Gości Online: 3

+L 22/23 kolejka 24
Plus Liga Transmisje na Polsat Sport

Wyniki Staty: Link

09.02 Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (14:25, 22:25, 25:22, 32:34) MVP: CeFalco - Staty
10.02 Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (25:27, 19:25, 16:25) MVP: Sanchez - Staty
11.02 Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa 1:3 (18:25, 25:17, 21:25, 22:25) MVP: Szalpuk - Staty
GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Barkom Każany Lwów 3:0 (30:28, 25:21, 25:16) MVP: Pashytskyy - Staty
LUK Lublin - Trefl Gdańsk 0:3 (17:25, 17:25, 22:25) MVP: Kampa - Staty
12.02 Aluron CMC Warta Zawiercie - PSG Stal Nysa 3:0 (25:19, 25:17, 25:15) MVP: Kwolek - Staty
PGE Skra - Bełchatów - Cuprum Lubin 2:3 (25:18, 25:21, 23:25, 23:25, 17:19) Lorenc - Staty
GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała 2:3 (18:25, 25:22, 25:27, 25:23, 10:15) MVP: Formela - Staty

Jastrzębski Węgiel

W meczu 24. kolejki PlusLigi Projekt Warszawa pokonał nasz zespół 3:1.

Pierwszy punkt w sobotnim spotkaniu zdobył Artur Szalpuk, wieńcząc akcję blok-out. W kolejnych akcjach mieliśmy sporo walki, ale to nasi rywale zdołali szybko wypracować większą przewagę. Duża w tym zasługa Szalpuka, który raz po raz posyłał ciosy z pola serwisowego (3:8). Warszawianie nie zwalniali tempa (4:11). Później kilka świetnych obron zaprezentował Jakub Popiwczak, co dawało nam paliwo do kontr. Odrabianie strat szło nam jednak z ogromnym trudem. Nasza siła ofensywna opierała się głównie na Trevorze Clevenocie. Potem asa serwisowego dołożył Stephen Boyer (10:15). Na dystansie partii na placu gry na podwójnej zmianie pojawili się Jana Hadrava i Eemi Tervaportti. Kolejne przerwy na żądanie brane przez naszego szkoleniowca niestety nie były w stanie wybić z rytmu znakomicie grających warszawian. Jednostronną partię zakończył atak ze środka w wykonaniu Jakuba Kowalczyka (18:25).

Ze zmienników na drugiego seta na placu gry pozostał Tervaportti za Toniuttiego. Pierwszy fragment tego seta to walka cios za cios. Później za sprawą skutecznego bloku nieznacznie na czoło wybili się goście ze stolicy (5:7), ale dzięki skuteczności Boyera szybko wyrównaliśmy stan seta po 7. Chwilę później nasi przeciwnicy znów odskoczyli na dwa oczka (7:9). Pojedynczy blok Clevenota na Szalpuku zniwelował tę stratę, a za moment byliśmy już z przodu, jeśli chodzi o wynik (10:9). As Jakuba Macyry oznaczał wynik 12:10. Kolejny w tym secie as serwisowy, tym razem autorstwa Boyera, złożył się na rezultat 14:11. W tym momencie trener Piotr Graban po raz pierwszy wziął czas dla swojej ekipy. Po pauzie Tervaportti skutecznie zaatakował z drugiej piłki (15:11). Rywale zaczęli niebezpiecznie odrabiać starty, ale wtedy na posterunku był Boyer (16:13). Udany blok Tomasza Fornala na Linusie Weberze dał nam wynik 18:14. Później warszawianie ponownie zmniejszyli stratę do dwóch oczek, ale as serwisowy Tervaporttiego ponownie uspokoił sytuację (20:16). Kiedy Fin opuszczał pole serwisowe na tablicy widniał wynik 22:16. Takiej przewagi już nie oddaliśmy i po akcji Fornala blok-out zakończyliśmy seta (25:17).

W trzeciego seta weszliśmy z równie dużym animuszem. Dwa asy serwisowe na początku partii złożyły się na wynik 4:1. Później, za sprawą Szalpuka, goście zmniejszyli różnicę punktową (5:4). Nasza drużyna nadal jednak dyktowała tempo gry (7:5, 8:6). As serwisowy Szalpuka wyrównał stan seta po 8, ale zaraz poszła odpowiedź ze strony Fornala, który zwieńczył pajpa. W następnej fazie partii trwała wyrównana walka, ale dzięki Kevinowi Tilliemu nasi przeciwnicy zdołali odskoczyć nam na dwa punkty (11:14). Serię gości przełamał dopiero atakiem wchodzący z ławki Hadrava. Warszawianie utrzymywali jednak ten trzypunktowy zapas. Blok Clevenota na Weberze pozwolił nam odrobić oczko, natomiast as Fornala zbliżył nas do przeciwników na różnicę punktu (21:22). Niestety, nie zdołaliśmy pójść za ciosem. Trzeciego seta zakończył najlepszy w tym dniu zawodnik na boisku Szalpuk, serwując nie do obrony (21:25).

Napędzani udanymi akcjami Szalpuka warszawianie lepiej od nas zaczęli też czwartą partię (1:3). As Macyry spadający po taśmie w boisko oznaczał wynik 5:5. Efektowny blok duetu Fornal-Gladyr na Weberze wyprowadził nas na prowadzenie 8:7. Kiedy Boyer przyłożył w kontrze nie do obrony, zyskaliśmy dwa punkty zapasu (10:8). Blok Tilliego na Boyerze zrównał wynik po 10. Przytomność na siatce Clevenota pozwoliła nam zyskać dwupunktową przewagę 14:12. Szalpuk doprowadził jednak do remisu (14:14). Mierzona w sam narożnik boiska zagrywka autorstwa Boyera złożyła się na rezultat 16:14. Przy serwisie Szalpuka warszawski zespół znów wyrównał (17:17). Dwa proste błędy po naszej stronie pozwoliły naszym przeciwnikom wyjść na prowadzenie 20:18. Chociaż zdołaliśmy obronić dwa meczbole, to rozpędzeni warszawianie rozstrzygnęli tego seta i cały mecz na swoją korzyść w stosunku 3:1.

Jastrzębski Węgiel - Projekt Warszawa 1:3 (18:25, 25:17, 21:25, 22:25) MVP: Artur Szalpuk

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Macyra, Gladyr, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti
Projekt Warszawa: Weber, Firlej, Kowalczyk, Nowakowski, Tillie, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Grobelny, Klapwijk
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Barkom Każany Lwów 3:0. MVP meczu wybrany został środkowy naszego zespołu ? Dmytro Pashytskyy.

Spotkanie rozpoczęliśmy składem: Marcin Janusz, Bartłomiej Kluth, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka, Dmytro Pashytskyy, David Smith i Erik Shoji (libero).

Pierwszy punkt na konto naszego zespołu, udanym atakiem z prawego skrzydła zapisał Bartłomiej Kluth. Niestety to goście szybciej wyszli na prowadzenie, szans w ataku nie marnował Tupchi, na środku siatki regularnie punktował Smoliar i przy stanie 5:10 trener Sammelvuo musiał interweniować. Niestety przy problemach naszego zespołu z przyjęciem dystans wzrósł do siedmiu oczek (6:13). Kędzierzynian z niewygodnego ustawienia wyprowadził Bartosz Bednorz, a chwilę później rywali swoją zagrywką dwukrotnie pocelował David Smith (9:13) i tym razem trener gości musiał sięgać po przerwę na żądanie. Do celnych zagrań w ataku asa serwisowego dodał również Bartłomiej Kluth, regularnie swoje noty w ataku poprawiał Bartosz Bednorz i przewaga gości mocno stopniała (13:15). Zryw zespołu z Ukrainy zmusił nasz zespół do szukania serii punktowych (13:18). Skuteczne ataki i czujna gra w bloku Dimy Pashytskiego odmieniły grę ZAKSY, czujna gra naszego zespołu na siatce pozwoliła niemal całkowicie odrobić straty (16:18). Cierpliwa gra podopiecznych trenera Sammelvuo przyniosła oczekiwane rezultaty. W kluczowym momencie seta atak Pashytskiego doprowadził do wyrównania (22:22), zapowiadając emocjonującą końcówkę seta. Przy wymianie sił w ataku mogliśmy liczyć na skuteczność Aleksandra Śliwki, rywali ratował jeszcze Tupchi (27:27), decydujące akcje to jednak popis gry na siatce Davida Smitha i wygrana naszego zespołu 30:28.

Po nerwowym początku seta zagrania Bartłomieja Klutha wyprowadziły nas na prowadzenie (5:4). Niezmiennie skutecznością w ataku imponowali środkowi Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, kolejne zagrania w wykonaniu Dmytro Pashytskiego czy Davida Smitha były gwarancją sukcesu (12:9). W budowaniu prowadzenia pomagały punkty zdobywane przez nasz zespół bezpośrednio blokiem. Nie był to koniec emocji, sytuację przyjezdnych próbowali ratować Yenipazar z Kvalenem. W tej części spotkania celne zagrania siatkarzy obu drużyn przeplatały błędy popełniane w polu serwisowym. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, po atakach Klutha i bloku Śliwki prowadziliśmy co prawda 17:15, jednak atak Smoliara i punktowy blok na Staszewskim sprawiły, że wróciliśmy do gry punkt za punkt (19:18). O ile w kluczowej fazie partii premierowej to kędzierzynianie doprowadzili do wyrównania, tym razem ta sztuka udała się podopiecznym Ugisa Krastinsa(19:19). Czujni na siatce Ukraińcy wyszli nawet na prowadzenie 21:20, skuteczne ataki Dimy Pashytskiego odwróciły jednak sytuację (22:21). Nasz środkowy bezbłędnie odcyztywał intncje przeciwnika, punktując również blokiem, to właśnie Dima Pashytski postawił kropkę nad "i" w tej odsłonie (25:21).

W trzeciej partii od początku to kędzierzynianie dyktowali warunki, po atakach Aleksandra Śliwki prowadziliśmy 5:2. Przerwa na żądanie trenera gości niewiele zmieniła, przy wymianie sił w ataku kolejne zagrania Śliwki i Klutha umacniały nas na prowadzeniu. Swoje noty w polu serwisowym poprawił jeszcze David Smith (12:9). Naszym zawodnikom odpowiedział jeszcze Shchurov (15:12). Celne zagrania gości były jedynie tłem dla znakomicie dysponowanych kędzierzynian, nie do zatrzymania na środku siatki był Dmytro Pashytskyy, pewnie blok rywali obijali Śliwka ze Staszewskim (19:13). Zdecydowanie ten fragment meczu był najmniej wyrównany, tym razem goście nie zdołali odrobić strat, tym bardziej że coraz częściej w ataku mylił się Firkal (21:14). Czujna gra w bloku Twana Wiltenburga, który pojawił się w tej partii meczu, dopełniła formalności. ZAKSA wygrała 25:16 i w całym meczu 3:0.

Grupa Azoty ZKASA Kędzierzyn-Koźle - Barkom Każany Lwów 3:0 (30:28, 25:21, 25:16) MVP: Dmytro Pashytskyy