2011/2012

+L 21/22 .. zaległe ..
Plus Liga 18 kolejka
15.03 GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 1:3 (23:25, 27:29, 25:19, 25:27) MVP: Atanasijevic - Staty
13 kolejka
16.03 Indykpol AZS Olsztyn - Trefl Gdański 3:1 (23:25, 25:22, 25:22, 25:20) MVP: DeFalco - Staty
ksdani dnia 14/03/2022 · 211364 Komentarzy · 194 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 15/03/2022
Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn najbliższy tydzień "spędzą" w Iławie. Pierwszym spotkaniem będzie zaległa konfrontacja z Treflem Gdańsk. Początek środowego meczu w hali przy Małym Jezioraku o godz. 17:30 ? ostatnie bilety wciąż są dostępne!

Dwa spotkania wyjazdowe ? dwie porażki. W takim skrócie można opisać ostatni tydzień w wykonaniu siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, najpierw niespodziewanie ulegli PSG Stali Nysa (1:3), aby kilka dni później uznać wyższość Mistrza Polski ? ekipy Jastrzębskiego Węgla (również 1:3). W ligowej tabeli, akademicy z Kortowa spadli na 6 pozycję, z dorobkiem 35 punktów (12 wygranych i 10 porażek).

Mimo porażki w Jastrzębiu-Zdroju, z dobrej strony pokazał się Wiktor Janiszewski. - Nie udało nam się doprowadzić do tie-breaka, z powodu kilku naszych błędów. Kilka piłek siadło po naszej stronie, zabrakło także kilku obron. Gdybyśmy inaczej rozegrali dwie bądź trzy akcje, to wynik mógłby być zupełnie inny - podkreślił młody przyjmujący ekipy ze stolicy Warmii i Mazur.

I dodaje: - Jeśli chodzi o stres związany z wejściem na boisko, to inaczej się go odczuwa, gdy wchodzi się na początku spotkania, a inaczej - w trakcie meczu. Na samym początku, przed pierwszym kontaktem z piłką, czułem lekki stres. Później jednak wziąłem dwa wdechy i było znacznie lepiej.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn najbliższy tydzień spędzą w Iławie. Pierwszym spotkaniem będzie zaległa konfrontacja z Treflem Gdańsk, która odbędzie się już w środę (godz. 14:45). Drugim zaplanowanym starciem będzie potyczka z liderem PlusLigi - Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (niedziela, godz. 14:45). Mecz z ?Gdańskimi Lwami? jest zaległą konfrontacją, bowiem miało do niej dojść w Iławie pod koniec grudnia ub. Na prośbę szkoleniowców obu ekip, spotkanie zostało przełożone.

Zespół pod wodzą Michała Winiarskiego obecnie zajmuje 9 miejsce w tabeli, gromadząc na swoim koncie 20 punktów i mając jeszcze dwa zaległe spotkania do rozegrania (oprócz środowej konfrontacji z Indykpolem AZS ? z Jastrzębskim Węglem i Grupą Azoty ZAKSA). Bilans gdańszczan to 8 zwycięstw i 12 porażek. Miniony weekend był dla ekipy znad Morza weekendem wolnym ? mecz z Asseco Resovią Rzeszów odbył się na początku lutego i zakończył się zwycięstwem Trefla 3:2. Ostatnim pojedynkiem o ligowe punkty, była zatem wyjazdowa przegrana z PGE Skrą Bełchatów (2:3), która odbyła się 6 marca.

Najlepiej punktującym siatkarzem w ekipie Gdańskich Lwów jest Bartłomiej Lipiński (250 oczek? dla porównania, najwięcej punktów u akademików zdobył Karol Butryn ? 377). W polu serwisowym trzeba uważać na Mariusza Wlazłego, który zanotował 22 asy. Oprócz Lipińskiego, w przyjęciu dobrze radzi sobie Moritz Reichert, a na środku siatki ? Bartłomiej Mordyl i Karol Urbanowicz. A jeśli mowa o tej pozycji, to ekipa Trefla może mówić o sporym pechu. Pod koniec stycznia, w przegranym spotkaniu z Aluron CMC Wartą Zawiercie (0:3), w ostatniej akcji urazu doznał Pablo Crec. Przeprowadzone badania wykazały zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie, co oznacza koniec sezonu dla argentyńskiego środkowego.

Do zakończenia fazy zasadniczej, olsztynianom pozostały 4 spotkania: dwukrotna potyczka z Treflem Gdańsk (16.03 w Iławie o 3.04 w Gdańsku), Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (20.03 w Iławie) i Projektem Warszawa (28.03 w Iławie). Co dla olsztynian będzie najważniejsze podczas środowego meczu?

- W tym momencie sezonu nic nie zmieniamy, tylko szlifujemy poszczególne elementy. Spotkania z Treflem będą dla nas najważniejszymi meczami. Musimy zagrać swoją siatkówkę i to wszystko - kończy Wiktor Janiszewski.

Początek środowego spotkania w Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji o godz. 17:30. Ostatnie bilety dostępne na indykpolazs.pl/bilety.
ksdani dnia 16/03/2022
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W meczu na szczycie siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle musieli uznać wyższość rywali, tym samym bełchatowianie zrewanżowali się naszej drużynie za porażkę w pierwszej rundzie fazy zasadniczej.

Zaległy mecz 18. kolejki PlusLigi rozpoczęliśmy składem: Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, David Smith, Norbert Huber, Erik Shoji (libero).

Spotkanie rozpoczęło się po myśli naszego zespołu, udany start ZAKSIE zagwarantował Kamil Semeniuk, nasz przyjmujący najpierw zapunktował celnym atakiem, następnie popisał się serią zagrywek, przy której kędzierzynianie wyszli na prowadzenie (3:0). Równie dobrze na siatce spisywali się Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek, po chwili było już 6:2. Przyjezdni zdołali odrobić nieco straty, nasz zespół nie ustrzegł się potknięć i gra się wyrównała jeszcze przed przekroczeniem progu dziesięciu zdobytych punktów (9:7). Bełchatowianie zdołali doprowadzić do wyrównania, cierpliwa gra ekipy trenera Cretu po raz kolejny opłaciła się, szczęśliwe dla naszego zespołu okazało się ustawienie z Marcinem Januszem w polu serwisowym i prowadziliśmy 14:11. Na kolejny zwrot akcji nie musieliśmy długo czekać, Skra zdołała wyrównać (14:14), zmuszając tym samym do reakcji naszego trenera. Kolejne zagrania Łukasza Kaczmarka uspokoiły sytuację (17:15). W kluczowej fazie seta czujni w bloku goście zdołali odwrócić sytuację (21:22), końcówka seta to wymiana sił w ataku, niestety tę wymianę ciosów lepiej przetrzymali goście, wygrywając 25:23.

Znakomite zagrywki Łukasza Kaczmarka były gwarantem prowadzenia na początku kolejnej partii meczu (3:0). Podobnie jak w odsłonie premierowej gra dość szybko się wyrównała, spora w tym zasługa celnych zagrań Kooy`a. Na punktowe serwisy naszego atakującego tym samym odpowiedział Atanasijević i walka rozpoczęła się od nowa. Po etapie gry na styku szybciej do głosu doszli podopieczni Gheorghe Cretu, kolejne zagrania Norberta Hubera na środku siatki i spryt Marcina Janusza przyniosły oczekiwane rezultaty (11:7), zmuszając trenera Kovaca do sięgnięcia po przerwę na żądanie. Pauza nie wybiła z rytmu naszego zespołu, konsekwentnie blok przeciwnika obijał Łukasz Kaczmarek, nie do zatrzymania na środku siatki był Norbert Huber (14:10). Równie dobre noty na skrzydłach zbierał Aleksander Śliwka i to ZAKSA kontrolowała sytuację, prowadząc w końcówce 16:12. Sytuację gości próbował ratować Mateusz Bieniek, środkowemu rywali odpowiadali Kamil Semeniuk z Łukaszem Kaczmarkiem i niezmiennie utrzymywaliśmy kilkupunktowe prowadzenie (19:17). Niestety podobnie jak w pierwszym secie również tym razem nie ustrzegliśmy się nerwowości, zagrywki Mateusza Bieńka w kluczowej fazie seta pozwoliły przyjezdnym wyjść z opresji (24:23), a skuteczność Atanasijevicia w kontrach odwróciła sytuację (24:25). Nie było to jednak ostatnie sowo ZAKSY, czujna gra Erika Shoji w obronie i skuteczność Norberta Hubera w ataku pozwoliły odzyskać prowadzenie (27:26). Gra na przewagi sprzyjała jednak przyjezdnym, as serwisowy Kooya zakończył partię (27:29).

Scenariusz z dwóch pierwszych partii, kiedy to nasz zespół odskoczył nieco rywalom na starcie (3:0), żeby wrócić do gry na styku (6:6) powtórzył się również w trzecim secie. Rywalizacja punkt za punkt, przy wymianie ciosów na siatce, zakończyła się przy stanie 8:8. Sygnał do ataku dał swoim kolegom Norbert Huber, skuteczny atak naszego środkowego był dopiero początkiem budowania prowadzenia. Przy kolejnych zagraniach zwieńczonych atakami ze środka i sprytnym zagraniu Łukasza Kaczmarka trener gości musiał reagować (11:8). Przerwa na żądanie bełchatowian nie wybiła naszego zespołu z rytmu, prawdziwą serię zagwarantowały ZAKSIE zagrywki Norberta Hubera, i tak prowadzenie wzrosło do ośmiu oczek (17:9). W ślady swojego kolegi poszli jeszcze Marcin Janusz i Aleksander Śliwka, siła serwisu kędzierzynian odbierała przyjezdnym argumenty i w końcówce seta ZAKSA prowadziła 21:12. Swoje noty na środku siatki poprawiali jeszcze David Smith z Norbertem Huberem (24:15). Bełchatowianie walczyli jeszcze o przedłużenie losów seta (24:19). Seta atakiem z lewego skrzydła zakończył Aleksander Śliwka (25:19).

W czwartym secie dość szybko bełchatowianie przekonali się o sile kędzierzyńskiego bloku (4:4), tym razem na dłuższej przestrzeni rywalizacji żadna z ekip nie była w stanie wypracować wyższego prowadzenia. W dłuższych wymianach pewnie kolejne akcje kończyli Aleksander Śliwka z Davidem Smithem, dzięki czemu to nasz zespół był o krok dalej. Przy wymianie ciosów w ataku mogliśmy liczyć na Kamila Semeniuka, podczas gdy Dick Kooy nie ustrzegł się błędów na siatce. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, po ataku Hubera prowadziliśmy 11:9, aby przy kolejnych kontratakach w wykonaniu gości ponownie znaleźć się w roli ekipy odrabiającej straty (12:14). Zerwane ataki Ebadipura i czujna gra naszego zespołu na siatce zmusiły trenera Kovaca do reakcji, tym razem to ZAKSA prowadziła trzema punktami (18:15). Niestety tej zaliczki nie zdołaliśmy utrzymać, ponownie problemy sprawiło nam ustawienie z Mateuszem Bieńkiem na zagrywce (20:21). Na kolejne zagrania Hubera odpowiadał Kłos i tak ponownie byliśmy świadkami seta rozstrzyganego w grze na przewagi (22:23, 24:24). Niestety ponownie sportowe szczęście sprzyjało gościom, którzy wygrali 27:25.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 1:3 (23:25, 27:29, 25:19, 25:27)
ksdani dnia 17/03/2022

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn przerwali serię porażek i wygrali w domowym starciu z Treflem Gdańsk 3:1. Statuetkę MVP otrzymał TJ DeFalco!

Środowe spotkanie w Iławie rozpoczął ten sam skład, co ostatni mecz z Jastrzębskim Węglem: Firlej na rozegraniu, Averill z DeFalco na przyjęciu, Poręba i Averill na środku, Butryn na ataku i Gruszczyński na libero.

Po pierwszej partii, w której górą byli goście 25:23, kolejne trzy należały do siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. W drugim secie, akademicy z Kortowa pewnie przeważali na parkiecie, zwyciężając 25:22. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera musieli gonić wynik w trzeciej secie, aż do ostatnich akcji. Z bardzo dobrej strony pokazał się Taylor Averill, który... swoimi wystawami kompletnie zaskoczył rywali (nieobecny na boisku w końcówce był nominalny rozgrywający - Jan Firlej). Indykpol AZS wygrał 25:22 i pewnie zmierzał po zwycięstwo za trzy punkty. Czwarta odsłona była tylko formalnością - wynik 25:20 przypieczętował zwycięstwo siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn w czterech setach.

W ligowej tabeli, Indykpol AZS Olsztyn z dorobkiem 38 punktów, awansowali na 5 miejsce w ligowej tabeli.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie dysponowali skuteczniejszym atakiem (55% do 48%). Gdańszczanie byli dokładniejsi w przyjęciu (48% do 34%) oraz zdobyli więcej punktów w polu serwisowym (11:5). Obie drużyny zdobyły po 6 punktów blokiem.

Najwięcej punktów u gospodarzy zdobył TJ DeFalco (26 pkt.), a u gości Kewin Sasak (15 pkt.)

- Jestem bardzo zadowolony, bowiem wyszliśmy z dołka. Trochę jestem jednak zły, ponieważ popełniamy sporo prostych błędów. Wpadają nam piłki, które nie powinny spadać po naszej stronie. Czasami również brakuje komunikacji. Cieszę się, że się odbudowaliśmy ? jest to dla nas bardzo ważne. Teraz idziemy tylko do przodu - powiedział po meczu Mateusz Poręba.

Kolejne spotkanie Indykpolu AZS Olsztyn już w niedzielę, 20 marca. Akademicy z Kortowa w Iławie zmierzą się z liderem PlusLigi - Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Początek meczu o godz. 14:45, a bilety wciąż są do nabycia na indykpolazs.pl/bilety.