PreZeroGP 05.08
1. Jastrzębski Węgiel -Ślepsk Malow Suwałki 2:0 (25:19, 25:21)
2. Asseco Resovia Rzeszów - Ch-S Gwardia Wrocław 2:0 (25:23, 26:24)
3. LUK Lublin - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:0 (25:23, 25:19)
4. GA ZAKSA Kędzierzyn - Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 2:1 (25:23, 21:25, 15:12))
5. GKS Katowice - Alsecco Stal Nysa 1:2 (27:25, 22:25, 8:15)
6. Projekt Warszawa - Trefl Royal Seafood Gdańsk 2:0 (25:20, 25:19)
7. Cerrad Enea Czarni Radom - Staropolanka Cuprum Lubin 0:2 (23:25, 23:25)
8. BBTS AQUA Bielsko-Biała - PGE Skra Bełchatów 1:2 (22:25, 25:23, 13:15)

06.08
9. Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 1:2 (25:20, 15:25, 11:15)
10. LUK Lublin - GA ZAKSA Kędzierzyn - Koźle 2:0 (25:22, 25:20)
11. Alsecco Stal Nysa - Projekt Warszawa 0:2 (20:25, 18:25)
12. Staropolanka Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 2:! (24:26, 25:15, 15:11)
13. BBTS AQUA Bielsko-Biała - Cerrad Enea Czarni Radom 2:0 (25:21, 25:23)
14. Trefl Royal Seafood Gdańsk - GKS Katowice 1:2 (25:27, 25:18, 16:18)
15. Indykpol AZS Olsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:1 (25:21, 21:25, 15:8)
16. Ch-S Gwardia Wrocław - Ślepsk Malow Suwałki 0:2 (21:25, 16:25)

07.08
17. BBTS AQUA Bielsko-B. - GA ZAKSA Kędzierzyn - K. 1:2 (21:25, 25:22, 8:15)
18. GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 0:2 (22:25,19:25)
19. Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 2:0 25:19, 25:16)
20. Ślepsk Malow Suwałki - Alsecco Stal Nysa 1:2 (25:23, 22:25, 7:15)
21. Asseco Resovia Rzeszów - LIK Lublin 1:2 (22:25, 25:18, 12:15)
22. Projekt Warszawa - Staropolanka Cuprum Lubin 0:2 (19:25, 23:25)
23. GA ZAKSA Kędzierzyn - K. - Jastrzębski Węgiel 0:2 (20:25, 16:25)
24. Indykpol AZS Olsztyn - Alsecco Stal Nysa 2:0 (25:20, 25:23)

08.08
25. Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa 0:2 (21:25, 21:25)
26. Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (14:25, 23:25)

27. LUK Lublin - Projekt Warszawa 1:2 (25:21, 24:26, 11:15)
28. Staropolanka Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (20:25, 21:25)

29. o 3 m. LUK Lublin - Staropolanka Cuprum Lubin 0:2 (13:25, 19:25)
30. o 1 m. Projekt Warszawa - Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (21:25, 19:25)

Indykpol:

Karol Jankiewicz, Jędrzej Gruszczyński, Jan Król, Jan Firlej, Szymon Jakubiszak, Jakub Ciunajtis, Mateusz Poręba, Wiktor Janiszewski.
Trenerami będą Mateo Bologna i Mateusz Nykiel, a sztab szkoleniowy uzupełni fizjoterapeuta Paweł Jaguszewski.
Skra:
Sebastian Adamczyk, Karol Kłos, Robert Milczarek, Mikołaj Sawicki, Damian Schulz i Kacper Piechocki.
Trenerem będzie Radosław Kolanek, a w sztabie na turniej znaleźli się także Maciej Michalik (trener przygotowania fizycznego) oraz Tomasz Kuciapiński (fizjoterapeuta).
Jastrzębie w sześcioosobowym składzie: Jakub Popiwczak (kapitan), Rafał Szymura, Szymon Biniek, Wojciech Szwed, Stanisław Wawrzyńczyk, Tural Hasanli. Rezerwowym zawodnikiem będzie Jakub Macyra. Sztab szkoleniowy tworzą: Leszek Dejewski, Bogdan Szczebak i Bartosz Celadyn.
Bartosz Sławiński, Bartłomiej Lemański, Paweł Rusin, Mateusz Masłowski, Maciej Nowowsiak, Jose Ademar Santana - ta oto szóstka siatkarzy Cerrad Enea Czarnych Radom reprezentować będzie zespół podczas zbliżającego się turnieju PreZero Grand Prix w Krakowie!
Ślepsk:
w drugiej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki wystąpią: Mateusz Laskowski, Łukasz Makowski, Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Paweł Filipowicz, Paweł Halaba, Przemysław Smoliński oraz Mateusz Czunkiewicz.

Michał Szalacha
Skład Trefla Royal Seafood Gdańsk na PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki:

LUK Lublin:

Grzegorz Pająk, Wojciech Włodarczyk, Jakub Wachnik, Bartosz Filipiak, Szymon Gregorowicz, Szymon Bereza, Jakub Strulak, Szymon Romać
Zaksa:
Marcin Janusz, Michał Kozłowski, Bartłomiej Kluth, Korneliusz Banach, Adrian Staszewski, Wojciech Żaliński, Krzysztof Rejno, Tomasz Kalembka oraz Norbert Huber, a także na co dzień występujący w ZAKSIE Strzelce Opolskie: Ernest Kaciczak i Fabian Majcherski.

W sztabie naszego zespołu znaleźli się: Gheorghe Cretu, Michał Chadała, Adam Swaczyna, Piotr Pietrzak, Marcin Nowakowski, Dominik Kwapisiewicz, Paweł Niebylski i Bartosz Hołobut.

Porażka na początek PreZero Grand Prix PLS

W pierwszym spotkaniu PreZero Grand Prix PLS w Krakowie, Indykpol AZS Olsztyn uległ Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3.

Duet trenerski Matteo Bologna i Mateusz Nykiel, do boju w pierwszym meczu posłali: Jana Firleja, Jędrzeja Gruszczyńskiego, Szymona Jakubiszaka i Mateusza Porębę. Początek meczu na piaszczystym boisku "Wanda" Kraków był dość równy. Dopiero od połowy seta swoją przewagę zaczęli budować kędzierzynianie (17:15). Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur walczyła do końca, ale ostatnie słowo należało do zawodników Grupy Azoty ZAKSY 25:23.

Drugi set to kopia wcześniejszego. Zespoły grały punkt za punkt, aż do stanu 8:8. W dalszej części seta, to olsztynianie zaczęli budować przewagę (20:17). Akademikom z Kortowa udało się utrzymać przewagę i doprowadzić do remisu 20:20, a następnie zwyciężając w drugiej partii 25:21.

Tie-break zaczął się od gry punkt za punkt 3:3. Przed zamianą stron na prowadzenie wyszli kędzierzynianie 8:7, w kolejnych akcjach konsekwentnie ją powiększając. Zespół z Kędzierzyna-Koźla nie dał sobie już wyrwać z rąk zwycięstwa. Ostatni punkt zdobył Wojciech Żaliński, a set zakończył się wynikiem 15:12.

Turniej toczy się tzw. systemem brazylijskim, więc olsztynianie przechodzą na "prawą stronę" drabinki. W piątek, o godzinie 16:30, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Drużyna, która przegra, odpada z turnieju.

Indykpol AZS Olsztyn- Biuro Prasowe
ksdani dnia 07/08/2021
Staropolanka Cuprum Lubin w ćwierćfinale PreZero Grand Prix!

W drugim dniu zmagań PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki Staropolanka Cuprum Lubin pokonała PGE Skrę Bełchatów w tie-breaku. Tym samym zameldowała się w ćwierćfinale rozgrywek, pozostając po lewej stronie drabinki turniejowej.

Do spotkania Miedziowi podeszli na spokojnie, skupieni i z ogromną wolą walki. Podobnie jak wczoraj w wyjściowej czwórce znaleźli się Marcin Waliński, Remigiusz Kapica, Michał Gierżot i Przemysław Stępień. Trener Paweł Rusek rotował jednak składem i każdy zawodnik dostał szansę gry. Od momentu 6:6 zaczęła się prawdziwa walka. Nie brakowało długich i ofiarnych akcji. Wynik do samego końca seta oscylował w granicach remisu (24:24). Końcówka należała jednak do bełchatowskiego zespołu.

Po przerwie Miedziowi wrócili dużo bardziej zmotywowani i nastawieni na zwycięstwo. Szybko zaczęli budować przewagę za sprawą dobrego bloku i skutecznego ataku (13:9). Przejęli inicjatywę w meczu, a ich gra prezentowała się z każdą minutą coraz lepiej. Różnica punktowa wzrastała (16:10). Siatkarze z Bełchatowa nie mieli żadnych argumentów, a lubinianie czuli się coraz pewniej i zwyciężyli 25:15. Tie-break (podobnie jak druga partia) w całości był pod kontrolą zespołu trenera Ruska. Świetnie prezentował się Marcin Waliński, którego doświadczenie w siatkówce plażowej zapunktowało.

Staropolanka Cuprum Lubin - PGE Skra Bełchatów 2:1 (24:26, 25:15, 15:11)

Jutro Staropolanka Cuprum Lubin zmierzy się ze zwycięzcą meczu nr 11, czyli Projektem Warszawa. Początek spotkania o godzinie 15:15. Transmisja w Polsacie Sport.

Cuprum Lubin- Biuro Prasowe
Koniec PreZero Grand Prix dla Jurajskich Rycerzy

Na dwóch meczach zakończyli swój udział w turnieju PreZero Grand Prix siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie. W spotkaniu ostatniej szansy ulegli po tie-breaku 1:2 Indykpolowi AZS-owi Olsztyn.

W porównaniu z czwartkowym starciem z LUK-iem Lublin, Igor Kolaković wymienił aż pięciu graczy w kadrze meczowej. Szansę dostali tym razem Bartosz Makoś, Wiktor Rajsner, Michał Szalacha oraz trenujący z pierwszą drużyną Dawid Dulski i Adrian Markiewicz, którzy nadchodzący sezon spędzą na wypożyczeniach w klubach pierwszoligowych. Skład uzupełnili Michał Żurek, Dominik Depowski i Patryk Niemiec.

Od początku na boisku zameldowali się Makoś, Dulski, Niemiec i Depowski. Libero Aluron CMC Warty, który na piasku pełnił rolę rozgrywającego, pod siatką zmieniał Markiewicz. Odmieniony skład potrzebował trochę czasu, żeby odnaleźć się w nietypowej odmianie siatkówki, przez co Indykpol AZS szybko odskoczył na 4 punkty. To ustawiło przebieg seta, bo gdy Jurajscy Rycerze znaleźli swój rytm, rywale kontrolowali już przebieg gry i utrzymali prowadzenie mimo dobrej postawy drużyny z Zawiercia w końcowej fazie, wygrywając do 21.

W drugiej partii skład po stronie zawiercian pozostał ten sam, zmiana nastąpiła w roli wchodzącego blokującego, w której Markiewicza zastąpił Rajsner. Żółto-zieloni kontynuowali dobrą postawę, skuteczny w ataku był Dulski, wspierany przez Niemca. Przeciwnicy nie byli w stanie dorównać tak dobrze grającej ekipie i przewaga zaczęła się powiększać. Skuteczność została utrzymana do końca, dzięki czemu tym razem to Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała 25:21.

W tie-breaku od początku olsztynianie wywarli dużą presję zagrywką, bardzo dobrze grali też w obronie, utrudniając graczom z Jury kończenie ataków. Przewaga Indykpolu AZS-u szybko rosła, a zawiercianom nie udało się już odwrócić losów seta, którego przegrali 8:15, kończąc na tym udział w turnieju PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki.

Indykpol AZS OIsztyn - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:1 (25:21, 21:25, 15:8)
Skład: Niemiec, Depowski, Makoś, Dulski oraz Markiewicz, Rajsner

Aluron CMC Warta Zawiercie- Biuro Prasowe
PreZero Grand Prix: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z kolejnym zwycięstwem

Od zwycięstwa siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęli trzeci dzień zmagań PreZero Grand Prix. Pokonując BBTS AQUA Bielsk-Biała 2:1 nasz zespół pozostał w grze, w kolejnym meczu zmierzymy się ze zwycięzcą spotkania Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn trzeciego dnia PreZero Grand Prix zameldowała się w Krakowie w zdecydowanie szerszym składzie niż w poprzednich dniach. Do dyspozycji trenera ZAKSY, Adama Swaczyny było aż siedmiu zawodników: Michał Kozłowski, Bartłomiej Kluth, Norbert Huber, Wojciech Żaliński, Adrian Staszewski, Krzysztof Rejno (kapitan) i Korneliusz Banach.

Mecz z BBTS-em AQUA Bielsko-Biała rozpoczęliśmy w następującym składzie: Bartłomiej Kluth, Michał Kozłowski, Norbert Huber i Wojciech Żaliński. W konfrontacji z ekipą z zaplecza ekstraklasy kędzierzynianie pokazali się z bardzo dobrej strony, mocny start naszej drużynie zagwarantowały ataki Norberta Hubera, swojemu koledze wtórował Wojciech Żaliński i prowadziliśmy 7:5. Niestety w grę naszego zespołu wkradły się potknięcia i przy serii punktowej BBTS odwrócił sytuację, przy mianie stron boiska nasi rywale prowadzili 8:7. Na reakcję zespołu Adama Swaczyny nie musieliśmy długo czekać, kolejne ataki Norberta Hubera oraz zerwane ataki bielszczan dały nam kilka oczek zaliczki (9:12).To była jedynie próbka możliwości kędzierzynian, ZAKSA brylowała w ataku - jedną dłuższych wymian na korzyść naszego zespołu rozstrzygnął Bartłomiej Kluth. Skuteczność kędzierzynian również w zagraniach z pierwszej akcji sprzyjała budowaniu dystansu i prowadziliśmy kolejno 17:13, 20:16. W końcówce seta na boisku zameldowali się jeszcze Krzysztof Rejno z Adrianem Staszewskim. Tej zaliczki nie wypuściliśmy z rąk, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wykorzystał już pierwszą piłkę setową, po plasie Adrian Staszewskiego wygrywając 25:21.

Kolejny fragment meczu rozpoczęliśmy od falstartu, bielszczanie zrehabilitowali się za potknięcie w odsłonie premierowej i po etapie gry na styku wypracowali dwupunktowe prowadzenie (14:12). Po naszej stronie siatki nie zawodził Norbert Huber, z blokiem rywali radził sobie Bartek Kluth i niwelowaliśmy dystans punktowy. To właśnie kolejne zagrania nominalnego atakującego Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pozwoliły nam odzyskać kontakt punktowy z BBTS-em AQUA Bielsko-Biała (16:15). Sprytne zagrania Michała Kozłowskiego miały odzwierciedlenie na tablicy wyników. Niestety w końcówce seta nasi rywale zapunktowali serwisem i ponownie przewaga ekipy z zaplecza PlusLigi wzrosła do trzech oczek (19:16). Zapał rywali ostudził nieco atak Krzysztofa Rejno, przy rywalizacji punkt za punkt niezmiennie jednak to nasi rywale byli w nieco lepszej sytuacji. Autowe zagrania Pawła Gryca poprawiły naszą sytuację (19:21). Technicznymi plasami blok przeciwnika mijał jeszcze Adrian Staszewski, BBTS nie zwalniał jednak tempa i to nasi rywale wygrali 25:22, doprowadzając do tie-breaka.

Decydująca partia meczu to znakomity początek siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Kolejne ataki Norberta Hubera i seria zagrywek Adriana Staszewskiego dały nam kilkupunktową zaliczkę na starcie - 5:1. W tej części meczu podopieczni Adama Swaczyny brylowali również w elemencie bloku, co sprzyjało utrzymywaniu prowadzenia. Po skutecznym ataku Norberta Hubera przy zmianie stron boiska prowadziliśmy 8:5. To właśnie nominalny środkowy ZAKSY był gwarantem zdobyczy punktowych i przy stanie 9:5 trener BBTS-u musiał reagować. Pauza nie wybiła z rytmu ZAKSY, swoje noty w ataku poprawiał jeszcze Wojtek Żaliński, kolejną serię zanotowaliśmy przy zagrywkach Adriana Staszewskiego (7:11). Na tak grających kędzierzynian bielszczanie nie byli w stanie znaleźć sposobu i wygrywając 15:8 nasz zespół pozostał w grze.

BBTS AQUA Bielsko-Biała - GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:2 (21:25, 25:22, 8:15)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle- Biuro Prasowe
ksdani dnia 08/08/2021
Staropolanka Cuprum Lubin z brązowym medalem Letniej Ligi!

Udział w tegorocznej edycji PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki Miedziowi kończą z medalem na szyi! W meczu o brąz pokonali w dwóch setach ligowego beniaminka, LUK Politechnikę Lublin.

Czwarty i zarazem ostatni dzień Ligi Letniej rozpoczął się od walki o wejście do półfinałów. Dzięki temu, że do tamtej pory ekipa Pawła Ruska wygrała wszystkie mecze, udział w półfinale miała już zapewniony. Około godziny 13:00 wszystko stało się jasne. W pierwszym półfinale zagrały drużyny Projektu Warszawa oraz ligowego beniaminka LUK Politechniki Lublin. Zwycięsko z tego starcia wyszli warszawianie. Awans do drugiego półfinału wpadł natomiast w ręce Indykpolu AZS-u Olsztyn, który pokonał Asseco Resovię Rzeszów. To właśnie z olsztynianami zagrali lubinianie w drugim półfinale rozgrywek.

Spotkanie lepiej rozpoczął zespół z Mazur, szybko budując swoją przewagę. Różnica punktowa utrzymywała się, ale w końcówce Miedziowi dostali powera i zaczęli odrabiać straty. Nie dali rady jednak wyrównać i pierwsza partia powędrowała na konto przeciwnika. Po przerwie prezentowali się już lepiej. Przejęli pałeczkę i byli o ten krok z przodu (14:12). Ich ataki były dużo mocniejsze niż wcześniej, jednak nie dali rady ostatecznie doprowadzić do tie-breaka. Jak się potem okazało, olsztynianie ostatecznie zdobyli złoto Letniej Ligi.

Staropolanka Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (20:25, 21:25)

Kilkanaście minut po zakończonym półfinale Staropolankę Cuprum Lubin czekało starcie o brąz. Michał Gierżot rozpoczął ten mecz od serii świetnych zagrywek (4:0). Czteropunktowa przewaga się utrzymywała mniej więcej do okolicy dziesiątego punktu: 10:4. Potem w zawodnikach trenera Ruska odezwała się prawdziwa wola walki i sportowa złość. Skutecznie atakował Michał Gierżot i Marcin Waliński, a przewaga rosła w bardzo szybkim tempie. Seta wygrali aż 25:13.

W drugiej odsłonie wyrównany bój toczył się do połowy seta. Potem zaczęli dominować Dolnoślązacy. Świetne rozegranie Przemka Stępnia, skuteczny atak pozostałych zawodników i dodatkowo wspaniała gra asekuracyjna dała im przewagę, której lublinianie nie byli w stanie pokonać. Drugą partię siatkarze Cuprum wygrali 25:19 i zdobyli tym samym brązowy medal PreZero Grand Prix PLS! Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrano przyjmującego Michała Gierżota.

Staropolanka Cuprum Lubin - LUK Politechnika Lublin 2:0 (25:13, 25:19)

Indykpol AZS Olsztyn wygrywa PreZero Grand Prix PLS!

4 dni, 7 spotkań, 6 zwycięstw i najważniejsze - zwycięstwo w całym turnieju. Indykpol AZS Olsztyn zwyciężył w turnieju PreZero Grand Prix PLS w Krakowie!

Od czwartku do niedzieli na Kompleksie Sportowym Wanda w Krakowie rozgrywana była 2. edycja PreZero Grand Prix PLS. Udział wzięło 16 ekip PlusLigi oraz Tauron 1 ligi.

Indykpol AZS Olsztyn w pierwszej rundzie uległ Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:2. Przegrana sprawiła, że olsztynianie trafili na "prawą stronę" drabinki i mieli dłuższą drogę do finału. Zawodnicy prowadzeni przez Matteo Bologna i Mateusza Nykiela, wygrali kolejno z: Aluron CMC Warta Zawiercie (2:1), PGE Skra Bełchatów, Alesecco Stal Nysa, Asseco Resovia Rzeszów, Staropolanka Cuprum Lubin i w wielkim finale Projekt Warszawa (wszystkie wymienione spotkania po 2:0).

MVP turnieju został wybrany Mateusz Poręba. Skład złotej drużyny tworzyli również: Jan Król (kapitan), Jan Firlej, Jędrzej Gruszczyński, Szymon Jakubiszak, Jakub Ciunajtis, Karol Jankiewicz i Wiktor Janiszewski. Sztab szkoleniowy - Matteo Bologna, Mateusz Nykiel i Paweł Jaguszewski.

Udział siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w PreZero Grand Prix PLS jest możliwy dzięki wsparciu: Sponsora Strategicznego - Indykpol, Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Sponsora Głównego - Polmlek.