2011/2012

Europejskie puchary 21/22 cd. ..
CEV 25.01 Ziraat Bankasi ANKARA (TUR) - Projekt WARSZAWA 3:1 (25:17, 17:25, 25:18, 25:18) - Staty
JASTRZEBSKI Wegiel - Knack ROESELARE (BEL) 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) MVP: Tuniutti - Staty
26.01 GA KĘDZIERZYN-KOŹLE - Lokomotiv NOVOSIBIRSK (RUS) - Przełożony c19
26.01 ŁKS Commercecon ŁÓDŹ (POL) - Mladost ZAGREB (CRO) 2:3 (29:31, 21:25, 25:14, 25:17, 8:15) - Staty
Mladost ZAGREB - ŁKS Commercecon ŁÓDŹ 2:3 ((29:27, 21:25, 14:25, 25:20, 9:15) Golden Set: 15:11
02.02 Dresdner SC - Developres BD Rzeszów 0:3 (19:25, 22:25, 24:26) - Staty

03.02 Fatum Nyiregyhaza - GA Chemik Police 0:3 (18:25, 18:25, 13:25) MVP: Brakocević - Staty

Cev Cup: Link
ksdani dnia 24/01/2022 · 211364 Komentarzy · 221 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 24/01/2022
Liga Mistrzów wraca do Jastrzębia-Zdroju. We wtorek podejmujemy mistrza Belgii

We wtorek Jastrzębski Węgiel zmierzy się przed własną publicznością z mistrzem Belgii Knack Roeselare. Początek meczu o godzinie 18:00.

Po zwycięstwie w sobotę w szlagierze PlusLigi z PGE Skrą Bełchatów (3:2) teraz przed naszym zespołem kolejna potyczka, tym razem w Lidze Mistrzów.

Nasza drużyna radzi sobie w tych rozgrywkach znakomicie. Podopieczni trenera Andrei Gardini są liderem grupy "A". W trzech dotychczasowych meczach wywalczyli komplet dziewięciu punktów, nie tracąc nawet seta.

Pozostała trójka naszych rywali, a więc: Knack, bułgarski Hebar Pazardżik oraz niemiecki VfB Friedrichshafen solidarnie zgromadziła jak dotąd po dwa oczka, przy czym ekipy z Belgii i Bułgarii mają rozegrane tylko po dwa mecze. Ich konfrontacja w 3. serii gier nie doszła do skutku z powodu wykrycia zakażeń COVID-19 w zespole z Flandrii Zachodniej i mecz ten został przełożony na lutowy termin.

- Znów chcemy wygrać, żeby utrzymać tę pierwszą pozycję w grupie - stawia jasno sprawę Jan Hadrava, atakujący Jastrzębskiego Węgla. W sobotnim starciu ligowym Czech zdobył 29 punktów i został wybrany na najbardziej wartościowego gracza meczu (MVP).

Licząc wszystkie rozgrywki (PlusLiga, Puchar Polski, Liga Mistrzów) Jastrzębski Węgiel wygrał 13 spotkań z rzędu.

- Trzeba podejść do tego meczu spokojnie i podtrzymać tę naszą serię zwycięstw - dodaje przyjmujący Tomasz Fornal.

Chociaż dla naszych najbliższych rywali będzie to już 20. sezon w Lidze Mistrzów, to historia spotkań pomiędzy naszymi drużynami jest krótka. Wtorkowy pojedynek będzie dopiero czwartym starciem naszego klubu z ekipą z Roeselare.

W Jastrzębiu-Zdroju Knack wystąpił w LM dotąd raz, w edycji 2007/08, zwyciężając 30 stycznia 2008 roku na lodowisku Jastor 3:1. Co ciekawe, w belgijskiej ekipie jest jeden zawodnik, który był w składzie także tamtej drużyny, a jest nim przyjmujący Matthijs Verhanneman.

Początek wtorkowego meczu o godzinie 18:00. Transmisja - w Polsacie Sport.

BILETY DOSTĘPNE:

2/ w dniu meczu w kasie Hali od godziny 16:00

Jastrzębski Węgiel- Biuro Prasowe
ksdani dnia 26/01/2022
Rosjanie zgodzili sie na przesuniecie meczu a mogli dostac walkower ... goscie sa oki... smiley
ksdani dnia 28/01/2022
Jastrzębski Węgiel w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

W meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel pokonał Knack Roeselare i na dwie kolejki przed zakończeniem fazy grupowej nasz zespół zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca w grupie.

Z powodów zdrowotnych w składzie naszego zespołu w starciu z mistrzem Belgii zabrakło: Jurija Gladyra, Łukasza Wiśniewskiego i Arpada Barotiego. Ponadto, wykluczeni z gry są również Stephen Boyer (jest w trakcie rehabilitacji po grudniowej operacji zespolenia złamanej kości śródręcza) i Dawid Dryja (w poniedziałek przeszedł zabieg kręgosłupa). Z kolei, w szeregach gości nie wystąpił podstawowy rozgrywający Stijn D?Hulst, który w ogóle nie przyjechał z drużyną do Polski.

Z uwagi na powyższą sytuację we wtorkowym pojedynku na pozycji środkowego bloku z konieczności wystąpił nominalny przyjmujący Trevor Clevenot. Jako drugi środkowy w wyjściowej szóstce znalazł się Jakub Macyra.

W pierwszym secie na boisku trwała zacięta walka. Prowadzenie zmieniało się na korzyść raz jednej, a raz drugiej ekipy. Z tego siatkarskiego klinczu wyszliśmy za sprawą skutecznej akcji ze środka Clevenota (20:18). Wkrótce potem Pieter Coolman pomylił się w ataku i mieliśmy już trzy oczka w zapasie (22:19). Po drugim czasie wziętym przez trenera Stevena Vanmedegaela Belgowie zmniejszyli straty do jednego punktu, ale nasza drużyna poszła za ciosem i po asie serwisowym Clevenota rozstrzygnęła seta na swoją korzyść (25:21).

Druga partia rozpoczęła się po myśli naszego zespołu (6:3). Po bloku na Matthijsie Verhannemanie na tablicy pojawił się wynik 8:5. W tym fragmencie meczu Benjamin Toniutti najczęściej uruchamiał w ataku Jana Hadravę, a Czech robił co do niego należało (9:6). Z kolei błąd belgijskiego atakującego Michiela Ahyi`ego oznaczał rezultat 14:9 i kolejną w tym spotkaniu przerwę na żądanie szkoleniowca gości. Przy serwisie Coolmana goście zniwelowali swoje straty (17:17), zaś w następnej akcji Tomasz Fornal pomylił się w ofensywie i to Belgowie byli na czele. Stan seta wyrównał Clevenot (18:18). Niebawem mistrzowie Belgii zatrzymali blokiem Rafała Szymurę i tym razem mieli już dwa ?oczka? w zapasie (18:20). Tym razem to Andrea Gardini wziął czas, po którym dogoniliśmy przeciwników, a w głównej roli znów wystąpił Clevenot, który posłał na stronę Belgów asa. Skuteczny blok Macyry na Mathijsie Desmecie w połączeniu z asem Hadravy był równoznaczny z wynikiem 23:21. Drugiego seta na naszą korzyść zamknął atak hakiem Szymury (25:21).

Trzecia partia na starcie miała wyrównany przebieg (6:6, 9:9). Po naszej stronie w ofensywie wyróżniał się Szymura. Goście z Belgii byli długo w natarciu, ale nie pozwalaliśmy się im rozpędzić. Ilekroć wychodzili na prowadzenie, w kolejnej akcji nasza drużyna ich dopadała. Pojedynczy blok Fornala na Ahyi`m wreszcie wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Niestety, w kolejnej akcji atakujący Knack Roeselare ?odwdzięczył się? tym samym naszemu przyjmującemu. I wówczas znów, podobnie jak w poprzednich partiach, ważnym break-pointem popisał się Clevenot, serwując asa na 20:19 dla JW. Później nasz francuski duet zatrzymał blokiem atakującego mistrza Belgii i zyskaliśmy piłki meczowe (24:22). Wykorzystaliśmy drugą z szans i po akcji Fornala z lewego skrzydła zwyciężyliśmy w secie i całym spotkaniu 3:0.

MVP: Benjamin Toniutti.

Taki wynik oznacza, że na dwie kolejki przed zakończeniem fazy grupowej nasz zespół zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca w grupie.

Jastrzębski Węgiel - Knack Roeselare 3:0 (25:21, 25:21, 25:23)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Clevenot, Macyra, Szymura, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti

Knack Roeselare: Ahyi, Depovere, Coolman, Fasteland, Desmet, Verhanneman, Deroey (libero) oraz Gavenda, Tammearu, Van Schie