TL 22/23 kolejka 9
TL TL 9 kolejka
Transmisje na Polsat Sport i Polsat Box Go

Wyniki, staty: Link

23.12 #VolleyWrocław - Energa MKS Kalisz 0:3 (21:25, 16:25, 17:25) MVP: Drużkowska - Staty
27.12 BKS BOSTIK Bielsko-Biała - IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:1 (21:25, 25:14, 25:16, 25:11) MVP: Pierzchała - Staty
29.12 Developres BD Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3:1 (19:25, 25:10, 26:24, 25:16) MVP: Blagojević - Staty
ROLESKI GA Tarnów - UNI Opole 3:0 (25:22, 25:19, 25:18) MVP: Ponikowska - Staty
OnlyBio Pałac Bydgoszcz - GA Chemik Police 0:3 (9:25, 23:25, 22:25) MVP: Stenzel - Staty
30.12 MOYA Radomka Lotnisko Radom - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (14:25, 19:25, 12:25) MVP: Ratzke - Staty
ksdani dnia 22/12/2022 · 211364 Komentarzy · 125 Czytań · Drukuj

Zen dnia 24/12/2022
Brawo Kaliszanki. Dobrze grające ostatnio Wroclawianki poległym z kretesem. Druszkowska w formie nie do zatrzymania. Cieszy że wreszcie dłużej zagrała Wójcik. Kaliszanki stanowiły drużynę. Piękny prezent na święta.
ksdani dnia 24/12/2022
#VolleyWrocław

W piątkowe popołudnie w hali Orbita zmierzyły się ze sobą zespoły #VolleyWrocław oraz Energa MKS Kalisz. Nasza drużyna podbudowana ostatnimi zwycięstwami wyszła na parkiet z ogromną dawką optymizmu. Niestety, tym razem nasze rywalki okazały się dla nas za mocne i przegraliśmy 0:3. MVP spotkania została wybrana Karolina Drużkowska.

Nasza drużyna rozpoczęła spotkanie od dwóch dobrych akcji. Niestety potem do głosu coraz bardziej dochodziły kaliszanki, raz po raz powiększając swoją przewagę. Pojedyncze zrywy naszych zawodniczek nie wystarczyły, aby w tym secie pokonać rywalki. Mimo odrobienia w końcówce trzech punktów przegraliśmy pierwszą partię 21:25.

Niestety kolejny set to również stopniowe powiększanie przewagi przez drużynę gości. Nasze rywalki znakomicie grały w obronie co powodowało, że bardzo trudno nam było się czysto wbić w pole przeciwnika. Zmiany przeprowadzone przez trenera Maska na niewiele się zdały i musieliśmy drugi raz tego wieczoru uznać wyższość przeciwnika. Ostateczny wynik seta to 16:25.

Trzecia odsłona rozpoczęła się po raz kolejny od prowadzenia zespołu gości. Przy stanie 6:10 nasz trener wziął czas, po którym w końcu mogliśmy dojrzeć błysk w grze #VolleyWrocław. Graliśmy jak równy z równym do stanu 15:14. Od tego momentu Energa MKS Kalisz wrzuciła drugi bieg i odjechała wrocławiankom. Końcówka to popis drużyny przyjezdnej i przypieczętowanie zwycięstwa w spotkaniu 0:3.

Tak spotkanie skomentowała nasza rozgrywająca Adrianna Szady: - Mecz nie potoczył się po naszej myśli. Nastawiałyśmy się na trudne spotkanie, niestety przegrałyśmy w trzech setach. Chciałyśmy ten mecz wygrać, najlepiej za trzy punkty, gdyż to pozwoliłoby nam mocno awansować w tabeli i wrócić z dobrymi humorami do domów na święta. Teraz trzeba przeanalizować szybko ten mecz, zobaczyć co było nie tak i wrócić po tej krótkiej przerwie z czystą głową do treningów.

Nie pokazaliśmy się dzisiaj z dobrej strony. Ostatnie dobre spotkania mogły uśpić naszą czujność, ale dzięki tej porażce wiemy, że musimy jeszcze mocniej trenować. Miejmy nadzieję, że nasza drużyna przekuje tę porażkę w sportową złość i w kolejnych meczach wróci na odpowiednie tory, co zaowocuje kolejnymi zwycięstwami.

Kolejnym spotkaniem #VolleyWrocław będzie mecz w ramach Pucharu Polski. Zmierzymy się w nim z ŁKS-em Commercecon Łódź na wyjeździe. Mecz odbędzie się 4 stycznia o godzinie 18:00.

VolleyWrocław = Energa MKS Kalisz 0:3 (21:25, 16:25, 17:25) MVP: Karolina Drużkowska

#VolleyWrocław: Szczurowska (17), Witowska (2), Bidias (8), Bączyńska (6), Pacak (6), Muhlsteinova, Saad (L) oraz Kuriata (1), Szady (2), Cembrzyńska

Energa MKS Kalisz: Drużkowska (20), Rasińska (10), Kuligowska (4), Efimienko-Młotkowska (4), Grabka (3), Fedorek (10), Lemańczyk (L) oraz Wawrzyniak, Sobanty, Wójcik (3)