2011/2012

+L 21/22 kolejka 20
Plus Liga 11.02 LUK Lublin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 19:25, 18:25) MVP: Kooy - Staty

12.02 Projekt Warszawa - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (25:21, 21:25, 15:25, 18:25) MVP: Deroo - Staty
Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (18:25, 16:25, 16:26) MVP: Firlej - Staty
PSG Stal Nysa - Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3 (22:25, 25:22, 22:25, 19:25) MVP: Konarski - Staty
13.02 Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:21, 25:19, 25:20) MVP: Fornal - Staty
14.02 Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice 0:3 (15:25, 24:26, 16:25) MVP: Jarosz - Staty

Miedziowi bez punktów w starciu z Olsztynem

Dzisiejszy mecz zdecydowanie nie wyglądał tak, jak by sobie tego życzyli siatkarze z Lubina? Z kompletem punktów do domu wrócił zespół Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Goście zbudowali sobie przewagę już z początku, a niekwestionowanym liderem w ich drużynie był Torey DeFalco. Przyjezdni serwowali także bardzo mocne zagrywki (5 asów serwisowych w pierwszym secie). Natomiast w zespole Pawła Ruska najskuteczniejszy był Marcin Waliński. W końcówce w pole serwisowe wszedł Kamil Maruszczyk i zaserwował serię świetnych zagrywek, które pozwoliły zbliżyć się do przeciwnika. Przewaga olsztynian była jednak zbyt duża i to oni zanotowali seta na swoją korzyść.

Po przerwie atakującego Miedziowych Remigiusza Kapicę zastąpił Grzegorz Bociek. Na boisku pokazał się z całkiem dobrej strony, a ostatecznie został najlepiej punktującym w naszej drużynie. Mimo to cała partia i tak była pod kontrolą przyjezdnych. W trzecim secie różnica punktowa była najmniejsza. Z początku gospodarze trzymali się blisko olsztynian i nie pozwolili im odskoczyć zbyt daleko. W połowie odsłony goście odskoczyli, podobnie jak w poprzednich setach. Tym samym zgarnęli cenny komplet punktów i zabrali je ze sobą.

MVP: Jan Firlej

Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn 0:3 (18:25, 16:25, 16:25)

Cuprum: Waliński (9), Sekita, Pietraszko (3), Kapica (3), Krage (1), Gierżot (1), Szymura (L) oraz Maruszczyk (1), Ferens (3), Gunia (3), Bociek (10), Stępień (2), Sas (L).

Indykpol: Firlej (5), Andringa (6), Jakubiszak (8), DeFalco (18), Poręba (11), Butryn (13), Gruszczyński (L) oraz Siwczyk.

Cuprum Lubin- Biuro Prasowe
ksdani dnia 14/02/2022
16 z rzędu wygrana Jastrzębskiego Węgla

W meczu 20. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Ślepsk Malow Suwałki 3:0. Było to 16. zwycięstwo z rzędu naszej drużyny, licząc wszystkie rozgrywki.

Pierwszy punkt w niedzielnym spotkaniu zdobyli goście po udanym ataku Bartłomieja Bołądzia. Po kolejnych akcjach nasi rywale prowadzili 3:1. Skuteczny atak Tomasza Fornala i jego blok do spółki z Łukaszem Wiśniewskim wyrównały stan seta po 4. Następnie Benjamin Toniutti ?ustrzelił? zagrywką Pawła Halabę i wyszliśmy na prowadzenie. W dalszej części seta kilkoma świetnymi akcjami w obronie popisał się Jakub Popiwczak, a kontry pewnie wieńczył Jan Hadrava (8:5). Kiedy nasza przewaga urosła do pięciu ?oczek? (12:7), trener Dominik Kwapisiewicz poprosił o czas. Po pauzie jego zespół zdobył dwa punkty z rzędu, ale szybko odzyskaliśmy pięciopunktowe prowadzenie (15:10). As Cezarego Sapińskiego sprawił, że na tablicy pojawił się wynik 16:13. Chwilę potem suwałczanie zbliżyli się nawet na różnicę dwóch punktów (17:15). Po stronie gości skuteczny był Bołądź. Przy zagrywce Andreasa Takvama przeciwnicy doszli nasz zespół na jeden punkt (19:18). Przy stanie 20:18 trener dokonał podwójnej zmiany. Na placu gry zameldowali się: wracający po kilkumiesięcznej przerwie z powodu kontuzji dłoni Stephen Boyer oraz Eemi Tervaportti. Roszada miała charakter krótkotrwały. Po niej znów odskoczyliśmy ekipie z Suwałk na kilka ?oczek? (22:19). Wydawało się, że as serwisowy Jurija Gladyra na 23:19 znacznie uspokoił sytuację na boisku, ale suwałczanie znów nacisnęli (23:21). Spokój i efektywność Hadravy w dwóch ostatnich akcjach zapewniły nam wygraną w premierowej partii (25:21).

Druga część meczu na starcie miała wyrównany przebieg, ale z każdą kolejną akcją nasza drużyna zaczęła powiększać swoje prowadzenie (6:4, 8:5). Liderem naszej ofensywy był Hadrava. Po wykorzystanym ataku Wiśniewskiego z piłki przechodzącej wynik brzmiał 11:7. Wówczas szkoleniowiec gości zareagował przerwą na żądanie, po której Sapiński przestrzelił w aut. Zaraz potem Fornal okiwał przeciwników na siatce, a następnie Sapiński nie poradził sobie z przyjęciem zagrywki (14:7). As serwisowy Fornala złożył się na wynik 16:8. Kiedy w kolejnej akcji Wiśniewski zatrzymał blokiem Halabę, trener Ślepska Malow znów poprosił o czas, bo na tablicy widniał rezultat 17:8. Przy stanie 18:10 na placu gry pojawił się Rafał Szymura, który zmienił Trevora Clevenota. Raz jeszcze na placu gry zameldowali się Boyer i Tervaportti. Niestety, Francuz może mówić o pechu, gdyż podczas blokowania piłki doznał urazu palca w dłoni i z krwawiącą ręką musiał opuścić plac gry. Popsuty przez Halabę serwis oznaczał koniec drugiej partii i wynik 25:19.

Trzeci set rozpoczął się od asa serwisowego Bena Toniutteigo na Halabie. Później w kilku akcjach świetnie pokazał się Szymura (6:3, 7:5). As serwisowy Gladyra był równoznaczny z wynikiem 9:6. Kolejna w tym meczu kiwka autorstwa Fornala dała naszej ekipie czteropunktowe prowadzenie (11:7). W pewnym momencie tej partii drużyna z Suwałk zaczęła stawiać opór (12:11, 13:12). Ręce same składały się do oklasków po akcjach Toniuttiego granych z Szymurą oraz Fornalem przez szóstą strefę (15:13). Popisowa akcja, w której Popiwczak podbił potężny cios Bołądzia, a następnie Fornal wyprowadził skuteczny kontratak złożyły się na nasze prowadzenie 18:15. Po czasie wziętym przez trenera Ślepska Malow Fornal zablokował Bołądzia. Nasz zespół utrzymał bezpieczną przewagę do końca i po akcji Hadravy rozstrzygnął tego seta i całe spotkanie w stosunku 3:0.

MVP: Tomasz Fornal.

Jastrzębski Węgiel - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Boyer, Tervaportti, Szymura, Macyra

Ślepsk Malow Suwałki: Bołądź, Tuaniga, Takvam, Sapiński, Halaba, Buchowski, Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Rudzewicz, Makowski