2011/2012

Sparingi.. turnieje 2022
Turnieje towarzyskie #VolleyWrocław
05.10 #VolleyWrocław - Grot Budowlani Łódź 3:4 (15:9, 10:15, 18:20, 22:20, 15:12, 6:15, 10:15)
Dresden SC #VolleyWrocław

07.10 E.Leclerc Moya Radomka Radom ? ŁKS Commercecon Łódź 2:2 (20:25, 25:20, 23:25, 25:23)

Radomka: Świrad (6), Bugg (3), Yilmaz (20), Murek (17), Łukasik (12), Biała (6), Strasz (libero) oraz Jasek (8), Zaborowska, Adamek (libero)
ŁKS: Gryka (14), Diouf (12), Gajer (2), Scuka (9), Piasecka (12), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk (4), Wujcik, Łyżwa, Drabek (libero)

SC Potsdam - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (25:21, 22:25, 21:25, 27:29)
SC Poczdam: Savić (13), Jasper (10), Leweling (10), Nameth (17), Cekulaev (8), Kirchhoff (libero) oraz van Aalen (3) i Viggars (2)
ŁKS: Gryka (11), Diouf (14), Dróżdż (4), Scuka (21), Piasecka (19), Maj-Erwardt (libero) oraz Hryszczuk (2), Gajer (5), Łyżwa i Drabek (libero)
SC Potsdam - ŁKS Commercecon Łódź 0:4 (29:31, 23:25, 24:26, 22:25)
SC Potsdam: Viggars (2), Hetmann (10), Jasper (14), Leweling (16), Maasee (20), Djokic (7), Kirchhoff (libero) oraz van Aalen (4)
ŁKS Commercecon Łódź: Gryka (18), Diouf (14), Dróżdż (5), Hryszczuk (7), Gajer (6), Scuka (13), Maj-Erwardt (libero) oraz Łyżwa, Piasecka (16) i Drabek (libero)

14.10 ŁKS Commercecon Łódź - Developres Bella Dolina Rzeszów 0:4 (19:25, 22:25, 22:25, 27:29)
ŁKS: Gajer (5), Piasecka (15), Dróżdż (4), Scuka (14), Diouf (13), Chyliński (7), Drabek (libero) oraz Hryshchuk (5), Łyżwa, Krawczyk (libero, 1)
Developres: Bińczycka (2), Blagojević (13), Centka (8), Kalandadze (18), Orvosova (12), Jurczyk (12), Przybyła (libero) oraz Rapacz (5), Bagrowska (1)
ksdani dnia 30/09/2022 · 211364 Komentarzy · 165 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 30/09/2022
#VolleyWrocław

Do pierwszego meczu #VolleyWrocław w TAURON Lidze 2022/2023 pozostał miesiąc. Przez ten czas zespół Michala Maška będzie kontynuował treningi na siłowni oraz w hali, ale dodatkowo weźmie udział w sparingach i turniejach towarzyskich. Łącznie zaplanowane są cztery wyjazdy a także dwa mecze domowe.

?Okres przygotowawczy w zespole #VolleyWrocław trwa w najlepsze. Po drugim z rzędu triumfie w letnich rozgrywkach na plaży PreZero Grand Prix wrocławianki zeszły z piasku i równo miesiąc temu weszły do hali oraz na siłownię. Po paru tygodniach przygotowań przyszła pora na sprawdzenie się w grze przeciwko innym zespołom.

Przed startem TAURON Ligi 2022/2023 siatkarki #VolleyWrocław cztery razy wyruszą w drogę. Najwcześniej czeka je turniej w Czechach, a w kolejnych tygodniach zagrają w Pajęcznie z Grotem Budowlanymi Łódź i w Opolu z tamtejszą drużyną UNI. Wreszcie zespół duetu trenerskiego Mašek-Bartodziejski będzie rywalizował na turnieju w Szamotułach.

Pomiędzy wyjazdami #VolleyWrocław dwukrotnie podejmie obie tauronligowe ekipy, u których przed startem sezonu będzie gościem. O szczegółach sparingów i turniejów będziemy informować na bieżąco, jednak już teraz pewne pozostają poniższe ustalenia:

30.09-02.10 turniej w Czechach
piątek: #VolleyWrocław - VC Wiesbaden
sobota: #VolleyWrocław - Olymp Praha
niedziela: #VolleyWrocław - Dukla Liberec

05.10 #VolleyWrocław - Grot Budowlani Łódź

ŁKS Commercecon Łódź

W środę, 28 września siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź wyjechały do Poczdamu. Celem trzydniowego wyjazdu do Niemiec były wspólne treningi i sparingi z miejscowym SC Potsdam. W pierwszym meczu towarzyskim, które zespoły rozegrały w czwartek, ŁKS Commercecon Łódź wygrał 3:1.

Z uwagi na drobne braki kadrowe w zespole SC Potsdam na pozycji libero dodatkowo występowały zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź - Paulina Maj-Erwardt i Kinga Drabek.

Łódzkie Wiewióry świetnie rozpoczęły spotkanie towarzyskie z niemieckim zespołem (4:0), jednak rywalki błyskawicznie wyrównały. Dość długo trwała walka punkt za punkt, dopiero w połowie seta ekipa z Podczdamu wyszła na dwa punkty przewagi (16:14). Gospodynie utrzymały prowadzenie do końca i ostatecznie wygrały 25:21.

W drugim secie siatkarki SC Potsdam poszły za ciosem i szybko wyszły na prowadzenie 5:1. Przez dłuższy czas gospodynie kontrolowały przebieg gry i wydawało się, że ponownie rozstrzygną losy spotkania na swoją korzyść. Przy stanie 13:6 dla niemieckiego zespołu Łódzkie Wiewióry w końcu znalazły swój rytm gry. Wywalczyły osiem punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie. As serwisowy Julity Piaseckiej dał łodziankom prowadzenie 20:17. Łódzkie Wiewióry nie wypuściły już tej przewagi z rąk i wygrały seta do 22.

W trzecim secie początkowo obie ekipy prowadziły wyrównaną walkę, ale w połowie partii to łodziankom udało się wyjść na czteropunktowe prowadzenie (14:10). Łódzkie Wiewióry grały pewnie w każdym elemencie, a ich przewaga urosła do siedmiu "oczek" (18:11). Ełkaesianki w końcówce wprawdzie straciły kilka punktów, ale nie dały sobie odebrać wygranej (25:21).

Podobnie wyglądała czwarta partia, początkowo obie drużyny toczyły równą walkę, ale z biegiem czasu coraz lepiej na boisku radziły sobie Wiewióry. W połowie seta prowadziły już 16:10. W końcowej fazie rywalizacji poczdamianki odrobiły kilka punktów, ale ponownie nie były w stanie przełamać gry Ełkaesianek. Łódzkie Wiewióry wygrał 29:27 i cały mecz 3:1.

ksdani dnia 01/10/2022

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź w piątek rozegrały drugi mecz towarzyski z SC Potsdam. Zespoły rozegrały cztery sety i we wszystkich triumfowały łodzianki, chociaż dwa zakończyły na swoją korzyść po walce na przewagi.

W pierwszym secie drugiego meczu kontrolnego początkowo lepiej spisywały się siatkarki Łódzkiego Klubu Sportowego. Prowadziły dwoma, trzema punktami i kontrolowały przebieg gry. Gospodynie grały jednak spokojnie i to przyniosło rezultat, bowiem dogoniły wynik i doprowadziły do remisu 19:19. Końcówka okazała się zacięta i emocjonująca, bowiem raz jedna, a raz druga strona miała okazję do wygranej. Ostatecznie jednak wygrały ją łodzianki 31:19.

W drugim secie obie ekipy od początku próbowały przejąć kontrolę nad grą, ale w efekcie grały punkt za punkt. Pierwsze na dwupunktowe prowadzenie wyszły gospodynie (12:10). Tym raz to ŁKS Commercecon musiał gonić wynik, co udało się łodziankom w połowie partii (15:15). Kolejny remis oglądaliśmy przy stanie 21:21. W końcówce Łódzkie Wiewióry zagrały już spokojniej i wygrały 25:23 po ataku Valentiny Diouf.

Od początku trzeciego seta nieco lepiej spisywały się łodzianki (3:1, 8:5). Zespół Alessandro Chiappiniego nie miał problemów z utrzymaniem dwu, trzypunktowej przewagi. W drugiej części seta prowadzenie łodzianek urosło nawet do czterech "oczek" (18:14), jednak w tym secie gospodynie ponownie potrafiły utrzymać nerwy na wodzy i doprowadziły do wyrównania. Ponownie doszło do walki na przewagi i znów górą były w niej zawodniczki z Łodzi, a pojedynczym blokiem zakończyła seta Angelika Gajer (26:24).

Czwartego, dodatkowo rozgrywanego, seta lepiej rozpoczęły Łódzkie Wiewióry (3:0, 7:4), jednak nie potrafiły utrzymać tej przewagi. Gospodynie krok po kroku odrabiały straty, a następnie wyszły na prowadzenie 11:9. Zmusiło to trenera Chiappiniego do wzięcia czasu, a to przyniosło dobry skutek, bowiem jego siatkarki wróciły do swojego rytmu gry i ponownie wypracowały trzy punkty przewagi. Ostatecznie wygrały 25:22 i cały mecz zakończyły zwycięstwem 4:0.

Po powrocie do Łodzi zespół będzie miał dwa dni wolnego, a w poniedziałek rozpocznie kolejny tydzień przygotowań do sezonu 2022/2023. Łódzkie Wiewióry w nadchodzącym tygodniu mają w planie sparing wyjazdowy z E.Leclerc Moya Radomką Radom. Przypomnijmy, że ŁKS Commercecon gościł w Łodzi zespół Radomki i w obu sparingach zwyciężył 3:1.

ksdani dnia 06/10/2022
Budowlane Łódź:

Pierwszy sparing z #VolleyWrocław zakończył się nietypowym w siatkówce wynikiem. Grot Budowlane Łódź pokonały wrocławianki 4:3.
W meczu rozegrano aż siedem setów, do 15 punktów. O zwycięstwie w dwóch partiach spotkania decydowała końcówka. W walce na przewagi raz lepsze okazały się podopieczne Macieja Biernata, raz gospodynie.

Nasza drużyna zdominowała rywalki w grze na siatce. W bloku zdobyliśmy aż 17 punktów, przy 8 punktach rywalek. W tym elemencie zdecydowanie najlepszą zawodniczką była Dominika Sobolska-Tarasova, która aż 6-krotnie skutecznie zatrzymywała przeciwniczki. W dodatku Domi odnotowała 8 punktów atakiem przy 62% skuteczności.

Z kolei najlepszą punktującą w całym sparingu była atakująca Grot Budowlanych - Julia Kąkol (18 punktów). Drugą zawodniczką z największą zdobyczą punktową okazała się nasza przyjmująca - Aleksandra Kazała (16 punktów).

Warta odnotowania jest także dobra postawa naszych siatkarek w przyjęciu. Tutaj największą skutecznością popisały się Daria Skomorowska (67%) oraz Justyna Kędziora (50%).

Rewanżowy sparing odbędzie się w sobotę, 8 października o godzinie 16:00 w Pajęcznie. Wstęp na spotkanie jest darmowy.
ksdani dnia 08/10/2022

Za siatkarkami ŁKS Commercecon Łódź kolejny sparing przed sezonem 2022/2023. W piątek łodzianki zagrały w Radomiu z E.Leclerc Moya Radomką. Zespoły rozegrały cztery sety.

?Początek pierwszego seta był wyrównany, jednak po zbiciu Lany Scuki łodzianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Gospodynie popełniały błędy, co skrzętnie wykorzystały Ełkaesianki. Prowadziły już 18:12 i wtedy do walki zerwały się radomianki. Zespół trenera Błażeja Krzyształowicza odrobił kilka punktów, jednak końcówka ponownie należała do przyjezdnych.

Drugiego seta lepiej otworzyły siatkarki Radomki. Przy dobrych zagrywkach Renaty Białej wyszły na prowadzenie 10:4, ale łodzianki nie zamierzały odpuszczać. Gra byłą nierówna, w kolejnych akcjach gospodynie znów wyszły na wysokie prowadzenie (17:10). Ostatecznie wygrały 25:20 po udanej akcji Martyny Świrad.

Początek trzeciej partii był dość wyrównany (7:7). Dopiero w połowie seta Ełkaesianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (16:14). W drugiej części seta zespoły znów grały punkt za punkt i o wyniku zdecydowała zacięta końcówka. 25:23 wygrały łodzianki po autowym ataku Gozde Ylmaz.

Radomianki świetnie rozpoczęły czwartego seta (4:0) i szybko o czas poprosił trener Alessandro Chiappini. Radomianki na przemian wychodziły na prowadzenie i traciły je. Po ataku Anastasii Hryshchuk był remis 17:17, ale po walce w końcówce 25:23 wygrały gospodynie i cały sparing zakończył się remisem 2:2.

E.Leclerc Moya Radomka Radom - ŁKS Commercecon Łódź 2:2 (20:25, 25:20, 23:25, 25:23)

ksdani dnia 13/10/2022
Wiewióry z Dev jeden sparing w piątek (14.10) o 13:45
ksdani dnia 14/10/2022

W sparingu z Developresem Bella Dolina Rzeszów trener Alessandro Chiappini nie mógł skorzystać z nieobecnych jeszcze reprezentantek, jak również Aleksandry Gryki i Pauliny Maj-Erwardt. Skład uzupełniły zatem juniorki ŁKS-u Siatkówka Żeńska - Martyna Łyżwa i Nikola Krawczyk, a także, dość nietypowo, trener Adrian Chyliński.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły rzeszowianki, które prowadziły 8:2 po autowym ataku Julity Piaseckiej. Zbicie Valentiny Diouf dało łodziankom 4. punkt, ale w kolejnej akcji kiwnęła Ana Kalandadze i Developres prowadził 10:4. Na 13:18 atak skończyła Piasecka, a Gabriela Orvosova zaatakowała w antenkę i straty gospodyń zmniejszyły się do czterech oczek. Przy stanie 15:21 o czas poprosił Alessandro Chiappini, jednak rzeszowianki utrzymały przewagę i po ataku Orvosovej wygrały 25:19.

Początek drugiego seta był już bardziej wyrównany. As Julii Bińczyckiej dał rzeszowiankom prowadzenie 12:10, ale już za kilka chwil był remis po 12. W drugiej części seta przyjezdne odjechały, a ważną rolę odegrały w tym zagrywki Any Kalandadze. Ostatecznie wygrały 25:22 i prowadziły 2:0.

Trzecią odsłonę minimalnie lepiej rozpoczęły przyjezdne, ale łodzianki się nie poddały. Po ataku Valentiny Diouf ŁKS Commercecon Łódź wyrównał na 7:7. Przy zagrywkach Kalandadze Developres ponownie odskoczył na kilka oczek (12:9). Zespół trenera Stephane'a Antigi znów wypracował sobie bezpieczne prowadzenie, a to pozwoliło im odnieść wygraną do 22.

Mecz toczył się jednak dalej, ponieważ trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów. Początek był wyrównany i żadna z ekip nie potrafiła przełamać systemu gry drugiej. Tym razem na trzypunktowe prowadzenie wyszły gospodynie, po ataku Anastasii Hryshchuk było 19:16. Łodzianki tego dnia nie umiały jednak utrzymać przewagi. Rywalki doprowadziły do wyrównania i zespoły rozegrały końcówkę partii na przewagi. W niej lepsze okazały się rzeszowianki, które po bloku Izabelli Rapacz wygrały 29:27.