2011/2012

TL 22/23 kolejka 15
TL Transmisje: PolSport/PolSpExtra/Box

Wyniki, staty: Link

10.02 Grot Budowlani Łódź - UNI Opole 3:1 (25:12, 25:23, 20:25, 25:19) MVP: Durul - Staty
12.02 ROLESKI GA Tarnów - GA Chemik Police 0:3 (16:25, 23:25, 17:25) - Wasilewska - Staty
Developres BD Rzeszów - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 3:0 (25:18, 25:21, 25:16) MVP: Kalandadze - Staty

13.02 #VolleyWrocław - MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:2 (21:25, 23:25, 25:19, 25:12, 15:11) MVP: Szczurowska - Staty
OnlyBio Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 23:25, 20:25) MVP: Ratzke - Staty
ksdani dnia 09/02/2023 · 211364 Komentarzy · 111 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 14/02/2023
ŁKS Commercecon Łódź

ŁKS Commercecon Łódź rozpoczął w Bydgoszczy kolejny meczowy maraton. Mecz ligowy z OnlyBio Pałacem zakończył się wygraną Łódzkich Wiewiór 3:0. Prosto z Bydgoszczy łodzianki udadzą się do Berlina, gdzie w środę rozegrają spotkanie Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Opet Stambuł.

Trener Alessandro Chiappini rozpoczął spotkanie w Bydgoszczy z Anastasiią Hryshchuk na ataku. Mecz otworzyła atakiem z krótkiej Anna Lewandowska, jednak zbicie Zuzanny Góreckiej dało prowadzenie 4:3 Ełkaesiankom. Piłkę sytuacyjną skończyła Anastasiia Hryshchuk i przyjezdne zyskały dwa punkty przewagi (6:4). Świetny blok zaprezentowała Lana Scuka, która zatrzymała atak z jednej nogi Lewandowskiej. Dotknięcie siatki po stronie bydgoszczanek dało rywalkom prowadzenie 13:10. Łódzkie Wiewióry utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie, po ataku Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak było 19:15, a o czas poprosił trener Jakub Tęcza. Przerwa na niewiele się jednak zdała, dwa kolejne punkty powędrowały na konto łodzianek. Przy stanie 22:16 dla przyjezdnych w miejsce Roberty Ratzke pojawiła się Angelika Gajer. Piłkę setową dał łodziankom blok Alagierskiej-Szczepaniak, a w kolejnej akcji atak skończyła Górecka i ŁKS Commercecon cieszył się z wygranej 25:18.

W drugim secie trener Tęcza szybko poprosił o czas, bo już przy stanie 5:2 dla gości. Po przerwie dwa punkty powędrowały na konto bydgoszczanek, a ich straty zmniejszyły się do jednego punktu. Mocnym atakiem popisała się Hryshchuk, ale w rewanżu zapunktowała Anneclaire Ter Brugge. Bydgoszczanki trzymały kontakt punktowy z Ełkaesiankami. Dotknięcie siatki po stronie łodzianek dało remis po 11. Atak z obiegnięcia Kamili Witkowskiej pozwolił przyjezdnym odskoczyć na dwa "oczka" (14:12), ale szybko Pałacanki doprowadziły do kolejnego remisu (16:16). Dwie skuteczne akcje w wykonaniu Ter Brugge dały bydgoszczankom prowadzenie 19:17 i o czas poprosił trener Alessandro Chiappini. Gospodynie utrzymywały dwa "oczka" przewagi. W końcówce na boisku pojawiły się Julita Piasecka, Angelika Gajer i Valentina Diouf. Krótka posłana do Kamili Witkowskiej dała Wiewiórom remis 22:22 i o czas poprosił szkoleniowiec Pałacanek. Po przerwie skutecznie zaatakowała Kinga Różyńska, ale w kolejnej akcji posłała zagrywkę w aut. Piłkę setową dał łodziankom autowy atak Ter Brugge, a przejście linii ataku przez Ewelinę Żurowską zakończyło drugą partię zwycięstwem Ełkeasianek 25:23.

Świetnie rozpoczęły trzeciego seta łodzianki. Przy zagrywkach Aleksandry Gryki zdobyły prowadzenie 6:2 i o pierwszy czas poprosił trener Jakub Tęcza. Po ataku Hryshchuk Łódzkie Wiewióry miały przewagę 9:5, a w kolejnej akcji błąd rozegrania popełniła Paulina Bałdyga. Później jednak bydgoszczanki ruszyły do walki, zmniejszając swoje straty do dwóch "oczek" (9:11). Łodzianki kontrolowały jednak sytuację, atak Gryki dał im prowadzenie 13:9. Przy stanie 16:11 dla gości o drugi czas poprosił szkoleniowiec Pałacanek, ale w kolejnej akcji świetnym atakiem popisała się Hryshchuk. Przy stanie 17:14 dla łodzianek o czas poprosił jeszcze trener Chiappini, a po przerwie ze środka zaatakowała Witkowska. Blok Piaseckiej na Różyńskiej ponownie dał Ełkaesiankom pięć punktów przewagi. Po błędzie Poli Nowakowskiej było już 22:16 dla gości. W końcówce Pałacanki zerwały się do walki, odrobiły 3 punkty z rzędu, ale ich serię przerwał atak Lany Scuki. Ostatecznie ŁKS Commercecon Łódź wygrał 3. seta 25:20 i całe spotkanie 3:0.

Pałac: Bałdyga, Żurowska, Lewandowska, Nowakowska, Ter Brugge, Różyńska, Witkowska (libero)

ŁKS: Gryka, Górecka, Hryshchuk, Ratzke, Alagierska-Szczepaniak, Scuka, Maj-Erwardt (libero) oraz Witkowska, Diouf, Gajer, Piasecka
#VolleyWrocław

W poniedziałkowe popołudnie we wrocławskiej Hali Orbita stanęły naprzeciwko siebie dwa zespoły - #VolleyWrocław i MOYA Radomka Lotnisko Radom. Po pięciosetowym horrorze górą były podopieczne trenera Michala Maska (21:25, 23:25, 25:19, 25:12, 15:11). MVP spotkania została wybrana atakująca gospodyń Julia Szczurowska.

Poniedziałkowe spotkanie 15. kolejki TAURON Ligi we Wrocławiu było zapowiadane jako najciekawszy mecz tej rundy zmagań. Można więc powiedzieć, że zgodnie z oczekiwaniami starcie było naprawdę wyrównane i dostarczyło sporą dawkę emocji.

Świetnie w mecz weszła nasza drużyna. Mocne zagrywki Julii Szczurowskiej doprowadziły do wyjścia na prowadzenie 4:0. Z czasem do głosu zaczęła dochodzić jednak Radomka, która krok po kroku odrabiała stratę. Od stanu 15:13 role się zmieniły i to goście wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca, kończąc partię przy wyniku 21:25.

Bardzo źle rozpoczęliśmy drugą odsłonę meczu. Przyjezdne najpierw prowadziły czterema punktami, by potem powiększyć swoją przewagę aż do ośmiu. Impuls do odrabiania strat dała Adrianna Szady, która od wyniku 9:17 weszła na zagrywkę.

Konsekwentna gra całej drużyny pozwoliła dojść Radomkę na e dwa punkty. W końcówce seta, po ataku Ani Bączyńskiej, był nawet remis. Niestety as Natalii Murek, a potem skuteczny atak spowodowały, że to goście ponownie byli górą.

Trzeci set to gra, której zawsze oczekujemy od naszej drużyny. Kontrola nad wydarzeniami na parkiecie i brak argumentów dla przeciwniczek. Cały zespół był pewny w ataku, dodatkowo zagrywka robiła krzywdę Radomce. To zaowocowało wygraną partią 25:19, a w całym meczu było 1:2.

Gdyby ktoś pomyślał, że poprzednia odsłona była maksimum możliwości #VolleyWrocław, to się mocno mylił. Genialne dwie serie z Szady i Bidias na zagrywce oraz mocna i konsekwentna gra w ataku doprowadziły do tego, że nasze dzisiejsze rywalki zostały rozgromione 25:12.

Nasze siatkarki, będące na fali, od początku wyszły na prowadzenie w decydującej partii i nie oddały go do samego końca! Powrót z 0:2 stał się faktem i 2 punkty zostały dopisane na nasze konto! Rewanż z Radomką i dosłowne odegranie się za przegraną w trzech setach, stały się faktem.

Tak spotkanie skomentowała MVP spotkania Julia Szczurowska, dla której poniedziałkowe wyróżnienie było drugą statuetką w tym sezonie: Cieszymy się, że możemy dołożyć kolejne punkty do tabeli, ale pomijając ten aspekt, potrafiłyśmy odwrócić losy meczu ze stanu 0:2 i to na pewno wpłynie na atmosferę jak i na naszą pewność siebie. To spotkanie dało nam pozytywny bodziec, który zachęci nas do jeszcze cięższej pracy na treningach. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale jest to solidna podstawa do tego, aby to co grałyśmy w trzecim, czwartym i piątym secie, powtarzać częściej w przyszłości. Orbita dzisiaj odfrunęła, nie mam słów, aby opisać jak wspaniale wyglądał doping, z takimi kibicami grało się fantastycznie. Jestem zachwycona i życzę sobie, aby na kolejnych meczach wyglądało to tak samo.

Niesamowicie może nas cieszyć to zwycięstwo. Dziewczyny pokazały ogromny charakter, a także serce do gry. Po dwóch setach mało co wskazywało, że tak ten mecz się dziś zakończy, a jednak podopieczne trenera Maska podniosły się i mogą z podniesionymi głowami patrzeć w przyszłość.

Kolejne spotkanie rozegramy z ŁKS-em Łódź. Będzie to na pewno trudna przeprawa dla naszego zespołu, bo ŁKS wygląda na faworyta w wyścigu po sięgnięcie mistrzostwa Polski. Początek spotkania jest zaplanowany na godzinę 16:00 w niedzielę 19 lutego.

#VolleyWrocław - MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:2 (21:25, 23:25, 25:19, 25:12, 15:11) MVP: Julia Szczurowska

#VolleyWrocław: Szczurowska (36), Witowska (11), Bidias(20), Bączyńska (12), Pacak (9), Muhlsteinova, Saad (L) oraz Szady (1)

MOYA Radomka Lotnisko Radom: Stepanenko(9), Łukasik (11), Murek (6), Braga (13), Bugg (1), Świrad (4), Strasz (L) oraz Samara (4), Jasek (9), Biała (1), Moskwa (9), Zaborowska, Adamek (L)