2011/2012

+L 22/23 kolejka 14
Plus Liga Plus LigaTransmisje na Polsat Sport/Extra ...

Wyniki, staty: Link

06.12 PSG Stal Nysa - Projekt Warszawa 1:3 (25:18, 21:25, 15:25, 20:25) MVP: Klapwijk - Staty
Aluron CMC Warta Zawiercie - Ślepsk Malow Suwałki 3:0 (25:13, 25:14, 25:19) MVP: Tavares - Staty
Jastrzębski Węgiel - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:18, 25:20) MVP: Hagrava - Staty
07.12 Indykpol AZS Olsztyn - PGE Skra Bełchatów 3:1 (22:25, 25:15, 27:25, 27:25) MVP: Andringa - Staty
LUK Lublin - Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:17, 25:23) Komenda - Staty
BBTS Bielsko-Biała - Barkom Każany Lwów 0:3 (21:25, 31:33, 16:25) MVP: Smoliar - Staty
08.12 GKS Katowice - GA ZAKSA Kędzierzy-Koźle 1:3 (31:29, 14:25, 21:25, 19:25) MVP: Śliwka - Staty
Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów 2:3 (25:20, 23:25, 25:23, 19:25, 13:15) MVP: Muzaj - Staty
ksdani dnia 05/12/2022 · 211364 Komentarzy · 122 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 07/12/2022
PSG Stal Nysa

W meczu 14. kolejki PlusLigi PSG Stal Nysa w czterech setach uległa Projektowi Warszawa (25:18, 21:25, 15:25, 20:25). MVP spotkania wybrany został Niels Klapwijk - atakujący drużyny z Warszawy.

Pierwsza odsłona spotkania rozpoczęła się od wyrównanej gry. Do wyniku 7:7 oba zespoły oddawały punkt za punkt. Zespół gospodarzy pierwszy się przełamał i dzięki skutecznej zagrywce Zhukouskiego udało im się objąć 3-punktowe prowadzenie przy wyniku 10:7. W tym secie zagrywka okazała się mocną stroną zespołu gospodarzy. W kolejnych akcjach to Kamil Kwasowski zdobył asami serwisowymi kilka cennych punktów na konto drużyny. Gospodarze wyraźnie zaznaczyli swoją przewagę w tej partii. Piłkę setową wywalczyli przy 7-punkotwej przewadze. Atak Wassima Ben Tary zakończył pierwszą partię wynikiem 25:18.

Początek drugiej partii lepiej rozpoczęła warszawska drużyna. Od początku budowali swoją przewagę i po kilku akcjach prowadzili już wynikiem 7:4. Mimo starań gospodarzy, zespół gości odbudował się po pierwszym secie i konsekwentnie zwiększali prowadzenie w kolejnych akcjach. Warszawska drużyna zdobyła 20 punkt przy 4 punktowej przewadze. Nysanie mieli sporo problemów z przyjęciem zagrywek i ataków przeciwników. Set powoli dobiegał końca i goście mogli już zapisać go na swoje konto. Udało im się utrzymać pewną przewagę wywalczoną na początku partii i zakończyli ją wynikiem 25:21.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od zaciętej walki. Akcje kończyły się dopiero wielokrotnych wymianach piłki między siatką. Gospodarze chcieli odbudować się po drugim secie, wywalczyli niewielką przewagę, która szybko została zniwelowana przez drużynę z Warszawy. W dalszym przebiegu gry to goście objęli 3-punktowe prowadzenie. Trener Daniel Pliński aby pomóc swojej drużynie zdecydował się na zmiany na boisku. Tym razem Nysanie nie mogli pochwalić się równie skutecznymi serwisami jak w pierwszym secie. Projekt Warszawa zdobył 20 oczko przy 6-punktowym prowadzeniu. Set zakończył się wysoką przewagą gości 25:15.

Gospodarze mieli sporo problemów z przyjęciem agresywnych piłek warszawiaków. Kolejnego seta rozpoczęli w złym stylu, oddając punkty nieudanym blokiem i zagrywką. Projekt Warszawa wywalczył wynik 13:8 i nie chcieli pozostawiać gospodarzom złudzeń co do wyniku jakim zakończy się spotkanie. Największym zagrożeniem dla nyskiego zespołu były agresywne i sprytne ataki ze strony gości. Stal straciła jakość jaką prezentowała w pierwszym secie. Nie byli już tak skuteczni na zagrywce, piłka wielokrotnie lądowała poza linią boiska. Czwarta partia zmierzała ku końcowi i było już za późno dla gospodarzy aby odrobić straty. Goście wywalczyli piłkę meczową przy wyniku 24:19. Ostatnia partia zakończyła się wynikiem 25:20.
ksdani dnia 08/12/2022
Indykpol AZS Olsztyn

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn sprawili swoim Kibicom prezent na Mikołajki, zwyciężając w Iławie z PGE Skrą Bełchatów 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Robbert Andringa. Olsztynianie w ligowej tabeli awansowali na 9. miejsce.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do środowego starcia w hali przy Małym Jezioraku w Iławie, przystąpili po sobotnim zwycięstwie nad Cuprum Lubin. Dla zawodników prowadzonych przez Javiera Webera było to szóste zwycięstwo w tym sezonie. - Potrzebowaliśmy punktów i zdobyliśmy je. Nie był to nasz najlepszy mecz pod względem jakości, nadal musimy popracować nad wieloma elementami. Wykorzystaliśmy moment, aby zespół zagrał razem i jest to dla nas swojego rodzaju progres w dalszych ligowych starciach - stwierdził po tym starciu Joshua Tuaniga, rozgrywający akademików z Kortowa.

Środowe starcie z PGE Skrą Bełchatów było przedostatnim starciem pierwszej rundy fazy zasadniczej. Tak jak w poprzednich meczach, w zespole zabrakło kontuzjowanych: Moritza Karlitzka i Dawida Siwczyka. Argentyński szkoleniowiec akademików nie wprowadził żadnych zmian w wyjściowym składzie - mecz rozpoczęli więc: Tuaniga, Lipiński, Andringa, Poręba, Averill, Butryn i Hawryluk (libero).

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn tylko w pierwszej partii musieli uznać wyższość swojego rywala (22:25). Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera grali lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Prym na siatce wiedli Karol Butryn oraz Bartłomiej Lipiński, a świetne zawody w obronie rozegrali Robbert Andringa i Kuba Hawryluk. Pozostałe trzy partie zakończyły się zwycięstwem akademików z Kortowa - 25:15, 27:25 i 25:22, a całe spotkanie 3:1. MVP został wybrany Robbert Andringa.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Olsztynianie dokładniej przyjmowali (56% dokładnego przyjęcia przy 46% dokładnego przyjęcia rywali), byli skuteczniejsi w ataku (57 pkt, co przełożyło się na 48% skuteczności - bełchatowianie zdobyli 48 oczek, co dało 37% skuteczności), zdobyli więcej punktów blokiem (12:4) oraz w polu serwisowym (5:3). Najwięcej punktów u gospodarzy zdobył Karol Butryn (19 pkt.), a u gości Aleksander Atanasijevic (17 pkt.).

- Jestem bardzo zmęczony, bo zostawiliśmy wszystko co mieliśmy na boisku. To jest dla nas bardzo ważne zwycięstwo. To miłe uczucie, otrzymując statuetkę MVP po wygranym meczu. Nie byłoby to jednak możliwe, dzięki drużynie. Byliśmy dziś jednością i za to jestem im bardzo wdzięczny - powiedział Robbert Andringa, MVP spotkania.

- Mimo nietypowej pory, kibice dopisali, przyszło ich sporo, a grało nam się bardzo dobrze. Ciężko przechowaliśmy ostatnie dwa tygodnie i to przełożyło się na dobry wynik meczu. Bardzo dobrze graliśmy w systemie blok-obrona - przyznał po meczu Kuba Hawryluk, libero Indykpolu AZS Olsztyn.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do końca 2022 roku rozegrają jeszcze trzy spotkania. Pierwsze z nich już w sobotę, na wyjeździe przeciwko Cerradowi Enea Czarnymi Radom ? początek meczu o godz. 20:30.
Cuprum Lubin S.A.

Mecz 14. kolejki PlusLigi między LUK Lublin a Cuprum Lubin kończy się wygraną gospodarzy 3:0.

W mecz lepiej weszli gospodarze. Odskoczyli na kilkupunktową przewagę, ale goście zaczęli ich gonić i sukcesywnie odrabiali straty, aż zbliżyli się na 2 oczka (10:12). Wtedy siatkarze LUK-a znów odskoczyli i wyszli na prowadzenie w meczu, wygrywając 25:20. Podobnie wyglądała druga partia, którą także zdominowali lublinianie.

Trzecią partię Cuprum Lubin rozpoczął najlepiej ze wszystkich setów. Ustabilizował swoją formę i przede wszystkim nie pozwolił odskoczyć rywalom tak jak w poprzednich odsłonach. W ataku dobrze spisywał się Adam Lorenc. Drużyna Pawła Ruska niemal do końca trzymała się o dwa punkty przed przeciwnikiem. W końcówce jednak gospodarze doprowadzili do remisu 23:23, po czym zamknęli spotkanie w trzech setach.

LUK Lublin - Cuprum Lubin 3:0 (25:20, 25:17, 25:23) MVP: Marcin Komenda

LUK: Nowakowski (9), Komenda, Wachnik (10), Szerszeń (13), Romać (15), Jendryk (5), Watten (L), Gregorowicz (L).

Cuprum: Ferens (9), M'Baye (7), Pietraszko (7), Kapica (1), Pająk, Kovalov (13), Szymura (L) oraz Lorenc (12), Czerny, Sas (L).