Zarejestrowanch Uzytkowników: 416
Najnowszy Użytkownik: Marleen
PP Kobiet 22/23
Puchar Polski Kobiet PPK: Link

03.01 Grot Budowlani Łódź - Energa MKS Kalisz 3:2 (22:25, 25:22, 25:18, 10:25, 15:6) MVP: Sobolska-Tarasova - Staty
04.01 GA Chemik Police - MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:0 (25:16, 25:21, 25:18) - Staty

ŁKS Commercecon Łódź

ŁKS Commercecon Łódź w ćwierćfinale TAURON Pucharu Polski podejmował #VolleyWrocław i nie pozostawił rywalkom żadnych złudzeń, kto tego dnia jest lepszym zespołem. Łodzianki wygrały 3:0 i tym samym zameldowały się w turnieju finałowym w Nysie. MVP spotkania została wybrana Julita Piasecka.

?ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął mecz od prowadzenia 5:2, w kolejnych akcjach punkty dołożyły Zuzanna Górecka i Valentina Diouf (7:2). O pierwszy czas poprosił trener Michal Masek, jednak gospodynie wciąż punktowały. Serię przerwała atakiem Regiane Bidias (9:3). Dzięki Annie Bączyńskiej wrocławianki zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do stanu 10:8. Mimo prowadzenia interweniował trener Alessandro Chiappini. Przyjezdne walczyły o remis, ale ta sztuka im się nie udała. Po uderzeniu Diouf Łódzkie Wiewióry prowadziły 16:12, a po kolejnym ataku Góreckiej było już 19:13 i o kolejny czas poprosił trener Masek. Nie przyniosło to jednak zmiany wyniku. Gospodynie piłkę setową miały po punktowej zagrywce Góreckiej, a po chwili seta zamknęła atakiem Julita Piasecka.

Drugiego seta łodzianki rozpoczęły z wysokiego c. Po ataku Piaseckiej prowadziły 8:1, co zmusiło trenera Maska do wzięcia czasu. Gdy siatki w bloku dotknęła Lucie Muhlsteinova, zrobiło się już 11:2 dla gospodyń. O kolejną przerwę szkoleniowiec wrocławianek poprosił przy stanie 15:5. Przy takim wysokim prowadzeniu trener Chiappini mógł spokojnie rotować składem. Na boisku pojawiły się Anastasiia Hryshchuk, Angelika Gajer, Kinga Drabek i Natalia Dróżdż. Kiwka Gajer dała gospodyniom piłkę setową, a partię ponownie zamknęła Piasecka (25:16).

Początek trzeciego seta to znów doskonała gra Łódzkich Wiewiór. Gospodynie otworzyły seta wynikiem 5:0, a po przerwie dla #VolleyWrocław Diouf dołożyła kolejne "oczko". Serię przerwał dopiero atak Joanny Pacak. Roberta Ratzke sprawiedliwie rozdzielała piłki, wszystkie zawodniczki miały okazję dołożyć cegiełkę do zdobyczy punktowej. Po ataku Góreckiej ŁKS Commercecon prowadził już 13:4, a gdy piłkę skończyła Kamila Witkowska było 15:7. Cztery ataki z rzędu w wykonaniu Diouf dały łodziankom przewagę 20:9. Piłkę meczową dał Wiewiórom atak Hryshchuk, a spotkanie zakończyła Piasecka, tym razem udanym blokiem.

ŁKS Commercecon Łódź - #VolleyWrocław 3:0 (25:19, 25:16, 25:15) MVP: Julita Piasecka

ŁKS: Gryka (9), Witkowska (10), Diouf (12), Górecka (14), Ratzke, Piasecka (10), Maj-Erwardt (libero) oraz Dróżdż, Hryszczuk (1), Gajer (1) i Drabek (libero)
#Volley: Szczurowska (7), Bidias (8), Pacak (6), Muhlsteinova, Witowska (5), Bączyńska (10), Saad (libero) oraz Szady (2), Stancelewska (2) i Cembrzyńska

.......
ŁKS Commercecon Łódź pewnie pokonał #VolleyWrocław w ćwierćfinale Pucharu Polski i awansował do Final Four w Nysie. Asystent trenera Alessandro Chiappiniego Maciej Juszt zdradził, że celem na ten mecz była od początku dominacja na boisku. - Trzeba dziś pochwalić cały zespół, bo już w szatni rozmawialiśmy o tym, że chcemy być agresywnie nastawieni mentalnie w tym meczu i od samego początku pokazać kto jest liderem w tym spotkaniu i kto ma zwyciężyć.

- Jak widać z przebiegu starcia pokazaliśmy to, bo każdego seta zaczynaliśmy agresywnie na zagrywce i w bloku. Zaczynaliśmy od 6:0, 8:2 i to się przekładało na spokojniejszą grę w dalszej fazie setów - dodał szkoleniowiec Wiewiór.

W starciu z wrocławiankami szansę zaprezentowania się na całym dystansie meczowym miała Julita Piasecka, która została wybrana MVP spotkania. Juszt nie krył, że sztab jest zadowolony z tego, co pokazała młoda przyjmująca. - Jesteśmy zadowoleni z postawy Julity i całej drużyny. Zagraliśmy bardzo dobrze w ataku i popełniliśmy mało błędów w przyjęciu, zagraliśmy agresywnie zagrywką i blokiem - to jest nasz styl, który chcemy kontynuować. Julita dobrze weszła w spotkanie i pokazała, że jest gotowa na grę od początku w pierwszej szóstce.

Teraz przed Reprezentacją Łodzi hitowe starcie w lidze z Chemikiem i tylko to już zaprząta obecnie głowy sztabu i zawodniczek ŁKS-u. - Jako sztab zaczynamy się przygotowywać do meczu z Chemikiem. Wiemy sporo o tym zespole. Na pewno od jutra już trenujemy i zaczniemy przekazywać informacje zespołowi. Wiemy, że jest to ważny mecz, wiemy, że jedziemy tam z wolą zwycięstwa, bo jesteśmy w lidze niepokonani i chcemy to utrzymać - zakończył Maciej Juszt.

Zadowolona ze swojej gry była Julita Piasecka, która otrzymała wyróżnienie dla najlepszej zawodniczki meczu. - Grało mi się dobrze. Początek był dla mnie nieco stresujący, ale później było lepiej i cieszę się, że mentalnie z tego wybrnęłam - przyznała przyjmująca. - Na pewno dziś dużo pomogła nam zagrywka i dzięki temu łatwiej nam było taktycznie do tego podejść i dzięki temu dobrze zagrałyśmy.

Teraz Łódzkie Wiewióry muszą skupić się na kolejnym spotkaniu ligowym. - Mecz pucharowy już za nami i skupiamy się na następnym naszym meczu. Od jutra trenujemy i opracowujemy założenia na Chemika.

Po meczu w Szczecinie ŁKS Commercecon Łódź wróci do Łodzi, gdzie szybko rozpocznie przygotowania do spotkania w Lidze Mistrzyń z Fenerbahce Opet Stambuł. Odbędzie się ono w Sport Arenie (al. Unii Lubelskiej 2) w środę, 11 stycznia o godzinie 18:00. Bilety na ten mecz można kupować on-line w systemie: https://sportarena.makis.pl.