2011/2012

TL 22/23 kolejka 5
TL Transmisje na Polsat Sport i Polsat Box Go

Wyniki, staty: Link

25.11 Grot Budowlani Łódź - GA Chemik Police 0:3 (17:25, 22:25, 17:25) MVP: Stenzel - Staty
Energa MKS Kalisz - UNI Opole 3:1 (23:25, 25:23, 25:12, 25:20) MVP: Grabka - Staty
26.11 Roleski GA Tarnów - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 (19:25, 25:15, 18:25, 19:25) MVP: Nowicka - Staty
27.11 OnlyBio Pałac Bydgoszcz - IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:12, 25:20, 25:23) MVP: Gałkowska- Staty
28.11 Developres BD Rzeszów - MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:0 (25:21, 25:15, 25:14) MVP: Jurczyk - Staty
#VolleyWrocław - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (24:26, 18:25, 19:25) MVP: Diouf - Staty

Zaległy 3 kol. :
29.11 UNI Opole - GA Chemik Police 3:1 (17:25, 28:26, 25:23, 25:14) MVP: Kraiduba - Staty
ksdani dnia 24/11/2022 · 211364 Komentarzy · 127 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 29/11/2022
Punkty - rozegrane - wygrane - przegrane
29.11 Chemik zagraw Oplu zaległy mecz 3 kolejki.

ŁKS Commercecon Łódź

ŁKS Commercecon Łódź odnotował kolejne zwycięstwo bez straty seta. Łódzkie Wiewióry pokonały na wyjeździe #VolleyWrocław, a MVP spotkania została wybrana Valentina Diouf.

Spotkanie od prowadzenia 2:0 rozpoczęły wrocławianki. Atak z obiegnięcia Aleksandry Gryki dał łodziankom dopiero drugi punkt przy pięciu rywalek. Powoli jednak Ełkaesianki odrabiały straty. Na 9:9 wyrównała atakiem Julita Piasecka, a po zbiciu Gryki ŁKS Commercecon prowadził 11:10. Gospodynie nie odpuszczały i dzięki punktowej zagrywce Melissy Evans zdobyły przewagę 13:12. Kolejny remis oglądaliśmy po ataku ze skrzydła Lany Scuki (16:16). Mocne zbicie Regiane Bidias dał prowadzenie 19:17 ekipie z Wrocławia, a po akcji zakończonej przez Melissę Evans przewaga Volejek urosła do trzech punktów (21:18). O czas poprosił trener Alessandro Chiappini. Gdy piłkę przechodzącą skończyła Gryka, straty łodzianek zmalały do jednego "oczka" i o czas poprosił trener Michal Masek. Po ataku Lany Scuki Łódzkie Wiewióry doprowadziły do remisu po 24 i to był ważny moment tego seta. W kolejnej akcji Dominika Witowska zaatakowała w aut, a seta zakończył blok duetu Valentina Diouf/Kamila Witkowska. ŁKS Commercecon Łódź wygrał 26:24.

Drugi set rozpoczął się od lepszej gry wrocławianek, które po asie Melissy Evans wyszły na prowadzenie 6:3. W kolejnej akcji mocno uderzyła Valentina Diouf, jednak rywalki wciąż utrymywały całkiem bezpieczne prowadzenie. Po ataku Diouf straty łodzianek zmalały do dwóch "oczek", a następnie punkt dołożyła Julita Piasecka. Kiwka włoskiej atakującej ŁKS-u Commercecon dała remis po 10 i o czas poprosił trener Masek. Zbicie Piaseckiej dało łodziankom prowadzenie 13:12. Na trzy "oczka" przewagi Wiewióry wyszły po efektowym uderzeniu Diouf. Gdy kolejny punkt zainkasowały przyjezdne, o czas poprosił trener Masek. Po przerwie duet Witkowska/Scuka zatrzymał atak Anny Bączyńskiej i ŁKS Commercecon prowadził już 18:13. Po akcji duetu Ratzke/Gryka Wiewióry prowadziły 23:18. Ostatni punkt zdobyła Aleksandra Gryka, która zgasiła piłkę przechodzącą i łodzianki wygrały 25:18.

Od początku trzeciego seta ŁKS Commercecon narzucił szybkie tempo. Po bloku Gryki było 3:1, a gdy kolejny punkt zdobyły przyjezdne, o czas poprosił trener Masek. Jego zespół nie poddawał się i przyniosło to efekt w postaci remisu po 5. ŁKS Commercecon utrzymywał punkt, dwa prowadzenia, ale do stanu 9:9, kiedy to Regiane Bidias skończyła atak. Ponownie na dwa punkty przewagi łodzianki wyszły po udanej akcji Kamili Witkowskiej. Gdy piłkę mocno uderzyła Piasecka, ŁKS Commercecon prowadził już 15:11. Zagrywką dwukrotnie zaskoczyła Anna Bączyńska Lanę Scukę i prowadzenie Wiewiór zmalało do dwóch "oczek" i o czas poprosił trener Chiappini. Na 18:14 punkt z zagrywki zdobyła Julita Piasecka. Blok duetu Gryka/Scuka dał przyjezdnym prowadzenie 21:14. Julita Piasecka nadal doskonale spisywała się na zagrywce. Pierwszą piłkę meczową łodzianki zyskały po ataku Kamili Witkowskiej (24:17), a seta zamknęła Lana Scuka. Łódzkie Wiewióry wygrały 25:19.

#VolleyWrocław - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (24:26, 18:25, 19:25) MVP: Valentina Diouf
#VolleyWrocław

W 5. kolejce ligowych potyczek do Hali Orbita zawitała drużyna brązowych medalistek mistrzostw Polski 2021/2022 ŁKS Commercecon Łódź. Nasza drużyna po ostatnich porażkach chciała udowodnić swoją wartość, niestety pomimo chwilami naprawdę dobrej gry, nie udało nam się pokonać Łódzkich Wiewiór. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3 (24:26, 18:25, 19:25). MVP spotkania została wybrana Valentina Diouf.

Mecz rozpoczął się świetną grą naszych zawodniczek. Skuteczne ataki Melissy Evans i Joanny Pacak doprowadziły do prowadzenia 6:2. W dalszej części seta gra się wyrównała, jednak cały czas z lekką przewagą #VolleyWrocław. Po asie serwisowym Anny Bączyńskiej trener ŁKS-u poprosił o pierwszy czas w tym spotkaniu (16:14). Wydawało się, że nasz zespół kontroluje tę partię i w zaciętej końcówce jako pierwszy miał nawet piłkę setową. Niestety ostatnie trzy akcje padły łupem łodzianek, które wygrały seta 24:26.

Po raz kolejny początek seta to prowadzenie wrocławianek. Presja w ataku i skuteczność spowodowały, że nasza drużyna wyszła na prowadzenie 8:4. W kolejnej części seta kluczowym okazało się doświadczenie drużyny przyjezdnych, która najpierw doprowadziła do remisu 10:10, a następnie kilkupunktową serią wyszła na prowadzenie 13:20. Nie pomogła zmiana Julii Szczurowskiej, która kilkoma atakami chciała dać impuls do działania reszcie zespołu. Ostatecznie goście wyszli na prowadzenie 2:0 po skutecznym uderzeniu Aleksandry Gryki z przechodzącej piłki.

Trzeci set to od samego początku kontrola przyjezdnych. Pojedyncze zrywy #VolleyWrocław na nic się zdawały. Gdy jeszcze wydawało się, że nasze zawodniczki mogą coś ugrać w tym meczu, to przy stanie 14:16 w ekipie ŁKS-u pojawiła się na zagrywce Julita Piasecka. Dzięki jej serii świetnych serwisów łodzianki zyskały 8-punktową przewagę. Trzecia partia zakończyła się wynikiem 19:25, a tym samym mecz 0:3. MVP spotkania została atakująca gości Valentina Diouf.

- Ciągle wierzę, że naszą ekipę stać na wiele. Na treningach nieustannie mocno pracujemy, jednak brakuje jeszcze tego, żeby efekt tej pracy był widoczny na boisku. Wciąż szukamy swojej tożsamości jako drużyna. Myślę, że jeszcze tak naprawdę jeszcze jej nie pokazałyśmy. Dziś, w meczu z ŁKS-em, szkoda pierwszego seta, bo był przez nas do ugrania. Kolejne stracone partie były konsekwencją tej przegranej końcówki. Jako zawodowi sportowcy wracamy do domów bardzo niezadowolone, choć na pomeczowej odprawie w szatni dostałyśmy informację, że parę elementów, w porównaniu do naszego poprzedniego spotkania, zostało poprawione. Jednocześnie mamy jeszcze nad czym pracować i w najbliższych dniach będziemy walczyć o kolejny progres - powiedziała po tym meczu libero "VolleyWrocław, Magdalena Saad.

Kolejnym przystankiem w ligowym rozkładzie naszej drużyny będzie wyjazd do Legionowa na mecz z tamtejszą Legionovią. Początek spotkania został zaplanowany na niedzielę 4 grudnia o godzinie 20:30.

#VolleyWrocław: Evans (14), Witowska (4), Bidias (11), Bączyńska (5), Pacak (8), Muhlsteinova (3), Saad (L) oraz Szczurowska (4), Gromadowska, Szady
ŁKS Commercecon Łódź: Witkowska (9), Diouf (19), Gryka (12), Ratzke (1), Scuka (11), Piasecka (13), Maj-Erwardt (L) oraz Górecka, Hryshchuk, Gajer