2011/2012

+L 21/22 kolejka 9
Plus Liga 26.11 Ślepsk Malow Suwałki - Projekt Warszawa 1:3 (18:25, 25:23, 22:25, 23:25) MVP: Kwolek - Staty
27.11 Aluron CMC Warta Zawiercie - GA ZAKSA Kędzierzyn-K. 0:3 (36:38, 13:25, 14:25) MVP: Kaczmarek - Staty
GKS Katowice - Jastrzębski Węgiel 0:3 (17:25, 20:25, 21:25) MVP: Hadrava - Staty
Asseco Resovia Rzeszów - LUK Politechnika Lublin 1:3 (21:25, 25:23, 22:25, 23:25) MVP: Wachnik - Staty
28.11 Trefl Gdańsk - PGE Skra Bełchatów 0:3 (18:25, 13:25, 22:25) MVP: Łomacz - Staty
Indykpol AZS Olsztyn - Stal Nysa 3:1 (25:23, 20:25, 20:25, 25:13, 15:13) MVP: CeFalco - Staty
29.11 Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni R. 2:3 (23:25, 25:19, 26:24, 23:25, 15:17) MVP:Faryna - Staty

Progres w grze, lecz w wyniku nie

W meczu 9. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Projektem Warszawa 1:3 (18:25, 25:23, 22:25, 23:25). MVP, czyli najlepszym zawodnikiem spotkania, został Bartosz Kwolek, przyjmujący warszawskiej drużyny. Była to siódma, ligowa porażka biało-niebieskich w trwającym sezonie 2021/2022.

Stołeczni przystąpili do sobotniego (26.11) spotkania bez Piotra Nowakowskiego oraz Dusana Petkovicia. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego borykali się od pierwszych piłek z problemami w ataku i nie mogli skończyć pierwszej akcji. Sygnał do odrabiania strat dali gościom Angel Trinidad De Haro oraz Igor Grobelny. To właśnie oni skutecznie zagrywali, czym sprawiali sporo kłopotów biało-niebieskim. Gospodarze nie radzili sobie natomiast w przyjęciu. Mnóstwo błędów w tym elemencie przełożyło się na dominację Projektu Warszawa w końcówce pierwszego seta i ostatecznie zwycięstwo w premierowej odsłonie spotkania.

W drugim secie gra wyrównała się. Suwalczanie systematycznie powiększali swoją przewagę, wypracowaną w początkowej fazie drugiej partii. Dobrze prezentował się Piotr Łukasik, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki, który świetnie spisywał się w grze obronnej i zazwyczaj był tam, gdzie być powinien. Setbola wykorzystał Cezary Sapiński, środkowy bloku biało-niebieskich, skutecznym atakiem ze środka.

Trzeci set rozpoczął się od dobrej gry podopiecznych trenera Andrzeja Kowala, ale z każdą piłką siatkarze Projektu Warszawa coraz częściej dochodzili do głosu. Gospodarze szybko roztrwonili przewagę i od tego momentu gra toczyła się głównie punkt za punkt. W polu serwisowym świetnie spisywał się Igor Grobelny, przyjmujący warszawskiej drużyny, który tego dnia posłał cztery asy serwisowe. Biało-niebiescy nie potrafili skutecznie przeciwstawić się rywalom. Swoich sił próbował Adrian Buchowski, zawodnik Ślepska Malow Suwałki, który obijał bloki stołecznych. Gdy wydawało się, że w końcówce trzeciej partii suwalczanom udało się złapać kontakt z rywalami, na zagrywce ponownie pojawił się Grobelny i nie pozostawił kibicom zgromadzonym w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena" żadnych złudzeń. Trzeciego seta zamknęło skuteczne zagranie Jakuba Kowalczyka. Warszawianie wrócili tym samym na prowadzenie w meczu.

W czwartej odsłonie obudził się Bartosz Kwolek, przyjmujący Projektu Warszawa, który ostatecznie zdobył nagrodę MVP, przyznawaną dla najlepszego zawodnika meczu. Wielokrotny reprezentant Polski dwoił się i troił w ataku, co pozwoliło gościom kontrolować przebieg seta. Po drugiej stronie siatki dobrą zmianę dał Kevin Klinkenberg, przyjmujący Ślepska Malow Suwałki, który dobrze spisywał się na zagrywce i przedłużył szanse gospodarzy na tie-break. Warszawianie postawili jednak skuteczny blok i ponownie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania.

Komentarz Mateusza Laskowskiego, przyjmującego Ślepska Malow Suwałki:

Kolejny mecz biało-niebiescy rozegrają w Bełchatowie. W meczu 10. kolejki PlusLigi suwalczanie zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów. Początek spotkania 4 grudnia o godzinie 17:30. Transmisję wydarzenia przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Warto wspomnieć, że tuż przed rozpoczęciem meczu z Projektem Warszawa odbyło się losowanie 1/16 finału Pucharu Polski. Rywalem siatkarzy Ślepska Malow Suwałki będzie Polski Cukier Avia Świdnik, występujący na co dzień na parkietach Tauron 1. Ligi.

Ślepsk Malow Suwałki - Projekt Warszawa 1:3 (18:25, 25:23, 22:25, 23:25)

MVP: Bartosz Kwolek (Projekt Warszawa)

Składy zespołów:

Ślepsk Malow Suwałki: Łukasik (10), Bołądź (11), Takvam (10), Buchowski (11), Sapiński (11), Tuaniga (3), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski (1), Makowski, Rudzewicz, Halaba, Smoliński i Klinkenberg (1)
Projekt Warszawa: Kowalczyk (5), Kwolek (21), De Haro (1), Wrona (6), Grobelny (20), Superlak (19), Wojtaszek (libero) oraz Blankenau (1), Gałązka (4)

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych

MKS Ślepsk Malow Suwałki- Biuro Prasowe
ksdani dnia 30/11/2021
Punkt na koncie Miedziowych po meczu z Czarnymi

W poniedziałkowy wieczór hala RCS w Lubinie wrzała do późna. Po długim pięciosetowym boju, w którym dwa sety zakończyły się grą na przewagi, siatkarze Cuprum Lubin musieli uznać wyższość gości z Radomia. To był trudny mecz, pełen wzlotów i upadków, ale gra była bardzo wyrównana.

Od samego początku na boisku było gorąco. Do stanu 10:9 w pierwszym secie zostały wykorzystane już trzy challenge. Każdy z nich zakończył się szczęśliwie dla drużyny protestującej. Przez większość partii wynik wahał się w granicach remisu (15:15). Obie drużyny nie wystrzegały się błędów, ale w końcówce to radomianie wyszli na prowadzenie. Miedziowi walczyli i zbliżyliśmy się na jedno oczko (22:23), ale to zawodnicy Cerradu zapisali seta na swoją korzyść.

Po przerwie na boisku Cuprum Lubin wróciło odmienione, ich gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Świetnie w polu zagrywki pokazał się Remigiusz Kapica, serwując dwa potężne asy. Jego ciosy dały im możliwość gry z kontrataku, co przełożyło się na przewagę punktową: oddalili się na 4 punkty (9:5). W połowie seta Czarni niemal zniwelowali stratę, ale wtedy zespół Pawła Ruska wziął sprawy w swoje ręce i wrócił do gry, z minuty na minutę powiększając różnicę punktową (22:16). Seta zakończył as serwisowy Kamila Maruszczyka.

Zwycięstwo ich podbudowało i w trzecim secie poszli za ciosem. Coraz bardziej rozkręcał się Kapica zarówno w polu zagrywki jak i w ataku, dzięki czemu przewaga gospodarzy wzrastała (17:13). W końcówce zaczęło się robić gorąco, bo Rafał Faryna posłał dwa asy serwisowe (22:22). Lubinianie nie stracili zimnej krwi i w ogromnie ważnym momencie Marcin Waliński postawił punktowy blok, a za chwilę seta zakończył kolejny mur, tym razem Pawła Pietraszki.

Czwartą partię dla odmiany lepiej zaczęli przyjezdni. Gospodarze nie pozwolili jednak oddalić się przeciwnikom na zbyt dużą odległość. Walka ponownie była wyrównana z przewagą momentami po jednej, a momentami po drugiej stronie. Znów pojawiały się błędy oraz dużo szarpanej niedokładnej gry. Odsłona padła łupem siatkarzy Jakuba Bednaruka.

Tie-breaka Miedziowi rozpoczęli od dużego prowadzenia 6:2. W ataku brylował Remigiusz Kapica - najlepiej punktujący zawodnik Cuprum. Radomianie w końcówce wyrównali i ponownie na tablicy wyników pojawił się remis 15:15. Dwa punkty do tabeli ostatecznie zapisali siatkarze z Radomia.

Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (23:25, 25:19, 26:24, 23:25, 15:17)
MVP: Rafał Faryna
Cuprum: Waliński (19), Ferens (17), Sekita, Pietraszko (13), Kapica (27), Krage (3), Sas (L) oraz Maruszczyk (1), Stępień.

Cerrad: Kędzierski (3), Warda (3), Berger (20), Faryna (28), Ademar Santana (16), Parkinson (12), Masłowski (L) oraz Rusin, Gąsior, Firszt (1), Nowak (2).