2011/2012

TL 21/22 kolejka 18
TL 10.02 UNI Opole - Developres BD Rzeszów 0:3 (12:25, 16:25, 23:25) MVP: Bińczycka - Staty

11.02 GA Chemik Police - E.LECLERC MOYA Radomka R. 3:1 (25:23, 23:25, 25:18, 25:16) MVP: Naiane - Staty
12.02 Grot Budowlani Łódź - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 (24:26, 15:25, 25:19, 28:30) MVP: Orvosova - Staty
13.02 Joker Świecie - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:21, 22:25, 11:25, 16:25) MVP: Diouf - Staty
IŁ Capital Legionovia Legionowo - Energa MKS Kalisz 3:1 (25:22, 20:25, 25:22, 25:18) MVP: Grabka - Link

14.02 #VolleyWrocław - PP Pałac Bydgoszcz 3:1 (26:24, 25:16, 20:25, 25:23) MVP: Kossanyiova - Staty

ksdani dnia 10/02/2022
Volejki vs Pałacanki mecz niemal o życie.
Wygrana za 3 pkt. daje 10 przewagi nad Jokerem i 6 nad Pałacem co pozwoli nieco uspokoić sytuację w klubie.
Bydzia ma 3 punkty przewagi nad Świeciem czyli 1 wygrana rywalek i mamy "równo"... Muszą i będą walczyć... nie ma wyjścia.
Uni, Bks i Energa walczą o miejsce w ósemce.. Kto odpadnie?
ksdani dnia 13/02/2022
Przywozimy trzy punkty ze Świecia

ŁKS Commercecon Łódź wygrał w Świeciu 3:1 z miejscowym Jokerem. MVP tego spotkania wybrano Valentinę Diouf, dla której był to również debiut w rozgrywkach TAURON Ligi.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły gospodynie, które po bloku Pauliny Brzoski prowadziły 3:1. Szybko jednak łodzianki odrobiły straty, a atak Veroniki Jones-Perry dał im dwupunktową przewagę (5:2). Świecianki nie odpuszczały. Atak Joanny Sikorskie dał remis 7:7, a blok Pauliny Zaborowskiej na Pietrze Jukoski wyprowadził gospodynie na dwa punkty przewagi (9:7). Kolejny remis (11:11) mieliśmy po bloku Jones-Perry na Sikorskiej. Przy stanie 14:11 dla gospodyń o czas poprosił trener Michał Cichy, bowiem najpierw zablokowana została Jones-Perry, a następnie Sobiczewska. Po udanym ataku Weroniki Sobiczewskiej straty ŁKS-u Commercecon zmalały do jednego punktu, a as serwisowy Jones-Perry dał remis po 15. Przy stanie 16:15 upomnieniem za opóźnienie gry został ukarany szkoleniowiec łodzianek. Trener Cichy postanowił dokonać zmian w składzie. Za Weronikę Sobiczewską pojawiła się Valentina Diouf, zaś Martyna Grajber zmieniła Pietrę Jukoski. Przy stanie 17:17 sędziowie ukarali za opóźnianie gry Piotra Matelę, a następnie swój pierwszy punkt w TAURON Lidze zdobyła Valentina Diouf i trener Jokera poprosił o czas. Przerwa przyniosła skutek, bowiem świecianki wyszły na prowadzenie 21:19. W końcówce gospodynie punktowały w ataku i bloku, w efekcie wygrały 25:21.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki. Na 6:5 łodzianki wyszły po ataku Martyny Grajber, a po chwili punkt z zagrywki dołożyła Valentina Diouf. Przyjezdne popełniały jednak zbyt wiele błędów, przez co ich prowadzenie stopniało (9:9). Udany blok Diouf dał im przewagę 12:10. Na 14:11 punktowała z ataku Diouf, ale w kolejnej akcji Jones-Perry zepsuła zagrywkę. Po ataku Kamili Witkowskiej ze środka Łódzkie Wiewióry prowadziły 17:13. W kolejnych akcjach gospodynie odrobiły kilka punktów i przy stanie 17:19 o czas poprosił trener Cichy. Po błędzie Sikorskiej na zagrywce przyjezdne miały przewagę 23:19. Seta wygraną Wiewiór 25:22 zakończył atak Valentiny Diouf.

Pierwsze piłki trzeciego seta to wyrównana gra obu ekip. Po bloku Kamili Witkowskiej na Joannie Sikorskiej ŁKS Commercecon prowadził 6:4. W kolejnej akcji środkowa łodzianek dołożyła punkt z ataku. Dobrze prezentowała się Valentina Diouf, która zaatakowała na 8:4. Przy stanie 10:5 dla Wiewiór o czas poprosił trener świecianek. Włoska atakująca łodzianek dołożyła punkt z zagrywki i już było 12:5. Od czasu do czasu rywalki zaskakiwała atakiem z drugiej piłki Roberta Ratzke. Po jej zbiciu przyjezdne prowadziły 16:10, a w kolejnej akcji punktowym blokiem popisała się Klaudia Alagierska. Środkowa ŁKS-u po raz kolejny zaprezentowała szczelny mur i było już 20:10. Seta asem serwisowym zdobyła Pietra Jukoski (25:11).

Łódzki zespół świetnie rozpoczął czwartego seta. Po ataku Veroniki Jones-Perry prowadził 6:1 i o czas poprosił trener Piotr Matela. Przerwa okazała się skuteczna, bowiem gospodynie zaczęły odrabiać straty. Zepsuta zagrywka Jones-Perry dała Jokerowi piąty punkt przy siedmiu przyjezdnych. Szczelny blok postawiła Diouf, a punkt z ataku dołożyła Witkowska i Wiewióry prowadziły 9:5. Gra falowała. Po zepsutym ataku przez Diouf było już tylko 11:9 dla łodzianek. Dwa bloki w wykonaniu Klaudii Alagierskiej ponownie powiększyły prowadzenie ŁKS-u Commercecon (15:11). O czas poprosił trener Jokera. Środkowa Wiewiór dołożyła jeszcze punkt z ataku i było 16:12 dla przyjezdnych. Gdy Rachkovska zepsuła atak, ŁKS Commercecon prowadził 19:12. W kolejnej akcji atak zepsuła Joanna Sikorska i przewaga przyjezdnych rosła. Przy stanie 21:12 Robertę Ratzke zmieniła Angelika Gajer i... zaserwowała asa. Błąd w ataku Natalii Skrzypkowskiej dał piłkę meczową łodziankom. Jeszcze oczko dla Jokera zdobyła Rachkovska, ale w kolejnej akcji spotkanie zamknęła Martyna Grajber.

Joker Świecie - ŁKS Commercecon Łódź 1:3
(25:21, 22:25, 11:25, 16:25)

Joker: Gawlak, Brzoska, Rachkovska, Sikorska, Zaborowska, Twardowska, Jagła (libero) oraz Nowak (libero), Wystel, Senica, Michalewicz, Skrzypkowska
ŁKS Commercecon: Ratzke, Pacak, Jukoski, Alagierska, Jones-Perry, Sobiczewska, Maj-Erwardt (libero) oraz Grajber, Witkowska, Diouf, Gajer

ŁKS Commercecon Łódź- Biuro Prasowe
Cenne zwycięstwo BKS BOSTIK Bielsko-Biała w Łodzi

Grot Budowlani Łódź - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 (24:26, 15:25, 25:19, 28:30)

MVP: Gabriela Orvosova (BKS BOSTIK)

Grot Budowlani: Lisiak, Łazowska, Górecka, Centka, Cleger, Fedusio, Łysiak (libero) oraz Szczurowska, Damaske.

BKS BOSTIK: Kazała, Polak, Pierzchała, Świrad, Szlagowska, Orvosova, Mazur (libero), Drabek (libero) oraz Borowczak, Chmielewska.

W 18. kolejce TAURON Ligi bielszczanki zmierzyły się w Łodzi z tamtejszym Grotem Budowlanymi. Pierwszy mecz obu ekip rozegrany w Bielsku-Białej padł łupem łodzianek, które wygrały 3:1. Co ciekawe jednak drużyna trenera Bartłomieja Piekarczyka w ostatnich latach częściej wygrywała z Grotem na wyjeździe. Dokładając do tego dobrą serię bielskie ekipy w ostatnich tygodniach (pięć wygranych meczów z rzędu) i nieco słabszą łodzianek, nic dziwnego, że bielscy kibice liczyli na dobry występ BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Najbardziej zagorzała grupa bielskich fanów zjawiła się nawet w Łodzi w sporej liczbie z przygotowanym specjalnie na ten mecz prawie 20-metrowym transparentem: "100 lat Królewskich Barw". W tym roku bowiem Bialski Klub Sportowy świętuje 100-lecie swojego istnienia?

W pierwszym secie zgromadzeni w łódzkiej hali kibice byli świadkami dużej huśtawki nastrojów. Początek partii był lepszy w wykonaniu gospodyń, które od razu wypracowały sobie trzypunktową przewagę. Ta utrzymywała się do stanu 9:12, kiedy to do głosu doszły bielszczanki. Pięć punktów zdobytych z rzędu dało prowadzenie 14:12, a bielskie siatkarki poczuły, że w Łodzi można nawiązać wyrównaną walkę. Chwilę później na tablicy wyników znów był remis, ale kolejna seria BKS BOSTIK Bielsko-Biała (4 punkty) dała prowadzenie 21:18. Wydawało się, że wszystko zmierza do szczęśliwego końca. Wówczas zespół trenera Jakuba Głuszaka również popisał się serią punktową. Pięć kolejnych wygranych akcji dało gospodyniom dwie piłki setowe (24:22). Jednak atak i blok Weroniki Szlagowskiej dały przyjezdnym remis, punkt zdobyty atakiem przez Martynę Świrad dał bielskiej ekipie piłkę setową, a blok Gabrieli Orvosovej zakończył pierwszą partię wynikiem 26:24.

W drugim secie bielszczanki zagrały koncertowo. Świetna gra Gabrieli Orvosovej w ataku mocno dawała się łodziankom. Bielszczanki rozpoczęły seta od prowadzenia 4:0, a w kolejnych minutach szybko powiększały przewagę, która wynosiła aż 10 punktów (16:6). Gospodynie co prawda zbliżyły się nieco do BKS BOSTIK Bielsko-Biała, ale drużyna trenera Bartłomieja Piekarczyka w pełni kontrolowała wydarzenia na boisku. Dwa ostatnie punkty w secie zdobyła niezawodna Gabriela Orvosova, a bielszczanki cieszyły się z wygranej 25:15. Na uwagę zasługuje aż siedem punktowych bloków bielskiej ekipy w samej tylko drugiej odsłonie meczu.

Trzeci set wyrównany był jedynie na początku. Od stanu 5:6 bielszczanki przegrały aż osiem kolejnych akcji przez co zespół gospodarzy cieszył się z prowadzenia 14:5. Świetnie w tym secie pokazały się w łódzkiej ekipie Weronika Centka oraz Paulina Damaske. Pierwsza z nich w ważnym momencie ustawiła dwa ważne bloki, a druga przez dłuższy czas była nie do zatrzymania w ataku. Drużyna z Bielska-Białej próbowała odrabiać straty, ale udało się jedynie zmniejszyć rozmiary porażki do sześciu punktów.

Czwarty set mógł przyprawić o zawał serca. Bielszczanki niemal przez całą partię prowadziły kilkoma punktami. W trudnych momentach grę na siebie wzięła Aleksandra Kazała. Znów rewelacyjnie grała Gabriela Orvosova, ale na uwagę zasługuje również świetna gra blokiem Martyny Świrad, która w całym meczu zatrzymała aż pięć ataków gospodyń. Od stanu 18:14 łodzianki rzuciły wszystko na jedną kartę i po kilku kolejnych akcjach doprowadziły do remisu po 19, a chwilę później osiągnęły nawet dwa punkty przewagi (23:21). Kiedy myśli gospodyń wędrowały już w kierunku tiebreaka, bielski zespół atakami Eweliny Polak i Aleksandry Kazały doprowadził do remisu po 23. Od tego momentu emocje były już na najwyższym poziomie. Raz jeden, raz drugi zespół miał piłki dające koniec (seta lub meczu). Wreszcie po dwóch atakach Weroniki Szlagowskiej i dobrej zagrywce Gabrieli Orvosovej to bielszczanki cieszyły się z wygranej 30:28! Wygrana 3:1 spowodowała, że BKS BOSTIK nie tylko odrobił trzy oczka do łodzianek, ale też dał sobie szanse na dogonienie Grota Budowlanych w tabeli (warunkiem jest wygrana za trzy punkty w zaległym meczu z Jokerem Świecie). Co więcej bielszczanki zyskały też sporą pewność siebie, która może się przydać już niebawem, gdy oba zespoły znów ze sobą zagrają ? tym razem w Tauron Pucharze Polski.