Ćwerćinały: 31.08 Szwecja - Niderlandy 0:3 (25:27, 16:25, 19:25)
Turcja - Polska 3:0 (25:18, 25:14, 25:23) - Staty
01.09 Włochy - Rosja 3:0 (25:20, 25:8, 25:15)
Serbia - Francja 3:1 (22:25, 25:18, 25:7, 25:20)
03.09 Turcja - Serbia 1:3 (34:32, 26:28, 23:25, 13:25)
Niderlandy - Włochy 1:3 (19:25, 17:25, 25:16, 18:25)

04.09 o 3 m. Turcja - Niderlandy 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)

o 1 m. Serbia - Włochy 1:3 (26:24, 22:25, 19:25, 11:25)- Staty
ksdani dnia 17/08/2021 · 211364 Komentarzy · 921 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 17/08/2021
Grupa B

- Bułgaria jest gospodarzem puli B. Płowdiw będzie także gospodarzem meczów 1/8 finału i ćwierćfinału.
Bułgaria wzięła udział w 29 z 31 poprzednich Mistrzostw Europy, przegrywając jedynie w 1949 i 1951 roku.
Bułgaria wygrała Mistrzostwa Europy w 1981 roku (w tym roku była gospodarzem imprezy). Zanotowali również miejsca na podium w 1979 (trzecie) i 2001 (trzecie, impreza organizowana przez Bułgarię).
Bułgaria zajęła ósme miejsce na Mistrzostwach Europy 2019, przegrywając w równych setach z Serbią w ćwierćfinale. Ich droga do ostatniej ósemki obejmowała wygraną 3:0 z Grecją w fazie grupowej.
Grecja (5) to przeciwnicy, z którymi Bułgaria rozegrała najwięcej meczów na Mistrzostwach Europy i pozostają ze 100% zwycięskimi wynikami.
Bułgaria przegrała swój ostatni mecz na Mistrzostwach Europy z Hiszpanią (2011), Czechami (2013), Polską (2013) i Niemcami (2017).

- Polska wzięła udział w 30 z 31 poprzednich Mistrzostw Europy, ale nie wzięła udziału w 1993 roku.
Polska wygrała Mistrzostwa Europy w 2003 i 2005 roku. Od tych dwóch triumfów ich jedyne podium było trzecie w 2009 roku.
Tylko Rosja (26-17 jako Związek Radziecki, dziewięć jako Rosja) i Niemcy (11-7 jako NRD, cztery jako Niemcy) zanotowały tyle samo miejsc na podium Mistrzostw Europy co Polska (11).
Polska zajęła czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy 2019. Ich dwa zwycięstwa w fazie pucharowej to 3-0 przeciwko Hiszpanii w 1/8 finału i 3-2 przeciwko Niemcom w ćwierćfinale.
Polska przegrała w prostych setach z Niemcami w siatkówkowej Lidze Narodów 2021. Polacy zajęli w tym konkursie 11. miejsce, o jedno miejsce poniżej Niemców.
Przeciwnikami, z którymi Polska wygrała najwięcej meczów mistrzostw Europy, są Bułgaria (14) i Niemcy (14, w tym NRD i RFN).

- Od zjednoczenia Niemcy brały udział we wszystkich 15 Mistrzostwach Europy. W tym okresie zaliczyli cztery miejsca na podium: drugie w 2011 i 2013 roku oraz trzecie w 1991 i 2003 roku.
Niemcy Wschodnie wygrały Mistrzostwa Europy w 1983 i 1987 roku. Najlepszy wynik RFN w tym wydarzeniu był piąty w 1983 roku.
Niemcy zajęły szóste miejsce na Mistrzostwach Europy 2019. Wygrali wszystkie pięć meczów fazy grupowej (w tym 3:1 z Hiszpanią) i pokonali Słowenię w 1/8 finału, ale zostali pokonani w decydującym secie przez Polskę w ćwierćfinale.
Niemcy wygrały swój ostatni mecz o Mistrzostwa Europy z Bułgarią, Czechami, Grecją i Hiszpanią, ale przegrały każdy z ostatnich sześciu meczów w tym wydarzeniu z Polską.
- Czechy wracają na Mistrzostwa Europy po nieudanej kwalifikacjach do edycji 2019. Zajęli 12. miejsce (na 16 drużyn) w 2017 roku.
Czechosłowacja wygrała Mistrzostwa Europy w 1955 roku. Był to jedyny z pierwszych 11 turniejów, których nie wygrał Związek Radziecki.
Ostatnie podium Czech na Mistrzostwach Europy było w 1997 roku (trzecie). Od tego czasu nie zajęli miejsca powyżej ósmego w ośmiu startach.

- Hiszpania po raz siódmy występuje na Mistrzostwach Europy. Ich najlepszy wynik był dziewiąty w 2009 roku.
Hiszpania zajęła 15. miejsce na Mistrzostwach Europy 2019. Zajęli czwarte i ostatnie miejsce w kwalifikacjach z puli D, ale zostali pokonani w równych setach przez Polskę w 1/8 finału.
Hiszpania wygrała pięć z 27 meczów na Mistrzostwach Europy. Jedno z tych pięciu zwycięstw było przeciwko jednemu z rywali z grupy B, 3:0 z Bułgarią w 2011 roku (jedyne zwycięstwo Hiszpanii w setach na Mistrzostwach Europy).

- Grecja jest w Mistrzostwach Europy po raz szósty. Po raz drugi brali udział w kolejnych edycjach, po 1991 i 1993 roku.
Najlepszy wynik Grecji na Mistrzostwach Europy był ósmy w 1991 roku. Zajęli 14 miejsce w 2019 roku (przegrali w prostych setach z Holandią w 1/8 finału).
Grecja wygrała cztery z 30 meczów na Mistrzostwach Europy. Pokonali Francję i Albanię w 1991 roku oraz Francję i Finlandię w 2019 roku. Przegrali wszystkie 10 meczów podczas imprezy ze swoimi przeciwnikami z puli B.

Cev
ksdani dnia 20/08/2021
Mecze naszej grupy:

18.08 Bułgaria - Grecja 3:0 (25:20, 25:15, 25:19)
19.08 Hiszpania - Czechy 1:3 (25:22, 20:25, 22:25, 20:25)
Niemcy - Polska 1:3 (22:25, 25:23, 21:25, 22:25)
20.08 Czechy - Niemcy 1:3 (23:25, 25:20, 23:25, 21:25)
Grecja - Polska 0:3 (16:25, 20:25, 19:25)
21.08 Czechy - Polska 1:3 (25:20, 15:25, 21:25, 18:25)
22.08 Grecja - Hiszpania 2:3 (22:25, 26:24, 16:25, 25:22, 13:15)
23.08 Grecja - Czechy 0:3 (24:26, 26:28, 15:25)
Polska - Hiszpania 3:0 (25:15, 25:15, 25:8)
24.08 Bułgaria - Czechy 3:0 (26:24, 25:12, 25:19)
25.08 Bułgaria - Polska 3:1 (18:25, 25:21, 25:21, 25:23)
ksdani dnia 22/08/2021
Się nie znam to zapytam... Czy sypaczka powinna wiedzieć z jakich piłek która zawodniczeka jest skuteczna a z jakimi wystawami ma problemy? Doświadczona rozgrywająca i dwie 21 latki.. A jaki piłki dostawała Górecka i ile? W 1 secie Jedna wystawa! Ile było przebiciówek w następnych setach? To ci szansa na wejście w mecz... Smoku w klubie potrafiła potrafiła ruszać jak Smarzek z Czeszkami ( 1 sk. na 7 at. ) i co? Zuza jako nastolatka była ofensywną... poprawiła pz to zrobiono z niej defensywną... A zawsze lubiła poszaleć w ataku... Mogliśmy i jeszcze możemy mieć dobrej klasy UNIWERSALNĄ tylko jeszcze jakiś trener by młodej się przydał. Czyrniańska gorzej od Łukasik by nie zagrała ale oki w końcu Grajber wpuścili... na szczęście...

mecze - wygrane - punkty
Smarzek: Jej zdaniem zespół, chcąc uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, musi otrzymać odpowiednie wskazówki. Nasza siatkarka po początkowym wywołaniu Jacka Nawrockiego do tablicy nie chciała jednak wchodzić w szczegóły. ...
- Ja wierzę, że nasz trener jest (tu się zawahała - przyp.red)... znajdzie rozwiązanie naszego problemu. Może nie problemu, bo to nie jest personalnie do żadnej naszej przyjmującej, kompletnie nie. Myślę, że jest potrzebne trochę pomocy. Nie chcę nic więcej mówić, bo jeszcze za dużo powiem - zakończyła.

Przed rozpoczęciem mistrzostw Nawrocki przekonywał, że nie należy stawiać przed Polkami żadnego celu wynikowego. Zespół ma być bowiem za młody na odnoszenie sukcesów. Słowa trenera stoją jednak w opozycji do samych siatkarek, które na trwającym czempionacie chętnie sprawiłyby niespodziankę.
Zen dnia 22/08/2021
Co do rozgrywających to problem tkwi w braku Wołosz. Mam wrażenie że się miga od kadry gdyż woli kasę.Wenerska o dziwo daje radę. Malwina ma kłopoty od dłuższego czasu.Wlochy Jej nie służyły podobnie jak wcześniej Kaczor. Gramy chaotycznie ale Magda wszystko nadrabia.
ksdani dnia 23/08/2021
ale Malwina "chlapnęła to samo o czym my mówimy od dłuższego czasu" jeśli chodzi o jn ... smiley
......
Czekam czy jutro da pograć Czyrniańskiej - przy słabej formie Łukasik wysoka zmienniczka .. hmm .. ja bym wpuścił w wyjściowym ..
ksdani dnia 24/08/2021
Swoją szosą...
Kometujący mecze w trakcie meczy i w po .. czyli wielkie fachury.. wołający o lewą punktująca w ataku..

Zen dnia 25/08/2021
Szkoda dzisiejszego meczu. Ta przegrana nie wróży dobrze. Magda spalona i po grze. Malwina mogła więcej w tym meczu grać. Zuzia się rozwija w tym sezonie duży plus. Jestem zawiedziony i dziewczyny pewnie też. A trener to minimalista. Szkoda.ze Asia olała rozegranie.
Niestety ale m.in rozegranie od 2 seta polozylo gre.. dziewczyny stracily pewnosc bo nie wiedzialy jaka pilke dostana ..
No wiesz, po to sa 2 mlotki zeby wymieniac jak ktorejs nie idzie ale to nie u nas.. jeszcze jakis trener by sie przydal ..