25. Trans-Ann Płomień Sosnowiec - ŁKS Commercecon Łódź 2:0 (25:17, 26:24)
26. PP Pałac Bydgoszcz - #VolleyWrocław (20:25, 22:25)
27. GA Chemik Police - Trans-Ann Płomień Sosnowiec 2:1 (25:14, 23:25, 15:9)
28. Energa MKS Kalisz - #VolleyWrocław 0:2 (8:25, 16:25)

29. Trans-Ann Płomień Sosnowiec - Energa MKS Kalisz 1:2 (21:25, 26:24, 9:15) m. 3 Energa
30. GA Chemik Police - #VolleyWrocław 1:2 (16:25, 25:17, 9:15) m. 1 #VolleyWrocław

24.08
17. SAN-Pajda Jarosław - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (30:32, 30:28, 13:15)
18. UNI Opole - Trans-Ann Płomień Sosnowiec 0:2 (13:25, 21:25)
19. BKS Bostij Bielsko-B. - Grot Budowlani Łódź 0:2 (20:25, 17:25)
20. PP Pałac Bydgoszcz - ROLESKI GA Tarnów 2:0 (25:23, 25:12)
21. #VolleyWrocław - GA Chemik Police 1:2 (13:25, 25:15, 10:15)
22. Energa MKS Kalisz - ŁKS Commercecon Łódź 2:1 (25:17, 22:25, 16:14)
23. LOS Nowy Dwór Mazowiecki - Trans-Ann Płomień Sosnowiec 0:2 (12:25, 19:25)
24. Grot Budowlani Łódź - PP Pałac Bydgoszcz 1:2 (20:25, 25:20, 12:15)

23.08
9. IŁ Capital Legionovia Legionowo - PP Pałac Bydgoszcz 1:2 (17:25, 25:7, 8:15)
11. E.LECLERC MOYA Radomka R. - UNI Opole 0:2 (14:25, 15:25)
12. Developres BELLA DOLINA Rzeszów - SAN-Pajda Jarosław 1:2 (25:23, 13:25, 14:16)
13. #VolleyWrocław - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (25:17, 23:25, 15:12)
14. Trans-Ann Płomień Sosnowiec - GA Chemik Police 1:2 (25:23, 20:25, 12:15)
15. Energa MKS Kalisz - Grot Budowlani Łódź 2:1 (23:25, 25:18, 15:10)
16. ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów - ŁKS Commercecon Łódź 0:2 (24:26, 23:25)

22.08.
1. IŁ Capital Legionovia Legionowo - #VolleyWrocław 1:2 (25:18, 17:25, 15:17)
2. LOS Nowy Dwór Mazowiecki - PP Pałac Bydgoszcz 2:1 (25:18, 20:25, 17:15)
3. wolny los - Trans-Ann Płomień Sosnowiec
4. BKS BOSTIK Bielsko-Biała - GA Chemik Police 0:2 (20:25, 9:25)
5. E.LECLERC MOYA Radomka R. - Energa MKS Kalisz 0:2 (25:27, 20:25)
6. Grot Budowlani Łódź - UNI Opole 2:1 (26:24, 16:25, 15:11)
7.Grupa Azoty ANS Tarnów - Developres BD Rzeszów 2:1 (20:25, 25:14, 15:10)
8. SAN-Pajda Jarosław - ŁKS Commercecon Łódź 0:2 (15:25, 21:25)
ksdani dnia 20/08/2022 · 211364 Komentarzy · 155 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 20/08/2022
#VolleyWrocław

Już w najbliższy poniedziałek w Warszawie rusza trzecia edycja klubowych rozgrywek siatkówki plażowej, PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W ubiegłorocznych zmaganiach najlepsze były siatkarki #VolleyWrocław, a MVP turnieju została wybrana nasza przyjmująca Aleksandra Gromadowska. Volejki w odświeżonym składzie powalczą już nie tylko o trzeci medal w historii tych rozgrywek, ale tym razem także o obronę mistrzowskiego tytułu.

Pierwsza edycja PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki rozegrana została w 2020 roku, jako odpowiedź na skrócone przez pandemię rozgrywki klubowe. Nietypowe, czteroosobowe zespoły rywalizowały latem na plaży, pragnąc w ten sposób przypomnieć o sobie kibicom i połączyć siatkówkę halową z jej plażową odmianą. Wtedy #VolleyWrocław zagrał w finale tych rozgrywek, jednak musiał zadowolić się srebrnymi medalami.

Lepiej Volejki poradziły sobie rok później w Gdańsku, triumfując w drugiej edycji GP. W tym roku sezon halowy rusza dopiero pod koniec października, dlatego zmagania na plaży również rozpoczną się później w stosunku do zeszłorocznych.

O obronę mistrzowskiego tytułu Volejki powalczą w Warszawie od poniedziałku 22 sierpnia. W składzie, który wybierze się do stolicy nie zabraknie dwóch najbardziej doświadczonych na plaży zawodniczek #VolleyWrocław, czyli Magdaleny Saad i Aleksandry Gromadowskiej (MVP PreZero GP 2021). Wraz z nimi pojadą: Adrianna Szady, Joanna Chorąża, Anna Bączyńska i Dominika Witowska a także duet plażowiczek naszego klubu ? Nicole Jochym i Kinga Legieta.

Z powodu zgrupowania kobiecej reprezentacji Słowacji, z którą współpracuje duet trenerski #VolleyWrocław, w Warszawie zieloną ekipę poprowadzi Adam Czekaj. Wraz z nim skład zielonej ekipy uzupełnią Artur Hnida (fizjoterapeuta) oraz Krystian Janisz (dyrektor organizacyjny).

Trener Czekaj tak wyjaśnia decyzje dotyczące wyglądu drużyny, która będzie reprezentować nasz klub w tegorocznym GP: ? Staraliśmy się wyłonić dziewczyny, które będą trzymały poziom grania i w tym zestawieniu ich gra będzie wyglądała najlepiej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że mamy mało czasu na przygotowanie się, ale stwierdziliśmy, że dziewczyny sobie z tym poradzą, zwłaszcza z pomocą dziewczyn, które grają w lecie grają na piachu ? Nicole Jochym i Kingi Legiety

? W tej edycji letniej ligi będzie więcej drużyn, pojawią się takie, których zabrakło ostatnim razem. Dużo zawodniczek pozmieniało też kluby, więc trzecia edycja PreZero Grand Prix będzie tak naprawdę zupełnie nowym rozdaniem. Jedziemy do Warszawy jako zespół, który będzie bronił mistrzostwa zdobytego w poprzednim sezonie i naszym celem jest ponowne zdobycie złota. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że każdy obecny tam zespół będzie walczył o pierwsze miejsce ? dodaje trener #VolleyWrocław.

Turniej tradycyjnie będzie rozgrywany w systemie brazylijskim. Oznacza to, że nie jedna, a dwie porażki eliminują drużynę z rywalizacji. Rozgrywki zainauguruje nasza drużyna, w poniedziałek 22 sierpnia meczem z IŁ Capital Legionovią Legionowo.
ksdani dnia 23/08/2022

#VolleyWrocław zainaugurował PreZero Grand Prix na Monta Beach Volley Club w Warszawie zwycięstwem! Mimo niezwykle trudnej sytuacji w tie-breaku nasze siatkarki zdołały odwrócić niekorzystny wynik i pokonały Legionovię Legionowo 2:1 (18:25, 25:17, 17:15). Dzięki tej wygranej kolejny mecz Volejki zagrają jutro ok. 14:00.

Mecz inaugurujący tegoroczne PreZero GP #VolleyWrocław rozpoczął w składzie halowo-plażowym: Adrianna Szady i Aleksandra Gromadowska oraz duet reprezentujący nasz klub na piasku ? Kinga Legieta i Nicole Jochym. W dalszej części spotkania na boisku pojawiały się także Anna Bączyńska, Joanna Chorąża i Magdalena Saad.

Volejki już na początku zyskały dwa punkty przewagi, które utrzymywały się przez kilka minut. Legionovia dobrze zagrała jednak w kontrze i wyrównała wynik, który od stanu 11:11. Po długiej akcji, pełnej ciekawych przebić obu drużyn, Aleksandra Jedut zdobyła punkt z lewego skrzydła i od tego momentu na fali były legionowianki. Jedut nie schodziła z pola serwisowego i przewaga zespołu Pawła Kowala stale rosła. Nasze zawodniczki miały kłopoty z przyjęciem zagrywki, a do tego popełniały błędy (18:25).

Mimo równego początku w drugim secie większą przewagę jako pierwsze zyskały legionowianki. Nasz zespół zachował w trudniejszym momencie cierpliwość, a rywalki miały kłopoty z pierwszą akcją przy zagrywce Nicole Jochym. Volejki nadrobiły stratę i stopniowo same zaczęły wychodzić na prowadzenie. Kilka poprawnych akcji Legionovii nie zmieniło już oblicza drugiej partii - od kilku minut było jasne, że mecz rozstrzygnie tie-break (25:17).

Niestety legionowianki powróciły do dobrej gry w polu serwisowym, tym razem niewygodnymi zagrywkami popisywała się Aleksandra Dudek. Nasz zespół tracił kolejne punkty i przegrywał już naprawdę wysoko w tym krótkim secie (6:13). Wtedy jednak ciężar gry wzięła na siebie Magdalena Saad - przy zagrywce naszej nominalnej libero #VolleyWrocław doprowadził do remisu, a po skrócie Adrianny Szady Volejki miały pierwszą piłkę meczową. Nie musiały długo czekać, żeby cieszyć się ze zwycięstwa - błąd Dominiki Mras dał Volejkom ostatni decydujący punkt i cały turniej PreZero Grand Prix rozpoczął się od wygranej #VolleyWrocław 2:1 (17:15).

- Nasz dzisiejszy mecz z Legionovią był bardzo emocjonujący. Od początku wiedziałyśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie ? skomentowała Nicole Jochym, która w inauguracyjnym meczu punktowała dla #VolleyWrocław aż 20 razy. - W pierwszym secie niestety nie wykorzystałyśmy naszego potencjału, ale w dalszej części udało nam się doprowadzić do tie-breaka, który był niespotykany nawet jak na żeńską siatkówkę. Przegrywałyśmy 4:12, ale doprowadziłyśmy do remisu 13:13, co podcięło skrzydła naszym dobrze grającym rywalkom, a nas poprowadziło do wygranej.

Kolejny mecz #VolleyWrocław rozegra jutro. Rywalkami ekipy Adama Czekaja będzie zwycięzca z pary LOS Nowy Dwór Mazowiecki-Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Spotkane zaplanowane jest na godzinę 14:00.

#VolleyWrocław ? IŁ Capital Legionovia Legionowo 2:1 (18:25, 25:17, 17:15)

#VolleyWrocław: Gromadowska (8), Szady (2), Jochym (20) i Legieta (8) oraz Saad (5), Chorąża (1) i Bączyńska

Legionovia: Jedut (15), Duda (6), Mras (5), i Dudek (11) oraz Szymańska
ksdani dnia 24/08/2022

Drugi mecz #VolleyWrocław w tegorocznym PreZero GP PLS, drugi tie-break! Zespół Adama Czekaja ponownie cieszył się ze zwycięstwa po trzecim secie, triumfując w drugiej rundzie rywalizacji nad LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (25:17, 23:25, 15:12). Dzięki wtorkowej wygranej z pierwszoligowcem wrocławianki zameldowały się w ćwierćfinale zmagań, w którym zmierzą się z Grupą Azoty Chemikiem Police.

W ubiegłorocznej edycji PreZero GP #VolleyWrocław i LOS Nowy Dwór Mazowiecki spotkały się w finale tych rozgrywek. Wtedy 2:1 triumfowały Volejki, dlatego pierwszoligowiec miał rachunek do wyrównania. Na szczęście drugie starcie tych ekip ponownie zakończyło się korzystnie dla wrocławianek, tym razem także po tie-breaku.

Gromadowska, Saad, Szady i Jochym - we wtorek właśnie w takim zestawieniu siatkarki #VolleyWrocław wkroczyły na boisko Monta Beach Volley Club. Po kilkunastu minutach wyrównanej walki na prowadzenie wyszły Volejki - w ataku dobrze spisywała się Nicole Jochym, a kilka ciekawych obron zaprezentowała Magdalena Saad. Błędy pierwszoligowego LOS Nowy Dwór Mazowiecki pomagały naszej ekipie w powiększaniu przewagi i wkrótce na tablicy wyników było już 1:0 w setach dla #VolleyWrocław (25:17).

Do drugiej partii nowodworzanki przystąpiły bardziej skupione. Po długiej akcji prowadziły już 5:0 i Adam Czekaj poprosił o czas. Po przerwaniu dobrej passy LOS-u jego przewaga stopniowo zaczęła topnieć i wkrótce był już remis 6:6. Niestety nie utrzymał się on zbyt długo ? błędy Volejek i spokój ich przeciwniczek skutkował kolejną kilkupunktową przewagą LOS-u. Kiedy już wydawało się, że siatkarki Bartosza Kujawskiego drugi raz nie pozwolą sobie wydrzeć tej przewagi, plażowe doświadczenie Volejek dało o sobie znać. Nasze zawodniczki cierpliwie odrobiły stratę, a następnie, dzięki dobrej grze w asekuracji, konstruowały skuteczne kontrataki. Zacięta, wyrównana końcówka mogła się podobać, zwłaszcza ofiarność obu ekip w ostatniej akcji, jednak padła ona łupem LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki (23:25) i drugi dzień z rzędu Volejki miały rozegrać tie-breaka.

Długie, interesujące wymiany wyraźnie zmęczyły zawodniczki obu drużyn. Dwa oczka przewagi nowodworzanek zniknęły po asie serwisowym Kingi Legiety, a dwa kolejne punkty Nicole Jochym dały prowadzenie #VolleyWrocław. Ciągle wyróżniała się też Magdalena Saad, która kapitalnie uwijała się w obronie, nie pozwalając wpaść piłce do piachu. Szansę na skończenie tego spotkania wykorzystała w końcu kapitan wrocławianek Aleksandra Gromadowska, która postawiła kropkę nad "i" (15:12), dając swojej drużynie awans do III rundy.

- Dzisiaj wygrywamy spotkanie z LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, bo mecz był niełatwy, triumfowałyśmy dopiero w tie-breaku po zaciętej końcówce. Mam nadzieję, że jutro także uda nam się wygrać, niezależnie od tego, kto stanie po drugiej stronie siatki i obronimy tytuł mistrza PreZero Grand Prix z zeszłego sezonu - powiedziała po meczu rozgrywająca #VolleyWrocław, Adrianna Szady.

W meczu III rundy, który de facto będzie spotkaniem ćwierćfinałowym, siatkarki Adama Czekaja zmierzą się z Grupą Azoty Chemikiem Police. Jutrzejszy mecz #VolleyWrocław także zaplanowany jest na godzinę 14:00.

#VolleyWrocław - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (25:17, 23:25, 15:12)
#VolleyWrocław: Gromadowska (11), Saad (10), Szady (1) i Jochym (17) oraz Legieta (4) i Bączyńska (1)
LOS: Kott (1), Balcerowicz (5), Wołoszyn (18) i Gorzkiewicz (3) oraz Świętoń (5) i Gliwa
ksdani dnia 25/08/2022

W środowe popołudnie siatkarki #VolleyWrocław rozegrały trzeciego z rzędu tie-breaka w ramach rozgrywek PreZero Grand Prix PLS na warszawskich boiskach plażowych Monta Beach Volley Club. Rywalkami Volejek w drodze do półfinału były zawodniczki mistrza Polski, czyli Grupy Azoty Chemika Police. Nasz zespół przegrał z policzankami 1:2 (13:25, 25:15, 10:15), jednak wciąż pozostaje w grze. Po przejściu na prawą stronę drabinki #VolleyWrocław zmierzy się jutro ze zwycięzcą z pary Grot Budowlani Łódź - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz.

Czwartkowy mecz z mocną, plażową ekipą Grupy Azoty Chemika Police nasz zespół rozpoczął w swoim najlepszym, najbardziej doświadczonym na piasku składzie: Saad, Jochym, Gromadowską i Legietą.

Kilkupunktowa przewaga Chemika z początku pierwszej partii dość długo utrzymywała się. Obie drużyny grały krótkie akcje, niewiele było obron i przedłużających się wymian - w starciu Mistrza Polski i Mistrza PreZero GP 2021 królowały mocne uderzenia. Dwie udane interwencje Igi Wasilewskiej - asekuracja, a potem pojedynczy blok ? zwiększyły przewagę policzanek do 5 oczek. Chemik grał coraz pewniej i wreszcie zupełnie zdominował przeciwniczki, pokonując #VolleyWrocław 25:13.

W drugim secie ważną rolę zaczęła pełnić zagrywka, zarówno w ekipie Marka Mierzwińskiego jak i w drużynie Adama Czekaja. Volejki wyraźnie urozmaiciły swoją grę w ofensywie i ta decyzja opłaciła się - rosnące prowadzenie naszej ekipy dawało wrocławiankom komfort gry, a to pozwalało im na coraz ciekawsze, kombinacyjne akcje. Policzanki nie potrafiły odpowiedzieć tym samym, pozwalając przeciwniczkom na coraz więcej. #VolleyWrocław wygrał tę partię 25:15, doprowadzając do trzeciego seta.

Po krótkiej przerwie lepiej do tie-breaka, drugiego w tym turnieju dla Chemika i trzeciego dla Volejek, przystąpiły siatkarki z Polic. Nasze zawodniczki miały kłopoty z przyjęciem i niestety popełniały własne błędy. Punkty zdobywały dzięki pomyłkom policzanek, choć tych było stosunkowo niewiele. Udane bloki Aleksandry Wachowicz ustawiły jej ekipie całego tie-breaka - prowadzenie 12:8 było ważną zaliczką do wygrania go, co stało się chwilę później.

- Dzisiaj miałyśmy okazję zmierzyć się z Chemikiem Police. Niestety przegrałyśmy w tie-breaku, ale poziom tego spotkania był naprawdę bardzo wysoki - powiedziała po meczu Kinga Legieta, plażowa reprezentantka #VolleyWrocław. - Zagrałyśmy dzisiaj bardzo dobre spotkanie, a Chemik zagrał po prostu trochę lepiej niż my. Tak wygląda właśnie siatkówka plażowa, w której decydująca bywa często dyspozycja seta, małe szczegóły. My pozostajemy jednak dobrej myśli i będziemy walczyć do samego końca.

Mimo porażki 10:15 w decydującej partii nasz zespół nadal pozostaje w turnieju. #VolleyWrocław przeszedł na prawą stronę drabinki, ale wciąż może bić się o medale. Jutro o 12:15 zmierzy się ze zwycięzcą z pary Grot Budowlani Łódź - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Wygrana Volejek da im półfinał.

#VolleyWrocław ? Grupa Azoty Chemik Police 1:2 (13:25, 25:15, 10:15)

#VolleyWrocław: Gromadowska (8), Saad (12), Jochym (6) i Legieta (8) oraz Bączyńska (1) i Chorąża

Chemik: Gruszczyńska (1), Wasilewska (6), Wachowicz (26) i Jagła (3) oraz Kubickova (1), Kaczmarek i Tylutki (1)
ksdani dnia 26/08/2022
VolleyWrocław

Trzeci finał PreZero Grand Prix PLS i drugi mistrzowski tytuł tej imprezy dla #VolleyWrocław! Siatkarki prowadzone przez Adama Czekaja udanie zrewanżowały się Grupie Azoty Chemikowi Police i zwyciężyły ekipę Mistrza Polski w dzisiejszym finale GP 2:1 (25:16, 17:25, 15:9). MVP turnieju została wybrana Magdalena Saad.

Czwartek był dla naszej drużyny niezwykle wymagającym dniem ? z powodu wczorajszej porażki z Grupą Azoty Chemikiem Police #VolleyWrocław musiał rozegrać jeszcze jedno ćwierćfinałowe spotkanie, aby znaleźć się w strefie medalowej. Wygrana w tym meczu skutkowała tym, że Volejki miały przed sobą wizję kolejnych dwóch starć tego dnia, obu w trzydziestostopniowym upale.

Mecz z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz wyglądał inaczej, niż przegrane spotkanie naszej ekipy z Chemikiem. Oba zespołu długo przeciągały linę, walcząc o punkty w długich akcjach. Lepiej kończyły się one dla drużyny Adama Czekaja, która w połowie seta zyskała przewagę i utrzymała ją do końca pierwszej partii. Druga toczyła się podobnym rytmem, jednak w ostatnich minutach Volejki pozwoliły sobie na chwilę dekoncentracji. Punktowa zaliczka, którą miały na koncie, pozwoliła im jednak do zamknięcia meczu z bydgoszczankami w dwóch setach (25:20, 25:22).

#VolleyWrocław ? Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 2:0 (25:20, 25:22)
#VolleyWrocław: Gromadowska (5), Saad (12), Jochym (19) i Legieta (7) oraz Chorąża i Bączyńska
Pałac: Bałdyga (4), Witkowska (2), Nowakowska (18) i Łyszkiewicz (6) oraz Lewandowska (1)

Półfinałowe starcie z Energą MKS Kalisz było prawdziwym pokazem siły #VolleyWrocław. Mimo że to nasz zespół grał tego dnia drugi mecz, a zmęczenie gorącem nie dało się we znaki kaliszankom, to w pierwszym secie padł wynik, którego MKS nie mógł przewidzieć ? Volejki wygrały go 25:8. Niewiele więcej oczek ugrały zawodniczki Marcina Widery w drugiej partii. Nasz zespół kontynuował dobrą grę, nie oglądając się na kłopoty rywalek i drugie spotkanie tego dnia również zwyciężył bez straty seta (25:16).

#VolleyWrocław ? Energa MKS Kalisz 2:0 (25:8, 25:16)
#VolleyWrocław: Gromadowska (4), Saad (8), Jochym (16) i Legieta (10) oraz Chorąża i Bączyńska (1)
MKS: Drużkowska (5), Wawrzyniak Z., Rasińska (7) i Grabka oraz Wawrzyniak K., Kuligowska (3), Pajdak i Bartkowska

Rewanżowe spotkanie z ekipą Mistrza Polski, wzmocnioną mocnymi siatkarkami plażowymi, było dla #VolleyWrocław trzecim finałem rozgrywek PreZero Grand Prix PLS i jednocześnie szansą na obronę mistrzowskiego tytułu. Starcie zapowiadało się szalenie interesująco jeszcze przed pierwszym gwizdkiem i fanom wrocławskiej drużyny mogło podobać się zwłaszcza w premierowej odsłonie. W pewnym momencie Volejki zdominowały przeciwniczki dzięki dobrym serwisom, które do końca pierwszego seta pozostawały groźne dla Chemika (25:16).

Druga partia również zaczęła się dobrze dla wrocławianek, ale w dalszej części seta pewniej poczuły się ich rywalki. Zespół z Polic nadrobił stracone punkty i wykorzystał zmęczenie siatkarek w zielonych koszulkach, doprowadzając do tie-breaka (17:25).

Drugi tie-break pomiędzy Volejkami a zespołem Marka Mierzwińskiego w niczym nie przypominał tego, który obie ekipy rozegrały dzień wcześniej. #VolleyWrocław rozgrywał go ze świeżością i wykrzesał z siebie resztki energii. W naszym zespole nie było słabego punktu ? Aleksandra Gromadowska popisywała się nieprzyjemnymi zagrywkami, Magdalena Saad ciągle zachwycała pewnym przyjęciem, a Nicole Jochym i Kinga Legieta nie zawodziły w ataku. Chemik popełniał błędy i zbudowana specjalnie na ten turniej ekipa z Polic musiała zadowolić się srebrem ? drugi rok z rzędu złoto powędrowało na Dolny Śląsk. Najlepszą zawodniczką całego turnieju wybrana została libero #VolleyWrocław, Magdalena Saad.

#VolleyWrocław ? Grupa Azoty Chemik Police 2:1 (25:16, 17:25, 15:9)
Chemik: Gruszczyńska (5), Wasilewska (4), Wachowicz (17) i Jagła (1) oraz Kaczmarek (2) i Tylutki (3)