2011/2012

Gości Online: 6

PP Mężczyzn 2022 - R2
Puchar Polski Mężczyzn 19.01 Legia Warszawa - Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 18:25, 26:28) MVP: Popiwczak
Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:22) MVP: Lipiński
Mickiewicz Kluczbork - GKS Katowice 0:3 (18:25, 19:25, 21:25) MVP: Domagała
Polski Cukier Avia Świdnik - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (13:25, 22:25, 18:25) MVP: Malinowski
Projekt Warszawa - LUK Lublin 3:0 (25:18, 25:13, 26:24) MVP: Petković
GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:15, 23:25, 25:18: MVP: Kaczmarek
20.01 Cerrad Enea Czarni Radom - Stal Nysa 2:3 (25:23, 14:25, 23:25, 25:23, 11:15) MVP: Ben Tara

26.01 PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:23, 19:25, 25:27, 16:25) MVP: Szerszeń
ksdani dnia 18/01/2022 · 211364 Komentarzy · 182 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 19/01/2022
Jastrzębski Węgiel w ćwierćfinale Pucharu Polski

W meczu 1/16 finału Tauron Pucharu Polski Jastrzębski Węgiel pokonał pierwszoligową Legię Warszawa 3:0 i awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Nasz zespół przystąpił do spotkania w stolicy z kilkoma zmianami w składzie. W wyjściowej szóstce pojawili się między innymi: Arpad Baroti, Jakub Macyra czy Rafał Szymura. Od pierwszych akcji to nasz zespół nadawał ton boiskowym wydarzeniom. Jastrzębski Węgiel szybko zbudował kilkupunktową przewagę (7:3). Jak tylko nasi rywale zbliżyli się na różnicę dwóch oczek, w kolejnej akcji odpowiadaliśmy albo udanym atakiem (Łukasz Wiśniewski na 10:7) albo blokiem (Baroti na 12:8 i Szymura na 13:10). Od stanu 16:13 legioniści niebezpiecznie zbliżyli się na różnicę jednego punktu, ale i tym razem powstrzymaliśmy przeciwników. W tym fragmencie klasę pokazał Trevor Clevenot, dzięki któremu ponownie zyskaliśmy kilkupunktowy zapas (19:16). Po czasie wziętym przez trenera gospodarzy postawiliśmy skuteczny blok. Clevenot opuścił pole serwisowe przy stanie 22:17. Premierową partię na korzyść naszej drużyny zakończył błąd dotknięcia siatki po stronie naszych rywali. Warto podkreślić, że od stanu 17:16 Jastrzębski Węgiel zdobył osiem ?oczek? przy tylko dwóch punktach naszych rywali. To był decydujący fragment pierwszego seta.

Druga część spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony Legii Warszawa. Spora w tym zasługa świetne zagrywającego Karola Rawiaka (7:3). Dzięki skutecznej grze Szymury na lewym skrzydle zmniejszyliśmy straty do warszawian najpierw do dwóch punktów (9:7), a następnie do jednego ?oczka? (11:10). W kolejnej akcji Benjamin Toniutti posłał w bój w kontrze Clevenota, a ten nie dał szans z szóstej strefy legionistom (11:11). To było równoznaczne z przerwą na żądanie szkoleniowca warszawian. Po pauzie jego podopieczni zrobili wprawdzie przejście, ale zaraz potem Szymura wyprowadził nas na prowadzenie, a Macyra zwiększył naszą przewagę do dwóch punktów (14:12). Błędy w ataku warszawskiego zespołu skutkowały rezultatem 17:13 dla Jastrzębskiego Węgla. Kiedy na tablicy pojawił się wynik 19:14, trener Mateusz Mielnik raz jeszcze poprosił o czas dla swojego zespołu. I tym razem nie zwolniliśmy tempa i dołożyliśmy kolejny punkt. Spokojnie grający nasz zespół pewnie dokończył drugiego seta na swoją korzyść. Partię tę zamknął as serwisowy Clevenota (25:18).

Na trzeciego seta nasi rywale znów wyszli ze sporym animuszem (2:0). Nasza ekipa błyskawicznie ostudziła zapędy warszawian (5:4), ale w dalszej części spotkania pierwszoligowcy nie zamierzali łatwo się poddawać (7:5, 11:8, 13:10). Potem było już nawet 15:12 dla Legii, ale nasza drużyna wówczas włączyła wyższy bieg i najpierw zniwelowała stratę, a następnie dołożyła kolejne dwa punkty (m.in. as Macyry). Legioniści nie zwiesili jednak głów, znów podjęli walkę z naszym zespołem i doprowadzili do wyrównania po 20. Co więcej, rozpędzona stołeczna drużyna poszła za ciosem i teraz to ona zmierzała po wygraną w secie (23:21). Na szczęście powstrzymaliśmy naszych przeciwników. Nasz zespół jako pierwszy zyskał piłki setowe, ale Legia pozostała w grze. Potem to warszawski zespół miał w górze setbola, ale zdołaliśmy wyjść z opresji. Następnie mieliśmy swoje kolejne szanse na skończenie partii i dopiero za trzecim razem zamknęliśmy trzeciego seta i cały mecz w stosunku 3:0.

Tym samym przypieczętowaliśmy awans do ćwierćfinału Tauron Pucharu Polski. W nim naszym rywalem będzie lepszy z pary: Projekt Warszawa - LUK Lublin.

Legia Warszawa - Jastrzębski Węgiel 0:3 (18:25, 18:25, 26:28)
MVP: Jakub Popiwczak

Jastrzębski Węgiel: Baroti, Toniutti, Wiśniewski, Macyra, Szymura, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Fornal

Jastrzębski Węgiel- Biuro Prasowe
ksdani dnia 20/01/2022
Trefl Gdańsk melduje się w 1/4 finału TAURON Pucharu Polski!

Gdańskie lwy wygrały 3:1 z Cuprum Lubin w sopockiej Hali 100-lecia i meldują się w 1/4 finału TAURON Pucharu Polski! W tej fazie rozgrywek gdańszczanie podejmą 1 lutego GKS Katowice. Zanim jednak to nastąpi przed Treflem jeszcze dwa mecze ligowe. W poniedziałek 24 stycznia o godz. 20:30, ponownie w sopockiej Hali 100-lecia, gdańszczanie zmierzą się z Cerradem Eneą Czarnymi Radom, a następnie w weekend udadzą się do Nysy.

Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin 3:1 (25:21, 22:25, 25:22, 25:22)

Trefl: Lipiński 23, Wlazły 16, Kampa 4, Urbanowicz 9, Mika 12, Mordyl 9, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak, Reichert, Łaba

Cuprum: Waliński 10, Gunia 10, Ferens 17, Sekita, Kapica 18, Krage 14, Szymura (libero) oraz Gierżot 1, Stępień, Sas (libero)

MVP: Bartłomiej Lipiński

Widzów: 500

Pomeczowa wypowiedź Lukasa Kampy: Dawno nie mieliśmy takiego uczucia, że możemy się cieszyć po meczu. Prawda jest taka, że w naszym sporcie wynik jest najważniejszy i nasza atmosfera zależy od tego, jak gramy. Bardzo się cieszę, że w końcu mamy tę wygraną, bo znowu zaczynaliśmy źle, byliśmy nerwowi, to było widać. Ale daliśmy radę utrzymać naszą grę, nasze głowy, nasze przyjęcie, by było przez jak najwięcej czasu bardzo stabilne. W końcu daliśmy radę wykorzystać nasze szanse, które rodziły się po obronach. To było według mnie najważniejsze dzisiaj. Teraz na pewno będzie troszeczkę łatwiej, ale nie możemy popełnić tego błędu, że teraz pomyślimy, że wszystko już będzie w porządku. Teraz jeszcze więcej musimy się skupić na tym jak pracujemy podczas treningów, a także przede wszystkim jak zaczynamy mecze. To jest teraz dla nas najważniejsze, musimy czuć, że od pierwszego punktu jesteśmy skupieni na boisku. Tego często nam brakowało. Jutro mamy wolny dzień, a w piątek spotykamy się z uśmiechem z powrotem w hali. Dziś zrobiliśmy mały krok do przodu, teraz z niego trzeba budować kolejne, większe.

Trefl Gdańsk- Biuro Prasowe
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski

Pokonując Indykpol AZS Olsztyn podopieczni Gheorghe Cretu wywalczyli awans do kolejnej rundy TAURON Pucharu Polski. W meczu 1/16 finału nasz zespół pozwolił rywalom ugrać tylko seta.

Mecz 1/8 TAURON Pucharu Polski rozpoczęliśmy w nieco innym składzie niż dotychczas, tzn. z Grzegorzem Jacznikiem na rozegraniu, Łukaszem Kaczmarkiem w ataku, Wojciechem Żalińskim i Aleksandrem Śliwką na przyjęciu, Davidem Smithem i Krzysztofem Rejno na środku siatki oraz Erikiem Shoji (libero).

Po nerwowym początku meczu znakomita zagrywka Davida Smitha i spryt na siatce Wojciecha Żalińskiego pozwoliły nam prowadzić grę na styku (2:2). Nie do zatrzymania w ataku był również Łukasz Kaczmarek, a przy błędach gości dystans jeszcze wzrósł i trener akademików musiał reagować (6:3). Swój zespół z niewygodnego ustawienia wyprowadził De Falco. Na zagrania rywali bezbłędnie odpowiadał nasz atakujący i to ZAKSA kontrolowała sytuację. Akademicy zdołali szybko zniwelować dystans, jednak kolejne zagrywki Łukasza Kaczmarka i czujna gra kędzierzynian w bloku miała odzwierciedlenie na tablicy wyników (14:10). Cierpliwa gra i kolejne kontrataki w wykonaniu ekipy trenera Cretu zwiększyły jeszcze przewagę do sześciu oczek (17:11). W końcówce seta swoje noty w ataku regularnie poprawiali Krzysztof Rejno i Aleksander Śliwka (20:16). Kolejne akcje to popis gry kędzierzynian, w sytuacyjnych piłkach znakomicie reagował Wojciech Żaliński i to nasz zespół w kluczowej fazie partii był w lepszej sytuacji, prowadząc 22:17. Chwilę później piłkę setową dał nam atak Krzysztofa Rejno, pojedyncze skuteczne zagrania De Falco nie zatrzymały rozpędzonych kędzierzynian, seta zakończył autowy serwis gości (25:20).

Kolejny fragment meczu to również udany start naszego zespołu, wykorzystując potknięcia rywal prowadziliśmy kolejno 2:0, 4:2. Niezmiennie w ataku po naszej stronie siatki brylował Łukasz Kaczmarek, szukając swoich szans na siatce przyjezdni zdołali jeszcze zniwelować straty (6:6), potknięcia rywali i spryt na siatce Olka Śliwki pomogły naszej drużynie odzyskać dwa oczka zaliczki (13:11). Do skutecznych ataków kędzierzynianie dodali czujną grę w bloku, również wybloki dające początek kolejnym kontratakom sprzyjały naszej drużynie, i tak po kolejnej dłuższej wymianie zwieńczonej zagraniem naszego kapitana ZAKSA prowadziła 18:12 i trener Weber zdecydował się przerwać grę. W tej części spotkania przewaga podopiecznych Gheorghe Cretu była jeszcze bardziej widoczna, w końcówce seta prowadziliśmy już 20:12. Mimo walki przyjezdni nie byli w stanie odwrócić losów seta, pewnie na środku siatki kolejne ataki kończył Krzysztof Rejno (24:14), seta zakończył Łukasz Kaczmarek (25:15).

Trzeci set rozpoczęliśmy niestety od falstartu, co wykorzystali goście (1:6). Zagrania Butryna i De Falco sprzyjały ekipie trenera Webera, my jednak mogliśmy liczyć na Łukasza Kaczmarka czy Krzysztofa Rejno. Kędzierzynianie cierpliwie odrabiali straty, kilka oczek odzyskaliśmy przy zagrywkach Grzegorza Jacznika, pewnie blok rywali obijał Łukasz Kaczmarek, a kiedy do zagrań swoich kolegów kapitan ZAKSY dodał asa serwisowego było już 9:11. Goście nie utrzymali tego tempa gry, kolejne błędy akademików pomogły naszej drużynie w odzyskaniu kontaktu punktowego jeszcze przed wkroczeniem w kluczową fazę seta (11:12). Nie był to ostatni zwrot akcji, szukając szans na przedłużenie losów rywalizacji przyjezdni wzmocnili siłę zagrywki (16:20). Olsztynianom tym samym odpowiedział Olek Śliwka, problemy w przyjęciu Jędrzeja Gruszczyńskiego i pewność w ataku Łukasza Kaczmarka pomogły odrobić nam straty (18:20). W końcówce seta Wojciecha Żalińskiego zastąpił jeszcze Adrian Staszewski, notując skuteczne ataki na lewym skrzydle (20:22). Kolejny cios z zagrywki w stronę rywali posłał jeszcze Łukasz Kaczmarek i przewaga gości niemal całkowicie stopniała (21:22). Przy walce punkt za punkt akademicy utrzymali prowadzenie, przedłużając losy meczu (23:25).

W kolejnej odsłonie na boisko wrócił Wojciech Żaliński, nasz przyjmujący szybko zaznaczył swoją obecność na boisku celnymi atakami. Wyciągając wnioski z poprzedniego seta tym razem nie pozwoliliśmy rywalom tak szybko odskoczyć (4:3). Jeszcze przed przekroczeniem progu 10. punktu kędzierzynianie przystąpili do budowania prowadzenia. Tym razem sygnał do ataku dał swoim kolegom Krzysztof Rejno (7:4). Seria ZAKSY trwała, o sile bloku naszego zespołu przekonał się jeszcze Butryn, kolejne zagrania pewnie kończył Aleksander Śliwka i prowadziliśmy 11:5. Na tym podopieczni Gheorghe Cretu nie zamierzali poprzestać, podobnie jak w dwóch pierwszych setach również tym razem kędzierzynianie kontrolowali sytuację, celne zagrania naszego zespołu przeplatały błędy popełniane przez gości na siatce, co miało odzwierciedlenie na tablicy wyników (16:8). Przy grze punkt za punkt nasz zespół kontrolował sytuację (19:13). Kolejne zagrania Olka Śliwki przybliżały nas do celu (21:15), na tak grającą ZAKSĘ goście nie byli w stanie znaleźć sposobu (25:18).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:15, 23:25, 25:18)

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle- Biuro Prasowe
Miedziowi kończą udział w TAURON Pucharze Polski na 1/8 finału

Przygoda Cuprum Lubin z TAURON Pucharem Polski 2022 dobiegła końca. Dziś w Sopocie po wielkiej walce zespół Pawła Ruska uległ drużynie Trefla Gdańsk, i tym samym skończył udział w rozgrywkach na 1/8 finału. Teraz Miedziowi wracają do Lubina, bo już w niedzielę czeka ich ligowe spotkanie w Suwałkach.

Mecz zaczął się od przewagi gości (4:1). Prowadzenie utrzymali do stanu 11:10, kiedy to atak Mateusza Miki doprowadził gospodarzy do remisu. Wtedy też inicjatywę przejęli gdańszczanie i to oni punktowali. Przyjezdni usilnie próbowali wyrównać, a na boisku pojawili się zmiennicy Przemysław Stępień i Michał Gierżot, ale set wylądował na koncie Trefla.

Drugą partię Miedziowi zaczęli tak samo jak poprzednią od prowadzenia 4:1. Ich rywale wyrównali przy stanie 9:9 i od tamtego momentu zaczęła się toczyć wyrównana walka punkt za punkt. Im dłużej trwał ten set, tym bardziej na parkiecie dominowali lubinianie. W porównaniu z poprzednią odsłoną, zdecydowanie wzrosła ich skuteczność w ataku (w drugim secie wyniosła aż 73%). Sumiennie i cierpliwie dokładali po jednym oczku, a potem utrzymywali niewielki, ale za to komfortowy 2/3-punktowy dystans. Ostatecznie wyrównali stan w meczu, wygrywając seta 25:22. Kropkę nad "i" postawił środkowy Florian Krage.

Po przerwie kibice obecni w Hali 100-lecia Sopotu mogli oglądać naprawdę dobre widowisko: mnóstwo świetnych wymian, długich akcji i naprawdę zaciętą walkę punkt za punkt, która trwała niemal całą partię (najpierw 7:7, potem 14:14, a następnie 20:20). Żadna ze stron nie miała zamiaru odpuszczać. Już w samej końcówce na ostatniej prostej gdańszczanie zdobyli kilka punktów, co pozwoliło im ponownie objąć prowadzenie w meczu. Czwarta partia była bliźniaczo podobna do poprzedniej, znów na parkiecie był ogień oraz zawziętość. Wynik ponownie oscylował wokół remisu, ale w końcówce na swoim postawili gospodarze.

Trefl: Lipiński (23), Wlazły (16), Kampa (4), Urbanowicz (9), Mika (12), Mordyl (9), Olenderek (L) oraz Łaba, Sasak, Reichert, Kozub.

Cuprum: Waliński (11), Gunia (9), Ferens (17), Sekita, Kapica (19), Krage (14), Szymura (L), Sas (L) oraz Gierżot (1), Stępień.

Cuprum Lubin- Biuro Prasowe
Przygoda z Tauron Pucharem Polski zakończona

Licząca 10 zawodników drużyna Indykpolu AZS Olsztyn przegrała starcie 1/16 TAURON Pucharu Polski z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Pomimo braku kadrowych podopieczni Gheorghe Cretu wygrali mecz 3-1 i awansowali do ćwierćfinału krajowego pucharu.

Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur do starcia z liderem tabeli Plusligi, Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle znowu przystępowała w osłabieniu. W Olsztynie pozostali Jan Firlej, Mateusz Poręba i Taylor Averill. Wrócił natomiast kapitan Robbert Andringa. W ekipie ZAKSY brakowało m.in. Marcina Janusza, Michała Kozłowskiego, Norberta Hubera i Kamila Semeniuka.

Oprócz wygranego trzeciego seta przez siatkarzy Indykpolu AZS, kontrolę nad całym meczem sprawowali zwycięzcy ubiegłorocznej Ligi Mistrzów. W wielu fragmentach meczu Akademicy popełniali błędy i byli nieskuteczni, co tylko napędzało gospodarzy. Tym samym to oni awansowali do ćwierćfinału krajowego czempionatu.

Statystycznie we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła lepiej wyglądali siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Zdobyli więcej asów serwisowych (6:4), o wiele lepiej przyjmowali (58% do 49%) i skuteczniej atakowali (51% do 44%). Do tego dołożyli więcej punktowych bloków (9 do 7). Najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole z Olsztyna był TJ Defalco (21 pkt). Po drugiej stronie siatki najwięcej punktował atakujący Łukasz Kaczmarek (22 pkt).

Kolejny mecz Indykpolu AZS Olsztyn już w niedzielę, na wyjeździe z Aluron CMC Wartą Zawiercie - początek spotkania o godz. 14:45.

W załączniku znajdą Państwo zdjęcia z meczu oraz wypowiedź audio Marcina Mierzejewskiego, II trenera. Wersja wideo -> https://we.tl/t-IhKMpgbcBb