2011/2012

TL 21/22 - dokończenie 16 kolejki
TL 25.02 PP Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commerecon Łódź 1:3 (25:21, 23:25, 18:25, 12:25) MVP: Diouf - Staty
27.02 Joker Świecie - BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1 (25:16, 25:16, 25:27, 25:17) MVP: Zaborowska - Staty

+L
25.02 GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (18:25, 25:18, 20:25, 25:22, 16:18) MVP: Bołądź - Staty - zal. 13 kol.
ksdani dnia 24/02/2022 · 211364 Komentarzy · 200 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 26/02/2022
Przełomowe zwycięstwo biało-niebieskich z Gieksą!

W meczu zaległej, 13. kolejki PlusLigi, siatkarze Ślepska Malow Suwałki zwyciężyli po pięciosetowym pojedynku z GKS-em Katowice 3:2 (25:18, 18:25, 25:20, 22:25, 18:16). MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania, został Bartłomiej Bołądź, atakujący biało-niebieskich, który zapisał na swoim koncie aż 31 punktów. Warto dodać, że było to pierwsze zwycięstwo suwalczan w dotychczasowej historii bezpośrednich rywalizacji obu ekip w PlusLidze.

Pomeczowy komentarz Mateusza Laskowskiego, przyjmującego (występującego obecnie na pozycji atakującego) Ślepska Malow Suwałki:

5 marca biało-niebiescy zmierzą się z Projektem Warszawa. Warszawianie mają swoje problemy, którzy podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza będą chcieli wykorzystać. Początek rywalizacji w stolicy o godzinie 20:30. Transmisję wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport. Zapraszamy do oglądania i wspólnego kibicowania.

GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 2:3 (18:25, 25:18, 20:25, 25:22, 16:18)

Składy zespołów:

GKS Katowice: Jarosz (10), Kania (5), Ma?a (1), Rousseaux, Hain (6), Quiroga (19), Mariański (libero) oraz Drzazga, Szymański (18), Kogut (1), Nowosielski, Domagała (7), Lewandowski (2).

Ślepsk Malow Suwałki: Łukasik (3), Klinkenberg (19), Bołądź (31), Takvam (9), Sapiński (11), Tuaniga (1), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski, Buchowski (4), Rudzewicz.

BKS BOSTIK Bielsko-Biała przegrywa z Jokerem Świecie

Joker Świecie ? BKS BOSTIK Bielsko-Biała (25:16, 25:16, 25:27, 25:17)
MVP: Paulina Zaborowska (Joker)
Joker: Gawlak, Rachkovska, Zaborowska, Sikorska, Brzoska, Skrzypkowska, Jagła (libero) oraz Nowak (libero), Senica, Wystel.
BKS BOSTIK: Kazała, Polak, Świrad, Pierzchała, Orvosova, Szlagowska, Drabek (libero), Mazur (libero) oraz Borowczak, Chmielewska, Bartkowska, Łyszkiewicz.

W zaległym meczu 16. kolejki TAURON Ligi BKS BOSTIK Bielsko-Biała zagrał na wyjeździe z Jokerem Świecie. Zdecydowanym faworytem starcia były bielskie siatkarki, które choć ostatnie dwa mecze przegrały, to w ostatnich tygodniach prezentowały się bardzo dobrze. Co więcej Joker jeszcze nigdy nie wygrał z bialskim klubem ani w lidze ani w Pucharze Polski.
Tymczasem pierwsze dwa sety w Świeciu bielskiej drużynie kompletnie nie wyszły. Gospodynie zagrały poprawnie w ataku i bloku, natomiast bielszczanki nie potrafiły w żaden sposób zatrzymać zespołu trenera Piotra Mateli. Co więcej BKS BOSTIK Bielsko-Biała popełniał sporo błędów zarówno w przyjęciu, jak i w ataku. Świetnie spisywała się Judyta Gawlak (atak i blok) oraz Joanna Sikorska w ataku. Gospodynie wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, które powiększyły aż do dziewięciu punktów. Set zakończył się wynikiem 25:16 dla Jokera.

Wydawało się, że przegrana pierwsza partia będzie kubłem zimnej wody, a bielszczanki zagrają lepiej. Tymczasem już na początku seta Joker prowadził 5:1 i nie zamierzał się zatrzymywać. Trener Bartłomiej Piekarczyk podobnie jak pod koniec pierwszego seta, zdecydował się na zmiany. Na boisku pojawiły się Martyna Borowczak, Alina Bartkowska, Karina Chmielewska, a nawet rzadko oglądana Koleta Łyszkiewicz. Obraz gry nie uległ jednak zmianie. Joker grał pewnie i nie miał problemów z wygraniem partii 25:16.

W trzeciej odsłonie meczu walki było już zdecydowanie więcej. Wreszcie pojawiły się punktowe bloki bielszczanek, które rozpoczęły od prowadzenia 8:4. Po kolejnych czterech akcjach było już jednak po 8. W kolejnych minutach ciężar gry wzięły na siebie nasze obie przyjmujące: Martyna Borowczak i Weronika Szlagowska a bielskiej ekipie znów udało się zdobyć minimalną przewagę. Kiedy na tablicy wyników było 22:18 wydawało się, że bielszczanki wreszcie opanowały sytuację. Nic bardziej mylnego. Gospodynie doprowadziły do remisu po 22, przez co byliśmy świadkami zaciętej końcówki. W niej lepsze były siatkarki z Bielska-Białej, które wygrały 27:25 i przedłużyły swoją szansę na końcowe zwycięstwo.

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0. Można było mieć nadzieję, że bielski zespół poukładał już wszystko w swojej grze i w tym secie zagra już na swoim poziomie. Niestety tak nie było. Co gorsza od stanu po 13, gospodynie zdobyły aż sześć punktów z rzędu i przy wyniku 19:13 pomału przygotowywały się do świętowania zwycięstwa. Niestety bielskim siatkarkom nie udało się odrobić strat, a Joker wygrywając 3:1 sprawił swoim kibicom wielką niespodziankę. Była to pierwsza wygrana Jokera w meczach z bialskim klubem?