2011/2012

TL 22/23 kolejka 11
TL Transmisje na Polsat Sport i Polsat Box Go

Wyniki, staty: Link

12.01 MOYA Radomka Lotnisko R.- Energa MKS Kalisz 1:3 (25:19, 26:28, 15:25, 23:25) MVP: Grabka - Staty
13.01 OnlyBio Pałac Bydgoszcz - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 17:25, 14:25) MVP: Majkowska - Staty
ROLESKI GA Tarnów - #VolleyWrocław 0:3 (19:25, 20:25, 20:25) MVP: Szczurowska - Staty

14.01 Developres BD Rzeszów - GA Chemik Police 3:1 (25:12, 25:27, 25:20, 25:10) MVP: Kalandadze - Staty
IŁ Capital Legionovia Legionowo - UNI Opole 0:3 (18:25, 20:25, 15:25) MVP: Janicka (ur. 2004) - Staty
15.01 ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź 3:0 (26:24, 25:22, 25:17) MVP: Piasecka - Staty

#VolleyWrocław

W piątek wieczorem z Arenie "Jaskółka" w Tarnowie siatkarki #VolleyWrocław w trzech setach rozprawiły się z beniaminkiem TAURON Ligi, GRUPĄ AZOTY ROLESKIM Tarnów (25:19, 25:20, 25:20). MVP spotkania wybrano atakującą wrocławskiej drużyny, Julię Szczurowską. Dzięki kompletowi punktów zespół Michala Maška zają szóstą lokatę w tabeli rozgrywek po połowie rundy zasadniczej.

Od początku piątkowego meczu #VolleyWrocław z beniaminkiem TAURON Ligi, Grupą Azoty Roleski Tarnów, ważną rolę odgrywała zagrywka. Nasza ekipa rozpoczęła to spotkanie od kilku nieudanych prób zdobycia punktu, jednak z czasem rozkręciła się i sama wyszła na prowadzenie, nadając rytm pierwszej odsłonie meczu. Anna Bączyńska parę razy zablokowała rywalki, ale set nie zakończył się udaną przyjezdnych, a błędem gospodyń.

W drugim secie jeszcze wyraźniej było widać, że wszystko co dobre (dla obu drużyn) zaczyna się za linią dziewiątego metra. Mimo dość wyrównanego początku już przy zagrywce Regiane Bidias to nasza ekipa zaczęła wychodzić na prowadzenie. Swoje z pola serwisowego dołożyła też Pacak i stosunkowo szybko wrocławianki miały w zapasie sześć punktów. Choć zdarzało im się oddawać po dwa-trzy z rzędu oczka, to jednak przyjęcie tarnowianek było na tyle niepewne, że i tak również tę partię kontrolowały zawodniczki Michala Maška. Pod koniec tego seta w pole serwisowe weszła Magdalena Ociepa i wtedy gospodynie zdobyły cztery punkty z rzędu. To nie wystarczyło jednak do wyrównania stanu meczu i na tablicy wyników pojawił się wynik 0:2.

Po dwóch wygranych setach Volejki nieco się rozluźniły i tym razem to one nieco nonszalancko ustawiały się do przyjęcia. Zdołały nadgonić jednak słabszy początek i po remisie 12:12 mecz toczył się już punkt za punkt. Zmieniło się to po kolejnych nieporozumieniach w naszej drużynie i kończących uderzeniach rywalek ze skrzydeł ? znów trzypunktowe prowadzenie miały siatkarki Marcina Wojtowicza. Nie cieszyły się z niego długo dzięki blokom #VolleyWrocław. Kolejny remis, tym razem 20:20, a więc przed decydującą fazą seta, zapowiadał najciekawszą do tej pory końcówkę. Lucie Mühlsteinová szalała na zagrywce, a nasza ofensywa, z Julią Szczurowską na czele, wykorzystywała kontry. Dwa ostatnie oczka tego meczu to błędy własne gospodyń, które w końcowych minutach nie zdołały zapunktować już ani razu.

Statuetka MVP powędrowała do naszej atakującej, Julii Szczurowskiej. Dla 21-latki było to pierwsze takie wyróżnienie w tym sezonie i potwierdzenie zwyżkującej formy Szczurowskiej, która rok temu doznała kontuzji zerwania więzadeł.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się dziś wygrać. Uważam, że dobrze zagrałyśmy zarówno w ataku, jak i przyjęciu. Od samego początku meczu byłyśmy konsekwentne w swojej grze, przyjechałyśmy do Tarnowa po zwycięstwo i udało się nam osiągnąć ten cel ? skomentowała po meczu Lucie Mühlsteinová, rozgrywająca #VolleyWrocław.

Tuż po wygranej #VolleyWrocław zajmuje 6. miejsce w tabeli TAURON Ligi, które najprawdopodobniej zdoła utrzymać na półmetku rundy zasadniczej. W najgorszym razie do rewanżów wrocławianki przystąpią jako 7. ekipa rozgrywek, co i tak byłoby najlepszym rezultatem naszego zespołu na tym etapie rywalizacji od... sześciu lat! Rok temu pierwszą część sezonu Volejki zakończyły na 8. pozycji w zestawieniu.

Rewanże #VolleyWrocław rozpocznie w niedzielę 22 stycznia wyjazdowym spotkaniem z Developresem Rzeszów.

ROLESKI GRUPA AZOTY Tarnów - #VolleyWrocław 0:3 (19:25, 20:25, 20:25) MVP: Julia Szczurowska
ksdani dnia 16/01/2023
ŁKS Commercecon Łódź

Derby Łodzi rozgrywane w ramach 11. kolejki TAURON Ligi zakończyły się po trzysetowej walce. Bez straty seta triumfowały gospodynie - ŁKS Commercecon Łódź. MVP meczu została wybrana Julita Piasecka.

Spotkanie derbowe w łódzkiej Sport Arenie oglądał komplet widzów. W pierwszym secie na dwupunktowe prowadzenie Ełkaesianki wyszły po ataku Valentiny Diouf (5:3), jednak gdy blokiem została zatrzymana Zuzanna Górecka, zrobiło się 6:5 dla Budowlanych. Dość długo trwała wyrównana walka, na kolejne dwa punkty przewagi wyprowadziła Wiewióry Górecka (17:15). W końcówce jednak rywalki odrobiły straty, a po akcji Melis Durul wyszły na prowadzenie 23:21. Nie umiały jednak utrzymać przewagi. Trener Alessandro Chiappini wprowadził na boisko Anastasiię Hryshchuk i Angelikę Gajer przy stanie 25:24 dla Wiewiór, a seta zamknęła młoda atakująca skutecznym blokiem.

W drugiej partii żadna z drużyn nie zamierzała składać broni. Budowlani rozpoczęli od prowadzenia 2:0, ale szybko mieliśmy remis 2:2. gdy Durul obiła blok, było 9:9, a kolejny remis (14:14) oglądaliśmy po ataku Diouf. Grot Budowlani wyszli na prowadzenie 16:14, gdy Piasecka została ustrzelona zagrywką. Alessandro Chiappini poprosił o czas, a to przyniosło odpowiedni skutek. Po ataku z jednej nogi Ełkaesianki prowadziły 18:17. Błąd Aleksandry Kazały dał Wiewiórom piłkę setową, a partię zamknęła atakiem Górecka.

Początek trzeciego seta również był wyrównany. Atak Piaseckiej dał Wiewiórom prowadzenie 3:2, ale błąd w ataku tej samej zawodniczki kilka akcji później wyrównał wynik na 6:6. Gdy zablokowana została Adrianna Kukulska, ŁKS Commercecon prowadził 11:10. Skuteczna akcja Diouf dała Ełkaesiankom dwupunktowe prowadzenie (15:13). Kolejny atak włoskiej zawodniczki zwiększył przewagę Wiewiór do stanu 19:15. Gospodynie nie oddały prowadzenia już do końca, wygrały one pewnie 25:17 i cały mecz 3:0.

ŁKS Commerceccon Łódź - Grot Budowlani Łódź 3:0 (26:24, 25:22, 25:17) MVP: Julita Piasecka

ŁKS: Gryka (8), Diouf (21), Górecka (7), Ratzke, Alagierska-Szczepaniak (4), Piasecka (17), Maj-Erwardt (libero) oraz Scuka, Gajer, Hryshchuk (1)

Budowlani: Łazowska (3), Durul (15), Kazała (3), Fedusio (14), Sobolska (4), Gawlak (4), Łysiak (libero) oraz Kędziora, Kukulska (1), Kąkol (1)