2011/2012

Gości Online: 4

Horror w Olsztynie, AZS wygrywa z Fartem.
Plus Liga Pierwszy set rozpoczyna się od błędu Olsztynian, nieporozumienie między przyjmującymi i goście zdobywają pierwszy punkt tego spotkania. Odpowiada Gunia ze środka. Walka punkt za punkt i na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem 6:8 schodzą Farciarze, ósmy punkt po nadepnięciu linii trzeciego metra przez kapitana AZS-u, Pawła Siezieniewskiego. Po przerwie problemy w ataku ma Gromadowski i goście obejmują prowadzenie 6:11. Kłopoty w przyjęciu i w ataku, Castard bezlitośnie kontratakuje, najczęściej obijając blok akademików i mamy 10:16. Kolejna wymiana punkt za punkt, jednak przewaga Kielczan jest zbyt duża by ją nadrobić. 15:21 dla Kielczan. Marcel Gromadowski próbuje dogonić rywala zagrywką i udaje mu się, 18:23. Zespół z Kielc nie daje sobie jednak wygarnąć zwycięstwa w tym secie i ostatecznie pierwsza partia kończy się wynikiem 20:25 dla gości.

Drugi set to punkt po kontrze Samuela Tuii, odpowiedź Jungiewicza. Gospodarze nie potrafią wykorzystać błędów rywala i mamy remis po 6. Krótka Szczerbaniuka i Fart znowu obejmuje prowadzenie na pierwszą przerwę techniczną. Gospodarze obejmują prowadzenie za sprawą Piotra Haina, najpierw gwóźdź w trzeci metr, później as serwisowy i mamy 11:10 dla AZS-u. Wymiana punkt za punkt, nikt nie zamierza się oszczędzać, na drugą przerwę przy stanie 16:15 schodzą Olsztynianie. Blokowany Gunia i rywale obejmują prowadzenie 18:19. Set wchodzi w decydującą fazę a gospodarze się mylą w tak ważnym momencie. Gunia serwuje w siatkę a Gromadowski atakuje w aut. 21:24 dla gości. Lekki zryw gospodarzy ale na próżno, kończy Szczerbaniuk ze środka i Fart wygrywa drugiego seta 23:25 i w całym spotkaniu prowadzi 0:2. Wygrana całego spotkanie blisko.

Trzeci set zaczyna się od punktowego ataku Dawida Gunii. Gospodarze odskakują na trzy oczka przewagi, mamy 4:1 i trener gości, Dariusz Daszkiewicz prosi o czas. Przerwa dobrze wpływa na zawodników Fartu którzy doskakują do rywala tracąc tylko jedno oczko, 6:5 dla AZS-u. Błąd Gromadowskiego i na trybunach kibice skandują rWojtek Winnik, Wojtekr1;, drugi atakujący AZS-u zmienia Gromadowskiego. Sławek Jungiewicz zatrzymany i AZS prowadzi 8:6. Do drugiej przerwy technicznej jesteśmy świadkami walki punkt za punkt, żadna strona nie osiąga wyraźnej przewagi na rywalem. W międzyczasie Tomek Tomczyk zmienia Samuela Tuię. 16:14 dla gospodarzy. Goście popełniają błędy, gospodarze teraz odskakują na prowadzenie 19:16. Końcówka trzeciej partii to niesamowity olsztyński blok, w roli głównej Dawid Gunia który ostatnie cztery punkty dla AZS-u zdobył właśnie blokiem. Akademicy wygrywają trzeci set 25:19 i nadal liczą się w grze.

Czwarta partia to atak Winnika i Castarda. Dobrze Tomasz Tomczyk w polu serwisowym, dzięki jego zagrywce ze stanu 2:4 robi się 6:4. Na pierwszą przerwę techniczną z prowadzeniem 7:8 po ataku Xaviera Kapfera schodzą Kielczanie. Kolejna wymiana ciosów i na tablicy wyników mamy 14:14. Zepsuta zagrywka Castrada i mamy 16:15. Warto dodać że od momentu trzeciego seta Olsztyńskie Igloo, jak nazywają halę Urania siatkarze, powoli zaczęło się zmieniać w prawdziwe 'Piekło'. Komplet widzów na trybunach, dodatkowo obydwa Kluby Kibica zapewniały cudowną atmosferę tego spotkania. Prawie 2500 sympatyków gospodarzy zaczynało rozgrzewać halę do czerwoności. Po drugiej przerwie technicznej siatkarze Indykpolu AZS obejmują prowadzenie 20:17. Goście nadal walczą i dziękują za błędy AZS-u. Zła passę przerywa Piotr Hain atakiem ze środka. Winnik i Tomczyk zwiększają przewagę do trzech punktów, wynik to 23:20. Wymiana ciosów po obu stronach, ale to AZS wygrywa czwartą partię 25:23 po ataku ze skrzydła Tomka Tomczyka.

Piąty set, czyli tie-break zaczynają dobrze goście po błędzie AZS-u. Błąd w przyjęciu libero Olsztynian, Marcina Mierzejewskiego i mamy 3:5. Zawodnicy Indykpolu jednak się rehabilitują, ofiarność w przyjęciu się opłaca i mamy wynik 6:5 dla gospodarzy. Trener Daszkiewicz zmienia słabo spisującego się Marcina Dobrowolskiego, kapitana zmienia Michał Kozłowski. Po ataku ze skrzydła Wojtka Winnika mamy 8:7 dla gospodarzy. Po zmianie stron następuje Winnik Show, dwa asy serwisowe pozwalają odskoczyć na trzy punkty, a kolejnego posyła Samuel Tuia i mamy 13:9 dla gospoarzy. Utrzymanie za chwilę stanie się faktem. Jednak Miłosz Zniszczoł i koledzy nie składają broni, 13:10. Piątego seta jak i cały mecz kończą środkowi AZS-u, najpierw Gunia a później Hain ze środka i AZS wygrywa 15:11 i całe spotkanie 3:2, mimo przegrywania 0:2!

Po końcowym gwizdku w zespole gospodarzy zapanowała radość, goście natomiast byli załamani, co zrozumiałe. MVP spotkania został Wojciech Winnik, zdobywając 13 punktów ( 8/20 w ataku, 40% skut. dołożył także 2 bloki i 3 asy. ). Dobry mecz Dawida Gunii który zdobył 12 punktów ( 7/11 w ataku i dołożył 5 bloków ) a także libro AZS-u, Marcina Mierzejewskiego (77% poz. i 57% perf. ). W zespole gości na pochwałę zasługuje szczególnie Ludo Castard, zdobywca 24 punktów dla Fartu Kielce ( 23/47 w ataku i 1 as ). Zespół AZS utrzymał się w Plus Lidze, a drużynie gości pozostaje życzyć powodzenia w pojedynkach z Pamapolem Wieluń.