2011/2012

Memoriał Arkadiusza Gołasia
Turnieje towarzyskie Transmisje - Link

13.10 Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Projekt Warszawa 1:3 (21:25, 20:25, 25:18, 23:25) MVP: Szalpuk
PGE Giek Skra Bełchatów - Berlin Recycling Volleys 1:3 (18:25, 24:26, 25:23, 23:25)

14.10 o m. 3 GA ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Giek Skra Bełchatów 3:1 (27:25, 25:23, 20:25, 25:23)
o m. 1 Projekt Warszawa - Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:20, 27:25, 25:18) MVP: Weber

Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza

14.10 Bogdanka LUK Lublin - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:19, 25:21, 31:29)
Jastrzębski Węgiel - Farmitalia Catania 0:3 (19:25, 23:25, 24:26)

15.10 o 3 m. Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel 1:3 (18:25, 23:25, 25:19, 18:25)
o 1 m. Bogdanka LUK Lublin - Farmitalia Catania 0:3 (22:25, 23:25, 26:28)

Giganci siatkówki

Aluron CMC Warta Zawiercie - Paris Volley 3:1 (21:25, 25:16, 25:18, 27:25)
Trefl Gdańsk - Volley Ljubljana 3:2 (20:25, 25:17, 21:25, 25:23, 16:14)
o 3 m. Paris Volley - Volley Ljubljana 1:3 (20:25, 25:21, 21:25, 16:25)
o 1 m. Aluron CMC Warta Zawiercie - Trefl Gdańsk 1:3 (25:23, 22:25, 25:27, 24:26)
ksdani dnia 11/10/2023 · 211364 Komentarzy · 61 Czytań · Drukuj

ksdani dnia 14/10/2023
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Za nami XVIII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W rozgrywanym w Zalasewie turnieju siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokazali się z bardzo dobrej strony, finalnie kończąc rywalizację na 3. miejscu.

- Rozgrywany w piątek i sobotę w podpoznańskim Zalasewie turniej był ostatnim testem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przed startem zmagań PlusLigi. Do Zalasewa siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pojechali w nieco okrojony składzie. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego było sześciu zawodników: Przemysław Stępień, Bartłomiej Kluth, Andreas Takvam, Dmytro Pashytskyy, Daniel Chitigoi i Korneliusz Banach (libero). Dzięki uprzejmości PGE GiEK Skry Bełchatów do składu naszego zespołu w tym turnieju dołączył nominalny libero bełchatowian ? Kajetan Marek.

W porównaniu z ZAKSĄ pozostali uczestnicy zmagań pojawili się praktycznie w komplecie, tym bardziej nasz zespół czekało niemałe wyzwanie. Już pierwsze ze spotkań było dość wymagające, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w walce o udział w finale memoriału mierzyła się z Projektem Warszawa. Kędzierzynianie do rywalizacji przystąpili bez kompleksów, skuteczność w ataku Andreasa Takvama i celność serwisu Daniela Chitigoi?a wyprowadziły nasz zespół na prowadzenie. Bez wątpienia atutem w grze naszego zespołu była czujna gra w bloku, a ręce duetu Kluth/Takvam stanowiły dla rywali ścianę nie do przejścia. Niestety w kluczowej fazie seta również stołeczni coraz częściej punktowali w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła, odwracając sytuację (14:16). Kędzierzynianie podjęli jeszcze próby niwelowania dystansu, jednak atak Jakuba Kowalczyka zakończył ten fragment meczu (21:25), wyprowadzając Projekt na prowadzenie.

Dość podobny przebieg miała druga odsłona spotkania, również tym razem lepszy start zanotowali podopieczni Tuomasa Sammelvuo, prowadząc 5:2. Podobnie jak w partii premierowej siła ataku koncentrowała się a młodym przyjmującym naszego zespołu, a Daniel Chitigoi do zagrań w ataku dodawał regularność w polu serwisowym. Wzorem partii premierowej także tym razem siatkarze z Warszawy odwrócili sytuację, odskakując nam na kilka punktów (16:18). Dobra zagrywka Dmytro Pashytskiego dawała nam jeszcze nadzieje w tej partii, niestety nie zdołaliśmy odrobić strat (20:25). Pierwsze akcje trzeciego seta to wymiana sił w ataku i gra na styku (10:10). Szybciej nieco wyższe, bo dwupunktowe, prowadzenie wypracowali siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Kolejną serie punktową dało nam ustawienie przy zagrywce Daniela Chitigoi`a. Czujna gra w obronie Korneliusza Banacha oraz kontrataki wykorzystywane przez Bartłomieja Klutha miały odzwierciedlenie na tablicy wyników (16:12). Co prawda rywale zniwelowali nieco dystans, jednak pewni swego kędzierzynianie nie wypuścili prowadzenia z rąk, wygrywając 25:18. Zacięty czwarty set dawał nam nadzieję na doprowadzenie do tie-breaka, w kluczowej fazie partii nasz zespół miał swoje szanse na boisku, jednak czujna gra warszawian w bloku i błędy własne po naszej stronie siatki dały Projektowi zwycięstwo (23:25) i awans do finału. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania w szeregach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wybrany został Daniel Chitigoi.

W meczu o 3. miejsce w sobotnie przedpołudnie kędzierzynianie zmierzyli się z PGE GiEK Skrą Bełchatów. Bełchatowianie w swoim pierwszym meczu 1:3 ulegli drużynie z Berlina. Podobnie jak w pierwszym meczu również w decydującym starciu o dyspozycji naszego sztabu szkoleniowego, poza szóstką zawodników naszej drużyny, był libero Skry ? Kajetan Marek. Po wyrównanym początku spotkania, wykorzystując potknięcia naszego zespołu w ataku, bełchatowianie wyszli na trzypunktowe prowadzenia (6:3). Sytuację celnymi atakami próbował ratować Bartłomiej Kluth, jednak przewaga rywali wzrosła do pięciu punktów (20:15). Wydawać się mogło, że zespół Andrei Gardiniego nie pozwoli sobie odebrać prowadzenia, jednak ustawienie w którym w polu serwisowym naszej drużyny pojawił się Daniel Chitigoi odwróciło losy seta. Regularne i celne zagrywki naszego przyjmującego, skuteczność na siatce Dmytro Pashytskiego i kolejne kontrataki kędzierzynian dały nam niesamowitą serię i to ZAKSA prowadziła 21:20. W końcówce seta 18-letni reprezentant Rumunii poprawił swoje noty w ataku, a formalności dopełnił blok naszego zespołu (25:27).

Wyciągając wnioski z odsłony premierowej w drugim secie podopieczni Michała Chadały nie pozwolili uciec rywalom, skuteczne ataki Bartłomieja Klutha i Daniela Chitigoi?a sprzyjały utrzymywaniu gry punkt za punkt. W tej patii nie brakowało też długich widowiskowych wymian i tak nasz zespół prowadził już 14:9. Bełchatowianie nie zamierzali ułatwiać sytuacji naszej drużynie, zryw Skry doprowadził do gry na styku (14:15). W końcówce seta dłuższe wymiany sprzyjały naszej drużynie i to ZAKSA prowadziła 2:0. Przełamanie naszych rywali nastąpiło w trzecim secie, tym razem praktycznie od początku to Skra kontrolowała sytuację, problemy w przyjęciu kędzierzynian miały odzwierciedlenie na tablicy wyników. I tak szansa na zakończenie rywalizacji pojawiła się w czwartym secie, w tej odsłonie rozpoczęliśmy od prowadzenia 4:1. Kolejne punktowe zagrywki Chitigoi?a i równie celny serwis Takvama zrobiły różnicę (4:7, 6:9).Ten dystans utrzymywał się na dłuższej przestrzeni seta, w końcówce dobrym serwisem popisał się Dima Pashytskyy, a czujność w bloku dała nam 24.punkt. Goście jeszcze się bronili, walcząc o przedłużenie spotkania, atak Chitigoi`a zakończył jednak rywalizację (23:25). Podobnie jak w piątkowym meczu również tym razem Daniel Chitigoi został wybrany MVP meczu.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle finalnie zakończyła turniej na 3. miejscu, w spotkaniu finałowym Projekt Warszawa pokonał zespół z Berlina 3:0, wygrywając tę edycję memoriału.

Wyniki meczów:

PGE GiEK Skra Bełchatów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:27, 23:25, 25:20, 23:25)
ksdani dnia 16/10/2023
Trefl Gdańsk

Drużyna Trefla Gdańsk w niedzielny wieczór zakończyła cykl meczów kontrolnych. Ostatnim sprawdzianem był turniej TAURON Giganci Siatkówki. Pierwszego dnia gdańszczanie zmierzyli się z mistrzami Słowenii - ACH Volley Ljubljana, z którymi wygrali 3:2. Natomiast w finale zwyciężyli 3:1 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Trefl Gdańsk rozpoczął turniej od starcia z ACH Volley Ljubljana. Na boisku w wyjściowym składzie zameldowali się Kewin Sasak, Kamil Droszyński, Piotr Orczyk, Mikołaj Sawicki, Karol Urbanowicz, Patryk Niemiec, a na libero Voitto Köykkä. Pierwszy set nie zaczął się pomyślnie dla gdańszczan. Słoweńcy bardzo szybko objęli prowadzenie i akcja po akcji zwiększali swoją przewagę. Zawodnicy Trefla Gdańsk starali się dogonić wynik, ale ostatecznie wygrali przeciwnicy. W drugiej partii zdecydowanie lepiej pokazali się gdańszczanie - można było zaobserwować dobrą zagrywkę, pojawił się blok, a ponadto dobrze czytali grę Słoweńców. Trzeci i czwarty set to była prawdziwa walka. Gdańszczanie zaliczyli dobre akcje, lecz były one przeplatane z błędami. Natomiast zawodnicy z Ljubljany mogli poszczycić się dobrą obroną. Trzecia partia zakończyła się na korzyść przeciwników, a w czwartej gdańskie lwy doprowadziły do tie-breaka. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięsko dla gdańszczan 3:2 (20:25, 25:17, 21:25, 25:23, 16:14) i następnego dnia mieli zmierzyć się w finale. Statuetka MVP powędrowała do Kewina Sasaka, który wykazał się 52 procentową skutecznością w ataku i zdobył 24 punkty. Natomiast Piotr Orczyk uzyskał w tym elemencie 71% i punktował 14 razy.

- Było to dla nas ciężkie spotkanie. Trochę kiepsko weszliśmy w pierwszego seta, więc później musieliśmy gonić, ale jak już ustabilizowaliśmy naszą grę, to udało nam się wygrać to spotkanie 3:2. Do ligi został nam tak naprawdę tydzień. Po to trenujemy i pracujemy w okresie przygotowawczym, żeby właśnie na takich turniejach sprawdzić się - powiedział po wygranym meczu Kewin Sasak. - Bardzo się cieszę, że możemy brać udział w tak dobrze zorganizowanych turniejach, zgrywać się jako drużyna oraz sprawdzać swoje umiejętności z rywalami z Europy i z czołówki polskiej ligi - zakończył atakujący.

Następnego dnia Trefl Gdańsk zmierzył się w finale z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Trener Juricić postawił na ten sam skład, co dzień wcześniej i na boisku zameldowali się: Kewin Sasak, Kamil Droszyński, Piotr Orczyk, Mikołaj Sawicki, Karol Urbanowicz, Patryk Niemiec, Voitto Köykkä (libero). Pierwszy set nie należał do gdańszczan. Rywale bardzo szybko zyskali przewagę punktową i gdańskim lwom nie udało się odzyskać strat. W drugiej odsłonie meczu zawodnicy Trefla Gdańsk szybko uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. Wtedy na zagrywce u gości pojawił się Karol Butryn, który odmienił złą sytuację punktową zespołu. Przewaga zmalała, lecz gdańszczanie utrzymywali bezpieczny dystans i set zakończył się na ich korzyść. Na trzecią partię zawiercianie wrócili bardziej zmotywowani i od początku zapewnili sobie przewagę punktową. Zawodnicy Trefla nie dali się presji rywala i zdobywali punkt po punkcie, odrabiając straty i goniąc przeciwnika. Końcówka spotkania była prawdziwą mieszanką nerwów i emocji. Siatkarze Trefla zachowali zimną głowę i po kolejnym mocnym ataku Kewina Sasaka zakończyli ten set zwycięsko. W czwartej odsłonie meczu Jurajscy Rycerze dążyli do tie-breaka, a wynik sugerować mógł, że piąty set jest nieunikniony. Dobra gra gdańskich lwów doprowadziła do remisu, a następnie do upragnionego zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 (23:25, 25:22, 27:25, 26:24). MVP ponownie został Kewin Sasak, który zanotował 69 procentową skuteczność ataku i zdobył 27 punktów. Wyróżnić należy również punktującego 18 razy Mikołaja Sawickiego, którego dobra zagrywka przyczyniła się do wygranej w ostatniej partii meczu.

Za tydzień w niedzielę, 22 października, Trefl Gdańsk pojedzie na pierwszy mecz sezonu do Katowic. Nim to jednak nastąpi, w najbliższą środę o 18:00 gdańskie lwy zaprezentują się w pełnym składzie kibicom w Forum Gdańsk. Prezentacja drużyny to idealna okazja do lepszego poznania zawodników, otrzymania autografów, czy zrobienia zdjęć. Jak co roku, zaplanowane są zabawy dla kibiców, w których do wygrania będą oczywiście gry Sponsora Tytularnego drużyny, marki Trefl oraz wejściówki na pierwszy mecz w nowym sezonie! Serdecznie zapraszamy!

Podsumowanie sparingów:

16.09.2023 - Mecz sparingowy z Projektem Warszawa w Słupsku | zakończony 3:1 (25:21, 26:28, 25:20, 25:13)

21-22.09.2023 - dwumecz z TIF Viking Bergen w sali treningowej ERGO ARENY | zakończone: 3:0 [5:0] (25:12, 25:14, 25:18; 25:17, 15:8); 3:0 [4:0] (25:14, 25:9, 25:22; 25:17)

29-30.09.2023 - dwumecz z AZS Olsztyn w Olsztynku | zakończone 1:3 (22:25, 25:23, 17:25, 22:25); 1:3 (17:25, 25:16, 21:25, 18:25)

7-8.10.2023 - Memoriał im. Józefa Gajewskiego w Suwałkach | zakończony: 1 miejsce - Bogdanka LUK Lublin 3:2 (19:25, 25:21, 27:25, 23:25, 15:10); Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:20, 23:25, 25:22, 25:20).

14-15.10.2023 - TAURON Giganci Siatkówki w Twardogórze | zakończony : 1 miejsce - ACH Volley Ljubljana 3:2 (20:25, 25:17, 21:25, 25:23, 16:14); Aluron CMC Warta Zawiercie 3:1 (23:25, 25:22, 27:25, 26:24)