2011/2012

TL 9 kolejka ...+ ..-
TL 13.11 BKS STAL Bielsko-B. - E.LECLERC MOYA Radomka R. 2:3 (25:17, 25:22, 17:25, 11:25, 13:15) MVP: Honorio - Staty
GA Chemik Police - #VolleyWrocław 3:0 (25:21, 25:16, 25:22) MVP: Wasilewska - Staty

14.11 ŁKS Commercecon Łódź - DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:21, 25:18, 25:18) MVP: Lazović - Staty

16.11 PP Pałac Bydgoszcz - Grot Budowlani Łódź 0:3 (17:25, 20:25, 17:25) MVP: Górecka - Staty
Enea PTPS Piła - Joker Świecie 3:1 (15:25, 25:20, 25:23, 25:14) MVP: Kucharska - Staty

Energa MKS Kalisz - Developres SkyRes Rzeszów

12.11 Developres SkyRes Rzeszów - Enea PTPS Piła 3:0 (25:23, 25:22, 25:16) MVP: Krajewska - Staty
13.11 Enea PTPS Piła - Developres SkyRes Rzeszów 1:3 (21:25, 15:25, 25:20, 13:25) MVP: Blagojević - Staty
ksdani dnia 12/11/2020 · 211364 Komentarzy · 532 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 13/11/2020
Zwycięska passa nadal trwa!

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był wyrównany. Zawodniczki Developresu SKYRES Rzeszów z każdym zdobyty punktem czuły się coraz pewniej na boisku. Efektem tego było objęcie prowadzenia w połowie seta 16:13. Niestety bardzo duża liczba niedokładnych piłek oraz problemy w przyjęciu po stronie Developresu doprowadziły do wyrównania w końcowej fazie partii. Set zakończył się na korzyść naszego zespołu po wyśmienitej zagrywce Aleksandry Rasińskiej 25:23.

Drużyna Enea PTPS Piła drugiego seta rozpoczęła z bojowym nastawieniem, zdobywając kilka punktów, wychodząc na prowadzenie 9:5. Rzeszowianki nie uległy presji wyniku i skutecznie odrobiły straty, doprowadzając do wyrównania (13:13). Przejmując inicjatywę, nasze podopieczne kontynuowały walkę i skutecznie zwyciężyły drugiego seta. (25:22).

W trzecim i zarazem ostatnim secie Rysice zaprezentowały siatkówkę na najwyższym poziomie, udowadniając swoją niesamowitą formę już na początku partii. Silne ataki Aleksandry Rasińskiej zwiększały przewagę punktową nad rywalkami. Nieprawdopodobne obrony i dobra skuteczność w bloku pozwoliły utrzymać wysokie prowadzenie w trzecim secie. Rysice ostatnią partię spotkania wygrały 25:17, a całe spotkanie 3:0.

MVP - Marta Krajewska
Developres SKYRES Rzeszów 3:0 Enea PTPS Piła

Składy zespołów:
Developres SKYRES Rzeszów: Polańska (7), Van Ryk (2), Grabka (6), Krajewska (3), Stencel (6), Lazić (13), Krzos (libero) oraz Rasińska (15), Blagojević (6)
Enea PTPS Piła: Gawlak (5), Gądek (7), Ponikowska (5), Wellna (9), Bartkowska (6), Kucharska (5), Bodasińska (libero) oraz Pelczarska, Skrzypkowska, Łyszkiewicz

Kolejne spotkanie już jutro w Rzeszowie.

Zabrało kropki nad i. BKS Stal przegrywa z E.Leclerc MOYA Radomką Radom

BKS Stal Bielsko-Biała - E.Leclerc MOYA Radomka Radom 2:3 (25:17, 25:22, 17:25, 11:25, 13:15)

MVP: Bruna Honorio Marques (Radomka Radom)

BKS Stal: Kazała, Janiuk, Kossanyiova, Świrad, Orvosova, Gajewska, Drabek (libero) oraz Szlagowska, Drużkowska, Wawrzyniak, Dąbrowska
Radomka: Honorio Marques, Picussa, Johnson, Łukasik, Twardowska, Skorupa, Witkowska (libero) oraz Molenda, Bałucka, Biała

Po pewnej wygranej, odniesionej u siebie w miniony poniedziałek z #VolleyWrocław, siatkarki BKS-u Stal Bielsko-Biała zamierzały podtrzymać dobrą passę i utrzymać się na zwycięskiej ścieżce. Na podopieczne Bartłomieja Piekarczyka w meczu, rozgrywanym w ramach 9. kolejki TAURON Ligi, czekało jednak dość trudne zadanie. Do Hali pod Dębowcem przyjechała bowiem E.Leclerc MOYA Radomka Radom, która w dotychczasowej części sezonu poniosła tylko jedną porażkę i przystępowała do piątkowej rywalizacji w roli wicelidera tabeli.

Mecz, rozgrywany z wiadomych powodów bez udziału publiczności, zapowiadał się zatem na naprawdę interesujące widowisko. Jak pokazały kolejne minuty i godziny, w rywalizacji BKS-u z Radomką faktycznie działo się mnóstwo, ale zacznijmy od pierwszej partii, której początek stał pod znakiem wręcz rewelacyjnej gry gospodyń. Zespół w Bielska-Białej prowadził w pewnym momencie nawet 7:1 i co prawda rywalki niedługo później zniwelowały część strat, ale na tablicy wyników dalej widniało pewne prowadzenie BKS-u. Radomka popełniała sporo błędów w przyjęciu, natomiast po naszej stronie bardzo dobrze funkcjonował blok, a niezłą skutecznością w ataku wykazywała się Andrea Kossanyiova. Obraz gry nie zmienił się już do końca pierwszego seta - bielszczanki ostatecznie odniosły w nim zwycięstwo do 17, a wynik ustaliła Gabriela Orvosova za sprawą skutecznego ataku z prawego skrzydła.

Druga partia stała pod znakiem bardzo wyrównanej walki punkt za punkt, choć po asie serwisowym Janisy Johnson radomianki zdołały wyjść na trzypunktowe prowadzenie (8:11). Dodatkowo coraz lepszą dyspozycją w ataku wykazywała się brazylijska atakująca Bruna Honorio Marques, ale po przekroczeniu przez nią linii trzeciego metra na tablicy wyników pojawił się remis 15:15. Rywalizacja w tej partii była naprawdę zacięta, choć dzięki skutecznym atakom dobrze dysponowanej Kossanyiovej BKS wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddał już do końca seta. Partia zakończyła się wynikiem 25 do 22, a rezultat został przypieczętowany przez Aleksandrę Kazałę, która popisała się mocnym uderzeniem z lewego skrzydła i nabiła przy okazji ustawiony blok przez rywalki.

Po zmianie stron mecz dalej śmiało można było uznać na wyrównany, ale od stanu 9:9 i udanym pojedynczym bloku w wykonaniu Martyny Świrad, zdecydowanie więcej do powiedzenia na placu gry miały podopieczne trenera Riccardo Marchesiego. Radomianki zdobywały sporo punktów dzięki szczelnie stawianemu blokowi, a także dzięki dobrej grze na obu skrzydłach. BKS-owi nie pomogły z kolei przeprowadzone zmiany w przyjęciu i w linii ataku, bowiem nasza skuteczność wciąż pozostawiała sporo do życzenia. Błędy po naszych uderzeniach wymiernie spowodowały, że zawodniczki Bartłomieja Piekarczyka nie nawiązały już równorzędnej walki i ostatecznie przegrały trzecią partię do 17. O przedłużenie emocji w bielskiej hali szczególnie zadbała Bruna Honorio Marques, bowiem to jej dwa ataki przypieczętowały wygraną partię przez Radomkę.

Przyjezdne z województwa mazowieckiego ewidentnie złapały po tej partii wiatr w żagle, bowiem czwarty set stał już pod znakiem ich całkowitej dominacji. Trener Piekarczyk postanowił wziąć dwie przerwy przy stanie 0:4 i 2:10, ale obraz gry cały czas nie ulegał zmianie. Pojedyncze udane akcje w wykonaniu Gabrieli Orvosovej i wprowadzonej Weroniki Szlagowskiej to było za mało, by zagrozić grającym świetnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła zawodniczkom z Radomia. Jednostronna partia zakończyła się wygraną przyjezdnych do 11, a efektowna i dość zaskakująca kiwka Katarzyny Skorupy spowodowała, że o wyniku piątkowej rywalizacji musiał zadecydować tie-break.

Decydująca partia co prawda rozpoczęła się od udanego ataku Honorio Marques oraz asa serwisowego w wykonaniu Justyny Łukasik, ale bielszczanki szybko zdołały odrobić powstałe straty - i to z całkiem niezłą nawiązką. BKS złapał dobrą w serię w momencie, gdy w polu zagrywki znalazła się Andrea Kossanyiova. Wówczas od stanu 4:4 bielszczanki wyszły na czteropunktowe prowadzenie, które starały się jeszcze konsekwentnie utrzymywać (10:6, 12:8). Gdy już się wydawało, że BKS dowiezie korzystny wynik do końca, gospodynie popełniły kilka błędów we wszystkich formacjach, które spowodowały, że w Bielsku-Białej ponownie mieliśmy remis. Ostatecznie więcej zimnej krwi w końcówce meczu zachowały radomianki, które poprzez mocny atak Honorio Marques (zdobywczyni 30 punktów oraz statuetki MVP) oraz dobre postawiony blok na Andrei Kossanyiovej, wygrały decydującego seta 15 do 13.