Zarejestrowanch Uzytkowników: 416
Najnowszy Użytkownik: Marleen
LM Kobiet 2023 - Play Off
Europejskie Puchary LM CEV LMK: Link

21.02 GA Chemik Police - Fenerbahce Opet Istambul 2:3 (14:25, 29:27, 23:25, 25:22, 10:15) - Staty
22..02 ŁKS Commercecon Łódź - VakifBank Istambul 0:3 (22:25, 12:25, 24:26) MVP: Egonu - Staty
23.02 Volero LE Cannet - Developres BD Rzeszów 3:0 (25:15, 29:27, 25:22) MVP: Kotikova - Staty

01.03 VakifBank Istambul - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:23, 28:26, 25:23) MVP: Egonu - Staty
02.03 Fenerbahce Opet Istambul - GA Chemik Police 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:18) - Staty
Developres BD Rzeszów - Volero LE Cannet 3:0 (25:15, 29:27, 26:24) złoty set: 15:13 - Staty

CEV Cup: Link
22.02 JCS Volei Alba BLAJ - Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:23, 25:13, 25:27, 25:19) - Staty

01.03 Grot Budowlani Łódź - CS Volei Alba BLAJ 2:3 (25:21, 23:25, 22:25, 25:21, 10:15) - Staty - awans Blay

ksdani dnia 20/02/2023 · 211364 Komentarzy · 119 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 03/03/2023
ŁKS Commercecon Łódź

W meczu rewanżowym fazy play-off Ligi Mistrzyń ŁKS Commercecon Łódź ambitnie walczył przeciwko VakifBankowi Stambuł, jednak ostatecznie triumfowały siatkarki z Turcji i to one awansowały do ćwierćfinału. Łódzkie Wiewióry zaprezentowały jednak walkę o każdą piłkę i pożegnały się z Ligą Mistrzyń w dobrym stylu.

Spotkanie otworzyła atakiem ze skrzydła Valentina Diouf. Mocne zbicie Lany Scuki dało łodziankom prowadzenie 5:3. Łódzkie Wiewióry grały odważnie, po ataku Zuzanny Góreckiej miały przewagę 9:8, a w kolejnej akcji asa posłała Diouf. Mocne zbicie Paoli Egonu wyprowadziło VakifBank na prowadzenie 13:12. Przewaga przechodziła z jednej strony na drugą. Po ciasnym skosie zaatakowała Egonu i mieliśmy kolejny remis 19:19. Do samego końca toczyła się wyrównana walka, jednak ostatecznie 25:23 wygrały siatkarki VakifBanku Stambuł.

Turecki zespół rozpoczął drugiego seta od dobrej gry blokiem. Gdy zatrzymana została Lana Scuka, gospodynie prowadziły 4:2. Przy stanie 7:4 dla zespołu ze Stambułu o czas poprosił Alessandro Chiappini. Mocne uderzenie zaprezentowała Paola Egonu i VakifBank prowadził już 11:7. W tej partii wszystko układało się po myśli gospodyń. Kolejny atak Egonu dał im prowadzenie 17:8. W dalszej części seta łodzianki odrobiły kilka punktów i o czas przy stanie 18:13 poprosił trener Giovanni Guidetti. Gdy Zehra Gunes zaatakowała w aut, ŁKS Commercecon tracił do rywalek 3 "oczka", ale w kolejnej akcji atak skończyła Egonu (22:18). W końcówce łodzianki ruszyły do walki i od stanu 24:20 wygrały cztery akcje z rzędu. W rywalizacji na przewagi niewiele zabrakło, aby ŁKS Commercecon wyrównał stan meczu, jednak ostatecznie górą były gospodynie 28:26. Tym samym po drugim secie było jasne, że do ćwierćfinału awansuje zespół VakifBanku Stambuł.

W trzeciej partii zmian w składach dokonali obaj trenerzy i od początku set był mocno wyrównany. Skuteczny blok dał łodziankom prowadzenie 10:9. As serwisowy Kary Bajemy sprawił, że z przewagi 15:14 cieszyły się siatkarki ze Stambułu. Po kolejnym punkcie dla gospodyń o czas poprosił trener Chiappini. W końcówce gospodynie wyszły na dwupunktowe prowadzenie (21:19) i utrzymało się ono po autowej zagrywce Aleksandry Gryki (22:20). Tym razem gospodynie nie dały doprowadzić łodziankom do remisu i wygrały 25:23, a cały mecz 3:0.

VakifBank Stambuł - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:23, 28:26, 25:23) MVP: Paola Egonu