2011/2012

TL 19 kolejka
TL 05.02 Energa MKS Kalisz - Grot Budowlani Łódź 3:1 (26:28, 25:20, 25:17, 25:19) MVP: Gałkowska - Staty
06.02 BKS BOSTIK Bielsko-Biała - DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 2:3 (20:25, 25:21, 26:24, 21:25, 10) MVP: Rivero Marin - Staty
Enea PTPS Piła - E.LECLERC MOYA Radomka Radom 0:3 (20:25, 24:26, 23:25) MVP: Johnson- Staty
07.02 ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (25:27, 25:23, 25:22, 24:26, 15:12) MVP: Strasz - Staty

08.02 PP Pałac Bydgoszcz - #VolleyWrocław 3:2 (25:18, 19:25, 23:25, 25:22, 15:6) MVP: Ziółkowska- Staty

25.02 GA Chemik Police - Joker Świecie 17:30
ksdani dnia 05/02/2021 · 211364 Komentarzy · 387 Czytań · Drukuj

Zen dnia 06/02/2021
Calisia ponownie wygrywa z drużyną z czołówki. Brawo. Budowlane z kłopotami.szkoda młodych ale taki jest sport. Co do mecz,u to jak zawsze super szperlak.
ksdani dnia 09/02/2021
Szperlak wiecej chwalil nie bede bo znowu zapesze...tf tfu .. smiley
Tylko martwi mnie gra naszych "starszych gwiazd-gwiazdek". Jakie pilki - sytuacyjne, malo dokladne itd. potrafi Mloda skonczyc a ile podobnych nie koncza te bardziej doswiadczone, znane, wysokie ....

no nic, dodam zapowiedz Palacanek z Volejkami bo czeka ..
Siatkarski maraton - czas start!

Po dwóch tygodniach od ostatniego meczu siatkarki #VolleyWrocław wracają do rywalizacji w TAURON Lidze. Będzie to powrót z przytupem bowiem podopieczne trenera Dawida Murka w poniedziałek rozpoczną siatkarski maraton. Trzy mecze w przeciągu siedmiu dni, w tym jeden pucharowy.

Na pierwszy ogień Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Rywalki od nowego roku zanotowały remisowy bilans. Dwukrotnie odniosły zwycięstwo (z Energą MKS Kalisz oraz Jokerem Świecie) oraz dwa razy musiały uznać wyższość rywalek. W tym 29 stycznia uległy Grupie Azoty Chemik Police. Bydgoszczanki po wyrównanej walce wygrały pierwszego seta (25:23), ale już w kolejnych trzech górą były Mistrzynie Polski. Dwadzieścia jeden punktów w ligowej tabeli daje siatkarkom 9 pozycję z pięcioma oczkami straty do wyższego miejsca. Bydgoszczanki natomiast nie awansowały do ćwierćfinałów TAURON Pucharu Polski.

Po meczu z ŁKS-em miałyśmy dwutygodniową przerwę od spotkań, więc z pewnością każda jest spragniona meczowych emocji. Wykorzystałyśmy ten czas na intensywne treningi, zarówno w hali jak i na siłowni. Skupiałyśmy się głównie na poprawie elementów które zawodzą i urozmaiceniu naszej gry. Mam nadzieje, że wykonana przez nas praca przyniesie zamierzony efekt. W najbliższym czasie rozegramy dużo spotkań, ale jak już wcześniej wspomniałam jesteśmy dobrej myśli, że wykonana przez nas ciężka praca w minionych tygodniach pozwoli nam udźwignąć ten ciężar.- zapowiedziała rozgrywająca #VolleyWrocław, Weronika Wołodko

Poprzedni mecz rozegrany w ramach ósmej kolejki pomiędzy tymi dwoma zespołami zakończył się na korzyść bydgoszczanek. Pierwsze dwa, wyrównane sety zakończyły się wynikiem 25:23, a ostatni 25:19 dla gości. Teraz w poniedziałek wrocławianki będą chciały się zrewanżować. Dwutygodniowa przerwa pomiędzy pojedynkami została poświęcona na poprawę błędów, intensywne treningi oraz analizę przeciwnika.

Mecz z Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz odbędzie się 8 lutego (poniedziałek) o godzinie 20:30. Kibice będą mogli obejrzeć to spotkanie za sprawą transmisji na antenie Polsat Sport. Dodatkowo uczestnicy projektu Migra Liga Szkół, którzy zrobią zdjęcia podczas kibicowania dopiszą kolejne punkty do grywalizacji.

#VolleyWrocław- Biuro Prasowe
Porażka BKS BOSTIK Bielsko-Biała z DPD IŁCapital Legionovią Legionowo.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała - DPD IŁCapital Legionovia Legionowo 2:3 (20:25, 25:21, 26:24, 21:25, 10:15)
MVP: Jessica Rivero Marin (DPD IŁCapital Legionovia)

BKS BOSTIK: Kazała, Janiuk, Świrad, Orvosova, Szlagowska, Gajewska, Drabek (libero) oraz Drużkowska, Wawrzyniak, Dagmara Dąbrowska, Kossanyiova

DPD Legionovia: Tokarska, Oliveira Souza, Rivero Marin, Różański, Stafford, Grabka, Kulig (libero) oraz Lemańczyk (libero), Szczyrba, Diana Dąbrowska, Matejko

Po dwóch porażkach z rywalkami ze ścisłej ligowej czołówki, siatkarki BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała zamierzały wrócić na odpowiednią ścieżkę i przy okazji umocnić się na szóstym miejscu w tabeli TAURON Ligi. W ciemno można było się jednak spodziewać, że sobotni rywal bielszczanek - DPD IŁCapital Legionovia Legionowo - nie będzie chciał ułatwić gospodyniom zadania. W końcu starcia obu zespołów zawsze obfitują w mnóstwo emocji, a w ramach ciekawostki warto wspomnieć, że od sezonu 2016/2017 tylko trzy z dziewięciu ostatnich bezpośrednich spotkań pomiędzy nimi nie kończyły się tie-breakami.

Rywalizacja w Bielsku-Białej w ramach 19. kolejki zapowiadała się zatem wyjątkowo interesująco, a przedmeczowe przewidywania znalazły swoje odzwierciedlenie w praktyce. Pierwsza partia zaczęła się jednak od dość widocznej dominacji zespołu gości, który po dwóch błędach gospodyń w ataku oraz skutecznych uderzeniach Olivii Różański czy Julie Oliveiry Souzy, objął prowadzenie 5:1. W tym momencie trener Piekarczyk zdecydował się na wzięcie pierwszego czasu, ale przekazane wskazówki przyniosły skutek dopiero od stanu (3:8). Wówczas gospodynie złapały większy kontakt z rywalkami, jednak w dalszej części seta DPD IŁCapital Legionovia starała się utrzymywać dwu- lub trzypunktowy dystans (10:13, 15:17).

Dobrą formą w ataku po stronie BKS-u BOSTIK imponowała Weronika Szlagowska, ale jej skuteczne ataki z obu skrzydeł nie wystarczyły na to, by odrobić wszystkie powstałe straty. Ostatecznie inauguracyjna partia zakończyła się zwycięstwem gości do 20, a zwycięstwo to zostało przypieczętowane za sprawą Shelly Stafford, która swoim uderzeniem ze środka ominęła ustawiony podwójny blok.

Początek drugiej partii wyglądał niemal bliźniaczo podobnie do pierwszego seta - legionowianki dobrze operowały blokiem, a dodatkowo coraz bardziej w ataku zaczęła się rozkręcać Hiszpanka Jessica Rivero Marin. Tym razem jednak bielszczanki szybciej złapały odpowiedni rytm gry, co było widoczne choćby przy stanie (9:12), gdy skuteczność Weroniki Szlagowskiej oraz as serwisowy bardzo dobrze dysponowanej Gabrieli Orvosovej zapewniły remis w tej partii. W kolejnych minutach w bielskiej hali obserwowaliśmy bardzo zaciętą walkę punkt za punkt, ale od stanu 17:17 i udanego ataku wspomnianej Orvosovej po bloku, inicjatywę zaczęły przejmować bielszczanki. W zespole BKS-u BOSTIK zaczął bardzo dobrze funkcjonować blok, a dodając do tego dokładne przyjęcie oraz skutecznie przeprowadzane kontry, otrzymaliśmy wygraną gospodyń w tym secie 25 do 21.

Porównując sobie rozegrane dziś sety w bielskiej hali, to choć wszystkie należałoby uznać za naprawdę wyrównane, to jednak trzecia partia obfitowała w zdecydowanie najwięcej emocji. Po początkowej wymianie ciosów, dość szybko nieco więcej z gry zaczęły wyciągać podopieczne Alessandro Chiappiniego. Przy stanie (7:11) szkoleniowiec BKS-u BOSTIK musiał wziąć czas, a w dalszych fragmentach mogliśmy zaobserwować choćby pojedynek rna atakir1; w wykonaniu Rivero Marin (oraz wspierającej ją Olivii Różański) i wciąż utrzymującej niezłą skuteczność Gabrieli Orvosovej. Obu zespołom brakowało za to odpowiedniego wyczucia w polu zagrywki, bo duża część z nich kończyła się błędami i stratami cennych punktów.

Wynik seta długo oscylował wokół remisu (17:17, 20:20), ale gdy Maja Tokarska umiejętnie nabiła blok bielszczanek, a następnie Alicja Grabka zatrzymała na lewym skrzydle atakującą Aleksandrę Kazałę, wydawało się, że to legionowianki przechylą szalę zwycięstwa w tej partii na swoją korzyść (21:23). BKS BOSTIK nie zamierzał jednak łatwo odpuścić rywalkom i zdołał doprowadzić do gry na przewagi za sprawą dwóch wybronionych piłek setowych. Ostatecznie więcej zimnej krwi w samej końcówce zachowały gospodynie, a efektowny atak Szlagowskiej po skosie przypieczętował zwycięstwo 26:24.

Na początku kolejnej partii kibice mogli przeżyć swoiste deja vu, bo i tym razem to Legionovia lepiej weszła w seta i szybko osiągnęła kilkupunktowy handicap (1:5, 5:9). Głównie dlatego szkoleniowiec gospodyń postanowił dokonać zmiany na pozycji przyjmującej oraz rozgrywającej (wprowadzając odpowiednio Andreę Kossanyiovą oraz Katarzynę Wawrzyniak), ale mimo to zawodniczkom z Bielska-Białej ani razu nie udało się wyjść w tym secie choćby na jednopunktowe prowadzenie. Co prawda BKS BOSTIK starał się jeszcze stwarzać zagrożenie po trudnych zagrywkach czy stosowaniu manewru z przesuniętą krótką, to jednak DPD IŁCapital Legionovia zdołała doprowadzić do tie-breaka. Ostateczny wynik (21:25) zapewniło czujne zachowanie rozgrywającej Alicji Grabki, która umiejętnie wykorzystała przechodzącą piłkę.

Decydująca partia w sobotnim spotkaniu również należała do drużyny z województwa mazowieckiego, która dzięki kolejnym dokładnym atakom Rivero Marin, wygrywanymi rywalizacjami przy siatce czy zdobywanym punktom bezpośrednio z zagrywki, zmieniała strony przy swoim prowadzeniu 8 do 4. Mimo że w pewnym momencie BKS BOSTIK zbliżył się do przeciwniczek na odległość dwóch oczek, gdy Weronika Szlagowska popisała się udanym atakiem z lewej strony, chwilę później tym samym odpowiedziała Olivia Różański. W końcówce zespół DPD IŁCapital Legionoviu już nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Atak świetnie dysponowanej Jessicy Rivero Marin najpierw dał jej zespołowi piłkę meczową, a po chwili 25-letnia hiszpańska przyjmująca zakończyła mecz skuteczną zagrywką.

Tym samym czwarty w 2021 roku tie-break w Hali pod Dębowcem zakończył się trzecią porażką gospodyń. Z kolei uzyskany wynik pozwolił zespołowi z Legionowa zrewanżować się BKS-owi BOSTIK za porażkę w pierwszej rundzie zmagań, a dodatkowo umożliwił mu zbliżenie się do szóstych bielszczanek na odległość trzech punktów.