2011/2012

I wystartowali.....
Plus Liga Mecz stał na wysokim poziomie. Faworytami tego spotkania byli przyjezdni z Kędzierzyna, gdyż gospodarze przystąpili do meczu osłabieni brakiem niemieckiego bombardiera, Georgya Grozera, którego zastąpił rezerwowy Tomasz Józefacki, zaś Aleh Akhrem, który dochodzi do siebie po kontuzji kolana, znalazł się w kwadracie dla rezerwowych. ZAKSA wyszła do spotkania w trochę przemeblowanym składzie, Dominik Witczak zastąpił Jakuba Jarosza, a Wojciech Kaźmierczak zastąpił Patryka Czarnowskiego. Stawiana na pozycji teoretycznie słabszego rywala, Resovia rozpoczęła mecz z ZAKS-ą od walki punkt za punkt. Zarówno Tomasz Józefacki, jak i jego vis-a-vis Dominik Witczak, bardzo silnymi atakami kończyli wszystkie piłki, jakie rzucali im rozgrywający. Do stanu 12:10 przebieg pierwszej partii był wyrównany, jednak parę błędów zawodników gości pozwoliło gospodarzom na wypracowanie przewagi, której nie oddali już do końca seta. Pierwsza partia pada łupem gospodarzy, którzy wygrywają 25:19. Druga odsłona spotkania to prowadzenie ZAKS-y 0:4, dzięki dobrze funkcjonującemu blokowi. Błąd w przyjęciu Mateusza Miki i mamy 3:8 dla gości. Do drugiej przerwy technicznej przewaga rośnie do siedmiu punktów. Goście nie popełniają błędów i prowadzą 14:22. Drugą partię kończy atak Dominika Witczaka i ZAKSA wygrywa 18:25. Trzeci set to walka punkt za punkt, przy stanie 7:8 na pierwszą przerwę techniczną prowadzą zawodnicy z Kędzierzyna. Do wyniku 17:18 oba zespoły grają bardzo dobrze, pod koniec seta Resovia nie kończy ataków dzięki dobrze funkcjonującemu blokowi Kędzierzynian. Wynik w tym secie ustala Paweł Zagumny, który dwa razy z rzędu blokuje Rafała Buszka. ZAKSA wygrywa trzecią partię podobnie jak drugą, czyli 18:25. Czwarta osłona tego spotkania rozpoczyna się od skutecznego ataku Dominika Witczaka. I po raz kolejny walka punkt za punkt, w ZAKS-ie bryluje Witczak w Resovii zaś Józefacki. Pierwsza przerwa techniczna i mamy 8:7 dla gospodarzy. Błędy zaczynają popełniać zawodnicy ZAKS-y. Najpierw Idi i Witczak atakują w aut, zaś Idi chwilę później jest blokowany. Resovia prowadzi 16:11 i nie zamierza oddać prowadzenia. Mała ilość błędów oraz dobra skuteczność w ataku pozwalają wygrać czwartą partię, gdy Jakub Jarosz serwuje w aut. 25:17 wygrywa Resovia. Tie-break to wyrównany początek do stanu 3:4, później dobrze zagrywa Ruciak, przez co przewaga wzrasta do trzech punktów. 5:8 dla ZAKS-y. Błędy Resovii, a także problemy w ataku i mamy wynik 7:13. Ostatnią piłkę kończy Gladyr i ZAKSA wygrywa piąty set 10:15 i cały mecz 2:3.

Rywalizacja półfinałowa Resovia Rzeszów : ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:1

Drugie spotkanie w dniu dzisiejszym odbywało się w Jastrzębiu, gdzie walcząca o utrzymanie drużyna Lorenzo Bernardiego podejmowała Pamapol Wieluń. To spotkanie miało być ostatnim w sezonie dla Grzegorza Łomacza i spółki, tak więc gospodarze byli szczególnie zmotywowani, podobnie jak gracze z Wielunia, którzy, aby utrzymać się w lidze, musieli wygrać wszystkie dalsze spotkania z JW. Stan rywalizacji do trzech zwycięstw przed tym spotkaniem wynosił 2:0 na korzyść Jastrzębskiego Węgla. Czwarta drużyna Europy pierwszą partię rozpoczęła od prowadzeni 8:6, dobrze w ataku spisywał się Mitja Gasparini, zas w przyjęciu dobrze sobie radził libero Paweł Rusek. W zespole gości słabo spisywał się Radosław Rybak. Dobra zagrywka i atak były głównymi czynnikami prowadzenia 16:9. Gospodarze konsekwentnie zwiększają przewagę, błyszczy Divis i Gasparini w ataku, przez co JW kończy pierwszego seta z wynikiem 25:15. Drugi set to znowu dobra gra podopiecznych Bernardiego, którzy na pierwszą przerwę techniczną schodzą z prowadzeniem 8:3. Przewaga uzyskana na początku przydaje się przy walce punkt za punkt, w zespole z Wielunia w ataku walczy Serhiy Kapelus oraz Mikołaj Sarnecki,

który zmienił Radosława Rybaka. Druga przerwa techniczna i JW prowadzi 16:10. Błędy w przyjęciu, powodują zwiększenie przewagi do wyniku 21:13. Końcówka seta to zryw podopiecznych trenera Mizuno Schuichi, Wielunianie jeszcze próbują walczyc ale przewaga gospodarzy jest zbyt duża. Drugi set kończy się wynikiem 25:21. Trzecia odsłona spotkania to dobra gra gosci w przyjęciu i w ataku. Piłek nie kończą Divis i Polański, dzięki czemu Pamapol obejmuje prowadzenie 5:8. Podopieczni Lorenzo Bernardiego nie poddają się, znakomicie w ataku spisuje się Gasparini i gospodarze schodzą na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem 16:15. Wielunianie jednak nie rezygnują, Babkov dobrze w ataku razem z Sarneckim i po zaciętej końcówce na przewagi wygrywają trzeciego seta 26:28, przedłużając nadzieje na pozostanie w lidze. Czwarta partia to wyrównana walka punkt za punkt i 7:8. Po przerwie następuje progres w zespole. Świetna zagrywka i gra na kontrach sprawiają że gospodarze obejmują prowadzenie 16:10. Wielunianie podejmują walkę nadal przegrywając 18:21. Końcówka seta to niewykorzystane ataki Pamapolu, którzy przegrywają seta 25:19 i całe spotkanie 3:1. Tym samym Jastrzębie utrzymuje się w lidze a goscie z Wielunia będą walczyc o życie w ostatniej rundzie play-out z przegranym pary AZS Olsztyn : Fart Kielce. Dobry mecz Lukasa Divisa który został MVP oraz Mitji Gaspariniego. Po stronie gosci dobre zawody rozegrał Mikołaj Sarnecki.

Stan rywalizacji o utrzymanie: JW - Pamapol 3:0

Równolegle do spotkania JW : Pamapol toczył się pojedynek o piąte miejsce. Akademicy z Warszawy podejmowali przyjezdnych z Bydgoszczy. Spotkanie z gatunku 'odbył się'. Pierwszy set rozpoczął od przewagi gospodarzy 8:4. Świetny początek Statsenki oraz Bartmana dają powody do radosci wśród kibiców gospodarzy. Bydgoszczanie grają bardzo słabo w przyjęciu, przez co na kontrach bezlitosnie wykorzystują zawodnicy AZS-u. 16:9 dla gospodarzy. Słabo gra przyjmujący Bydgoszczy Antti Siltala tylko Grzegorz Szymański próbuje walczyc w zespole Delecty. Jednak znakomicie grający Statsenko utrzymuje przewagę, mamy 21:15. Do tego znakomicie w polu serwisowym spisują się Nowak i Kubiak i AZS wygrywa pierwszą partię 25:17. Drugi set to powtórka pierwszego. Skuteczny Statsenko, słabo w przyjęciu zawodnicy Bydgoszczy i do tego problemy z serwisem rywali, powodują że AZS prowadzi 8:4. W miarę wyrównany moment seta i gospodarze prowadzą 16:11. Znowu przestój w grze gości i mamy 21:15. Gospodarze konsekwentnie zdobywają punkty i wygrywają drugą partię 25:18. Trzeci set to tym razem większy opór po stronie gości. Szymański i Sopko dotrzymują kroku gospodarzom, 8:6 dla AZS-u. Kilka błędów w przyjęciu i AZS prowadzi 16:12. Zawodnicy z Bydgoszczy powoli trącą wiarę że jeszcze można wygra to spotkanie. Akademicy konsekwentnie dążą do zakończenia spotkania, znakomicie gra Statsenko i AZS wygrywa trzeciego seta 26:16 i całe spotkanie 3:0. Na pochwałę w drużynie gospodarzy zasługują wszyscy zawodnicy, świetnie zagrał Statsenko i Nowak, ten drugi szczególnie w polu serwisowym razem z Michałem Kubiakiem siali popłoch po drugiej stronie siatki. Delectę godnie reprezentowali Szymański i Sopko. MVP dla Oleksandra Statsenki.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 1:0 dla AZSu