2011/2012

Gości Online: 3

Sparingi i turnieje..
Turnieje towarzyskie Kalendarz sparingowy ŁKS-u Commercecon Łódź przed sezonem 2022/2023:

3-4.09 turniej w Białymstoku (BAS Kombinat Budowlany Białystok, Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, ŁKS Commercecon Łódź)
16.09 ŁKS Commercecon Łódź - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 (22:25, 25:20, 25:17, 25:22)

23.09 Energą MKS Kalisz (wyjazd)
28.09/01.10 wspólne treningi i dwa sparingi z SC Potsdam (wyjazd)
8-9.10 sparingi w E.Leclerc Moya Radomką Radom (wyjazd)
13-14.10 sparingi z Developresem Bella Dolina Rzeszów (miejsce do ustalenia)
21-23.10 turniej Amica Cup w Szamotułach (ŁKS Commercecon Łódź, #VolleyWrocław, Rote Raben Vilsbiburg, Dresdner SC)
ksdani dnia 01/09/2022 · 211364 Komentarzy · 182 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 01/09/2022
Plan sparingowy Ślepska Malow Suwałki przed sezonem 2022/2023

- 11-14 sierpnia 2022r. - udział w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki (w Krakowie),
- 18-19 lub 19-20 sierpnia 2022r. - sparingi z BAS-em Białystok (w Białymstoku lub Suwałkach),
- 25-26 sierpnia 2022r. - sparingi z Projektem Warszawa (w Warszawie lub Suwałkach),
- 08-09 września 2022r. - udział w Turnieju Partnerskim organizowanym przez Cerrad Enea Czarnych Radom (w Radomiu i Kozienicach)
- 15-16 września 2022r. - udział w XIII Memoriał Józefa Gajewskiego (w Suwałkach),
- 23-24 września 2022r. - udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego (w Nowym Dworze Mazowieckim).

*Program i miejsce rozgrywania gier kontrolnych może ulec zmianie. W przypadku jakichkolwiek zmian poinformujemy o tym za pośrednictwem klubowych mediów społecznościowych.
Plan meczów kontrolnych i turniejów towarzyskich z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle:

16 września, Kędzierzyn-Koźle: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Aluron CMC Warta Zawiercie

17 września, Zawiercie: Aluron CMC Warta Zawiercie - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
23-25.09 września, Zalasewo: XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Warta Zawiercie, Barkom Każany Lwów i Berlin Recycling Volleys)

O szczegółowych godzinach meczów będziemy informować na bieżąco za pośrednictwem mediów społecznościowych Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle
Plan przygotowań Indykpolu AZS Olsztyn (pojedyncze dni mogą ulec zmianie):

11 - 14 sierpnia 2022 (czwartek - niedziela)

PreZero Grand Prix PLS w Krakowie

10 - 11 września 2022 (sobota - niedziela)

Spotkania towarzyskie z Treflem Gdańsk (miejsce do ustalenia)

15 ? 16 września 2022 (czwartek - piątek)

XIII Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach (transmisja na sportowych antenach Polsatu)

24 - 25 września 2022 (sobota - niedziela)

Turniej towarzyski w Nowym Dworze Mazowieckim (z udziałem Projektu Warszawa, Ślepska Malow Suwałki i LUK Lublin)

1 października 2022

Inauguracja PlusLigi z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Iławie
Jastrzębie:

1-2.09 vs. Asseco Resovia Rzeszów (Jastrzębie-Zdrój)

9.09. vs. BBTS Bielsko-Biała (Jastrzębie-Zdrój)

16-17.09. vs. Cuprum Lubin i GKS Katowice (Jastrzębie-Zdrój) , Katowice)

23.09 prezentacja zespołu połączona z meczem otwarcia sezonu (Jastrzębie-Zdrój)

24-25.09 Tauron Giganci Siatkówki: JW, PGE Skra Bełchatów i dwa kluby tureckie (Twardogóra)

Pierwszy mecz nowego sezonu ligowego z udziałem naszej drużyny zaplanowano na 1 października w Jastrzębiu-Zdroju, a naszym rywalem będzie GKS Katowice.
Plan sparingów Miedziowych:

Czwartek, 1.09 Sparing z Olimpią Sulęcin

Piątek, 2.09 Sparing z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Czwartek, 8.09 Sparing z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle

Weekend, 10-11.09 Turniej we Wrocławiu (Chemeko-System Gwardia Wrocław, MKS Astra Nowa Sól, MKS Będzin)

Środa, 14.09 Sparing z PSG Stalą Nysa

Piątek/sobota, 16-17.09 Turniej w Katowicach (Jastrzębski Węgiel, BBTS Bielsko-Biała, GKS Katowice)
ksdani dnia 02/09/2022
Plany "gdańskich lwów" na najbliższy miesiąc:

03-04.09.2022 - XVIII Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik (Polski Cukier Avia Świdnik, Projekt Warszawa, Cerrad Enea Czarni Radom), Świdnik. Mecz sobotni z Polskim Cukrem Avią o godz. 19:00, w niedzielę o godz. 12 odbędzie się mecz o 3. miejsce, a o godz. 15 finał turnieju

08-09.09.2022 - dwumecz z Indykpolem AZS-em Olsztyn, (zmiana miejsca z Ostródy, nowa lokalizacja w trakcie ustalania)

15-16.09.2022 - XIII Memoriał Józefa Gajewskiego (Ślepsk Malow Suwałki, Indykpol AZS Olsztyn, Cerrad Enea Czarni Radom, Trefl Gdańsk), Suwałki

20.09.2022 - mecz kontrolny z BKS-em Visłą Proline Bydgoszcz, Bydgoszcz

Wstępnie 24.09.2022, godz. 14:00, prezentacja drużyny, FORUM Gdańsk

02.10.2022, inauguracja sezonu 2022/2023 PlusLigi, Trefl Gdańsk vs Barkom Każany Lwów, ERGO ARENA

Karnety na cały sezon 2022/2023 czekają na www.gdanskielwy.pl. Szczegóły dotyczące całosezonowych abonamentów - https://treflgdansk.pl/karnety-na-mecze-trefla-gdansk-juz-w-sprzedazy/.
ksdani dnia 07/09/2022
Trefl Gdańsk

W miniony weekend siatkarze Trefla Gdańsk rozpoczęli cykl meczów sparingowych. W pierwszych spotkaniach kontrolnych "gdańskie lwy" mierzyły się w XVIII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik z gospodarzami turnieju, a następnie Projektem Warszawa. W pierwszym meczu gdańszczanie wygrali bez straty seta, a w finale zmagań o wyniku decydował tie-break, ostatecznie rozstrzygnięty na korzyść stołecznej ekipy. Teraz przed Treflem mecze kontrolne z Indykpolem AZS-em Olsztyn w Olsztynku. W nich zobaczymy już rozgrywającego Lukasa Kampę, którego kadra Niemiec w sobotę zakończyła rywalizację w mistrzostwach świata. ? Jestem od razu gotowy do treningów i gry, także to decyzja trenera, czy będę na boisku w meczach z Olsztynem - mówi rozgrywający.

Trefl Gdańsk miesiąc przed startem ligi rozpoczął cykl meczów sparingowych. W sobotę i niedzielę 3 i 4 września gdańszczanie mierzyli się w XVIII Memoriale Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik, w którym rywalizowali także gospodarze, Cerrad Enea Czarni Radom oraz Projekt Warszawa. Jak mówił przed wyjazdem do Świdnika trener Juricić, choć są to mecze sparingowe, to drużyna ma od razu grać w nich na poważnie i walczyć o zwycięstwo, ponieważ jest to bardzo ważne dla mentalności. Tak też było i gdy gdańszczanie dobrze rozpoczęli mecz z Polskim Cukrem Avią Świdnik w składzie Gałązka, Niemiec, Bołądź, Sawicki, Orczyk, Droszyński i Perry na libero, jedyna zmiana, którą robił trener Juricić była na pozycji środkowego, gdy w pierwszym i drugim secie na boisko wchodził Karol Urbanowicz. Najwięcej punktów w sobotnim meczu zanotował Mikołaj Sawicki. Przyjmujący zapisał na swoim koncie 15 "oczek", w tym aż sześć bezpośrednio z zagrywki. Tuż za nim w zdobyczach punktowych uplasowali się Piotr Orczyk (12 punktów) i Bartłomiej Bołądź (11 "oczek"smiley. Po wygranej 3:0 z gospodarzami, w niedzielę gdańszczanie mierzyli się z Projektem Warszawa, który w sobotę pokonał Cerrad Enea Czarnych Radom 3:1. Trefl prowadził w tym meczu 2:0, ale ostatecznie to stołeczna ekipa wygrała 3:2. W wyjściowym składzie w tym meczu, w porównaniu do sobotniego spotkania, trener Juricić wprowadził tylko jedną zmianę i zamiast Janusza Gałązki spotkanie rozpoczął Karol Urbanowicz. Tym razem najlepiej punktującym zawodnikiem był atakujący Bartłomiej Bołądź (23 "oczka"smiley, a za nim uplasowali się Piotr Orczyk (19 punktów), Karol Urbanowicz (14 punktów) i Patryk Niemiec (13 punktów). - Mecze sparingowe mają to do siebie, że wynik nie jest aż tak istotny jak gra. Pierwszego dnia udało nam się wygrać z pierwszoligową drużyną 3:0, a w finale Warszawa zawiesiła poprzeczkę wyżej. Myślę, że możemy być zadowoleni z gry. Musimy popracować nad zagrywką, bo ten element nieco szwankował. Na pewno z treningu na trening i z meczu na mecz nasza gra będzie wyglądać jeszcze lepiej. Nie możemy się doczekać, aż dołączą do nas chłopacy z mistrzostw świata i zagramy w pełnym składzie - mówił po meczu finałowym środkowy Karol Urbanowicz. Warto zaznaczyć, że Projekt w niedzielnym meczu występował w podstawowym składzie, m.in. z Janem Firlejem, Jakubem Kowalczykiem, Andrzejem Wroną, Arturem Szalpukiem, czy Igorem Grobelnym.

Teraz przed gdańszczanami dwa mecze kontrolne z Indykpolem AZS-em Olsztyn, które odbędą się w piątek i sobotę w Olsztynku. Gdańszczanie przystąpią do nich już z dwoma rozgrywającymi, bowiem we wtorek do drużyny dołączył Lukas Kampa. Niemiec zakończył w sobotę udział w mistrzostwach świata, gdy jego reprezentacja przegrała 1:3 ze Słowenią w 1/16 finału. Kampa od razu wrócił do Gdańska i zameldował się na pierwszym treningu "gdańskich lwów" w tym tygodniu ? we wtorkowe popołudnie. ? Po mistrzostwach nie jechałem do Niemiec, tylko od razu do Gdańska, do mojej drużyny. Chciałem poznać nowych chłopaków, trenera i spotkać wszystkich, których już znałem wcześniej. Bardzo się cieszę, że mogę od razu trenować, być z drużyną i przygotowywać się na sezon. W kadrze Niemiec pracowałem z Dominikiem Posmykiem, także podpytywałem go, co słychać w Gdańsku, bo wiem, że był w kontakcie ze sztabem. Cieszę się, że mamy jeszcze miesiąc do startu ligi, mogę się zaaklimatyzować - mówi rozgrywający Lukas Kampa. - Z Michałem Winiarskim, tak jak i w klubie, tak też na kadrze pracowało mi się bardzo dobrze, bardzo się cieszę, że po sezonie klubowym mogłem z nim dalej współpracować, a teraz będziemy po przeciwnych stronach siatki - mówi Kampa o nowym selekcjonerze swojej kadry narodowej. - Wiedzieliśmy przed mistrzostwami, że mamy trudnych przeciwników, gramy trudne mecze, ale muszę powiedzieć, że troszeczkę jestem rozczarowany, smutny, bo prawdopodobnie to były moje ostatnie mistrzostwa świata. Z drugiej strony też trzeba przyznać, że to, jak graliśmy nie wystarczyło na dalszy awans i to było nasze maksimum. Teraz już moja głowa i koncentracja są nastawione na nowy sezon. Jestem od razu gotowy do treningów i gry, także to decyzja trenera, czy będę na boisku w meczach z Olsztynem ? kończy rozgrywający.

Mecze z Indykpolem AZS-em Olsztynem odbędą się w piątek i sobotę 9 i 10 września. Piątkowy mecz odbędzie się o godz. 17, a sobotni o godz. 12. Bilety będą do nabycia w cenie 5 zł przed meczami, a areną zmagań będzie Hala Sportowa przy SP 1 w Olsztynku.
***
Pierwszy mecz sezonu 2022/2023 PlusLigi Trefl Gdańsk rozegra w niedzielę 2 października w ERGO ARENIE. Rywalem "gdańskich lwów" będzie Barkom Każany Lwów. Bilety na to wydarzenie będą dostępne w drugiej połowie września, a już teraz dostępne są całosezonowe karnety, które czekają na www.gdanskielwy.pl.
ksdani dnia 15/09/2022
PGE Skra Bełchatów

W najbliższy piątek i sobotę - w ramach kolejnego etapu przygotowań do nowego sezonu PlusLigi - PGE Skra Bełchatów zagra w towarzyskim Turnieju Legend w Nysie.

Po rozegranym w czwartek 8 września sparingu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom, wygranym przez PGE Skrę 5:0, kolejnym etapem przygotowań drużyny z Bełchatowa do nowego sezonu PlusLigi będzie Turniej Legend im. Zdzisława Kiczyńskiego i Andrzeja Kaczmarka. Zostanie on rozegrany w Nysie, w tamtejszej hali sportowo-widowiskowej. PGE Skra pojedzie do Nysy z Aleksandarem Atanasijeviciem, który po mistrzostwach świata dołączył już do trenujących w Bełchatowie kolegów.

Obok gospodarzy - PSG Stali Nysa - oraz PGE Skry, w Turnieju Legend wezmą udział również Projekt Warszawa i Asseco Resovia Rzeszów. Żółto-czarni w piątkowym półfinale o 19:30 zagrają z zespołem z Warszawy. Zwycięzca tego meczu w sobotnim finale zmierzy się z wygranym z drugiego półfinału. Pokonane drużyny zagrają w spotkaniu o 3. miejsce.

Na początku przyszłego tygodnia do zespołu dołączą Mateusz Bieniek, Karol Kłos i Grzegorz Łomacz. W kolejny weekend zawodników PGE Skry czeka jeszcze udział w turnieju Tauron Giganci Siatkówki w Twardogórze. Nowy sezon ligowy bełchatowianie zainaugurują na przełomie września i października wyjazdowym spotkaniem z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Turniej Legend im. Zdzisława Kiczyńskiego i Andrzeja Kaczmarka, Nysa, 16-17 września

ksdani dnia 17/09/2022
PSG Stal Nysa - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (26:24, 21:25, 25:13, 21:25, 16:18)

Składy zespołów:
Stal Nysa: El Graoui (20), Jankowski (6), Gierżot (15), Ben Tara (22), Abramowicz (10), Szczurek (2), Biniek (libero) oraz Zerbac (1) i Kramczyński
Resovia: Krulicki (6), Muzaj (27), Rossard (20), Piotrowski (8), Drzyzga (4), Mordyl (10), Potera (libero) oraz Kędzierski, Ziobrowski i Nowak
ksdani dnia 18/09/2022
[ŁKS Commercecon Łódź

Za nami kolejny sparing z E.Leclerc Moya Radomką. W sobotę ŁKS Commercecon Łódź ponownie pokonał rywalki z Radomia 3:1.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu sparingowym trener Alessandro Chiappini rotował składem i na przestrzeni całego meczu na boisku pojawiły się wszystkie Łódzkie Wiewióry, które obecnie przygotowują się do nowego sezonu. W dwumeczu z Radomką na rozegraniu Angelikę Gajer wspierała Martyna Łyżwa, rozgrywająca sekcji młodzieżowej ŁKS-u Siatkówka Żeńska.

Drugie spotkanie towarzyskie bardzo dobrze rozpoczęły łodzianki, które szybko zdobyły prowadzenie 3:0. Rywalki w pierwszej fazie seta goniły wynik, jednak w miarę upływu czasu gospodynie grały coraz pewniej. Punktowa zagrywka Julity Piaseckiej dała im prowadzenie 17:11, a po asie Angeliki Gajer było już 20:13. Ostatecznie do końca seta Ełkaesianki pozwoliły rywalkom zdobyć zaledwie punkt (25:14).

Radomianki rozpoczęły drugą partię od prowadzenia 4:0, co podrażniło gospodynie sparingu, ale zaledwie na chwilę. Tym razem przyjezdne siatkarki skutecznie odskoczyły na kilka punktów (14:9). Łodzianki mocno pracowały nad odrobieniem strat i z każdą piłką były coraz bliżej celu. Udało im się to w samej końcówce. Blok Valentiny Diouf dał remis 22:22, a w decydujących akcjach lepsze okazały się Łódzkie Wiewióry, które wygrały 25:23.

Gospodynie dobrze rozpoczęły trzeciego seta, prowadziły kolejno 5:2 i 11:8, jednak nie potrafiły utrzymać tego prowadzenia. Ponownie doszło do zaciętej końcówki, jednak tym razem to radomianki okazały się lepsze, a zimną krew w decydujących akcjach zachowała Małgorzata Jasek.

Trenerzy obu zespołów umówili się na rozegranie czterech setów bez względu na końcowy wynik meczu, więc było wiadomo, że partia numer cztery będzie ostatnią tego dnia. Rozpoczęła się ona od wyrównanej walki, a pierwsze przełamały wynik gospodynie (10:8). Dość długo Ełkaesianki utrzymywały 3-4 punkty przewagi. Pod koniec seta rywalki doprowadziły do remisu po 19. W końcówce gospodynie zagrały czujnie, a wygraną 25:22 dało im udane zbicie piłki przechodzącej.

Tym samym ŁKS Commercecon Łódź wygrał z E.Leclerc Moya Radomką Radom 3:1, czyli w takim samym stosunku setów jak w pierwszym pojedynku.

ŁKS Commercecon Łódź - E.Leclerc Moya Radomka Radom 3:1 (25:14, 25:23, 23:25, 25:22)

ŁKS: Gryka (6), Diouf (15), Dróżdż (7), Gajer (4), Scuka (8), Piasecka (18), Maj-Erwardt (libero) oraz Łyżwa, Hryszczuk (8) i Drabek (libero)

Radomka: Bugg (1), Kalaniuvalu (9), Świrad (7), Yilmaz (3), Murek (17), Łukasik (11), Strasz (libero) oraz Biała (1), Zaborowska, Jasek (13) i Adamek (libero)
Załączniki:
ksdani dnia 22/09/2022
Asseco Resovia Rzeszów - BBTS Bielsko-Biała 1:3 (32:34, 24:26, 25:18, 17:25)
BBTS Bielsko-Biała (set I i II): Zimmermann, Woch, Siek, Gergye, Formela, Hanes oraz Fijałek i Teklak (libero)
BBTS Bielsko-Biała (set III i IV): Gil, Zawalski, Hunek, Urbanowicz, Puczkowski, Sinoski oraz Fijałek i Teklak (libero)
ksdani dnia 25/09/2022
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mocnym akcentem rozpoczęła rozgrywany w Zalasewie XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Nasz zespół bez straty set pokonał Barom Każany Lwów, jako pierwsza ekipa meldując się w finale turnieju.

Kędzierzynianie spotkanie rozpoczęli z Marcinem Januszem na rozegraniu, Łukaszem Kaczmarkiem w ataku, Dmytro Pashytskim i Davidem Smithem na środku, duetem przyjmujących Adrian Staszewski/ Denis Karyagin i Erikiem Shoji na libero.

Już początek meczu pokazał potencjał ekipy mistrza Polski, nasz zespół w ekspresowym tempie wypracował kilkupunktową zaliczkę. Bez problemów blok rywali obijał Łukasz Kaczmarek, wykorzystując dokładność dograń swoich kolegów Marcin Janusz uaktywniał grę przez środek. Przewaga ZAKSY na siatce sprzyjała kontrolowaniu sytuacji (4:2, 8:6, 10:7). Celność zagrywki naszego rywala odwróciła nieco sytuację i jeszcze prze wkroczeniem w kluczową fazę seta zespół ze Lwowa doprowadził do wyrównania (11:11). Nie był to początek gry na styku, regularnie swoje noty na siatce poprawiał David Smith, a kiedy w polu serwisowym naszego zespołu pojawił się Marcin Janusz odzyskaliśmy kilkupunktową przewagę (17:13). Na lewym skrzydle pewnie punktował jeszcze Denis Karyagin, po chwili do punktów zdobywanych w ataku Łukasz Kaczmarek dodał asa serwisowego i było już 21:18. Ukraińcy szukali swoich szans na przedłużenie losów seta, dłuższe wymiany sprzyjały jednak naszej drużynie, seta zakończył punktowy blok duetu Marcin Janusz/ David Smith (25:21).

Idąc za ciosem również w drugiej partii spotkania warunki dyktowała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Tym razem już jedno z pierwszych ustawień, z zagrywką Dmytro Pashytskiego, dało naszej drużynie serię punktową i prowadzenie 7:3. Zryw Ukraińców zmniejszył co prawda stratę, atak Adriana Staszewskiego zatrzymał jednak zryw rywala (9:6). To była dopiero próba możliwości ekipy mistrza Polski, swoje noty w ataku kolejno poprawiali Łukasz Kaczmarek czy Denis Karyagin, wykorzystując szansy w kontratakach ZAKSA prowadziła w tym secie 15:9. Brak kończącego ataku po stronie zespołu ze Lwowa i błędy przeciwników przy próbie zablokowania naszych zawodników miały odzwierciedlenie na tablicy wyników (18:10). W tej partii na boisku, w ramach podwójnej zmiany, zameldowali się Przemysław Stępień i Bartłomiej Kluth, zmieniając Łukasza Kaczmarka i Marcina Janusza. Kluczowa faza seta to kolejne punktowe bloki kędzierzynian (23:15), ten fragment meczu zakończył błąd Ukraińców (25:19).

Trzeci set, jedynie początkowo był wyrównany (3:3). Kolejne zagrania Adriana Staszewskiego i Łukasza Kaczmarka na skrzydłach były początkiem serii punktowej naszego zespołu i dość szybko kędzierzynianie rozpoczęli budowanie dystansu (10:9). Podobnie jak we wcześniejszych partiach również tym razem szczęśliwe dla naszego zespołu z się ustawienie z Marcinem Januszem w polu serwisowym i dzięki celnym zagraniom naszego rozgrywającego prowadziliśmy 13:10. Celne zagrania naszego zespołu przeplatały błędy rywali, potknięć ustrzegł się atakujący ZAKSY i po ataku Łukasza Kaczmarka prowadziliśmy 18:13. Trener zespołu z Ukrainy ratował się jeszcze przerwą na żądanie (20:14), niewiele to jednak zmieniło, dłuższe wymiany na korzyść kędzierzynian rozstrzygał Adrian Staszewski, dobrą zmianę w końcówce seta dał Bartek Kluth, dość szybko notując punktowy atak ((24:16). Ukraińcy zdołali nieco odrobić straty w końcówce, atak Denisa Karyagina zakończył jednak rywalizację (25:17).

W finale turnieju Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z wygranym drugiego półfinału, gdzie Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzy się z Berlin Reycling Volleys.

MVP meczu ? Denis Karyagin

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Barkom Każany Lwów 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)