2011/2012

TL 22/23 kolejka 12
TL Transmisje na Polsat Sport i Polsat Box Go

Wyniki, staty: Link

21.01 BKS BOSTIK Bielsko-Biała - Energa MKS Kalisz 1:3 (22:25, 25:23, 20:25, 21:25) MVP: Rasińska - Staty
22.01 ŁKS Commercecon Łódź - UNI Opole 3:0 (25:19, 25:17, 25:18) MVP: Ratzke - Staty
Developres BD Rzeszów - #VolleyWrocław 3:0 (25:23, 26:16, 25:13) MVP: Centka - Staty

23.01 ROLESKI GA Tarnów - OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:2 (21:25, 24:26, 25:22, 25:22, 15:!0) MVP: Marcyniuk
MOYA Radomka Lotnisko Radom - Grot Budowlani Łódź 1:3 (17:25, 26:24, 18:25, 16:25) - Staty

11 UNI Opole 10 11 3 8
12 IŁ Capital Legionovia L. - Wycofany z rozgrywek 19.01.2023 r.
#VolleyWrocław

Siatkarki #VolleyWrocław rozpoczynają rundę rewanżową Tauron Ligi. Na sam początek czeka nas nie lada wyzwanie, gdyż udamy się do Rzeszowa, aby zmierzyć się tam z wicemistrzem kraju i obecnym wiceliderem tabeli - Developresem BELLA DOLINA Rzeszów. Początek spotkania został zaplanowany na niedzielę 22 stycznia o godzinie 19:00.

To, że w niedzielę czeka nas trudny mecz to jedno, ale to, że przystępujemy do niego z bardzo wysokimi morale - to drugie. Postawa #VolleyWrocław w ostatnich meczach daje biało-zielonym kibicom mnóstwo powodów do optymizmu. Po początkowych problemach Volejki odblokowały się i rozpoczęły marsz w górę tabeli, czego skutkiem jest 6. miejsce po pierwszej rundzie. Ostatnie dwa spotkania to dwa zwycięstwa. Co więcej oba te mecze były meczami wyjazdowymi.

Nasze rywalki to aktualny wicemistrz Polski i wicelider tabeli. Tracą zaledwie jeden punkt do pierwszego w zestawieniu ŁKS-u Łódź. Co warte podkreślenia, rzeszowianki rywalizują na kilku frontach. W Lidze Mistrzyń pokonały ostatnio 3:1 węgierski Vasas i zajmują drugie miejsce w grupie, za włoskim Conegliano. W Pucharze Polski klub awansował do półfinału po pokonaniu pierwszoligowego zespołu z Mielca.

W 1. kolejce sezonu 2022/2023 obie drużyny zmierzyły się w hali Orbita. Niestety po dość krótkim meczu lepsza okazała się drużyna z Podkarpacia. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:3, a statuetkę MVP zgarnęła libero Aleksandra Szczygłowska.

Ekipa Stephane`a Antigi to zespół opierający swoją siłę na skrzydłach. Trójka: Blagojević, Orvosova, Kalandadze w ostatnim meczu z Chemikiem Police zdobyła łącznie 59 punktów w czterech setach! Dodatkowo Ann Kalandadze dostała statuetkę MVP.

Po raz czwarty w tym sezonie została doceniona nasza środkowa Joanna Pacak. Zawodniczka #VolleyWrocław znalazła się w szóstce 11. kolejki Tauron Ligi. Dodatkowo nasza środkowa zajmuje 5. miejsce wśród najlepiej blokujących w lidze.

- Na pewno nasza pewność siebie urosła dzięki ostatnim zwycięstwom. Zajęcie 6. miejsca po pierwszej rundzie jest dobrym wynikiem. Jednak wiemy, że trzeba nadal ciężko pracować, aby je utrzymać, a jeszcze ciężej, żeby poprawić swoją pozycję, bo trzeba wygrywać właśnie z takimi zespołami jak Developres Rzeszów. Pierwsze, co mi przychodzi do głowy, to na pewno zmienił się skład, w jakim trenujemy. Pamiętamy cały czas o kontuzjowanych zawodniczkach Oli Gromadowskiej i Melissie Evans, które rozpoczęły z nami ten sezon. Obecnie przechodzą rehabilitacje, a nasz zespół uzupełniła w międzyczasie Basia Cembrzyńska. To, co się na pewno nie zmieniło, to nasze dążenie do zajęcia jak najwyższej lokaty na koniec sezonu. Wszyscy znamy się już dosyć dobrze, co przekłada się na lepsze zgranie na boisku. Jak widać po naszych wynikach - im dalej w sezon, tym lepiej wygląda nasza gra - mówi rozgrywająca #VolleyWrocław Adrianna Szady.

Mecz rozpocznie się o godzinie 19:00 w Hali Podpromie w Rzeszowie. Spotkanie będzie dostępne na platformie Polsat Box Go.
ŁKS Commercecon Łódź

Rundę rewanżową fazy zasadniczej TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął od pewnego zwycięstwa nad UNI Opole. Łodzianki nie oddały rywalkom nawet seta. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Roberta Ratzke.

Gospodynie doskonale rozpoczęły pierwszego seta, szybko wychodząc na prowadzenie 7:2. Z biegiem czasu jednak rywalki odrobiły straty. Gdy Valentina Diouf przeszła linię ataku, mieliśmy remis 7:7. Dość długo oglądaliśmy wahania wyniku, ŁKS Commercecon wychodził na prowadzenie, po czym je tracił. Łódzki blok zatrzymał Lanę Conceiciao i zrobiło się 18:16 dla gospodyń, a gdy po bloku zaatakowała Julita Piasecka Łódzkie Wiewióry prowadziły już 20:16. Tej przewagi Ełkaesianki już nie oddały, ostatecznie wygrywając 25:19.

W drugim secie łodzianki od początku zagrały agresywnie. Po ataku Kamili Witkowskiej prowadziły 5:2, a atak Diouf dał im przewagę 10:4. Gdy zablokowana została Kinga Stronias, zrobiło się już 14:7 dla ŁKS-u Commercecon. Pod koniec drugiej partii urazu palca doznała libero UNI Adriana Adamek, jednak pozostała na boisku. Przyjezdne nie były w stanie odwrócić losów seta. ŁKS Commercecon wygrał do 17 i prowadził już 2:0.

Początek trzeciej partii był wyrównany (4:4), jednak łodzianki szybko złapały swój rytm. Dwie punktowe zagrywki posłała Kamila Witkowska (9:4), a na 11:6 zaatakowała Anastasiia Hryshchuk. Kolejny z ataków Witkowskiej dał Wiewiórom prowadzenie 15:9. Opolanki robiły co mogły, jednak nie były w stanie przełamać dominacji rywalek. Seta i cały mecz zakończył atak Julity Piaseckiej.

ŁKS Commercecon Łódź - UNI Opole 3:0 (25:19, 25:17, 25:18) MVP: Roberta Ratzke

ŁKS: Gryka (6), Diouf (10), Górecka (5), Ratzke, Alagierska-Szczepaniak (4), Piasecka (11), Maj-Erwardt (libero) oraz Drabek (libero), Krawczyk, Witkowska (9), Dróżdż, Hryshchuk (8), Gajer, Scuka (7)

UNI: Stronias (7), Conceicao (5), Pellegrino (6), Kecher (3), Makarowska- Kulej (2), Kraiduba (2), Adamek (libero) oraz Bałucka, Janicka (2), Senica (1), Sieradzka (7)
ksdani dnia 23/01/2023

W niedzielny wieczór #VolleyWrocław rozpoczął rundę rewanżową fazy zasadniczej TAURON Ligi. Na początek mierzył się z ekipą wicemistrza Polski, Developresem BELLA DOLINA Rzeszów. Niestety ponownie lepsza okazała się drużyna z Podkarpacia, która pokonała nasz zespół 3:0 (25:23, 25:16, 25:13).

Mecz z wicemistrzyniami Polski siatkarki #VolleyWrocław rozpoczęły w standardowym składzie: z Lucie Muhlsteinovą na rozegraniu, Anną Bączyńską oraz Regiane Bidias w przyjęciu, Julią Szczurowską na ataku, na środku ? Joanną Pacak i Dominiką Witowską, a na libero Magdaleną Saad. Oba zespoły przez kilkanaście początkowych minut tego spotkania grały równo punkt za punkt, a tę tendencję przerwał blok Regiane Bidias. Dzięki niemu Volejki miały na swoim koncie dwa oczka więcej od rywalek i to pozwoliło skrzydłom #VolleyWrocław rozkręcać się w kolejnych akcjach. Niestety nasza ekipa błyskawicznie roztrwoniła pięć punktów przewagi. Dłuższe wymiany padały łupem rzeszowianek, które odnalazły swój rytm gry. Trener Stephane Antiga zarządził podwójną zmianę i to właśnie rezerwowa Izabella Rapacz (w przeszłości także zawodniczka #VolleyWrocław) była autorką bloku, który zakończył pierwszą partię (25:23).

Kolejne dwa sety niestety nie wyglądały podobnie do pierwszego, w którym wrocławianki dotrzymywały kroku faworyzowanym gospodyniom. Zagrywka naszego zespołu przestała robić wrażenie na rzeszowiankach i dzięki temu Katarzyna Wenerska mogła swobodnie rozgrywać akcje. W drugiej partii na parkiecie TAURON Ligi zadebiutowała juniorka #VolleyWrocław, Zuzanna Kamińska. Trudna sytuacja, w której nasza młoda atakująca dostała szansę gry, niestety jej nie pomogła, jednak po drugiej stronie siatki stały tego dnia bardzo wymagające przeciwniczki. Wysoko poprzeczkę stawiała Weronika Centka, ale i Gabriela Orvosova. Wkrótce na boisku zameldowała się po naszej stronie Barbara Cembrzyńska, jednak zmienniczka Anny Bączyńskiej nie zdążyła dobrze wejść w tę partię, ponieważ ta szybko padła łupem Developresu (25:16).

Cembrzyńska rozpoczęła na parkiecie trzeciego seta, który finalnie miał historię jeszcze krótszą od poprzedniej odsłony spotkania. Lucie Muhlsteinova więcej piłek podawała swoim środkowym, ale ich vis-a-vis, czyli świetnie dysponowana Centka, była tego dnia nie do pobicia. Raz za razem zdobywała kolejne punkty, które budowały coraz solidniejszą przewagę drużyny z Podkarpacia. Trener Michal Masek wpuścił na boisko Julię Stancelewską, ale na zmiany było już za późno. Developres pewnie zmierzał po zwycięstwo i przypieczętował je udanym zbiciem Centki, która odebrała potem statuetkę MVP.

Rewanżem z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów siatkarki #VolleyWrocław zakończyły miesięczny okres meczów wyjazdowych. W ramach 13. kolejki TAURON Ligi dolnośląski zespół wreszcie powróci do Hali Orbita, gdzie podejmie mistrza Polski, Chemika Police. Początek meczu w piątek 27 stycznia o godzinie 19:00.

Developres Bella Dolina Rzeszów - #VolleyWrocław 3:0 (25:23, 25:16, 25:13) MVP: Weronika Centka

Developres: Obiała (8), Centka (16), Wenerska (1), Orvosova (11), Szlagowska (9), Kalandadze (6) i Szczygłowska (L) oraz Blagojević, Rapacz (4) i Bińczycka
#VolleyWrocław: Szczurowska (8), Bidias (7), Pacak (7), Muhlsteinova (3), Witowska (5), Bączyńska (4) i Saad (L) oraz Szady, Stancelewska, Cembrzyńska (2) i Kamińska