19, 18:25, 24:26, 25:17, 15:11) MVP: Damaske - Staty

17.10 DPD Legionovia Legionowo - Joker Świecie 0:3 (23:25, 18:25, 19:25) - Staty

19.10 ŁKS Commercecon Łódź - GA Chemik Police 3:0 (25:19, 25:14, 28:26) - Staty
Enea PTPS Piła - Grot Budowlani Łódź 0:3 (22:25, 21:25, 19:25) MVP: Lewandowska - Staty

21.10 BKS STAL Bielsko-Biała - Developres SkyRes Rzeszów - odwołany

15 kolejka - awansem
14.10 DPD Legionovia Legionowo - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (28:26, 19:25, 16:25, 18:25) MVP: Lazić - Staty

E.LECLERC MOYA Radomka Radom - Developres SkyRes Rzeszów przełożony

LMK
14.10 Calcit Volley Kamnik - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (22:25, 22:25, 25:17, 17:25)- Staty
Chemik Juzny - Savino 0:3 (16:25, 19:25, 11:25)- Staty
ksdani dnia 13/10/2020 · 211364 Komentarzy · 555 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 13/10/2020
Poważna kontuzja Wilmy Salas

Wilma Salas źle wylądowała po jednym z ataków w trakcie niedzielnego meczu w Policach.

Przyjmująca złapała się za kolano i z dużym bólem została zniesiona z boiska. Dzień później przeszła wszystkie wymagane badania.

- Wilma ma poważne uszkodzenia kolana, które wymagają operacji. Przy sportach skocznościowych tego typu kontuzje są niestety często spotykane. Wilmę czeka zabieg, a później długa rehabilitacja. Szacowany czas powrotu do sportu to minimum sześć miesięcy, ale każdy przypadek jest indywidualny, więc wspomniany okres może się wydłużyć - mówi Maciej Karaczun, lekarz Chemika.

Zapytaliśmy, czy wpływ na tak poważny uraz może mieć długa przerwa spowodowana pandemią.

- Nie można wszystkiego zrzucić na pandemię. W normalnym, niepandemicznym czasie również spotykamy takie kontuzje. Z drugiej jednak strony, sport lubi regularność. Przerwy sprzyjają urazom, dlatego nie można wykluczyć, że pandemia dołożyła swoją cegiełkę - kończy.

Wilma, trzymamy za ciebie kciuki i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Chemik Police- Biuro Prasowe
ksdani dnia 14/10/2020
Łódzkie Wiewióry przed rewanżem w Kamniku

W środę (14 października) o 20:00 siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wybiegną na parkiet w Kamniku, a ich celem będzie postawienie kropki nad "i" oraz awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń. W pierwszym pojedynku, który został rozegrany w Sport Arenie, Łódzkie Wiewióry nie dały rywalkom zdobyć ani jednego seta.

Dominacja Ełkaesianek była szczególnie widoczna w drugiej partii, wygranej aż do 11. Na przestrzeni całego meczu zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź były lepsze w każdym elemencie. Postawiły 7 punktowych bloków, przy 3 Calcitu Volley Kamnik. W przyjęciu Łódzkie Wiewióry zanotowały 54% skuteczności, zaś rywalki 46%. Przewaga łodzianek była bardzo wyraźna w ataku - 46% ŁKS-u przy 27% Calcitu.

Najwięcej punktów dla ŁKS-u Commercecon zdobyła Katarina Lazović (15). Serbska przyjmująca zanotowała 56% skuteczności w ataku i 57% w przyjęciu. Po 10 "oczek" wywalczyły Aleksandra Wójcik i Katarzyna Zaroślińska-Król.

- Nie miałyśmy za dużo informacji o tym zespole, więc starałyśmy się przygotować na tyle, na ile było to możliwe r11; przyznała po pierwszym spotkaniu Aleksandra Wójcik. Wtórowała jej Magdalena Saad, która podkreśliła, że celem zespołu w pierwszym meczu było zagrać to, co potrafią najlepiej. Libero Łódzkich Wiewiór dodała, że cała drużyna ciężko pracuje, aby ustabilizować formę. - Ten zespół stać na bardzo dobrą siatkówkę. Jestem przekonana, odnośnie przyszłości, że serce zostanie zostawione na boisku. Musimy opanować nerwy i dopracować szczegóły.

Przed wyjazdem do Słowenii ŁKS Commercecon Łódź rozegrał spotkanie ligowe z Polskimi Przetworami Pałac Bydgoszcz i zafundował swoim kibicom niezwykłe emocje. Pierwsze dwa sety były zacięte, a zespoły wygrywały na przemian (najpierw Pałac, potem ŁKS). W trzeciej partii bydgoszczanki prowadziły już 18:10, a jednak gospodynie potrafiły odrobić straty i ostatecznie wygrać 26:24. To zwycięstwo napędziło Wiewióry do dalszej walki, a w konsekwencji wygranej w 4. secie 25:17. MVP tego meczu została wybrana Aleksandra Wójcik. - Mam nadzieję, że to jest taki moment, w którym pokazałyśmy, że jesteśmy w stanie wyjść z ciężkich sytuacji, grać cierpliwie, zespołowo i wygrywać - po meczu przyjmująca ŁKS-u Commercecon nawiązała do sytuacji z trzeciego seta. - Widać, że jeszcze nie jesteśmy w najwyższej formie i walczymy o to, aby grać coraz lepiej i nie mieć takich wahań formy. Myślę, że gdzieś te poprzednie mecze w głowie siedziały. Potrzebowałyśmy takiego przełamania - dodała.

Ełkaesianki nie miały zbyt dużo czasu na odpoczynek. W poniedziałek wieczorem zespół wyruszył w drogę do Słowenii, a w środę o 20:00 usłyszymy pierwszy gwizdek w meczu rewanżowym z Calcitem Volley Kamnik.

W przypadku awansu ŁKS Commercecon Łódź trafi do grupy C. W niej czekają już turecki VakifBank Stambuł, francuski ASPTT Mullhouse i bułgarska Marica Płowdiw.

ŁKS Commercecon Łódź- Biuro Prasowe
ksdani dnia 15/10/2020
Nie żyje Prezes Enea PTPS Piła Radosław Ciemięga

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Prezesa naszego klubu - Radosława Ciemięgi. Był jednym z założycieli Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej i twórców potęgi pilskiego klubu.

Radosław Ciemięga był dziennikarzem, który ponad 27 lat temu założył Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej, tworząc klub, który kilka lat później stał się potęgą polskiej siatkówki. Przez wiele lat piastował funkcję wiceprezesa i prezesa klubu, na początku łącząc dziennikarstwo z prowadzeniem klubu, a nastepnie całkowicie poświęcając się działalności na rzecz PTPS.

Za czasów prezesa Radosława Ciemięgi zespół PTPS Piła czterokrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski (1999, 2000, 2001, 2002), wicemistrza (2006, 2007, 2008), a także wygrał cztery Puchary Polski (2000, 2002, 2003, 2008), zdobył Superpuchar (2008) i zagrał w final Four Ligi Mistrzyń.

Doceniono jego działalność wybierając go na członka Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w którym pełnił funkcję Przewodniczącego Wydziału Dyscypliny.

Przez kilka lat był również Radnym Miasta Piły.

Prezesie, spoczywaj w pokoju.

Enea PTPS Piła- Biuro Prasowe
ksdani dnia 17/10/2020
Brawo Magda smiley
Grt Energetyczki zgodnie z nazwa.. bardzo energetyczne sie zrobily ..
Palacanki .. wygladaly jakby troche je przytkalo .. a Bidias, coz skutecznosc siadala w miare trwania meczu- i to mocno ..
ksdani dnia 18/10/2020
Gorzkiewicz i Kowalska weszly w 1 secie i podciagnely ... mloda powinna dluzej rozgrywac w pozostalych setach ....
ksdani dnia 19/10/2020
Komunikat Klubu

Klub Sportowy Developres Rzeszów S.A. informuje, że w związku z jednym pozytywnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CO-V-2 w zespole najbliższe dni spędzimy w samoizolacji. Klub pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki.

Treningi zespołu zostały zawieszone, a cała drużyna oraz pracownicy Klubu, zgodnie z zaleceniami, poddali się samoizolacji, z zachowaniem zasad rygoru bezpieczeństwa. Wszyscy członkowie drużyny zostaną ponownie poddani badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Klub, w oczekiwaniu na dalsze wytyczne, pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki o kolejnych krokach będziemy informować na bieżąco.